Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 02:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Singapur
PříspěvekNapsal: 07 lis 2011 22:39 
Kolemjdoucí

Cíl cesty je Borneo? Z vlastní zkušenosti bych doporučil letět do Kuala Lumpuru a potom AirAsia

PříspěvekNapsal: 07 lis 2011 23:17 
VIP

Tomik píše:
Kolik je podle Vás reálná cena za letenku do Singapuru?
Zatím nejníže jsem schopný se dostat na 13500kč přes Londýn + poplatek za zavazadla v Easyjet pokud ho už nezrušili. Navíc na zpáteční cestě zůstanu 3 dny viset v Anglii, což se mi taky moc nezamlouvá.
Moc nevím jestli do toho mám jít, nebo čekat na nějakou lepší akci.
Cílem cesty není Singapur, ale Borneo (Kuching). Singapur bych chtěl jen vidět 2-3 dny když už tam budu. Pokud je výhodnější letět jinudy, tak bránit se tomu nebudu. Díval jsem se i na letenky přes Kuala Lumpur a přijde mi to cenově nastejno.

Realna cena neni podstatna, to je problem aerolinky, za kolik to dokaze prodat :-)
Ale zkusenost s cervnovymi terminy do Singapuru za posledni ctyri roky: V roce 2008 z Prahy nejlevnejsi AF pres CDG za cca 23 000 korun. V roce 2009 EK z MUC za cca 14 000, v roce 2010 TK z MUC za 16 000 (oboje nejlevnejsi nabidka). A letos LH z DRS za 13 800. Vzdy kupovano prelom dubna a kvetna. Pozdeji sly ceny nahoru, az letos se chvili po koupi one LH objevila nabidka EK z PRG za asi 14 900 (+/- autobus).
Osobne povazuji vse pod 15 000 Kc z PRG a okoli za dobrou nabidku, pod 13 000 za vybornou a pod 12 000 za snovou (viz nedavne promo SQ z FRA za necelych 10 000).
Nepocitam do toho Air Asia X, protoze se zapsanym zavazadlem na priskoku to malokdy vyjde vyrazne levneji nez neco z PRG a okoli (navic to neni na jedne letence, coz pri pracovnich cestach vyzaduju). Ale chapu, ze pro mnoho cestujicich to muze byt zajimave.
Pro porovnani sleduji i letenky do KUL, nebo letam primo tam. A v poslednich dvou letech pozoruju, ze byva z Evropy o fous drazsi nez SIN. Da se letet i pres BKK, HKG ci CGK, ale "priskoky" v Asii za posledni dva roky dost zdrazily, takze se to vetsinou nevyplati.
Jinak pro prelet na Borneo je asi vcelku jedno, zda pres KUL nebo SIN. Z KUL toho asi leta vic, ale treba vyhodne FireFly letaji prevazne z druheho mestskeho letiste. U SIN je mozne hledat levnejsi lety jeste z prilehleho Johor Bahru, kam jede z centra Singapuru autobus za par drobnych.

PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 09:11 
Kolemjdoucí

dejavu píše:
Realna cena neni podstatna, to je problem aerolinky, za kolik to dokaze prodat :-)
Ale zkusenost s cervnovymi terminy do Singapuru za posledni ctyri roky: V roce 2008 z Prahy nejlevnejsi AF pres CDG za cca 23 000 korun. V roce 2009 EK z MUC za cca 14 000, v roce 2010 TK z MUC za 16 000 (oboje nejlevnejsi nabidka). A letos LH z DRS za 13 800. Vzdy kupovano prelom dubna a kvetna. Pozdeji sly ceny nahoru, az letos se chvili po koupi one LH objevila nabidka EK z PRG za asi 14 900 (+/- autobus).
Osobne povazuji vse pod 15 000 Kc z PRG a okoli za dobrou nabidku, pod 13 000 za vybornou a pod 12 000 za snovou (viz nedavne promo SQ z FRA za necelych 10 000).
Nepocitam do toho Air Asia X, protoze se zapsanym zavazadlem na priskoku to malokdy vyjde vyrazne levneji nez neco z PRG a okoli (navic to neni na jedne letence, coz pri pracovnich cestach vyzaduju). Ale chapu, ze pro mnoho cestujicich to muze byt zajimave.
Pro porovnani sleduji i letenky do KUL, nebo letam primo tam. A v poslednich dvou letech pozoruju, ze byva z Evropy o fous drazsi nez SIN. Da se letet i pres BKK, HKG ci CGK, ale "priskoky" v Asii za posledni dva roky dost zdrazily, takze se to vetsinou nevyplati.
Jinak pro prelet na Borneo je asi vcelku jedno, zda pres KUL nebo SIN. Z KUL toho asi leta vic, ale treba vyhodne FireFly letaji prevazne z druheho mestskeho letiste. U SIN je mozne hledat levnejsi lety jeste z prilehleho Johor Bahru, kam jede z centra Singapuru autobus za par drobnych.

Díky moc za rady, pokusím se vydržet až do dubna/května pokud mi to nervy dovolí, nebo pokud se dřív neobjeví zajímavá nabídka.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2011 02:51 
Diskutér

Dva roky po sobe mela Lufthansa na jare cca v breznu, dubnu SIN v akci cca za 11000,- s odletem z polskych (asi i jinych :) ) letist, prestup bud FRA nebo MUC... Jestli i z PRG to slo za tu cenu nevim, do PL to mam bliz, takze jsem PRG ani nestudoval....

Předmět příspěvku: Střední Evropa - Singapur
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 16:40 
Nováček

Zdravím všechny,

nevíte o nějaké příjemné letence s odletem v červenci nejlépe z Prahy/Brna/Vídně/Krakowa/Bratislavy..nebo čehokoliv, co je nám poblíž? Jde mi hlavně o cenu, můžu být i jednosměrná. V případě zpáteční by byl návrat na konci prosince nebo na začátku ledna.Nebo případně mi doporučit nějakou dobrou aerolinku na tuto cestu?

Děkuju moc za každou radu,

S pozdravem,

Kuba

PříspěvekNapsal: 09 čer 2012 12:12 
VIP

ahoj.

koukal jsem se po letence singapur, ale v opačném gardu, tj singapur-čr-singapur. Hledám totiž letenku gold coast(nebo brisbane) - čr (nebo prostě evropa jakákoliv-samozřejmně klidně i multicity). Termíny jsou odlet po cc 5.sprnu (nejlépe kolem desátého a po ..), návrat po měsíci cca - plus mínus tejden. Zkoušel jsem v návaznosti na levné letenky, které jsem kupoval letos v zimě (ams-brisbane-par - china southern cca 16 tis kč) hodit nějaké multicity brisbane (protože z gold coast to evropy na jedné letence je to asi bezpředmětné)-evropa-brisbane, ale dostal jsem se nejlevněji na 31 tisíc právě kombinací ams/par

Kdybyste někdo věděl o letence brisbane-evropa-brisbane pod třicet, tak byste mi hodně pomohli, dík. (ale to je jen mezidotaz-asi stejně nic pod třicet nebude).

Tak jsem to klasicky zkusil rozsekat na více letenek a zkusil jsem air asia do kuala lumpur, což z kufrem a jídlem výjde nad deset ticíc zpátečka a pak jsem objevil singapurce právě - flyscoot.com, tam by mi to s jídlem a zavazadlem vyšlo asi na 7200 kč.

Rozdíl tedy více než tři tisíce - zkusil jsem hledat singapur-evropa a našel jsem nejlevnější za 19 tisíc finnair paradoxně přímo do Prahy. To bylo před týdnem, teď už tam samozřejmně není, nejlevnější co jsem teď našel je finnair zase do Prahy za necelých 20 tisíc korun už po započtení kuponu.
Myslel jsem si, že třeba ušetřím, když vezmu o tři tisíce dražší air asia a najdu třeba letenku z kuala lumpur o pět tisíc oproti singapuru levnější - ale vůbec..ceny stejný, možná i dražší..

No, abych ten referát shrnul :)

Moc byste mi poholi, kdybyste mi někdo poradil letenku singapur-evropa-singapur (i multicity klidně) na ty datumy či kuala lumpur na ty datumy (ale to asi neklapne, muselo by to bejt min o tři tisíce levnější než ten singapur, aby se to vyplatilo)..
Díííííky moc

P.s. všiml jsem si, že například letenky austrálie-evropa nebo asia-evropa jsou o pár tisíc korun dražší než opačně. U australanů předpokládám, že si aerolinky myslí, že mají větší kupní sílu než evropani, ale asiati??

PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 11:14 
VIP

jinak ten www.flyscoot.com je údajně low cost značka singapur airlines. prej...

PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 11:44 
VIP

krtek píše:
jinak ten http://www.flyscoot.com je údajně low cost značka singapur airlines. prej...

flyscoot od SQ bych se nebál nejelvnějc to má asi aeroflot za 19tis ale z BKK,takže ještě nějakej přesun air asia nebo tiger...ale to už jseš zase za těch 30tis, což je pořád o mnoho tis mín než na jedný letence...

PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 11:58 
VIP

jasný..ty singapurci stojej z gold coast cca 7800 kč zpátečka se vším (kufr a jído) a ten finnair do prahy zpátečka 20tis, tj jsem na 28 tis do prahy s rezervou. Myslím, že pod tuhle cenu se ani na jedný letence, ani rozpůleně nevejdu, že je? Popřípadě pod dvacet tisíc ze singapuru kamkoliv do evropy či kolem 15 tisíc v okolí singapuru se nevejdu si tak myslím..Takže tohle je asi nejlevnější cena

PříspěvekNapsal: 12 čer 2012 08:06 
VIP

krtek píše:
jasný..ty singapurci stojej z gold coast cca 7800 kč zpátečka se vším (kufr a jído) a ten finnair do prahy zpátečka 20tis, tj jsem na 28 tis do prahy s rezervou. Myslím, že pod tuhle cenu se ani na jedný letence, ani rozpůleně nevejdu, že je? Popřípadě pod dvacet tisíc ze singapuru kamkoliv do evropy či kolem 15 tisíc v okolí singapuru se nevejdu si tak myslím..Takže tohle je asi nejlevnější cena

finnair už teda z atu cenu nevidim, ale jak to tam máš s tim pobytem a návratem z austrálie...koupit jen OW apřeskákat do Evropy a odsud koupit normálně zpáteční letenku..

PříspěvekNapsal: 12 čer 2012 10:09 
VIP

poja píše:
krtek píše:

finnair už teda z atu cenu nevidim, ale jak to tam máš s tim pobytem a návratem z austrálie...koupit jen OW apřeskákat do Evropy a odsud koupit normálně zpáteční letenku..

je tam pořád za necelych dvacet po použití kuponu, např 20.8. az 11.9. Tedy dohromady ze scootem dvacet osm ticíc necelých, to se mi asi nevyplatí kupovat one way a pak zpátečku z evropy. I tak dík za reakci.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2012 14:54 
Návštěvník

Dneska zde někdo vkládal na chvíli do akcnich letenek nabidku na singapur 13 800, ale nez jsem stihl kouknout, tak zmizla. Pokud by nahodu neco vedel o levnem Singapuru, tak prosim at se znova podeli, docela by se nejaky levny tarif hodil.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2012 16:53 
Diskutér

a jaky termin bys rad?

PříspěvekNapsal: 20 pro 2012 09:32 
Návštěvník

No tak ja bych bral vše od Března na 29-32 dní .. plánuju Sumatru a todle by byl fajn ideální bod. Původně jsem prokaučoval od Lufthansy multicity .. doted si to vycitam :-D

PříspěvekNapsal: 21 pro 2012 10:47 
Tazatel

Zdravim, nevi nekdo o přímém spojení SIN - MLE v březnu 2013? krom SIN airlines jsem nic přímého nenašel .. díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina