Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2021 15:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Leden 2021: Carpe diem v Dubaji
PříspěvekNapsal: 22 led 2021 17:46 
VIP

Leden 2021: Carpe diem v Dubaji

# CESTOVÁNÍ V DOBĚ KORONAVIRU

Emirates EK140 na trase PRG-DXB, Boeing 777-300, A6-EBW, obsazenost cca 30 %

- on-line odbavení mi neumožňuje výhodněji změnit sedačku, letadlo se zdá plný, pojedu na letiště včas, ať tam netrčim ve frontě;
- na letiště proto přijíždim dříf než obvykle, při odbavení se budou kontrolovat testy PCR na koronavirus, bez kterýho (testu!) by pasažéra neměli pustit na palubu letadla. Žádná fronta, jdu hned k přepážce, test se kontroluje, a odbavení trvá právě o těch 15 vteřin dýl;
- palubní personál nemá tradiční Emirates uniformy, ale je v takovejch igelitovejch pláštích, nemocniční bílo-červené kombinace, s rouškama a štítama, celé to působí dojmem, že nás eskortují na nějaký ostrov, určený pro lidi s leprou. Atmosférou mi to připomíná starý film Přejezd Kassandra, který nedávno dávali v televizi;
- palubní personál je velmi ochotný, kalíšek červeného vína mi letuška přinesla 7x. Přelezl jsem si na volnou prostřední čtyřsedačku (těch tam bylo volných habakuk), a udělal si pohodlí, takový fake-business.
Příloha:
11 - Přejezd Kassandra.jpg
11 - Přejezd Kassandra.jpg [ 134.86 KiB | Zobrazeno 2303 krát ]

IMIGRATION V DUBAJI

- podmínky vstupu do Emirátu Dubaj byly tyto:
1./ negativní PCR test na koronavirus, který nesmí být starší 96 hodin;
2./ vyplněný formulář;
3./ vyplněný další formulář;
4./ v telefonu instalovaná aplikace COVID-19 DXB;
5./ provedení PCR testu na koronavirus na letišti - zdarma;
6./ karanténa na hotelu do doby, než přijde výsledek testu z letiště.
- formuláře nikdo nechtěl, přivezl jsem je zpátky domů neodevzdaný;
- aplikaci nikdo nekontroloval, ani pes po ní neštěk;
- test byl proveden výtěrem z nosu, nikolif z nosohltanu, takový odbytý to bylo;
- zpráva o negativním výsledku přišla druhý den dopoledne;
- QR kód se měl naskenovat do appky, ale nešlo to, zkoušel jsem to asi 10x. Zřejmě jim s touto appkou pomáhal známý český IT eskamotér, trojministr doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA, který zajistil, a pak geniálně obhajoval, provozuschopnost systému na prodej dálničních známek pro rok 2021.
Příloha:
12 - appka Covid 19 DXB.jpg
12 - appka Covid 19 DXB.jpg [ 121.62 KiB | Zobrazeno 2303 krát ]

Emirates EK139 na trase DXB-PRG, Boeing 777-300, A6-ECX, obsazenost cca 30 %

- on-line odbavení opět neposílá palubní vstupenku;
- letiště v Dubaji je nezvykle prázdné, odbavení zavazadla se provádí u kiosku s pásem;
- lidi se pohodlně rozvalují na volných sedačkách, posádka je usměvavá, ochotná, a samozřejmě znova v těch nemocničních kostýmech.

Přejezd Kassandra (rok 1976, režie George Cosmatos)
- v hlavních rolích: Burt Lancester, Sophia Loren, Martin Sheen, Richard Harris, O.J. Simpson;
- děj: z tajné laboratoře nešťastnou náhodou unikne nebezpečný virus a nakažená osoba ho nevědomky roznáší mezi cestující ve vlaku (tudíž nenatáčelo se to ve Wuchanu).

SITUACE V DUBAJI

- na cestu jsem si koupil 10 respirátorů z nanovláken značky Respilon, a vzal si i 10 roušek;
- respirátory jsem použil jenom v letadle, a potom když byl přeplněnej vagon metra;
- v Dubaji všichni & všude & vždycky nosí roušky, a nikdo proti tomu neremcá. Pokuta je 3.000 AED (=18.000 Kč). Gastarbajtři by pravděpodobně přišli (to je moje domněnka) o Emirates ID (nejspíš něco jako naše Povolení k přechodnému pobytu - opět moje domněnka), a riskovat to nebudou, protože v Indii, na Filipínách, na Srí Lance nebo celé Africe stojí v zástupu desítky milionů čekatelů, kteří je rádi vystřídají;
- cca 90 % lidí nosí roušku předpisově, tedy přes nos;
- uplně fšude jsou samolepky s vyznačením sociálního odstupu, a opět to cca 90 % lidí dodržuje, lidi v metru vedle sebe prostě nesedí (ale samozřejmě stojí, když je dopravní špička);
- appka obsahuje tiskové zprávy, které jsem se zájmem sledoval.
Příloha:
13 - v dobách koronaviru.jpg
13 - v dobách koronaviru.jpg [ 113.35 KiB | Zobrazeno 2303 krát ]
Příloha:
14 - sankce.jpg
14 - sankce.jpg [ 114.16 KiB | Zobrazeno 2303 krát ]
Příloha:
15 - test na letišti.jpg
15 - test na letišti.jpg [ 105.2 KiB | Zobrazeno 2303 krát ]

V UAE bylo denně přes 3.000 nově nakažených lidí, o tom si my v České republice můžeme nechat zdát.
V UAE bylo denně očkováno přes 100.000 lidí, domorodců i gastarbajtrů, zdarma, o tom si my v České republice můžeme nechat jenom zdát. Jaxem se dočetl ve zprávách, u nás se systémově očkovali... kolemjdoucí.
V UAE bylo ke dni mého odletu proočkováno 20 % populace, v České republice tyto údaje vláda nemehel rači tají.
Příloha:
16 - očkování u nás řídí ... .jpg
16 - očkování u nás řídí ... .jpg [ 23.57 KiB | Zobrazeno 2303 krát ]

Suma sumárum, v UAE jsem se cítil velmi bezpečně, a nezaznamenal jsem tam jakoukoliv hysterii ohledně Covid-19.
V České republice dají do karantény kraj, a půlka národa remcá, že virus se přece nezastaví v hranicích kraje, a to opatření je blbý. Když dají kvůli třem krajům do karantény celou republiku, druhá půlka národa remcá, že to opatření je blbý a nespravedlivý vůči ostatním krajům, a v karanténě by měly by být jenom ty kraje s PES v pětce. U nás se prostě remcá za každé situace.

Naposledy upravil babička Lála dne 22 led 2021 18:53, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku: Re: Leden 2021: Carpe diem v Dubaji
PříspěvekNapsal: 22 led 2021 17:46 
VIP

# TY MOJE "KEŠKY"

Lidi jsou holt různý.

Seděli jsme s přáteli v Praze v knajpě, a jeden z nich najednou povídá: "Hele kluci, já už jdu". Zvedl se, zaplatil, ale nešel v noci domů, šel o pár ulic dál, kde v aplikaci telefonu chytal Pokémony. Je mu 35 let, a loví kreslené žluté něco v mobilní aplikaci. My jsme se mu ani nesmáli, víme že to je hodnej chlap, a je to jeho ujetá záliba, co už.
Jiný lidi žijou svoje paralelní virtuální životy na sociálních sítích. Jsou tam hezčí a chytřejší než v reálném životě. A vždycky chytřejší než ti ostatní hňupové (zejména autoři komentářů na Novinky.cz nebo Parlamentnilisty.cz).
Jiný lidi vášnivě hledají kešky. Důmyslně ukryté zprávy, s návodem k nalezení v hádankách. Kamarád takhle plánuje skoro fšechny výlety, po městech i do přírody. Chce ulovit nějakou kešku, je to jeho záliba.
Jak říkám, lidi jsou holt různý.

Ty moje "kešky" jsou věrnostní programy. U leteckých společností, u hotelových řetězců.
Já nás takových hodně, a "lovíme" míle, body, statusy.
Máme na to specializované weby: loyaltylobby.com, thepointsguy.com, travel-dealz.eu, onemileatatime.com, statusmatcher.com, upperclasstravel.eu, a mnoho dalších.................
Pokud se nám lov podaří, a získáme upgrade do obchodní třídy v letadle nebo lepší pokoj v hotelu se snídaní zdarma, propadáme se do slastného pocitu, že jsme chytřejší než ostatní (co sedí v ekonomické třídě, tzv. dobytčáku).

Koronavirus tuhle zálibu nebezpečně ohrožuje. Zaprvé - moc se necestuje. Zadruhé - letecká společnost nebo hotelový řetězec můžou zkrachovat. Anebo přinejmenším osekat náklady tím, že svůj věrnostní program omezí, degraduje, v nouzi nejvyšší dokonce zruší. Já nevím.
Ale protože jsem v zájmu lovu nějaký body a míle taky nakoupil za peníze, jsem nervóznější než ostatní lovci. Tyto investice do zbraní jsou teď ohrožený.

Takže do Dubaje jsem jel lovit do věrnostních programů Hilton Honnors a Alaska. Málo turistů, hotely více než poloprázdný, navíc mezi sebou o každýho turistu bojujou sníženou cenou, to je pro lov ideální prostředí. Taky chci zavčas a dobře utratit nějaký ty nakoupený body.
Z opravdu velmi bohaté a atraktivní dubajské nabídky jsem si vybral pětihvězdu Conrad, kde jsem měl se zlatým statusem právo na snídani zdarma a upgrade na Executive floor, spojený se vstupem do Executive lounge. Podle Pravidel lovu rozhoduje aktuální stav rezervačního systému ve chvíli nástupu do hotelu, při Check-in.

Ráno jsem si v Hampton Dubai Airport (do věrnostního programu to bylo One night, One stay, 774 points) jako Gold member zajistil Late check-out až ve dvě odpoledne, pak došel na metro, projel pár stanic s přestupem, a chvíli před třetí hodinou jsem už stál v recepci u přepážky. S napětím v hlase jsem požádal o upgrade.
Slečna něco povídá o executive v šestém patře, ale přes tu její roušku jí moc nerozumim, dech se mi zrychluje, cítím pot na zátylku.
Po chvilce mi podává kartičku v deskách, číslo pokoje začíná čtyřkou, ovládne mne zklamání, a otráveně se ptám, jestli ten upgrade opravdu neprošel, když mi dává čtvrté patro. Slečna se diví co nechápu, dostal jsem Executive room ve 42. patře. Sláva, tak tahle keška je moje!

Ráno jsem si v Conrad Dubai (Award stay v režimu 4+1 {jedna noc zdarma}, do věrnostního programu to bylo Five nights, One stay, 7.727 points) opět zajistil pozdní odjezd z hotelu až ve dvě odpoledne, přešel pár metrů na stanici metra, a chvíli před třetí žádal o upgrade v moderní novostavbě Canopy. Tady nevím, jak to vlastně dopadlo, dostal jsem takový dyzajnový minipokojík, takže jedinej benefit asi byla ta snídaně zdarma.

Poslední pobyt v Canopy by Hilton Al Seef přinesl do věrnostního programu Three nights, One stay a 8.127 points. Nějaký ty body jsem dostal i za útratu v hotelový restauraci (vykouřená šířa + pití) a baru u bazénu (drinky během happy hours).

Kolik dostanu miles do FFP Alaska za lety s Emirates zatím nevím, ale i tady bude ten zápis sloužit jako základ k obhajobě statusu MVP Gold, což je jejich obchodní název pro zlatý status.
Příloha:
21 - award 4+1.jpg
21 - award 4+1.jpg [ 122.85 KiB | Zobrazeno 2278 krát ]
Příloha:
22 - Conrad 42. patro.jpg
22 - Conrad 42. patro.jpg [ 148.97 KiB | Zobrazeno 2278 krát ]
Příloha:
23 - Canopy.jpg
23 - Canopy.jpg [ 177.75 KiB | Zobrazeno 2278 krát ]
Příloha:
24a - Conrad.jpg
24a - Conrad.jpg [ 89.19 KiB | Zobrazeno 2187 krát ]
Příloha:
24b - Conrad.jpg
24b - Conrad.jpg [ 90.57 KiB | Zobrazeno 2187 krát ]
Příloha:
25a - Canopy.jpg
25a - Canopy.jpg [ 95.7 KiB | Zobrazeno 2187 krát ]
Příloha:
25b - Canopy.jpg
25b - Canopy.jpg [ 79.42 KiB | Zobrazeno 2187 krát ]
Příloha:
25c - Canopy.jpg
25c - Canopy.jpg [ 79.06 KiB | Zobrazeno 2187 krát ]

Naposledy upravil babička Lála dne 23 led 2021 06:43, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 22 led 2021 17:47 
VIP

# CARPE DIEM V DUBAJI

Důvody pro cestu do Dubaje byly tyto:
- zima v České republice, ale slunce v Dubaji, tj. získávání přírodního vitaminu D;
- odjezd z jedné z nejzamořenějších zemí na světě per capita do země méně zamořené;
- zájem zkusit se podívat pod hladinu na východním pobřeží UAE;
- zájem zkusit projet a navštívit fšechny jednotlivé emiráty UAE;
- záměna home-office za hotel-office;
- lov těch mých kešek.
Nakonec jsem zůstal z mnoha důvodů jenom v Dubaji, nabíral na sluníčku vitamin D, plaval v bazénu, chodil večer do restaurací, navštívil pár dubajských atrakcí, udělal plánovaný nákup, pracoval a internetil.

# Abú Dhabí - do Abú Dhabí byl turistům vstup zakázán, respektive měli tam povinnou několikadenní karanténu bez ohledu na výsledek PCR testu. Nejel jsem tam.

# potápění - informace o možnostech průjezdu Emirátem Sharjah a Emirátem Fujairah jsem si zašel zjistit na Palm Jumeirah do dajfka Nemo diving. Získal jsem sice informaci, že bych tam měl dojet bez problémů, a jejich pobočka na východním pobřeží normálně funguje, ale přátelský a ochotný týpek po mně vyžadoval check-dive, kontrolní ponor s testem vylití masky + vyvážení v hloubce + vyjmutí automatiky z úst, za což si chlapík řekl ohromujících 300 AED (1.800 Kč). Moje námitka, že nejsem třicetiletá ruská odbarvená blondýna na zkušebním ponoru, nebyla vyslyšena, takže jsem plánovaný dvoudenní výlet na východní pobřeží zrušil, a byl jsem rád, že jsem neměl rezervaci nějakýho auta z půjčovny.
Tip: v Dubaji je většina pláží soukromých. Tohle dajfko se nacházelo na pláži u apartmánového komplexu, takže lidi tam neměli na rukách nějaký pásky. Ochrance jsem řekl, že jdu do centra, zapsali si jméno, a pustili mě. Mohl bych tam pobývat u moře na lehátku, u bazénu se sprchou, jak dlouho bych chtěl, ale neměl jsem ssebou ručník a plavky. Podruhý jsem tam nejel, protože moje hotelový bazény byly taky fajn (zejména ten v Conrad).
Příloha:
31a - kancl v Conrad.jpg
31a - kancl v Conrad.jpg [ 181.59 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
31b - kancl v Conrad.jpg
31b - kancl v Conrad.jpg [ 166.45 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
31c - kancl v Canopy.jpg
31c - kancl v Canopy.jpg [ 124.6 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
31d - kancl v Canopy.jpg
31d - kancl v Canopy.jpg [ 102.71 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# Palm Jumeirah - na mapě u pobřeží to vypadá roztomile, ale ve skutečnosti je to obří!!!
V rámci získávání vitamínu D jsem si udělal 15 km dlouhou procházku na sluníčku od metra k Burj Arab, pak po silnici k Palm Jumeirah a přes most pěšky dovnitř. Po pobřeží jsem bohužel nešel, nevěděl jsem, jestli to vůbec jde. Alespoň jsem párkrát zažil závody barevných sporťáků na silnici, kakofonii hlučných výfuků ve výkonu, jenom ten výběr brčálově zelené barvy na krásně tvarované Lamborghini mi nejde do hlavy... (ale tolik Ferrari jako v mym oblíbenym klipu od Imagine Dragons tam nebylo).
Zástavba na Palm Jumeirah je neskutečně hnusná, bez ladu a skladu jsou tam nacpaný fšechny možný architektonický styly, kýč, kýč, kýč. Kdo tam kupuje ty apartmány, to mi hlava nebere (ale tušim). Když jsem tam šel tou dlouhatánskou centrální ulicí za mostem, úplně živě jsem ten rozhovor slyšel:
Victoria: "Tak kam teď v zimě pojedeme, Davide?"
David: "A co třeba do Dubaje na tu naší palmu?"
Victoria: "Né, tam nechci!"
David: "A proč? Dyť už jsme tam dva roky nebyly. Tak proč jsi chtěla, abych tam tu vilu kupoval?"
Victoria: "No ty lidi jsou tam divný. Nejsou naší úrovně. Když ti to prodávali, tak ti slibovali hory doly, jaká tam bude žít smetánka... a vzpomeň si na naše sousedy, na tu hroznou rodinu zprava. Ani neumí anglicky."
David: "No ty si teda dobrá! A k čemu to tam teda máme??? Jsou ftom jenom zapikaný prachy, a nic z toho. Navíc platíme Fátimu za úklid."
(Fátima = služka z Bangladéše; pozn. redakce)
Victoria: "O tý mi rači ani nemluv! Naposledy pořádně nevyvětrala, a pamatuješ, jak bylo v pokojích tak trochu zatuchlo."
David mlčí a ztěžka oddychuje.
Victorie: "A o penězích ty už vůbec nemluv! Kdybys proměnil v roce 2004 tu penaltu proti Portugalsku, moh´ si dostat v Realu Madrid víc peněz. Takže mlč!"
David : "Ale víš co si myslel o těch zahozenejch
penaltách prezident Realu?"
Victoria se zprudka otočí, přimhouří oči do tenkých štěrbinek, a mlčky Davida pozoruje.
David: "A kam bys teda letos chtěla jet, miláčku?"
Příloha:
32 - palma Jumeirah.jpg
32 - palma Jumeirah.jpg [ 119.97 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# Burj Khalifa - návštěvu mrakodrapu Burj Khalífa jsem odkládal a odkládal, až jsem nakonec poslední den vychytal mraky nad Dubají, a tragickou viditelnost; směrem k moři to dokonce vypadalo, jako bych se díval na mraky z letadla během letu.
Příloha:
33a - Burj Khalifa.jpg
33a - Burj Khalifa.jpg [ 157.76 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
34b - Burj Khalifa.jpg
34b - Burj Khalifa.jpg [ 113.58 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# Dubai Frame - vstupný 52,5 AED, mrňavé muzeum historie u vstupu, promítaná vizualizace budoucnosti u výstupu, výhled po Dubaji, nijak zvlášť bych to nedoporučil, ale mně se ta návštěva docela líbila.
Příloha:
35 - Dubai Frame.jpg
35 - Dubai Frame.jpg [ 153.64 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# Dubai Mall - v Dubai Mall jsem si naistaloval jejich navigační appku, podle jejíchž doporučení jsou tam zoufale bloudil, a zřetelně za její funkcionalitou cítil rukopis docenta Havlíčka M.B.A. Za sklem Dubai Aquarium jsem si dělal fotky s kladivouny, a ty pak rozeslal kamarádům potápěčům, jenom místo automatiky jsem měl na puse roušku.
Příloha:
35 - Dubaj Mall.jpg
35 - Dubaj Mall.jpg [ 127.67 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# auta - na ulici jsem si dělal fotku s Ferrari v kabrio, kterou jsem pod názvem "Zoufalec se fotí s Ferrari" rozeslal jiným kamarádům, ale další do série, například "Zoufalec se fotí s lambo" a podobné, ty už jsem si odpustil. Na auta to tam bylo opravdu zajímavý.
Příloha:
36a - Dubaj.jpg
36a - Dubaj.jpg [ 165.7 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# parfémy - konečně jsem mohl načuchat skoro fšechny vůně z výborného článku Martina Jaroše, protože v Praze ty niché parfémy nejde pořádně porovnat. Měl jsem takový předsevzetí, že se mi to podaří v Dubaji, a vyberu si tam svoji novou vůni. Carpe diem proběhlo, a udělal jsem si velkou (a drahou) radost.

# alkohol - v Emirátu Dubaj se alkohol v hotelech prodává (nevím jestli ve fšech hotelech), a existují specializovaný licencovaný obchody, kde alkohol turistům prodají po předložení pasu. Po 40 letech jsem tam viděl červený víno, který se za komoušů prodávalo v Tuzexu, a každej kluk na základce chtěl mít na lavici postavenýho malýho býka z plastu.
Prodejna nemá výlohu, snad aby to kolemjdoucího nesvedlo na špatnou cestu...
Příloha:
37a - alkoholi.jpg
37a - alkoholi.jpg [ 118.28 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
37b - alkohol.jpg
37b - alkohol.jpg [ 91.52 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
37c - alkohol.jpg
37c - alkohol.jpg [ 142.07 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# jídlo - gastronomickou rovinu týhle cesty jsem také neošidil, a ochutnával výhradně orientální kuchyni. Navštěvoval jsem pouliční restaurace dle doporučení TripAdvisor, a největší radost mi udělala opakovaná návštěva v Zaroob, kam chodí místňáci, dokonce i bohaté Dubajčany ve sněhobílých hábitech jsem tam viděl, takže tam evidentně vaří nadprůměrně; ostatně mně tam moc chutnalo.
Příloha:
37 - gastronomické okénko.jpg
37 - gastronomické okénko.jpg [ 183.87 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# snídaně v Conrad - hotel Conrad Dubai patří do TOP3 hotelů, které jsem měl možnost a "odvahu" navštívit (zaplatit dražší hotel při mejch finančních možnostech totiž potřebuje "sehnat pořádnou dávku odvahy"), a byl jsem rád, že to bylo dokonce 5 nocí. Tudíž i 5 snídaní, které byly naprosto fantastický!!!!!
Tip: kuchař tam dělal vynikající omelety, myslím technologicky, postupem. Já jsem chtěl jednoduchou kombinaci 4 lžíce cibule & 2 lžíce sýru, ale on mi nabídl přidat lžičku sekaný zelený chilli papričky. Pohlreich by řekl, že to "chuťově vystřelí na Měsíc", a přesně takhle to bylo. Dával jsem si tam tu omeletu každý ráno.
Příloha:
37 - snídaně v Conrad.jpg
37 - snídaně v Conrad.jpg [ 109.19 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# Dubai - promenáda po nábřeží Al Seef (taková dubajská verze pražské Náplavky) byla zcela bez turistů, a třeba burgrárna Five gyus je prý zavřená už od března 2020. Místní obchodníci mají svoje krámky sice sem tam otevřený, ale na turisty hrajou přesilofku. Každý obchodník vás na prázdné cestě vidí zdálky, provede focus jako Terminátor, a nemůžete projít bez pozvání do jeho prodejničky. Naštěstí nebyli vůbec vlezlí, ale slušní, spíš smutně rezignovaní.
Příloha:
38a - Dubaj.jpg
38a - Dubaj.jpg [ 96.45 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
38b - dubajská Náplavkaj.jpg
38b - dubajská Náplavkaj.jpg [ 84.12 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
38c - prázdná Dubaj.jpg
38c - prázdná Dubaj.jpg [ 111.49 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# hotel-office - jsem rád, že jsem jel, a vůbec nelituju toho, že jsem zůstal jenom v Dubaji.
Příloha:
39a - kancl v Conrad.jpg
39a - kancl v Conrad.jpg [ 94.07 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
39b - kancl v Canopy.jpg
39b - kancl v Canopy.jpg [ 72.27 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
39c - kancl v Canopy.jpg
39c - kancl v Canopy.jpg [ 126.65 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

# ZÁVĚREM

Celá cesta skončila tam, kde začala. A protože se píše Leden 2021, nebylo to kupodivu na letišti, ale ve stanu společnosti GenDetective s.r.o., která za částku 1.600 Kč provede test PCR na přítomnost koronaviru Covid-19 fčetně vystavení certifikátu v angličtině.
Před půlhodinou mi to na mobilu cinklo, dobrá zpráva : NEGATIVNÍ, je čas ukončit tento cestopis a vrátit se i myšlenkama zpátky domŮ.
Příloha:
40 - GenDetective.jpg
40 - GenDetective.jpg [ 93.99 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]
Příloha:
99 - The End.jpg
99 - The End.jpg [ 91.43 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

Naposledy upravil babička Lála dne 23 led 2021 16:04, celkově upraveno 5

PříspěvekNapsal: 22 led 2021 19:45 
Moderátor

Bezva, těším se na pokračování!
"6./ karanténa na hotelu do doby, než přijde výsledek testu z letiště". Myšleno do Tvého hotelu nebo Ti nějaký do doby výsledku povinně přidělí (a zaplatí)?

PříspěvekNapsal: 22 led 2021 20:32 
VIP

babička Lála píše:
hehe

Citace:
Conrad Dubai (Award stay v režimu 4+1 {jedna noc zdarma}, do věrnostního programu to bylo Five nights, One stay, 7.727 points)
pri tomto sa este pristavim
babicka spravne pise, ze je to award stay, cize platil za pobyt bodmi, aby mal 4+1 zdarma
lenze vdaka aktualnej akcii je za kazdy pobyt udelenych 2000 bodov a za kazdych 5 noci udelenych dalsich 5000 bodov, takze napriek plateniu za pobyt bodmi su nejake body vratene
to je tresnicka niektorych programov :)

PříspěvekNapsal: 22 led 2021 22:45 
VIP

burito píše:
6./ karanténa na hotelu do doby, než přijde výsledek testu z letiště". Myšleno do Tvého hotelu nebo Ti nějaký do doby výsledku povinně přidělí (a zaplatí)?
Je to možná jen moje interpretace pravidel, ale asi nikdo z letadla to neměl jinak: po testu se turisté rozjedou hromadnou dopravou nebo taxíky na svoje hotely.
Co by nastalo v případě pozitivního testu si můžeme jenom domýšlet, a to s bujnou fantazií, protože povinné formuláře nikdo nevybíral a povinnou appku v telefonu nikdo nekontroloval.
Domnívám se, že vyčleněnej karanténní hotel je placenej z pojištění, které obsahuje letenka Emirates, ale kdo by zacáloval nevyužitý a propadlý ubytování, nebo nevyzvednutý pronajatý vůz, to opravdu netušim, protože podrobně jsem to pojištění neprostudoval.
Na to by asi bylo hafo času ftom karanténním hotelu...

beardie píše:
babička Lála píše:
Conrad Dubai (Award stay v režimu 4+1 {jedna noc zdarma}, do věrnostního programu to bylo Five nights, One stay, 7.727 points)
pri tomto sa este pristavim
babicka spravne pise, ze je to award stay, cize platil za pobyt bodmi, aby mal 4+1 zdarma
lenze vdaka aktualnej akcii je za kazdy pobyt udelenych 2000 bodov a za kazdych 5 noci udelenych dalsich 5000 bodov, takze napriek plateniu za pobyt bodmi su nejake body vratene
to je tresnicka niektorych programov :)
Á, jeden z lovců.
Ano, i když to byl award stay za cenu 124.000 points, dostal jsem za pobyt points za odměnu, takže celková - bodama placená - částka byla nižší.
Příloha:
points.jpg
points.jpg [ 79.85 KiB | Zobrazeno 2217 krát ]

PříspěvekNapsal: 23 led 2021 21:25 
Návštěvník

Pekny, s postrehy naprosto souhlasím.

Co mne ale prekvapilo, ze test se nekonal, stacil jim po priletu ve fronte stejny papir co jsem ukazoval v Pze na prepazce a status v appce je nadale pending.

PříspěvekNapsal: 24 led 2021 08:42 
VIP

Mne se libi ten hotel run :D Jinak podzim byl ve znamení Zanzibaru, začátek 2021 je ve znamení Dubaje.

Osobně jsem taky chtěl vytáhnout budoucí ex do Dubaje, líbil se mi Swiss za 1k minus voucher za zpoždění, což byl atraktivní cena, ale jsem posera z toho testu v Dubaji. Nedokážu si představit, že jsem pozitivní v cizí zemi a riziko, že mi PCR bude vycházet pozitivně i po x dnech je pro mě odstrašující... :?

PříspěvekNapsal: 24 led 2021 16:55 
Moderátor

2BL: Paráda, krásně mastňácky (bez ironie a s patřičnou závistí ze zimní krajiny) užitý čas. Lovci a sběrači - teď sběračem "kešek", lovcem později...
2marecek97: Fakt jsi mne pobavil - "budoucí ex" je krásný! A dobrotivé srdce. Někdo by s vědomím, že partnerka je v kategorii "budoucí ex", by ji poslal někam (do světa) a Ty bys tam s ní ještě i vyrazil :-).

PříspěvekNapsal: 24 led 2021 18:59 
Diskutér

Také mě ‘budoucí ex’ rozesmála. Ale možná je to míněno jako budoucí ex- přítelkyně, která se stane manželkou;-)

PříspěvekNapsal: 25 led 2021 13:31 
VIP

Jsem rád, že jsem Vás pobavil :D Téměř rok bez opuštění kontinentu a nějakého bláznivého mileage runu no...

PříspěvekNapsal: 25 led 2021 13:41 
VIP

Michale, dík za cestopis. V současnosti hotová exotika :P

Tvá procházka mi připomněla moje rozčarování, když jsem se díval poprvé na mapu Dubaje a sjel jsem okem na měřítko. Těch pár cm od metra k moři, že je pár kilometrů a že to nemá rozlohu města, ale spíš kraje :lol:

Pořád lepší Burj Khalífa s mraky mezi mrakodrapy, než s pouštním oparem, v kterým se po pár set metrech ztrácí ;)

Na tento rok mám 14 rezervací (z toho 2 OW) a jsem zvědavý, kolik z toho půjde prakticky proletět :mrgreen: Ty, co jsem měl na leden a březen jsou už zrušené. Zatím drží Velikonoce v Kišiněvi :roll:

PříspěvekNapsal: 25 led 2021 14:56 
VIP

Dik za velmi pekny trip report.
Vo februari ma cakaju dalsie 2cesty (homeoffice) na Zanzibar/Nungwi, obligatne s Katarcami.
Nedavo zacali QR lietat tiez Dubaj, skoncila blokada, tak sa tam mozno po 5rokoch znova poziem, na homeoffice to vyzera idelane.

PříspěvekNapsal: 26 led 2021 21:14 
VIP

Jinak, díky za tip. Přejezd Kassandra jsem ještě neznal a konečně se nejedná o zombie vyvražďovačku.

PříspěvekNapsal: 27 led 2021 14:44 
VIP

@honzeek_cz : A kterej hotel máš ty? Cestuješ nějak po emirátech, je to bez komplikací?

@marecek97 : "Vytáhnout budoucí ex" je výborná hláška, hádám, že sem holka moc nechodí, co?

@burito : Ano, bylo to mastňácký, moc často si to takhle nedopřávám, takže jsem si to vážně užil a odpočinul si.

@mandarinka1 : To je odvážná hypotéza, to s tím manželstvím, jak znám Marka. Měl bych jinou hypotézu: holka by byla ex už dávno, ale mají společnou odloženou letenku, takže je zatím bez předpony...

@michal5 : Na filmu je dost vidět rok výroby. Ale tehdy se s tím virem ve scénáři nemazali, a připravovali jeho "konečné řešení". To soudruh Tin-Pching to rači zlomyslně pustil do celýho světa, ať si to užijou i jinde než jenom v Číně.

@miro776 : tak ty jsi lovec u Qatarců, ne? Obhajuješ platinu? Já bych i přes nižší cenu zase preferoval Emirates, obhajoba v FFP Alaska nedovolí jinak.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina