Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 pro 2019 20:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Což takhle dát si Rusko aneb ruská Máša není... (update2)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2017 19:40 
VIP

Prolog: Když jsem po Vánocích přemýšlel kam se vydat, padla volba na Rusko. Dost tomu napomohl i ten padlý kurz rublu. Párkrát jsem se už bál, že se Rusko s EU a USA dohodne a výlet mi radikálně zdraží. Místo toho následoval pád až k příjemným 0,37 Kč za 1 rubl.

Výlet trval celkem šest dní. Letěl jsem open-jaw letenkou s ČSA Praha-Moskva, Petrohrad-Praha. Vlak Sapsan se mi zdál zbytečně drahý, tak jsem koupil vnitrostátní přelet s Aeroflotem. Jedno můžu říct dopředu, ČSA si svou pověst zaslouží. Víckrát děkuji, nechci.

Příloha:
Poznámka: Lety po cestě
rusko.PNG
rusko.PNG [ 212.92 KiB | Zobrazeno 3055 krát ]

Itinerář cesty: Moskva, Sergijev Posad, Petrohrad, Petěrgof.

Během příprav a cesty o nečekané zvraty nebyla nouze. Super byl třeba e-mail od Bookingu.com o změně rezervace ubytování v době, kdy jsem měl už na toto ubytování vystavený turistický voucher.

První díl cestopisu z cesty do Moskvy a prvních dojmů z Rudého náměstí
:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/07/coz-takhle-dat-si-rusko.html

30.7.2017 Cestopis z Moskvy: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/07/srdecne-pozdravy-z-moskvy-1-den.html Aneb jaké byly bílé noc v Petrohradu a o co je lepší Aeroflot než ČSA a jako bonbónek na závěr ironické překvapení, které mě čekalo po přistání v Praze.

1.8.2017 Cestopis z Petrohradu: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/08/s-aeroflotem-do-petrohradu-aneb-hejt-na.html Čtenář se v něm dozví pikantní detaily mé návštěvy v Moskvě.

Příloha:
Poznámka: Rudé náměstí
m17mini.jpg
m17mini.jpg [ 158.99 KiB | Zobrazeno 3055 krát ]

Naposledy upravil michal5 dne 01 srp 2017 19:44, celkově upraveno 3

Předmět příspěvku: Re: Což takhle dát si Rusko aneb ruská Máša není česká Dáša 2017
PříspěvekNapsal: 13 črc 2017 20:52 
VIP

brum si s holkama jenom povídá, takže jestli tam byl, trumfneš ho určitě:-)

Předmět příspěvku: Re: Což takhle dát si Rusko aneb ruská Máša není... (update)
PříspěvekNapsal: 30 črc 2017 20:57 
VIP

Dnes exkluzivně pouze pro AkčníLetenky.com/diskuze.

Moskva aneb ruská Máša není česká Dáša
Moskva pro mě byla velmi příjemným překvapením a ruské Dáši ještě příjemnějším :mrgreen: . Asi nejbezpečnější a nejčistší město, co jsem za poslední roky navštívil. A ještě ke všemu jsem tam nepotkal nikoho ožralého. O to hůř se pak s recepčními u Kremlu sháněl alkohol. A viděl jsem i Lenina!

:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/07/srdecne-pozdravy-z-moskvy-1-den.html

Protože to bylo dlouhé, fakt dlouhé, rozsekal jsem to na menší části:
- Srdečné pozdravy z Moskvy,
- Kreml, Lenin na GUMě a velký liják
- Rudé pivo nad Kremlem
- Sergijev Posad aneb Ruská Máša není Česká Dáša

V cestopise najdete příběh, kdo a kdy mi dal tento dáreček s rusky psaným vzkazem Děkuji za příjemné seznámení. V Česku jsem to ještě nezažil. Inu, nejsem modrooká blondýnka vážící 50kg i s postelí :lol:

Příloha:
Poznámka: "Děkuji za příjemné seznámení"
darek.jpg
darek.jpg [ 77.53 KiB | Zobrazeno 2804 krát ]

Milé děti, a v druhé části se podíváme do Petrohradu. Dopsaná sice už je, ale ještě mi nějaká dobrá duše musí udělat čas, abych ji aspoň trochu zredigoval a nahrál do ní fotky 8-)

PříspěvekNapsal: 31 črc 2017 07:32 
Diskutér

tak si ju smekol alebo nesmekol ? :)

PříspěvekNapsal: 31 črc 2017 08:00 
VIP

baca12 píše:
tak si ju smekol alebo nesmekol ? :)

To gentleman neříká a když tak ne veřejně. Řekněme, že to bylo, jako když postoupíš do 3.kola výběrového řízení a pak dají přednost jinému kandidátovi, protože nemůžeš nastoupit ihned a věděli to už od začátku ;-)

Předmět příspěvku: Re: Což takhle dát si Rusko aneb ruská Máša není... (update2)
PříspěvekNapsal: 01 srp 2017 19:28 
VIP

Bílé noci v Petrohradu

Přináším poslední část cestopisu, tentokrát o návštěvě Petrohradu. Počtete si v něm, o kolik víc se mi líbil let s Aeroflotem než pak s ČSA; jaké jsou bílé noci v Petrohradu, podíváte se do Petěrgofu a Ermitáže a nachodíte se mnou přes 42.000 kroků za jeden jediný den. Nakonec si dáme sprint k sv. Izákovi a zjistíte, jak mě ironicky přivítalo naše hlavní město.

:arrow: http://michal-na-cestach.blogspot.com/2017/08/s-aeroflotem-do-petrohradu-aneb-hejt-na.html

Teď, když dovolíte, jdu zalízt za větrák a zůstanu tam až do zimy :mrgreen:

Přílohy:
Poznámka: Dolní park v Petěrgofu
p23mini.jpg
p23mini.jpg [ 143.84 KiB | Zobrazeno 2583 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Což takhle dát si Rusko aneb ruská Máša není... (update2)
PříspěvekNapsal: 24 srp 2017 08:14 
Nováček

To je foceno při bílé noci?

PříspěvekNapsal: 24 srp 2017 11:03 
VIP

Nene, To je někdy po 11h dopoledne, kdy se spouští vodotrysky. Bílé noci jsou nejintenzivnější na letní slunovrat. Na začátku července už měly spíš podobu červánků na půlce noční oblohy. Bez luceren by toho moc vidět nebylo. Každopádně předpoklad pro ně je nezamračená obloha.

PříspěvekNapsal: 30 říj 2019 09:49 
Nováček

Co se týče toho cestováno do Ruska...
Nemáte někdo zkušenosti se službou jako je tato https://www.rusko-viza.cz/ Zajímalo by mě, jestli opravdu zařídí vše a je to tak rychle.

PříspěvekNapsal: 30 říj 2019 10:16 
VIP

stan147 píše:
Co se týče toho cestováno do Ruska...
Nemáte někdo zkušenosti se službou jako je tato https://www.rusko-viza.cz/ Zajímalo by mě, jestli opravdu zařídí vše a je to tak rychle.

Naprosto neseriózní přístup. Všude reklamy a skutek utek.

PříspěvekNapsal: 30 říj 2019 11:55 
Moderátor

Rusko je o trošičku větší než spojnice Moskva - Petrohrad, leč fajn popis cesty, díky. Pokud někde při ubytování kopírují všechny stránky pasu - nedostane mne tam ani vrcholný Bergmanův text nepřeslechnutelné davidovské písně, ani slova velkých díků. Ono "Očiň spasiva", co je uvedeno v textu není to právě ořechové... Neinspiroval Tě nějaká prapodivná traskripce z rádoby staroslověnštiny? Otče spasi ma...? :?

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina