Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 13 lis 2019 03:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: USA: Kalifornie
PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 18:46 
Kolemjdoucí

Dobrý den,
hledám jednosměrnou letenku do Los Angeles nebo San Franciska, můžete mi prosím pomoci?
21let-student, odlet Pha+sousední státy, datum celý říjen až cca 15. listopad 2010.
Nejnižší cenu mi pomohl najít kamarád a sice 15800 (13.10, PRG-LAX, s LOTem).

Díky moc za kažou radu =)

Pěkný den, Vojta

Předmět příspěvku: Re: USA - LA/SF
PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 19:06 
VIP

meinhart píše:
Dobrý den,
hledám jednosměrnou letenku do Los Angeles nebo San Franciska, můžete mi prosím pomoci?
21let-student, odlet Pha+sousední státy, datum celý říjen až cca 15. listopad 2010.
Nejnižší cenu mi pomohl najít kamarád a sice 15800 (13.10, PRG-LAX, s LOTem).

Díky moc za kažou radu =)

Pěkný den, Vojta

podívej se na Air berlin koncem října maj docela dost za 270e do DUS-LAX OW což si myslim je královská cena jelikož i pontecialní zpatečka za 550e je velice dobrá nabídka...takže pokud máš pobyt jistej tak bych neváhal

PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 19:22 
Kolemjdoucí

WOW to jsou krásný ceny, snad budu mít jasno brzo, abych si jí mohl koupit. Jak dlouho myslíš,že jim ceny vydrží? Chápu, že to neni lehký říct, ale já opravdu nemám zdání.

PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 21:24 
Návštěvník

Ahoj,
jen jsem tě chtěl upozornit, že jako 21-letý student budeš mít s jednosměrnou letenkou velkej problém u imigračních úředník. Tedy samozřejmě pokud k tomu nemáš pádný důvod, který jim na hranicích vysvětlíš.

Jakmile si totiž USBP projedou tvůj pas čtěčkou, tak první co jim vyskočí, že nemáš zpáteční letenku. A začíná docela velký vyptávání..

PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 21:30 
VIP

meinhart píše:
Dobrý den,
hledám jednosměrnou letenku do Los Angeles nebo San Franciska, můžete mi prosím

Pokud plánuješ cestovat v rámci ESTA/"bezvízového" styku, tak to asi budeš mít trošku problém se do Států (nebo spíš letadla tam směřujícícho) dostat.

- Arrive via a VWP signatory carrier;

- Have a return or onward ticket;

- Travel may not terminate in contiguous territory or adjacent islands unless the traveler is a resident of one of those areas;

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#Who%20is%20eligible%20to%20apply%20for%20admission%20under%20the%20Visa%20Waiver%20Program?

PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 21:33 
Návštěvník

Hatikva píše:
meinhart píše:
Dobrý den,
hledám jednosměrnou letenku do Los Angeles nebo San Franciska, můžete mi prosím

Pokud plánuješ cestovat v rámci ESTA/"bezvízového" styku, tak to asi budeš mít trošku problém se do Států (nebo spíš letadla tam směřujícícho) dostat.

- Arrive via a VWP signatory carrier;

- Have a return or onward ticket;

- Travel may not terminate in contiguous territory or adjacent islands unless the traveler is a resident of one of those areas;

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#Who%20is%20eligible%20to%20apply%20for%20admission%20under%20the%20Visa%20Waiver%20Program?

Skutečně.. musím souhlasit. Byl jsem v USA několikrát, znám velmi dobře postupy na hranicích a pokud budeš cestovat jak říkáš, tak se do USA nepodívaš. Buď tě nepustěj už do letadla nebo tě otočej na hranicích..

PříspěvekNapsal: 18 srp 2010 21:57 
VIP

jedině pokud by to měl být nějaký stipendijní pobyt nebo stáž kde má prsty nějaký americká instituce...nebo jestli ti někdo vydá nějaký potvrzení abys dostal příslušný víza...
pokud ne tak koupit za 239 fiktivní návrat taky z AirBerlin...a nebo to už by bylo taky dost komplikovaný a asi by to stejně nepovolil-koupit si letenku do Mexika abys měl platnou letenku k opuštění USA

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 05:44 
Kolemjdoucí

Takže turistické vízum nestačí?
JAko jediné slušné řešení by mi v tom případě připadala zpáteční letenka, ideálně někdy v lednu.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 06:41 
VIP

Jj, jako ostatní. Pokud tam nejedeš na nějaký přímo amíkama zajištěný pobyt, tak jednosměrná letenka nehrozí.

Na lednové letenky je řekl bych zatím eště čas, nejaké lepší ceny by teprv měly přijít.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 07:09 
Kolemjdoucí

Takže podle tebe by bylo nejlepší koupit teď jednosměrnou a počkat si do října, než se vyskytne nějaká pěkná nabídka na opět jednosměrnou na leden směrem zpět, jestli to dobře chápu :)

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 07:15 
Návštěvník

A co koupit pro cestu nazpátek nějakou "Refundable" - jen pro oko imigračního úředníka a pak ji vrátit a koupit něco jinýho?

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 08:51 
VIP

meinhart : V tom bych zas asi viděl možná problém v ceně. Jestli by to nevyšlo moc draho.

Pokud tam chceš jet až v lednu, tak bych počkal měsíc-dva a nejaká akce a "musí" objevit.

S jednosměrnýma letenkama bych si ale opravdu radši nezehrával, aj v případě že ťa aerolinky na palubu pustí, tak pak ten imigrační ti nic vysvětlovat nemusí, prostě ťa nepustí a basta.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 09:17 
VIP

.
meinhart píše:
Takže podle tebe by bylo nejlepší koupit teď jednosměrnou a počkat si do října, než se vyskytne nějaká pěkná nabídka na opět jednosměrnou na leden směrem zpět, jestli to dobře chápu

Tím se dost omezuješ co se výběru dopravce týče, protože jednosměrné letenky za polovic zpáteční nabízí jen pár aerolinek (Air Berlin, Condor, apod.), většina je stále naceňuje tak, že jednosměrná vyjde v lepším případě skoro stejně jako zpáteční v horším na několikanásobek zpáteční (podle Matrixu je aktuální rozpětí jednosměrných letenek na leden 2011 LAX a okolí -> PRG a blízké příhraničí $585 - $4,680).
Jestli jseš student a pod 26 tak bych se poptal po nějakém studentském tarifu, které mívaly podstatně volnější restrikce (možnost změny data odletu zdarma nebo za přijatelný poplatek, otevřený návrat apod.) než standardní letenky v "levných" knihovacích třídách a tudíž s maximem restrikcí.

meinhart píše:
Takže turistické vízum nestačí?

Pokud tam jedeš na max. 90 dnů, máš biometrický pas země participující ve VWP* a zpáteční letenku nebo letenku dál mimo území USA (ale ne do Kanady, Mexika, Bermud a Karibiku pokud tam nejsi resident), tak stačí se nechat schválit online přes oficiální stránku ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/esta/esta.html ... E529027DAA .
Pokud tak uděláš do 14.9.2010, kdy se tahle sranda začíná zpoplatňovat, ušetříš $14 (v době kdy budeš vyplňovat online formulář pro schválení ESTA není třeba mít letenku).

http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic ... horization
* http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_Waiver_Program

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 09:40 
Kolemjdoucí

díky všem, co přispívají do diskuze, máte informace, které nevim, kde bych hledal, hlavně co se týká těch letenek. Díky

Jedu právě na déle, proto potřebuji zažádat o vízum. A hlavně vůbec netuším, kdy se vrátím, prot jsem mluvil o lednu jako o možnosti kdy se třeba jen jet podívat domu a taky právě proto bych chtěl jednosměrnou, ale koukám, že to je o hubu.

Prostě bych chtěl odletět v sprnu s turistickým vízem a vrátit se nevím kdy, každopádně déle než 90 dní. A teď právě nevím, jak dlouho je možný mít let zpátky od letu tam.
Nejjistější mi zatím připadá varianta s co nejlevnější cenou na oba směry, přičemž mi bude záležet jen na cestě tam.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 10:21 
VIP

meinhart píše:
Jedu právě na déle, proto potřebuji zažádat o vízum. A hlavně vůbec netuším, kdy se vrátím,

Pak si ale natrénuj nějakou kozistentní a uvěřitelnou story pro pohovor na ambasádě v Praze na téma proč tam jedeš na tak dlouho a pokud nemáš předchozí historii vstupů a výstupů z US, tak není vyloučeno že se budou dost vyptávat a budou chtít vidět jestli na to máš dost peněz a taky nějaké "důkazy", které je přesvědčí že se hodláš vrátit.
Formulace jako "netuším, kdy se vrátím" ti rozhodně situaci neulehčí, právě naopak. Studenti posledních ročníků VŠ bez nějaké evidentní budoucnosti a/nebo závazků v ČR bývali dost "ohroženým druhem", kterým byla víza relativně často zamítána (samozřejmě hned vedle zjevných kandidátů na ilegální zaměstnání ve Státech).

Jinak vstup na víza B1/B2 pro služební cesty a turistiku se obvykle uděluje na 3-6 měsíců, přičemž např. já jsem naposledy dostal B1 na 6 měsíců, což je právě na služební cestu ačkoli jsem tam byl jako echt turista na cca. týden. Na základě čeho k tomu ten imigrační úředník dospěl skutečně netuším.

meinhart píše:
A teď právě nevím, jak dlouho je možný mít let zpátky od letu tam.

Klidně až rok, záleží na podmínkách toho kterého tarifu letenky. Další varianty zpravidla bývají 30, 60, 90, 120 dnů... Zavolal bych si na nějakou solidní agenturu, dost často tady byly dobré zkušenosti s Asia Special nebo se podívej na fórum na airways.cz, např. sekce Levné letenky a najdi si tam člena fóra, který vystupuje pod jménem "prodejce" a kontaktuj jeho. Já osobně mám dobrou zkušenost s Condorem: http://www.condor.cz/pobocky.php

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina