Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 lis 2019 20:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlakem do Brém a Hannoveru v Západním Germanistánu
PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 09:32 
Diskutér

tonic píše:
potom vsade vela Aziatov)

tak ale aziatky su ozdobou karlovho mostu :lol:

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 09:55 
Diskutér

Turisti z Ázie a Ruska nie sú problém. Problémom sú prisťahovalci neakceptujúci európske hodnoty a zneužívajúci sociálne systémy európskych krajín. To spolu s rôznymi podivnými ideológiami negatívne vplýva na mladších európanov a výsledkom je odklon od európskych hodnôt a následná degenerácia Európy. A veľa ľudí, medzi nimi aj Michal, to vidí.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:20 
VIP

ale ved jasne, kazdy kto cestuje, vidi kto sa tam obsmieta. len ja som to bral na margo toho, ze Michal je znamy tym, ze vsade vidi problem (ale na fotkach napr. to nevidiet uz). Ved s prepacenim koho by uz "sralo", ze Flixbus zastavi na vedlajsom nastupisti, alebo ze dialkovy vlak meska par minut a vlastne nakoniec aj tak pride vcas. To je asi len o tom pristupe, ze len cakas problemy a asi sa uz "prednaseries".
Ja som tiez sa snazil ako stary Kremlofob hladat nejake "problemy" v Kaliningrade, ale vlastne okrem nejakej tej postsovietskej bytokracie na hraniciach co patri k folkloru som nic nenasiel. Ano, vo vlaku na plaz hlasili upozornenia ohladom opustenej bagaze a riziku teroristickych utokov, ale co uz. Ako si Nemci napustali gastarbeiterov desiatky rokov dozadu a teraz "znu urodu", tak Rusom sa nechce umyvat hajzle a tych moslimov tam uz maju tiez hodny pocet...vlastne dvojnasobok ako v Nemecku.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 11:19 
VIP

zelig píše:
... Tolik strachu z cizinců a připitomělých xenofobních poznámek ...

A víš ty vůbec, co xenofobie je???
Na to inflační nadužívání tzv. “xenofobie” jsem už trochu alergickej...
tonic píše:
... Ved s prepacenim koho by uz "sralo", ze Flixbus zastavi na vedlajsom nastupisti ...
:lol: trefa do černýho, tonic, to mi rozesmálo!

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 13:05 
Diskutér

tonic píše:
Ved s prepacenim koho by uz "sralo", ze Flixbus zastavi na vedlajsom nastupisti, alebo ze dialkovy vlak meska par minut a vlastne nakoniec aj tak pride vcas.

Michalov problém je, že za svoje peniaze očakáva kvalitné služby. Úpadok Nemecka serie aj starších Nemcov, zvyknutých na poriadok, lebo tradičný nemecký zmysel pre poriadok odchádza do nenávratna. A Michal o tom úpadku píše.
Behať medzi nástupišťami na Balkáne, v Južnej Amerike, Portugalsku a pod. aby som našiel "môj" autobus považujem za normálne. V germánskych krajinách to ale za normálne nepovažujem.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 13:46 
VIP

no mysli, ze pri nakladoch, ktore Michal vynalozil na svoj trip, asi sa nedaju extra sluzby ocakavat :D
Flixbus Brémy - Hannover ......... 159,20 Kč
to je ako by nasraty na to, ze 20 rokov dozadu bolo obcerstvenie na palube leteckych spolocnosti normalne a teraz mi pri mojej letenke za 10 euro nedavaju noc.
tym neobhajujem mozne diletanstvo autobusara flixbusu, ale mam pocit, ze keby nebol autobusovy trh v nemecku deregulovany a neexistovali akcne "jizdenky" na vlak, kde sa za par euro zvezies rychlovlakom (a pohundres si, ze to nema uroven japonskych sinkanzenov), tak by sa Michal s jeho lowcost cestovanim dostal maximalne do Drazdan.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 14:20 
VIP

Hoši, hoši... Co se Flixbusu týče - jsem uváděl kvůli ostatním. Na lístku je "Autobusové nástupiště 10 - event. jiné autobusové nástupiště při vysokém vytížení!". Na ulici, odkud to odjíždí jsou dvě nástupiště 10 a 11. Bylo tam prázdno a řidič stejně zajede na 11. Mluví jen německy a k tomu špatně. A o 10 minut později odjíždí druhý autobus na druhý konec Německa. A pak asi další hodinu dvě zase nic. (A cenu vím, protože jsem si našel PDFko v e-mailu)

Chuť dostávat se pod povrch testuji při těchto kratších návštěvách, abych věděl, kam se vrátit na delší čas. Na druhou stranu malé městečko člověk projde za hodinu a když neholduje koštování piv a vín, tak tam už nemá co dál dělat. Třeba dneska jsem si dojel na Kadovský viklan.

Necestujem nasratý. To jen tak může vypadat z cestopisů. Zkusím napsat nějaký především pozitivní.

Brémy jsou super město. Jakmile se setmí, nikdo vás neruší a můžete volně fotit liduprázdné potemnělé ulice. Ani není moc poklizeno, tak posílíte imunitu. Když už někoho potkáte, můžete prokázat svou solidaritu darováním peněženky a procvičením arabských a tureckých slovíček. Ubytování vás rovněž multikulturně obohatí. Máte štěstí a bydlíte s kluky, kteří se lámanou angličtinou ptají zda mluvíte "English or Dutch" a tím druhým myslí němčinu.

V Hannoveru zažijete tu samou zkušenost už za denního světla. Kolem nádraží si můžete procvičit salám alejkum a v neturistickém centru budete téměř sami a ty turisty, co potkáváte si jednotlivě zapamatujete. Kostel je krásný, to samé platí o historické radnici. Zajímavostí je obrácený pentagram na kostelní věži. K čemu asi slouží?

Co se dopravy týče, vyrazily mi dech ČD. V cíli byly přesně podle jízdního řádu. O DeutscheBahn to neplatí, ale aspoň vás naučí mít rád našeho národního dopravce. Rychlovlak je super, jen měl jako jediný spoj za víkend to zmíněné zpoždění. Chcete se podívat na metro, jaké snad za 50 let postaví v Brně? Mrkněte se do Hannoveru. V centru metro, na periferii tramvaj.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 14:43 
Diskutér

tonic, myslel som to takto: dnes autobus prišiel na susedné nástupište, zajtra príde na nástupište vzdialené 5 nástupíšť od ohláseného a pozajtra zastaví o hodinu neskôr 2 bloky od autobusovej stanice. Ano, v autobuse budú 2 miesta za 1€, štyri za 5€ a zvyšok za 20 - 100€.
Pamätám si ešte regulovanú dopravu v Nemecku 90-tych rokoch. Medzinárodných autobusov zopár (na pomery SR/ČR drahé cestovné), pre východoeurópanov drahé vlaky (pre cestujúcich z vyspelej časti sveta samozrejme nie), lacno sa dalo cestovať len s celonemeckým víkendovým sieťovým cestovným lístkom cez víkend v regionálnych vlakoch a rýchlikoch. Ale železničná doprava bola kvalitatívne na oveľa vyššej úrovni. Autobusová doprava fungovala len na regionálnej úrovni pre spojenie obcí bez vlakového spojenia.

Michal, malé mestečká sa dajú za pár korún spoznávať aj v Nemecku. Pricestuj napr. Flixbusom za pár eur do väčšieho mesta a odtiaľ môžeš spoznávať región vlakom. O regionálnych lístkoch je info tu: https://www.bahn.de/p/view/angebot/regi ... icket_LZ01
Pre poznávanie nemeckých regiónov susediacich s ČR môžeš využiť ponuku ČD: https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinar ... ky/-27100/

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 15:34 
VIP

tonic píše:
pekne sa to tu rozprudilo, uz len cakam, ze "Nemecko ide dolu vodou od 1945ho" :)
ako baca povedal, objavovanie miest z ICE nema velky zmysel. Ved kludne keby som mal ist do Prahy na par hodin, tiez by som asi nebol nadseny. Pridem na hlavne nadrazi, tam socky, Vaclavak zumpa, potom vsade vela Aziatov, scamy, azbuka...a aj tak to je jedno z najlepsich miest siroko v okoli s neskutocnou historiou, skvelou kuchynou a paradnou MHDckou.
A celkovo mam pocit ze Michal navstevuje iba velke mesta a potom to tak vyzera ... asi fakt lepsie zacat chodit do prirody a mensich malych miest, ako napr. Beroun :))))

tak vole proti Bratislavě je paradne mhdčko i v Temirtau :D

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 15:35 
VIP

baca12 píše:
tonic píše:
potom vsade vela Aziatov)

tak ale aziatky su ozdobou karlovho mostu :lol:

ale on nemyslel ty původem z Indie :-)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 15:45 
VIP

michal5 píše:
brumbrum píše:
a absenci selfie oceňuju taky. Pohled na starší muže mě úplně nerajcuje :-)
Jen jedna technická. Já netušil, že tě rajcuje pohled na mladé kluky podobně jako ty se sutanou :lol:

jako nevim, co je sutana, a nevim, cos včera pil, taky rozumim, že tě to láká, ale moje zadní vrátka jsou jednosměrka a nechystám se to měnit :-)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 15:58 
VIP

brumbrum píše:
michal5 píše:
brumbrum píše:
a absenci selfie oceňuju taky. Pohled na starší muže mě úplně nerajcuje :-)
Jen jedna technická. Já netušil, že tě rajcuje pohled na mladé kluky podobně jako ty se sutanou :lol:

jako nevim, co je sutana, a nevim, cos včera pil, taky rozumim, že tě to láká, ale moje zadní vrátka jsou jednosměrka a nechystám se to měnit :-)

Sutanu nosí kněží.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 16:26 
VIP

Hlavně, že nenosí nur-sutanu

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 23:27 
Diskutér

Ten cestopis je hezký a měl by měl velký úspěch na Novinkách...tam se slejzají z imigrantů vyjančení důchodci, voliči komunistů, okamurovic nácků a Zemana...ale to je sorta, co většinou nikde nebyla a se slzou v oku vzpomínají na ostnaté dráty na hranicích...mně osobně jsou nějací imigranti ukradení a nic mně /zatim/ neudělali..za větší problém považuju zavražděné v Uherském Brodě, Břeclavi a každou chvíli někdo domlácený a dokopaný v pražském metru...vesměs od českých vlastenců...

PříspěvekNapsal: 18 srp 2019 05:12 
VIP

ovi1 píše:
Tmně osobně jsou nějací imigranti ukradení a nic mně /zatim/ neudělali

No, ono spíš toto je názor hodný Novinek. Neudělali, páč tady na rozdíl od jiných zemí tak nějak právěže nejsů. Kdyby byli, vypadalo by to tu poněkud jinak. A aby sa to nestalo, je třeba o tom právě mluvit a řečí tobě podobných, "strašit". Páč to co sa nám tu k nám západní "elity" snaží nacpat, o to opravdu není o co stát. Zlatí Ukrajinci a Vietnamci.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina