Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 15 lis 2019 20:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tři dny v Portugalsku
PříspěvekNapsal: 06 lis 2019 22:54 
VIP

Někdo jezdí na návštěvu do Brna nebo Bratislavy, někdo do Lisabonu. Když se objevily letenky do Portugalska na poslední říjnový víkend, tak jsem je vzal s tím, že navštívím známé, co jsem jsem už leta neviděl.

Vzhledem k tomu, že letím z Berlína, pohlídal jsem si kalendář návštěv Reichstagu a tentokrát to vyšlo - vypsali termíny a já ulovil vyhovující časový slot, ačkoliv němečtí pohraničníci se mi to snažil ze všech sil překazit.

Mezi Lisabonem a Portem jsem se proletěl s TAPem v Embraeru. Dal jsem mu přednost před vlakem za stejné korunky. Líbila se mi prostornost tohoto letadla brazilské výroby. Do Porta jsem se vydal za druhou skupinkou známých, která mezitím přesídlila do Lisabonu...

Z hlediska akčních letenek jsem pořídil mírně zrumbované kombo s FR Berlín-Lisabon/Porto-Berlín za necelých 40 éček a přelet Lisabon-Porto za necelých 25 éček odpuštěných přes mytrip. Letištní transfer z Porta zase zajistil Booking na své outraty.

:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... alsku.html

Volná diskuze: Jinak poslední dobou slýchám, jak je Portugalsko a Lisabon zvlášť trendy a levnou destinací. Turistů tam je hafo, Portugalsko je pěkné, ale ty nízké ceny? Ani před lety to nebylo nic extra. Benzín o 20c dražší než u španělských sousedů, ceny v místním Lidlu rozhodně nad tím ze Španělska. Restaurace jako přes kopírák jinde u Středozemního moře mezi 10 až 20 éčky.

Ubytování si žije svým vlastním životem a je výš jak v Budepešti nebo Praze a moc se tu nonosí kombo zaplať později a můžeš to zrušit (na rozdíl od jiných evropských lokalit).

:idea: Taky jste o Portugalsku tenhle drb slyšeli? Možná tu mají levné sojové latté a avokádové toasty. Nevím. To běžně nekupuji.

Přílohy:
Poznámka: Porto
2019-10-28+09.33.21.jpg
2019-10-28+09.33.21.jpg [ 105.32 KiB | Zobrazeno 692 krát ]
Poznámka: Lisabon nebo San Francisco? ;)
2019-10-26+18.35.06.jpg
2019-10-26+18.35.06.jpg [ 96.8 KiB | Zobrazeno 692 krát ]
Poznámka: Reichstag
2019-10-26+10.05.12.jpg
2019-10-26+10.05.12.jpg [ 148.32 KiB | Zobrazeno 692 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Tři dny v Portugalsku
PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 06:53 
Diskutér

A navstivil si tych znamych alebo nie ?

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 07:32 
VIP

V sobotu večer.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 08:30 
VIP

ked zijes na Slovensku, aj Portugalsko je lacne :)
inak fakt pekne mas tie nocne fotky mobilom, skoda, ze nevyslo pocasie v Porte.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 08:38 
Návštěvník

Ahoj, me take prijde Portugalsko levne..opetovne porovnam v lednu,ale tento rok uplne v poho.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 09:20 
VIP

tiez planujem par dnovy stopover na ceste do Quita v Lisabone a okoli o dva mesiace. niektore tipy sa mi hodia. Informacia , ze by bolo portugalsko drahsie ako spanielsko ma prekvapila teda, ale mozne to je. aspon pred 15 rokmi to tak bolo na nasom vylete s interrailom. popravde vetdy sa nam zdalo vsetko drahe. kurz koruna - euro bolo 40:1 a mali sme 20 rokov :)

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 09:26 
VIP

S interrailem? To ja tam tehdy taky pred 15 roky jezdil s eurodominem, kde je tomu konec... :) Pamatuju ze tehdy tam slavili uz 5 let provozu pendolina, o kterem sme si u nas mohli nechat akorat zdat a ktere tam uz tehdy jezdilo 230 :) A doslova na kazde stanici kiosek s internetem zadarmo bylo v roce '04 taky vic nez fajn.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 10:06 
VIP

interrail pass sa to tusim volalo. Ako student si mohol kupit listok na vlak- a cestovat stym po europe. my sme na celu europu nemali, tak sme kupili iba zapadnu zonu vratane Maroka. dali sa kupit aj falosne za par penazi a ludom to prechadzalo. my sme mali ale poctive listky. Bola to cista hipisarcina :) dodnes si pamatam tie squoty aj v Lisabone a Barcelone. a pracne hladat po meste , pytat sa na ulici. ziadne google maps, ziadny booking a dokonca ani ziadny mobil
to si dnes fagani ani predstavit nevedia

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 10:11 
VIP

Jj, eurodomino bylo neco podobneho, konkurent v podstate asi, akorat mam za to ze sa to kupovalo pro kazdy stat zvlast. Jj, mobil resp. smartphone sem uz tehdy sice mel, ale N7650 beztak v usnadneni cestovani moc nepomohla :)

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 10:12 
VIP

Sau píše:
S interrailem? To ja tam tehdy taky pred 15 roky jezdil s eurodominem, kde je tomu konec... :) Pamatuju ze tehdy tam slavili uz 5 let provozu pendolina, o kterem sme si u nas mohli nechat akorat zdat a ktere tam uz tehdy jezdilo 230 :) A doslova na kazde stanici kiosek s internetem zadarmo bylo v roce '04 taky vic nez fajn.

na com si pouzival wifi ? si so sebou tahal notebook?

EDIT:aha, takze ty si bol uz v tom case vybaveny . parada

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 10:32 
VIP

Tak zcela určitě je Španělsko mezi Evropskými přímořskými destinacemi nejlevnější - auta za hubičku, potraviny cca o 10% drážší než v Česku (zelenina a ovoce mnohem levnější než v Česku), ubytování taky levné.
Vůbec nejlevněji vychází jejich Kanárské ostrovy, benzín za cca 1,- euro litr, auta jestě levněji než pevnina.
Portugalsko nejlépe na koupačku a nádherné pobřeží Algarve, Porto a Lisabon památky, u Porta potom výborné portské vína a samozřejmě náštěva značkových sklípku na břehu Douro :lol: .

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 20:02 
VIP

kono píše:
Sau píše:
EDIT:aha, takze ty si bol uz v tom case vybaveny . parada

No vybaveny jo, ale cestovani mi to moc neusnadnilo :) Veskere spoje co sem vedel ze budu potrebovat treba sem mel vypsane uz z domu, dalsi sem ale hledal prave v tech kioskoch na nadrazich. To byla opravdu super vec tehdy. Navic tam sla zadat jakakoliv webova adresa a ne enom ta uvodni hledaci portugalskych zeleznic a tak si tam clovek mohl precist aj zpravy z ceska na seznamu treba, nebo omrknut mail... :)

N7650 byla super ze mela fotak (no, fotak, kdyz bych cokoliv z toho co tehdy vytvorila vytiskl a prohlasil za Piccasovu tvorbu, uverili byste me to asi...) ale bohuzel neumela pametovky a navic mela mizernu vnitrni pamet. Takze sem mel k ruce este N-Gage, ktery pametovky umel nemel ovsem zase fotak a pri zaplneni pameti v N7650 sem do nej pres Bluetooth fotky zalohoval :D Joo, to byla doba :)

PříspěvekNapsal: 08 lis 2019 17:25 
Návštěvník

Lisabon, Porto ... mat este dovolenku, hned by som sa vratil, ale nie na 3 dni. Velmi fotogenicke mesta. Este predavaju predavaci cinskych selfie tyciek v Lisabone za bieleho dna na "Hlavnej" Hacko, Ecko, Koko? a ine "vitaminy"? :D

Inac ja som zatial v Spanielsku nebol, tak neviem posudit, ale pred mesiacom som sa vratil zo Sicilie, a ta na mna urobila velmi dobry dojem co sa tyka nie len pomeru cena\vykon, ale aj moznostami na "kulturne vyzitie". Konkretne oblast okolo Catanie. Ak prizmurim jedno oko, tak v tackarnach to nestalo viac ako v Puzate. Listky do Taorminy a Syrakuz za 8-9 € RT, focaccie a dobre vino za facku. Pisem to ako clovek ktory Taliansko nema velmi rad :) Michal ak nebol, tak tip pre navstevu, rad si precitam cestopis :)

A este jeden tip pre Michala, aby sa nerosil - konvertibilne nohavice, ja uz bez toho ani na krok.
https://www.millet-mountain.com/trekker ... -grey.html

PříspěvekNapsal: 08 lis 2019 17:59 
VIP

Obrázek

Naposledy upravil tonic dne 08 lis 2019 22:03, celkově upraveno 3

PříspěvekNapsal: 08 lis 2019 19:53 
VIP

castielo píše:
A este jeden tip pre Michala, aby sa nerosil - konvertibilne nohavice, ja uz bez toho ani na krok.
https://www.millet-mountain.com/trekker ... -grey.html
Jó, tak něco podobného mi už roky leží ve skříni: a) i s odepnutými nohavicemi je v tom jako v peci, b) ty zipy na tom nejsou moc příjemné. Taky se to honosilo hláškami, jak je to prodyšné a úžasné. Třeba jiný model od jiného výrobce bude lepší, ale asi to nemám potřebu zkoušet.

Catanie je v plánu v prosinci a budiž mi omluvou, že jsem si ji k itineráři připojil v bezprostředním dojmu po environmentalistickém článku o Gretě a jejím boji za svobodnou budoucnost. Až to tu bude, jestli mě to nezabije, pochopíš :mrgreen: :lol:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina