Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 15 lis 2019 17:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Írán
PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 17:47 
VIP

Dave77 píše:
Ma někdo zkušenost se získáním americkeho víza po navsteve Iranu?

Není jednodušší si udělat druhý pas?

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 18:13 
VIP

qquest111 píše:
Dave77 píše:

To nic nevyřeší..

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 18:28 
VIP

ALL NIPPON píše:
qquest111 píše:
Dave77 píše:

To nic nevyřeší..

Myslíš tím, že se nedostane pak do USA? Když bude mít druhý pas, nemusí vůbec o vízum žádat, o tom jsem se bavil přímo s velvyslancem

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 18:33 
Moderátor

Určitě? Nerad bych odpovídal na případný dotaz na návštěvu Íránu nepravdivě. A už vůbec ne po pravdivé odpovědi se vracel domů na otočku se zákazem vstupu...

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 18:34 
VIP

burito píše:
Určitě? Nerad bych odpovídal na případný dotaz na návštěvu Íránu nepravdivě. A už vůbec ne po pravdivé odpovědi se vracel domů na otočku se zákazem vstupu...

Já se ho přímo na to dvakrát ptal a on mi tvrdil, že zrovna Irán a USA neměli a nikdy nebudou mít propojený databáze, takže když nebudeš mít razítko v pasu a nepřiznáš to, nikdy mít problém nemůžeš

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 18:39 
Moderátor

Aby nebyl naopak podezřelý prázdný pas..., snad máš pravdu... Se starým a íránským vízem jsem tam už ale na ESTU byl.

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 18:42 
VIP

sa to uz rozoberalo, jasne ze Iran a USA nebudu mat prepojene databazy, ale zase niekde by mohlo vyskocit ze si nastupil do lietadla smer Iran napr. v Turecku, alebo v Grecku. Ale to uz mi pride trochu "Snowden" style. A ked viem ze po navsteve Iranu planujem USA navstivit viackrat, tak to uz sa tie 10 rocne viza oplatia

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 18:58 
VIP

burito píše:

No právě proto se divím, že bereš vážně něco co kdosi napíše na internetové forum. Z logiky věci je to blbost - jde přeci o osobu ne o pas, to je mj. racionále zavedení biometrických pasů.

qquest111 píše:
on mi tvrdil, že zrovna Irán a USA neměli a nikdy nebudou mít propojený databáze, takže když nebudeš mít razítko v pasu a nepřiznáš to, nikdy mít problém nemůžeš

A to byl velvyslanec, kterého státu? Že jsem tak zvědavý...

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 19:04 
Moderátor

Vážně beru jen smrt a Ovčáčka... qquest není pro mne zase úplně kdosi, což ale neznamená, že si nevybavím vízum, s čímž počítám, a doufám, že nebude zamítnuto. Jen se mi do toho prostě úplně nechce, do US chci jen sporadicky a tento íránský předpis mi tedy nelahodí.

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 19:19 
VIP

Při předposlední pasovce jsem tam stál cca. 5minut a odpovídal na docela podrobný otázky o Íránu, takže bych se nerad dozvěděl že v nějakým systému mám nějakou poznámku...

PříspěvekNapsal: 07 srp 2016 21:32 
VIP

Kluci, já na to taky koukal trošku nedůvěřivě, věřte mi. Já to nechci tady prosazovat jako dogma, jen mi to velvyslanec USA a vedle něj velvyslanec Kanady sborně potvrdili asi cca před měsícem, když jsem se s nimi v Praze viděl. A smáli se tomu, že to vůbec nemám řešit, že žádné takové údaje a databáze druhá strana neuvidí. A potom jsem si říkal, že to asi taky moc řeším. Snad tím tedy nikoho nedostanu do problémů, ale já prostě vízum řešit nebudu, dokud to nebude potřeba. A předpokládám, že to je opravdu spíš takové "protiiránské" opatření na oko, než že by to fakt řešili a prohledávali, kam kdo letěl, když neuvidí očividně razítko v pasu. Do Iránu letím za 14 dní a do USA asi za dva měsíce, tak potom můžu napsat vlastní zkušenosti :-)

PříspěvekNapsal: 08 srp 2016 07:12 
VIP

qquest111 píše:
Do Iránu letím za 14 dní a do USA asi za dva měsíce, tak potom můžu napsat vlastní zkušenosti :-)

Jak máš pořešený víza do Iránu? Předpokládám, že je budeš řešit až na letišti bez referenčního čísla. Nebo se pletu? Mohl by jsi po návratu napsat, jestli po tobě chtěli na letišti zaplatit zdravotní pojištění?

PříspěvekNapsal: 08 srp 2016 10:21 
VIP

ALL NIPPON píše:
Při předposlední pasovce jsem tam stál cca. 5minut a odpovídal na docela podrobný otázky o Íránu, takže bych se nerad dozvěděl že v nějakým systému mám nějakou poznámku...

pri jake posledni pasovce? v usa? s iranskym vizem v pase? pred zavedenim nutnosti viza do usa kdyz si byl v iranu?

PříspěvekNapsal: 08 srp 2016 21:28 
VIP

tuna píše:
qquest111 píše:
Do Iránu letím za 14 dní a do USA asi za dva měsíce, tak potom můžu napsat vlastní zkušenosti :-)

Jak máš pořešený víza do Iránu? Předpokládám, že je budeš řešit až na letišti bez referenčního čísla. Nebo se pletu? Mohl by jsi po návratu napsat, jestli po tobě chtěli na letišti zaplatit zdravotní pojištění?

Když jsme tam byli s marecek97 v prosinci, řešili jsme samozřejmě víza až na letišti, to není problém. Nicméně musíš mít hotel na první noc, to trošku problém byl a byli jsme celkem rádi, že jsme to ukecali :-) Nicméně z pojištění neslevili ani o trošku, vůbec je nezajímá, že už pojištění máš, pěkně tě o něj zkásnou na místě. Ale zase jsem četl, že když jsi nekompromisní a ukážeš jim to důrazně, tak se na to vnucování nakonec vykašlou. Ale my byli rádi, že nám ty víza bez problémů a bez hotelu dali.

PříspěvekNapsal: 09 srp 2016 09:46 
Diskutér

V USA som bol vo februari na ESTU, aj ked som bol v Irane tri roky dozadu. Nic sa nestalo, ziadne zaludne otazky sa nevyskytli, ale neuzival som si tu cestu na 100%. Teraz na konci augusta idem do USA znovu a uz s klasickymi vizami. Na ambasade to slo uplne hladko, dostal som multientry na 10 rokov. Pytali sa iba, aky bol ucel cety v Irane a ci som tam cestoval sam alebo nie.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina