Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 říj 2021 19:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nový Zéland na starý kolena
PříspěvekNapsal: 21 led 2020 12:21 
VIP

babička Lála píše:

Le Manu Samoa ia tafetoto ou ala. - Samoanský pták vám krvácí.

Jestli ti krvácí pták, došel bych s nim ještě před odletem k doktorovi. Viděl jsem teď na efukt takový zajímavý video k tomu tématu, a nevypadalo to pěkně :-)

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 15:08 
Moderátor

babička Lála píše:
...neb většina cestospisovatelů se shoduje, že na NZ se dá platit kartou fšude a i ty nejmenší částky, třeba za jedno kafe;...
Když chceš ale zaplatit třeba v buse z letiště (v Aucklandu), tak chce řidič peníze. Výměna na letišti má šílené poplatky, ale ve směnárnách v Praze se často sežene pár NZD. Mít u sebe aspoň 30-50 NZD hotově není špatný nápad. Někde chtějí např. deposit apod.

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 15:31 
VIP

burito píše:
babička Lála píše:
...neb většina cestospisovatelů se shoduje, že na NZ se dá platit kartou fšude a i ty nejmenší částky, třeba za jedno kafe;...
Když chceš ale zaplatit třeba v buse z letiště (v Aucklandu), tak chce řidič peníze. Výměna na letišti má šílené poplatky, ale ve směnárnách v Praze se často sežene pár NZD. Mít u sebe aspoň 30-50 NZD hotově není špatný nápad. Někde chtějí např. deposit apod.
Díky za upozornění. Já bych si rád hotovost vybral v bankomatu z té TW karty, snad to bude bez poplatku, ještě se na to musím podívat. A nějakou hotovost mám vždy a fšude.

A díky za tu muzikantskou poznámku. Já si totiž dnes znovu pustil toho Samoanskýho ptáka, YouTube mi nabídl další "maorskou" kapelu, její Facebook mně nabídl koncert na hudebním festivalu u jezera Wanaka...
Zažít fesťák v přírodě NZ je hrozně lákavý a já už předělávám program cesty a zítra možná koupím lupen. A jestli bude začátek koncertu takovejhle...
Příloha:
fesťák.jpg
fesťák.jpg [ 143.49 KiB | Zobrazeno 1314 krát ]
Příloha:
fesťák u jezera.jpg
fesťák u jezera.jpg [ 197.94 KiB | Zobrazeno 1314 krát ]

edit: koukal jsem se na seznam umělců a třeba takovej Tika Taane má k metalu daleko; vypadá to na multižánrovej fesťák, to je lákavý...
Příloha:
fesťák Tuki.jpg
fesťák Tuki.jpg [ 144.97 KiB | Zobrazeno 1269 krát ]

PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 11:40 
VIP

Už je tma, a zítra mne čeká první den z Great Walks. Nejvýstižnější věta, která by popsala moje rozpoložení, je památná věta ze seriálu 30 případů majora Zemana: Otec byl toho večera poněkud neklidný.

Moje milá ženo,
tak já ti tedy popíšu co zhruba budu na tom Novém Zélandě dělat. Lomila jsi rukuma se slovy "Ty dědku nerudnej co tě to zase popadlo?" navzdory tomu, že můj nick-name znáš. Obracela jsi oči vzhůru se slovy "A jedeš tam na měsíc?! Ty jsi se vážně zbláznil!".
No asi jo.

Lála to asi přehnala...

Je půl třetí v noci (čti den mínus 1 dne zveřejnění), a já nemůžu spát. Spát nemůžu proto, že nemůžu dýchat. A dýchat nemůžu proto, že moje nosní dutina je absolutně ucpaná, a při dýchání ústy se mi spí špatně. Přepadla mne totiž nějaká viróza, a já jsem dostal "rýmičku". Pořádnou poctivou mužskou rýmičku. Což se dva dny před třídenním trekem v přírodě moc nehodí...

Pokud to čte nějaká feministka (nebo jiný sluníčko z jakýkolif bohulibý neziskofky), tak jí rovnou upozorňuju, že na nějakou korektnost a genderovou rovnost ve věci rýmíčky zvysoka xxxx, protože srovnávat ženskou rýmu s mužskou rýmičkou prostě nelze. Já ponechávám ženám právo na zhoršenou náladu, a s účastí respektuji jejich potíže v době menstruace, ale vyprošuji si recipročně totéž v případě postižení muže rýmičkou.

Včera během letu SYD-CHC jsem myslel že se mi ta moje hlava bolestí snad rozpůlí. Bolest to byla obrofská, a já jsem ten nosohltanový komplex nedokázal uvolnit, uši byly zalehlý tak dokonale, že to povolilo až tři hodiny po přistání. To jsem dosud nezažil.
S ušní trubicí dost bojuju i při potápění, a celej tenhle dutinovej komplex pocitově i funkčně dobře znám, ale co mě teda hodně překvapilo, bylo moje napití se vody asi hodinu po přistání: jak mi ta voda stékala hrtanem dolů, slyšel jsem ten zvuk zalehlejma ušima hrozně vzdáleně a současně zřetelně, a znělo to přesně jako když teče voda vodovodní trubkou, znáte to, stoupačky v domě. Divnej pocit, slyšet takhle vodu stékat uvnitř sebe.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 16:04 
Diskutér

Nádherný, procítěně zanícený (v tomto prípadě doslova) popis toho, jak se MUŽ dokáže prožívat;-)

PříspěvekNapsal: 14 úno 2020 10:31 
VIP

No to se poseru!
[jinak než expresívně se to nedá napsat, to se nezlobte]
Queenstown je prý hlavní město světa adrenalinových sportů. Všechny zde vymysleli.
I tenhle, představte si to.
Vejdu do baru, tam mraky lidí, fandí se.
Uprostřed sálu je ulička mezi stoly, to je dráha.
Na jedné straně je takové to pružné lano na bungee jump, na druhém konci sklenice plná piva.
Soutěží týmy na čas, muž a žena.
Žena se svlékne do kalhotek, muž do slipů.
Ženě uvážou okolo pasu ten pás na bungee jamp, dostane helmu, a po startu musí co nejrychleji překonat odpor silné gumy, dostat se na druhý konec, a přinést pivo.
Úkolem muže je co nejrychleji pivo vypít, tím se vypíná časomíra.
JÁ TOHLE MĚSTO FAKT MILUJU!

{nikdo to tam nenatáčel, tak nemám důkaz}

PříspěvekNapsal: 14 úno 2020 10:34 
Moderátor

Nezbývá než doufat, že ses zúčastnil a udělal naší vlasti dobré jméno.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2020 10:35 
VIP

babička Lála píše:
No to se poseru!
[jinak než expresívně se to nedá napsat, to se nezlobte]
Queenstown je prý hlavní město světa adrenalinových sportů. Všechny zde vymysleli.
I tenhle, představte si to.
Vejdu do baru, tam mraky lidí, fandí se.
Uprostřed sálu je ulička mezi stoly, to je dráha.
Na jedné straně je takové to pružné lano na bungee jump, na druhém konci sklenice plná piva.
Soutěží týmy na čas, muž a žena.
Žena se svlékne do kalhotek, muž do slipů.
Ženě uvážou okolo pasu ten pás na bungee jamp, dostane helmu, a po startu musí co nejrychleji překonat odpor silné gumy, dostat se na druhý konec, a přinést pivo.
Úkolem muže je co nejrychleji pivo vypít, tím se vypíná časomíra.
JÁ TOHLE MĚSTO FAKT MILUJU!

{nikdo to tam nenatáčel, tak nemám důkaz}
To je dobrý, akorát nechápu tu helmu, kalhotky a slipy.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2020 10:44 
VIP

schwott píše:
To je ta tvoje deformace z Afriky. Ty děláš s černoškama tance naostro, tady je civilizace.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2020 10:51 
VIP

alexx píše:
Nezbývá než doufat, že ses zúčastnil a udělal naší vlasti dobré jméno.
Zatím ne. Ale prej je dnes Valentýn, to mi přijde jako dobrá celebration tahle soutěž.
Něco na té genderové rovnosti bude, nechť se tedy letos na Valentýna snaží ženy.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2020 19:19 
Moderátor

schwott píše:

BL je stydlivý, pokud si bude muset vybrat a něco při soutěži sundat, myslím, že si helmu nechá... 8-)

PříspěvekNapsal: 15 úno 2020 20:57 
VIP

babička Lála píše:
Už je tma, a zítra mne čeká první den z Great Walks. Nejvýstižnější věta, která by popsala moje rozpoložení, je památná věta ze seriálu 30 případů majora Zemana: Otec byl toho večera poněkud neklidný.

Moje milá ženo,
tak já ti tedy popíšu co zhruba budu na tom Novém Zélandě dělat. Lomila jsi rukuma se slovy "Ty dědku nerudnej co tě to zase popadlo?" navzdory tomu, že můj nick-name znáš. Obracela jsi oči vzhůru se slovy "A jedeš tam na měsíc?! Ty jsi se vážně zbláznil!".
No asi jo.

Lála to asi přehnala...
Je půl třetí v noci (čti den mínus 1 dne zveřejnění), a já nemůžu spát. Spát nemůžu proto, že nemůžu dýchat. A dýchat nemůžu proto, že moje nosní dutina je absolutně ucpaná, a při dýchání ústy se mi spí špatně. Přepadla mne totiž nějaká viróza, a já jsem dostal "rýmičku". Pořádnou poctivou mužskou rýmičku. Což se dva dny před třídenním trekem v přírodě moc nehodí...

Pokud to čte nějaká feministka (nebo jiný sluníčko z jakýkolif bohulibý neziskofky), tak jí rovnou upozorňuju, že na nějakou korektnost a genderovou rovnost ve věci rýmíčky zvysoka xxxx, protože srovnávat ženskou rýmu s mužskou rýmičkou prostě nelze. Já ponechávám ženám právo na zhoršenou náladu, a s účastí respektuji jejich potíže v době menstruace, ale vyprošuji si recipročně totéž v případě postižení muže rýmičkou.

Včera během letu SYD-CHC jsem myslel že se mi ta moje hlava bolestí snad rozpůlí. Bolest to byla obrofská, a já jsem ten nosohltanový komplex nedokázal uvolnit, uši byly zalehlý tak dokonale, že to povolilo až tři hodiny po přistání. To jsem dosud nezažil.
S ušní trubicí dost bojuju i při potápění, a celej tenhle dutinovej komplex pocitově i funkčně dobře znám, ale co mě teda hodně překvapilo, bylo moje napití se vody asi hodinu po přistání: jak mi ta voda stékala hrtanem dolů, slyšel jsem ten zvuk zalehlejma ušima hrozně vzdáleně a současně zřetelně, a znělo to přesně jako když teče voda vodovodní trubkou, znáte to, stoupačky v domě. Divnej pocit, slyšet takhle vodu stékat uvnitř sebe.

Z toho si nic nedělej. Já si tu rýmičku letěl léčit na Island. Teď mi tu ještě větry divobijú a je to úplně bega. Kvůli korona hysterii, aby se člověk bál vysmrkat nebo nedej bože zakašlat.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2020 21:30 
VIP

michal5 píše:
Kvůli korona hysterii, aby se člověk bál vysmrkat nebo nedej bože zakašlat.

Ještě jsem si nasadil roušku, abych odradil případné dychtivé zájemce od delší než nezbytně nutné konverzace

volakedy fakt pochybujem o tvojom dusevnom zdravi :lol:

PříspěvekNapsal: 15 úno 2020 22:08 
VIP

Všichni se sejdeme u Chocholouška...

PříspěvekNapsal: 16 úno 2020 12:53 
Diskutér

sice máš moeraki trochu z ruky, z cesty, ale je to zajímavý místo, jo pozor, musíš se kouknout kdy je příliv, resp. odliv, abys tam nejel zbytečně. dá se najít v pohodě na netu, low and hight water

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina