Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 lis 2020 03:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nový Zéland na starý kolena
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 17:28 
VIP

Chtěl bych napsal čau lidi, ale to je teď tak zprofanovaný, že tohle oslovení je na dvě dekády mrtvý. Takže co?

Ahoj čtenáři.
Rád bych poprosil zkušené turisty, popřípadě zkušené cestovatele po Novém Zélandu, aby se podívali na mapku a itinerář, jestli jsem v plánování něco významného nevynechal, nebo naopak množství turistiky nepřehnal.
Pokud by někdo znal nějaké zajímavé místo na trase, s radostí se nechám inspirovat. Zatím to mám sestavené viz. níže.

Nový Zéland na starý kolena
(tu správnou atmosféru ke čtení si navodíte kliknutím na nadpis)

Ano, neodolal jsem kontrastu nový-starý, byť správně by to mělo být mladý-starý, protože kolena jsou živá “věc”. Ale, zaprvé: ta země se nejmenuje Mladý Zéland; a zadruhé: o moje starý kolena tu půjde předefším, ty v nadpisu prostě musí bejt.
Příloha:
NZ-itinerář   .jpg
NZ-itinerář .jpg [ 125.78 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]
Moje první cesta do vzdáleného souostroví NZ byla iniciována akční nabídkou Thai Airways a neodolatelnou cenu 14,5k CZK. S klukama jsme se rychle domluvili, že za 14 dní stihneme maximálně severní ostrov, protože nechceme bejt furt zavřený v autě. A já doufal, že na ten jižní ostrov, na tu mnohem zajímavější a krásnější část NZ, se snad ještě někdy dostanu.

Teď tedy mám další letenku, s trochu komplikovanym routingem a přikoupenejme přeletama (a po součtu cen fšech 4 letenek se čtyřmi leteckými společnostmi jsem se bohužel dostal na normální cenu kousek pod 30k), a tak jsem si mohl sestavit ambiciozní jižní “outdoor plan”, obsahující jednu sportovní aktivitu za druhou. Mám trochu pochybnosti o schopnostech regenerace mýho starýho těla, ale uvidí se, no. Vynechat nějaký trek můžu vždycky, dodatečně ho naplánovat a vložit do itineráře už je složitější, tudíž jsem si to sestavil maximalisticky...
Příloha:
NZ-okruh-základní   .jpg
NZ-okruh-základní .jpg [ 149.99 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]
Příloha:
NZ-okruh-detail jižní   .jpg
NZ-okruh-detail jižní .jpg [ 199.26 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]
Jako naivní jouda jsem se začal zajímat o podrobnosti tzv. Great walks dost pozdě, až dva měsíce před odletem. Noclehy v turistickejch chatách už byly beznadějně rozebraný a já jsem s obrofským štěstím našel dvě kombinace treků, které krásně zapadly do trasy po jižním ostrově: čtyřdenní Abel Tasman Coastal Trail (60 km) a třídenní Kepler Trail (54 km). Pokud se mi podaří vydat se i na jednodenní Routeburn Trail (20 km) z výchozího bodu k Routeburn Falls a nazpět, bude to důstojná ochutnáfka z té nejzajímavější novozélandské přírody.
Příloha:
Routeburn Trail-mapka   .jpg
Routeburn Trail-mapka .jpg [ 120.35 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]
Já se samozřejmě odmítám vláčet se stanem (a hlavně v něm spát), takže moje plánování bylo omezeno kapacitou lůžek v chatách. Na webu doc.govt.nz jsem se registroval a lůžka si dopředu zaplatil (bez toho to prostě nejde), a nezbývá než doufat ve zdraví a příznivé počasí (což snad v únoru bude).
Příloha:
Kepler Trail-Luxmore Hut.jpg
Kepler Trail-Luxmore Hut.jpg [ 135.92 KiB | Zobrazeno 1986 krát ]
Příloha:
Kepler Trail-Luxmore Hut uvnitř   .jpg
Kepler Trail-Luxmore Hut uvnitř .jpg [ 96.3 KiB | Zobrazeno 1986 krát ]
Dlouho jsem váhal nad volbou dvoudenní dvojkombinace Clutha Gold Trail (73 km) a Roxburgh Gorge Trail (32 km), anebo dvoudenní Otago Central Rail Trail (152 km). Na kole samozřejmě.
cluthagold.co.nz
otagocentralrailtrail.co.nz
Příloha:
kolo-Clutha Gold Trail.jpg
kolo-Clutha Gold Trail.jpg [ 163.87 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]
Příloha:
kolo-Roxburgh Gorge Trail.jpg
kolo-Roxburgh Gorge Trail.jpg [ 173.11 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]
Příloha:
kolo-Otago Central Rail Trail.jpg
kolo-Otago Central Rail Trail.jpg [ 110.48 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]
Nakonec jsem se rozhodnul pro dvojkombinaci, tak snad to nebude chyba. Docela dost to prodražuje povinný přívoz Central Water Taxi (90 NZD) údolím, snad to za tu cenu bude zajímavý netradiční zážitek.

Přejezdů v autě je tam tak akorát, a rozhodl jsem se udělat tři bolestná rozhodnutí:
1. od jezera Wanaka nezajíždět až pod horu Mt. Cook do krásného národního parku Aoraki, kde jsou atraktivní Hooker Valley Trail a Mueller Hut Route Trail.
2. nenavštívit nejjižnější města Invercargill a Bluff.
3. nenavštívit město Dunedin, o kterém jsem se kdesi dočetl, že je považováno za nejpůvabnější město na NZ.
+ teprve na místě se podle počasí a nálady rozhodnu, jestli si udělám půldenní zajížďku od jezera Te Anau až na pobřeží do Milford Sound.

Další klíčové rozhodnutí bylo auto: campervan nebo osobák?
Ačkolif jsem se do “kempování” po své první zkušenosti v Austrálii hluboce zamiloval, láska to není slepá, a mně to finančně nevychází: součet půjčovného campervanu fčetně pojištění plus poplatek za kemp je vyšší než součet půjčovného za obyčejný auto a obyčejný ubytko.
Campervany jsou holt na NZ dražší než v Austrálii. A já kempy potřebuju, protože mám rád teplou sprchu a pohodlnou čistou toaletu.
Příloha:
Campervan v Austrálii   .jpg
Campervan v Austrálii .jpg [ 80.15 KiB | Zobrazeno 1972 krát ]
Příloha:
Campervan na Novém Zélandu   .jpg
Campervan na Novém Zélandu .jpg [ 93.96 KiB | Zobrazeno 1972 krát ]
Ubytování po cestě jsem zjednodušil na prosté přejíždění mezi levnými hostely YHA, kam jsem si koupil členství za 25 NZD.

Některé věci jsou ještě zrušitelné a změnitelné, tak kdyby měl někdo nějakou dobrou radu, prosím...

Naposledy upravil babička Lála dne 22 led 2020 07:45, celkově upraveno 10

Předmět příspěvku: Re: Nový Zéland na starý kolena
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 18:13 
VIP

Už se těším na cestopis. Já ti teda do přípravy nechci moc kecat, protože oudoorový aktivity provádím na jiných kontinentech. Pokud z finančního hlediska zvažuješ variantu campervan vs. osobák + levný ubytovny, tak já za sebe bych udělal ještě další kombinaci. Osobák + chaty na trecích (taky bych se se stanem netahal, stará kolena pocítí každé deko), osobák + hostely + stan při přesunech. Auto uveze stan i nafukovačku a přidá se tím na flexibilitě (porucha auta, obsazený, hnusný nebo drahý hostel, chybějící ubytování v daném místě apod.). Netuším ale, z čeho pramení tvoje nechuť spát ve stanu, možná je to nějaká fóbie a tu je třeba respektovat....nebo s ní bojovat (viz TopGear Indie).

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 01:49 
VIP

Babko, zrušil bych letenku v Y a koupil ze Stockholmu Singapore, víš kolik za to budeš mít mil do Alaska?

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 10:21 
Moderátor

Rozhodně dobrý plán, něco bych ale zvážil...
Sydney: Bondi beach určitě, stejně jako určitě chceš jít podél pobřeží do Coogee nebo alespoň do Tamaramy a přitom se případně vykoupat v mořském bazénku (rock pool - je jich po cestě víc). V rámci celodenního lístku na MHD ale jeď stejně určitě trajektem po Sydney a na Manly beach. Už jen za ty průjezdy kolem Opery to stojí....
NZ: Počítej s "NZ počasím" - nikdy nevíš, zda bude pršet nebo pršet ještě víc. Zvážil bych směřování nejdříve na jih a pak na sever a podle reálného stavu počasí a míry sebezničení případně varioval itinerář. Tedy Abel Tasman dal až ke konci - pojedeš na kajaku...? Dle situace bych měl ve třetím plánu okolí Mt. Cooku nebo i helikoptéru na kopec. Do základního plánu bych ale NUTNĚ vložil Wairau Valley, je to z cesty kolem Blenheimu kousek a ochutnával bych do úplného vybělení... To jsi nás asi jen zkoušel, že bys něco takového vynechal, že...?
K autu: Campervan je super, cena už ne... Tohle dilema, zvlášť v jednom účastníkovi mám taky za sebou. Co Ti ale brání se chovat, jako bys ho měl? Tedy - půjčit si za normální cenu combi nebo SUV, sklopit sedačky do kufru (větší prostor než flatbed v businessu) a koupit si v prvním outdoor shopu nebo i obchoďáku vařič s kartuší a nafukovací karimatku/matraci. V kempu pak budeš parkovat stejně dle svého a v NZ jich je nadpočet, podobně jako jen přespávacích míst s různým stupněm výbavy. A na chvíli, kdy se Ti zalíbí u jezera (rybku chytíš nejednou i jen na vlasec s dobrou krmí), stačí i solární sprška. Trochu teplé vody tam v nouzi už dodáš i z vařiče...
http://camping_nz.rankers.co.nz/filters/campgrounds
Na report se ale těším víc než Schwott!!!

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 11:51 
VIP

Jediný mínus spaní v autě (pokud jedeš sám nebo ve dvou) je v tom, že se ti určitě na zadních sedačkách během prvních dní tak nějak sám od sebe udělá takový bordel, že je lepší postavit stan než ho každou noc vyklízet :D TVL, těch kempů jsou tam fakt mraky.

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 12:10 
Tazatel

Ahoj,

my na jiznim meli pujceny camper van od Hugo rentals - jsou starsi, ale objeli jsme s nim cely jizni ostrov bez problemu. Vychazelo nas to nejlevneji. Jinak ty teply sprchy v kempech... Chodili jsme se sprchovat do bazenu, kde to vychazelo levne...

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 12:27 
VIP

babička Lála píše:
Některé věci jsou ještě zrušitelné a změnitelné, tak kdyby měl někdo nějakou dobrou radu, prosím...
marecek97 píše:
Babko, zrušil bych letenku v Y a koupil ze Stockholmu Singapore, víš kolik za to budeš mít mil do Alaska?
Ano, ale jenom některé. Zrušit letenku v Y znamená ve skutečnosti vyhodit tu letenku zvokna... bez náhrady...

schwott píše:
Netuším ale, z čeho pramení tvoje nechuť spát ve stanu, možná je to nějaká fóbie a tu je třeba respektovat....nebo s ní bojovat (viz TopGear Indie).
Bude to možná obyčejný předsudek. Historickou skutečností prostě je, že jsem ve stanu nespal už čtvrt století. Nedávnou zkušeností naopak je, že spaní v campervanu jsem se bál úplně stejně, ale od první noci jsem spal jak nemluvně a opravdu rád na to vzpomínám.

burito píše:
Sydney: Bondi beach určitě, stejně jako určitě chceš jít podél pobřeží do Coogee nebo alespoň do Tamaramy a přitom se případně vykoupat v mořském bazénku (rock pool - je jich po cestě víc). V rámci celodenního lístku na MHD ale jeď stejně určitě trajektem po Sydney a na Manly beach. Už jen za ty průjezdy kolem Opery to stojí....
Z Coogee do Bondi jsem to šel loni, fšechny rock pool si vyfotil, a procházku chci zopakovat, tentokrát se zaplaváním si v ikonickém Bondi club.
Btw. letos jsem uplaval 100 km, a jeden kilometřík z toho byl v Olympic pool pod mostem, nezapomenutelný zážitek. Přes osumdesát světových rekordů se tu vytvořilo.
Ta Manly beach je dobrý tip, díky, to bych asi přehlédnul.
Mám to nejromantičtější ubytko v Sydney, v Kirribilli u přívozu, to se jezdí každý den lodí okolo opery stejně běžně jako tady tramvají okolo Národního divadla.
burito píše:
Počítej s "NZ počasím" - nikdy nevíš, zda bude pršet nebo pršet ještě víc. Zvážil bych směřování nejdříve na jih a pak na sever a podle reálného stavu počasí a míry sebezničení případně varioval itinerář. Tedy Abel Tasman dal až ke konci - pojedeš na kajaku...?
Dvojnásob platí úvodní věta. Na Great Walks nelze variovat vůbec nic, buď je jdeš nebo nejdeš. V čase konání jsou vyprodaný i kempy, dva měsíce dopředu je 95 % matrací v chatách obsazeno. A ty matrace se musí platit dopředu.
YHA ubytka se dají za cca stovku zrušit s vrácením peněz, ale taky alespoň den dopředu.
burito píše:
Do základního plánu bych ale NUTNĚ vložil Wairau Valley, je to z cesty kolem Blenheimu kousek a ochutnával bych do úplného vybělení... To jsi nás asi jen zkoušel, že bys něco takového vynechal, že...?
Toto asi budu muset ještě nastudovat. A jezdí tam nějaká Modrá želva nebo podobná služba? Nebo jsou tam nějaké levnější penziony? Případně se jenom odpotácet na parkoviště myslíš?
Příloha:
Sydney-Bondi pool   .jpg
Sydney-Bondi pool .jpg [ 173.45 KiB | Zobrazeno 1778 krát ]
Příloha:
Sydney-Olympic pool   .jpg
Sydney-Olympic pool .jpg [ 186.17 KiB | Zobrazeno 1778 krát ]

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 14:43 
VIP

Když si dáš dobrej matroš, projedeš se i na modrý želvě!

A matraci seženeš v Brně na Cejlu od 500 za noc. Na stojáka i za míň, ale pak to neni matrace v pravym slova smyslu :-)

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 15:19 
VIP

Kdy tam máš být? Nějak to nevidím. Od toho se odvíjí pravděpodobnosti toho, že ti některé treky mohou zavřít doslova před nosem. DoC vyhlásí, že moc prší (hrozí mud slides) nebo moc mlha a prostě nejdeš (nebo jak tydýt na vlastní nebezpečí a můžeš skončit jako neslavný pár https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... i-40295162 ).

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 15:56 
VIP

dmitrijsadlo píše:
Kdy tam máš být? Nějak to nevidím. Od toho se odvíjí pravděpodobnosti toho, že ti některé treky mohou zavřít doslova před nosem. DoC vyhlásí, že moc prší (hrozí mud slides) nebo moc mlha a prostě nejdeš (nebo jak tydýt na vlastní nebezpečí a můžeš skončit jako neslavný pár https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... i-40295162 ).
babička Lála píše:
... a nezbývá než doufat ve zdraví a příznivé počasí (což snad v únoru bude).
Občas se jako tydýt chovám, to uznávám.
Dočetl jsem se, že chatky Milford Trail jsou vyprodaný několik hodin po otevření rezervací na celou sezónu. Atraktivní nz-letní víkendy se nejspíš budou taky rychle zaplňovat i u ostatních nejznámějších tras - Kepler, Routeburn.
Teď v prosinci jsem našel opravdu dvě jediný a poslední použitelný kombinace na rezervaci chatek v termínu, kdy na jižním ostrově budu.
A pokud by se treky zavřely a peníze za předplacené chatky by nevratně propadly, bylo by to hodně nepříjemný, ale vyšší moc je vyšší moc. Holt bych se přesunul na nějakou tu ochutnáfku vína.

PříspěvekNapsal: 03 led 2020 17:46 
Moderátor

2BL: Dobrej matroš to opravdu je (a nejen Savignon Blanc), žádnou želvu neznám, ale bude Ti právě stačit jen vhodně zaparkované auto. Stejně Ti bude jedno kde spíš, hlavně, že se probudíš na správném místě.

PříspěvekNapsal: 04 led 2020 13:26 
Moderátor

2BL: P.S. Jen to přeci jen nepřežeň, neviditelné zvíře mne ponouklo upozornit na případnou noční můru, pokud bys rozhněval všeobjímající energií nabité místní Maory...
https://www.youtube.com/watch?v=BSNb1LXXk40

PříspěvekNapsal: 04 led 2020 15:40 
VIP

burito píše:

Tý jo díky! :o Zní to skvostně :!: Zkusim si tam sehnat cédéčko do auta. To bude moje NZ hymna.

Samoa. Sauni e tau le tau - Samoa. Připraven k boji
Ia tau matua tau - Buďte velmi nákladní
Ia fai ia mafai - Umožněte to
Le Manu sau ia! - No tak, člověče!

Le Manu Samoae, ia manu le fai o le faiva - Samoan Bird, ať už je to rybolov
Le Manu Samoae, ia manu le fai o le faiva - Samoan Bird, ať už je to rybolov
Le Manu Samoa lenei ua ou sau - To je samoanský pták, ke kterému jsem přišel
Leai se isi manu o le atulaulau - Žádné jiné zvíře vesmíru
Ua ou sau nei ma le mea atoa - Teď přijdu s celou věcí
O lo’u malosi ua atoatoa - Moje síla je úplná
Ia e faatafa ma e soso ese - Buďte náměstí a vyklouzněte
Leaga o lenei manu e uiga ese - Toto zvíře je bohužel podivné
Le Manu Samoa - Samoanský pták
Le Manu Samoa e o mai Samoa! - Samoanský pták přichází na Samoa!

Tau ia malo - Bojuj tvrdě
Aua ne’i malolo - Neodpočívej
Tula’i Samoa - Pojďte k Samoa
Tau matua tau, Fai ia mafai - Velmi drahé, umožní to
Le Manu! - Pták

Le Manu Samoa ia tafetoto ou ala. - Samoanský pták vám krvácí.
Le Manu Samoa malamalama ou mata. - Samoanský pták rozjasní vaše oči. :shock:
Le Manu Samoa tau ia matua tau. - Samoanský pták je velmi drahý.
Lou atunu’u pele ia tu malaulau. - Moje milovaná země stojí pevně.
Ia aua ne’i galo lau tapuaiga. - Nezapomeňte na své náboženství.
Si ou atunuu ma lou aiga. - Vaše země a vaše rodina.
Mua’au le Atua manuia ou faiva. - Bůh žehnej vaší službě.
O ou fili uma e te lepetiaina. - Všichni nepřátelé, které rozdrtíte.
Le Manu Samoa e o mai Samoa - Samoanský pták přichází na Samoa!

Tau ia malo - Bojuj tvrdě
Aua ne’i malolo - Neodpočívej
Tula’i Samoa - Pojďte k Samoa
Tau matua tau, Fai ia mafai - Velmi drahé, umožní to
Le Manu! - Pták

Translated by Google. Doufám že mi to tu nebude komentovat medvěd...
Příloha:
Pastýřovo panování.jpg
Pastýřovo panování.jpg [ 110.36 KiB | Zobrazeno 1589 krát ]

PříspěvekNapsal: 04 led 2020 18:39 
Moderátor

Jako samozvanému odborníkovi na ragby (viděl jsem to jednou a do míče na ragby i jednou kopl!!!) se mi to taky líbí, ale zůstal bych raději bez překladu s tím, že to je prostě dobře řízná haka... Po překladu od strýčka G. mám ale taky větší strach z Médi než z Maorů... :!:

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 11:36 
VIP

Dost často jsem lehkomyslnej, nezodpovědnej, línej ...
Třeba když jsem jel na místo kde má být studený oceán. Zabalím si tenký a tlustý neopren; tenký používám fšude, tlustý jsem na sobě neměl bratru deset let. První ponor v tenkém, zima, to opravdu nepůjde. V kajutě vybalím ten tlustý a chyba lávky, do tlustýho neoprenu jsem já moc tlustej, nevejdu se do něj. A proč jsem si ho nevyzkoušel - proboha! - už doma v obýváku? Proč ho zbytečně táhnu přes půl planety, sakra?!
Nebo třeba nedávno v USA, bez plánů, znalostí, teoretické přípravy. Probudim se v hotelu a přemejšlim kam vlastně vyrazim. Hledám na netu, ztrácím čas, při pozdním příjezdu jsou fšechny bezplatný parkoviště v Zion NP beznadějně obsazený, ztrácím další čas hledáním místa, pak bloumám po informačním centru, a nakonec se dostanu do přírody jenom na pár hodin... sakra!
Ale tentokrát jsem se zařekl že přípravu nepodcením!

Přípravy na cestu:

1./ získat australské vízum
- eVisitor platnost 12 měsíců, pobyt maximálně 3 měsíce bez odjezdu ze země, vícevstupové, zdarma;
- vystaveno bylo prakticky on-line, do emailu přišlo za 5 minut.

2./ získat novozélandské vízum
- NZeTA platnost 24 měsíců, pobyt maximálně 3 měsíce bez odjezdu ze země, vícevstupové, za 9 nebo 12 NZD + 35 NZD turistický enviromentální poplatek;
- vystaveno bylo prakticky on-line, do emailu přišlo za 5 minut, doporučuje se požádat pro sichr nejméně 72 hodin před vstupem do země (čti odletem).

3./ jak získat novozélandskou měnu
- kontrolním telefonem do Exchange.cz v Kaprofce zjištěno, že "s měnou novozélandský dolar my neobchodujeme", ale já si stejně nechtěl vzít nějakou závratnou částku v hotovosti, neb většina cestospisovatelů se shoduje, že na NZ se dá platit kartou fšude a i ty nejmenší částky, třeba za jedno kafe;
- tož domluvil jsem se s kamarádem, který ještě nemá Transferwise, že jsme mu ho za účelem mojí cesty založili skrze můj referral, a on mi poslal na moji TW kartu ekvivalent 15k CZK v NZD zcela bez poplatku, jen s kurzovou změnou nulu-nulu-nic (čti cca 2 promile odchylka od středového kurzu); a pak jsme to zvopákli ještě s jeho manželkou, takže mám na kartě téměř dva tisíce en-zet-dé nabito.

4./ suplementace
- kluci z fitness komunity tomu říkají "suplementace", Petr Čtvrtníček tomu říká "mít prášků jak Horníček", já bych zůstal o českého "doplňky stravy";
- protože se chystám k náročnějším fyzickým výkonům (a budu k tomu zcela jistě trochu šidit stravu, protože: za A/ v přírodě na treku si nic nekoupíš; za B/ celej Zéland je dost drahej a na jídle nejspíš budu šetřit;), připravil jsem si takovou sadu doplňků k rannímu zapití:
B-Komplex + Condrosulf Forte + L-Carnitin + CLA (izomery konjungované kyseliny linolové alias mastná 6-Omega)
a do letadla na ty celonoční přelety Melatonin.

5./ zlevnění nákupů
- registrace věrnostní karty AA Smartfuel;
- registrace věrnostní karty do supermarketů Countdown;
- tak to jsem úplně nepochopil, ale nechci s tím ztrácet čas; první nákup mám v plánu uskutečnit ihned u letiště CHC v blízkém Countdown, nejspíš tam dostanu věrnostní kartičku a její unikátní kód budu následně registrovat na výše uvedených webech.

6./ appky
- já tedy appky nemám moc rád a vyhejbám se jim, ale tentokrát jsem udělal vyjímku a informační zdroje si nejméně zdvojil, protože pokrytí signálem na jižním ostrově je prý slabé a člověk v přírodě je tam doopravdy jen člověk v přírodě (což je na druhou stranu fajn);
- appku Sports Tracker používám dlouho a rád, budou se hodit přesné vzdálenosti kolik jsem ušel nebo ujel na kole, a mapky z prošlých tras treků jsou fajn doplňkem cestopisu;
- appku Maps.me mám taky už několik let a uznávám ji jako prima zdroj off-line informací a off-line navigaci, takže stažení map jižního ostrova byla sázka na jistotu;
- appka Google Maps je předinstalovanou součástí každýho iPhonu, ale s off-line mapama jsem ještě nepracoval; stáhnul jsem si devět obdélníků po trase (výřezy z mapy), a budu to po cestě poprvé testovat;
- appka Abel Tasman prý obsahuje off-line mapu treku a informace příliv/odliv na trase, jsem na ní zvědavej;
- appka Great Rides je pro cyklisty a po instalaci se do ní dají stáhnout off-line mapy jednotlivých tras; mám a jsem na to taky zvědavej;
- před appkou All Trails varuju, to mi docela nas*ali: udělal jsem si placenou registraci za 23,99 USD (což není málo) a těšil se na vyzkoušení, jenže ouha, za stažení jedné (!) off-line mapy na třeba Kepler Trail chtějí dalších 819 CZK /rok nebo 68 CZK/měsíc;
- appka Red by Dufry je tady v samostatném vlákně dostatečně popsána, zkusím si v jejich duty-free koupit nějakou levnou blbost na udržení platinovýho členství;
- appka Dragon Pass je v mém případě siamské dvojče Dufryho (viz to vlákno), během cesty mám nejméně tři letiště na její vyzkoušení a konzumaci v režimu "All-You-Can-Drink" v salonku;

7./ plánování prvních dnů cesty (tři dny v Sydny, bez toho E se to rýmuje)
- tak to je hodně loterie, jak to bude s požáry v Austrálii, ovzduším, jaké bude počasí, kdo ví;
- jeden den v případě hezkého počasí věnuju procházce Coogee-Bondi a návštěvě všech bezplatných https://www.timeout.com/sydney/sport-and-fitness/the-best-ocean-pools-in-sydney, a k tomu samozřejmě vstup do placeného Bondi Iceberg;
- určitě chci zase navštívit fitko a bazén pod mostem, už se těším na to místo kde se psala plavecká historie; třeba šatny jsou tam vážně prehistorický, má to tam úžasnou atmosféru.
Příloha:
Sydney-pool records.jpg
Sydney-pool records.jpg [ 169.93 KiB | Zobrazeno 1354 krát ]
Příloha:
přípravy.jpg
přípravy.jpg [ 114.07 KiB | Zobrazeno 1354 krát ]

babička Lála píše:
burito píše:

Tý jo díky! :o Zní to skvostně :!: Zkusim si tam sehnat cédéčko do auta. To bude moje NZ hymna.
No těch zajímavejch kapel tam je víc... třeba Alien Weaponry, těm to taky šlape vostře, a prej používají v textech maorštinu.

Naposledy upravil babička Lála dne 21 led 2020 14:33, celkově upraveno 1

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina