Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 říj 2021 20:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 15 črc 2019 12:36 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4173
Bydliště: Karviná, Praha
Úvod

Do konce června zbývá týden a v kuloárech se proslýchá, že Rusko zruší víza (resp. zavede elektronickou registraci) pro vstup do Kaliningradské oblasti. Vzhledem k tomu, že nemám do konce roku ani tři dny v kuse, to nějak neřeším. Prostě není kdy a jak.

Pár dní před koncem června volá Sau. Co a jak, jestli dáme ten Kaliningrad. Počítáme. Jako dá se to, ale bude to hodně "na Alexxe". "Vždyť oni pořád někam jedou a nic nevidí a nic z toho nemají". Ale nakonec vyhrála možnost stát se pionýrem. Vzít si červený šátek a vyrazit do náruče matičky Rusi... Nebo spíš pioneerem, průkopníkem chcete-li, prvním z fóra, kdo se "novým systémem" do Kaliningradské oblasti podívá. První? První. Hm... První! První!!! Je tu šance být Neilem Armstrogem v Kaliningradské Oblasti. A proč vlastně ne, když jsme mohli deset hodin letět na nudle do Japonska, proč nejet deset hodin autem do Ruska na šašlik?

Prvního července tedy žádáme o eVisa a třetího je dostáváme. Celkem žádný problém, je třeba vyplnit akorát kde budete bydlet a kde pracujete (a tel. číslo zaměstnavatele). Trošku oser je s fotkou, systém je hodně přísný na její kvalitu.


Den nultý, pátek 12.7.2019

Jedeme čtyři. Tři (já, Martin, Patrik) z Prahy kompromisním IC Opava v 14:41. Kompromisním mezi prací a zábavou. V Olomouci vystupujeme a u nádraží už čeká Sau s autem. Na dvou hodinách jízdy vlak vyrobil jen půl hodiny zpoždění. ČD. Čekey Delay.

Další komplikaci, zácpu na dálnici u Lipníka řešíme objezdem přes město. Pak to celkem jede, až za Čenstochovou to stojí za brum, je tam asi 50 km rekonstrukce a dost se to vleče. Jak se ale dostaneme za Piotrkow Trybunalski, tak už je cesta volná a před jedenáctou přijíždíme k vyhlídnutém penzionu Zátiší (zřejmě proto, že je za protihlukovou stěnou dálnice) u sjezdu před Toruní. Za 50 zlatek na osobu solidní pokoje, na bookingu nejsou, rezervaci jsme dělali až telefonicky z auta po projetí všech kolon (polsky: korků) - plán byl jet do jedenácti a pak zakempit.

Rychlá večeře v restauraci "U dvou zlatých oblouků", a spát.Den první, sobota, 13.7.2019

Před šestou s Patrikem do sámošky pro snídani a v šest už fičíme na sever. Dálnice odsud dále je placená, po sjezd na Malbork platíme 25 zlatek. Přes Malbork vede zkratka (časově na stejno, ale o 30 km blíž než přes Gdaňsk) a je tu levnější benzín než na dálnici. Sau po předchozích neblahých zkušenostech raději nechce brát benzín v Rusku, je to jeho auto a nemáme s tím problém.

Na "dálničním" přechodu Grzechotki/Mamonovo-2 jsme v 8:45. Jsou tady asi tři fronty tak po třech autech. Vypadá to krásně, ale Polákům jde práce od ruky jak psovi pastva. Odhadem tak za 25 minut jsme zkrz. Na ruské závoře ukazujeme pasy a dostáváme červenou kartičku. Jsou tady dvě improvizované fronty. Jedna je nadepsaná "Rusáci a kamarádi - nic k proclení (zelený koridor)" a druhá "Zbytek světa - rozborka sborka (červený koridor)". Tak nějak v kostce. V naší frontě jsme dvacáté auto. A moc se to nehýbe. Tak cca po půl hodině přijde nějaký oficír a posílá půlku naší fronty do další fronty (jako v Lidlu: Otevíráme pro vás pokladnu číslo 3 - vyložte zboží na pokladní pás). Najednou jsme desátí na řadě a vypadá to nadějně.

Fronty se pomalu pohybují kupředu, hodně aut z naší fronty přesměrovali do volného pruhu "CD/BUS" a najednou jsme první. Když v tom soudruh oficír zavelí, že jsme tady špatně a že musíme zpět na konec fronty... Ta naštěstí moc nenarostla a jsme zhruba desátí. Nerozumíme, ale tak nějak jsme to čekali. Nedává to tady smysl.

I naše fronta se pomalu souká dopředu, a někde po půl dvanácté jsme na řadě. Předtím už jsme vyplnili formuláře (v ruštině). Těžko říct, jestli by nám dali anglické kdybychom o to požádali. Nechceme prudit, je čas, tak to zvládneme. Ale vyplňujeme anglicky. V podstatě údaje o řidiči a celní deklarace na auto. Co nevíme, necháváme prázdné. Pasovka v pohodě, rozhodně to chce mít vytisknutá eVíza. Dostáváme bumážky do pasu - střežit jako oko v hlavě. Pak lehká rozborka auta, ale nic zásadního, celkem rozumná Ruska v budce doplňuje údaje do celní deklarace, ale aspoň na nás neřve :-). Když se začne ozývat zvuk štemplu, víme, že máme vyhráno, a ve dvanáct hodin (není časový posun) jsme v Rusku.

Máme tak dvě hodiny zpoždění proti plánu, ale co se dá dělat. Bude to větší kvapík. Ve snaze ušetřit čas nám Google (poučení první - nevěřte navigaci Googlu když nemáte data) nachází zkratku do města, nicméně rozkopanou a za zoufale pomalým náklaďákem. Další zbytečné zdržení. Chybou navigátora, nikoliv poslední (bez újmy na obecnosti prohlasme, že jsem to byl já) jedeme delší, za to horší cestou přes sídliště, ale nakonec se dostáváme na Moskevský prospekt a k hotelu IBIS, kde parkujeme pod dozorem recepce a shodou okolností pod okny našich pokojů. Chtěli jsme garáž, leč žádný hotel s garáží jsme nenašli (nicméně existuje, třeba hotel Evropa). Recepci to strašně trvá, papírování jak někde v Rusku… kopie všeho, včetně eVíz.

IBIS je v solidním místě, za rohem máme Muzeum Světového Oceánu a přes most historické... park. Tam, kde bylo centrum města, je dnes park, a za německé peníze zrekonstruovaná katedrála s hrobkou Imanuela Kanta. Máme hlad, ale cestou k muzeu nic není, takže ho zatím krotíme. Muzeum bohužel nemá jednotné vstupné, ale platí se za každý exponát (hlavně lodě) zvlášť. Nás zajímá ponorka (podobný typ jako ve Vladivostoku). Nejsem na to expert, ale je zajímavé si takovou ponorku prošmejdit, člověk hned pochopí, že tady by pracovat nechtěl. Překvapivě je tady dost hodně turistů, nicméně pouze Rusů. Na přechodu sice byly zejména polské a německé SPZky, ale posádka tak nějak... govorila parusky. Vstupné 300 rublů. Je k tomu "zadarmo" výstavka (jedna místnost) o kosmonautech.

Další lodě by byly další stovky rublů. Jako mít čas, proč ne, dají se koupit nějaké komba na čtyři lodě atp., ceník v kase je celkem nepřehledný, hlavně když nevíte, co tady je vlastně k vidění a přišli jste sem, jako my, jenom na ponorku.

Hlad! Jdeme nazdařbůh nějakým sídlištěm, přebíháme šestiproudovky, ale pořád tak nějak nic. Až najednou nám, všem najednou, do nosu vrazí vůně nějakého pečiva. Nacházíme (zřejmě) onu pekárnu, dělají tam i polívky, ale žádná sláva, soljanka dobrá, ale přihřátá v mikrovlnce s vyšlehaným magnetronem. V podstatě po dvou a půl minutách práce to nemělo ani čtyřicet stupňů. Asi bylo lepší dát si nějaké pečivo, nicméně obsluhuje to tady jedna soudružka a protože ještě nemáme drobné, dost jsme jí nasrali tím, jak každý vytáhl tisícovku a platil něco přes sto rublů... Celkem dobrý kompot.

O kus dál, už na náměstí s "Rodinou Matí" (fakt nevím, jak se to náměstí jmenuje), se dotlačíme šašlikem (kilo masa za 800 rublů nebo tak nějak), dopijeme pivem (nějaké místní, chutnalo dobře, sklenice "Primátor Náchod"). A pokračujeme v průzkumu místních sídlišť. Fotíme tank a kolem Domu dětí a mládeže přicházíme k jakémusi jezeropotoku, který nás přivede k muzeu jantaru. Zavírá v šest a máme ještě čas, tak nejdřív nakupujeme nějaké pití a zmrzliny ve Sparu u přilehlého megakruháku. Muzeum jantaru za ty dvě stovky rublů stojí, v suvenýrshopu mají "suvenýry" v ceně přes milión rublů. To jen tak někde nemají. Kolem "vrchního průdu" (Hořejšího rybníka), kde to žije - lodičky, skejtpark, kávičky... procházíme až do parku Mládí, kde to žije ještě víc. Takový postsovětský Six Flags, jako v každém větším postsovětském městě.

Je tu hodně atrakcí, spíš pro děti ale proč ne, rozhodně to tady žije víc než leckde u nás. Daří se nám tady doplnit Top 5 of Kaliningrad (Šašlik, ponorka, jantar) o ruské kolo a ruskou zmrzlinu. Máme splněno. Všechno navíc bude fajn. Fajn se ukáže památník hrdinům válek a válečným konfliktům, který je krásným přiznáním CCCP, že nemají úplně svědomí čisté a strkají prsty tam, kam nemají stejně jako USA. Na pomníku je - mimo všechno možné - i nápis "Čechoslovakia 1968"). Takže z proklamované bratské pomoci je válečný konflikt. No nevadí, my jsme si to tak nějak už mysleli.

Hledáme taxi. Jsa zkušení, přečetli jsme spisy dobrých autorů (cizy, tonic), nezkušeně postáváme na křižovatce. Nemáme data, Uber a Yandex tedy nepřichází v úvahu a taxíky tady skoro nejezdí. No nevadí, jdeme nazdařbůh městem víceméně směrem k hotelu a nakonec nasedáme na "pětku". Kdo byl v Kalinigradu, ví, co je pětka. Ulice zde totiž brázdí jediná tramvajová linka. Nemůžete se jí vyhnout. Logicky má číslo pět. Pětka nás rychlostí chůze, místy i rychleji, za půl hodiny přepraví o čtyři kilometry dále, na druhou stranu centrálního ostrova (Rybnaja děrevňa). 24 rublů za vyhlídkovou jízdu.

Takové trošku "posh" sousedství, jdeme raději hledat na přilehlé sídliště hospodu. Nic moc jsme nenašli, nějaký steak house, ale to není moc v lowcost duchu a tak dáváme kebab. Výborná placka, dobře dochucený, za srandovní peníze (130 rublů). Se sýrem - ten tomu dodal fajn příchuť.

Jsme uondaní, ale ještě aspoň kouknout na ostrov ke katedrále, koupit suvenýry ve stánku, vyfotit hrobku Imanuela Kanta a pak už nejkratší cestou na hotel. Osm hodin šmajdání po městě, desetitisíce kroků a tisíce děkovných dopisů... chrrr

Příloha:
DSC_4001.jpg
DSC_4001.jpg [ 471.14 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_4002.jpg
DSC_4002.jpg [ 554.97 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_4003.jpg
DSC_4003.jpg [ 531.23 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5012.JPG
DSC_5012.JPG [ 406.03 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5019.JPG
DSC_5019.JPG [ 532.58 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5030.JPG
DSC_5030.JPG [ 414.23 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5041.JPG
DSC_5041.JPG [ 515.04 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5050.JPG
DSC_5050.JPG [ 402.11 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5068.JPG
DSC_5068.JPG [ 533.28 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5072.JPG
DSC_5072.JPG [ 425.33 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]

Příloha:
DSC_5073.JPG
DSC_5073.JPG [ 453.92 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5075.JPG
DSC_5075.JPG [ 600.63 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5085.JPG
DSC_5085.JPG [ 754.82 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5096.JPG
DSC_5096.JPG [ 436.69 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5100.JPG
DSC_5100.JPG [ 423.29 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5103.JPG
DSC_5103.JPG [ 492.11 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5107.JPG
DSC_5107.JPG [ 537.59 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5122.JPG
DSC_5122.JPG [ 518.79 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5128.JPG
DSC_5128.JPG [ 581.71 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5142.JPG
DSC_5142.JPG [ 476.54 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5144.JPG
DSC_5144.JPG [ 806.14 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5146.JPG
DSC_5146.JPG [ 522.92 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5149.JPG
DSC_5149.JPG [ 627.09 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5157.JPG
DSC_5157.JPG [ 446.76 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5160.JPG
DSC_5160.JPG [ 443.92 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5166.JPG
DSC_5166.JPG [ 465.67 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5171.JPG
DSC_5171.JPG [ 458.01 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]


Den druhý, neděle, 14.7.2019

Budíček půl šesté, dát se trochu dokupy, pobalit věci a odjezd v šest. Jede se na sever, do Zelenogradsku. Původně jsme plánovali Světlogorsk kvůli lanovce, ale jestli nás na přechodu budou zase tři hodiny drátovat, tak nestihneme poslední vlak z Olomouce. Zelenogradsk vypadá podobně, je o 20 kiláků blíž, a je to celkem hezké město. Pěší třída (hádejte: Leninova), dokonce se sochou. Top 5 rozšiřujeme na Top 6 - odjet bez fotky s Leninem, co by to bylo za výlet do Ruska. Město je z nějaké důvodu známé/prolezlé kočkama. Jsou tady všude (ne fyzicky, jen obrázky) - na lampách, na domech, je tu přechod pro kočky a je tu nějaký pomník kočky (ten jsme ale nenašli). Po prošmejdění centra procházíme "boardwalk" (řečí soudruhů z SŠA), přímožskou promenádu s vyhořelým hotelem, který místní panoráma dotváří a zároveň hyzdí. Molo, rybáří, dokonce se támhle i někdo koupe. Takové plážové letovisko, skoro jako v Polsku. Hodila by se nějaká otevřená provozovna, ale snídaně nám není přána.

Zpět a autu a po rychloprohlídce městečka po dálnici zpět do Kaliningradu, a po rozestavěném obchvatu na výpadovku směrem k přechodu. Odsud sjíždíme po krátké, ale šotolinové (pohrdli jsme delší, ale asfaltovou) cestě na pobřežní silnici k přechodu Mamonovo-1/Gronowo. Ruská část je asi půl hodinka, výstup, bumážky, odevzdat papír od celní deklarace a můžeme autem ven. Jen Patrik měl problémy a chtěli po něm vízum. Dost haluz byla, že jsme víza (vytistěné z mailu) někde ztratili, asi nám je nevrátila recepční na hotelu). Zrovna Patrikovo jsme měli dvojmo. Nejspíš problém s transliterací jména do azbuky, a něco se jim v systému nespojilo (už měl dříve vydaná víza a jméno transliterované jinak).

Polská část zase asi půl hodiny, v mnohem přátelštějším duchu - Ruska, která organizovalo všechno na ruské části byla něco mezi Brutální Nikitou a ledovou královnou. Navíc politicky nekorektní: Přijde mi, že otázka „Mluví někdo z vás rusky“ by byla vhodnější, než „Kdo z vás mluví rusky“. Hrozný hnidopich :-).

Začínáme mít hlad, a tak na první lepší benzínce dáváme alespoň tradiční snídaňový párek v rohlíku. Opět to bereme přes Malbork, máme vyhlídnutou benzínku za 4,99 zlotého za litr, a pak už na dálnici a dolů. U Toruně je zácpa, objíždíme přes město, nicméně... ehm... chybou navigátora si musíme vystát dvakrát kolonu na křižovatku ve městě a ve finále nic neušetříme, protože po napojení na dálnici potkáváme stejná auta, která jsme předjeli před odbočením z dálnice.

Oběd na kombu benzínka/mekáč. Sau a nejspíš tak 100000 Poláků dali přednost mekáči, já s Martinem a Patrikem, a pár Poláky, jdeme vyjíst Orlen. Podařilo se oboje, akorát my jsme po jídle a Aleš teprve fasoval, tak já kousek řídím a Aleš si užívá civilizace.

Před Piotrkowem další kolona, objíždíme celkem solidně po okreskách. Před Čenstochovou se snažíme přechytračit Google Maps a najdeme zkratku... po šotolině přes pole, vpravo klasy, vlevo klasy... Sauovi vstávají na hlavě... vlasy. Ale bylo to asi tak kilometr a pak už zase asfalt, a do Čenstochovy přijedeme po staré. Pak už nás žádná zrada nečeká a můžeme plánovat vlak. Je několik možností, nejlépe se jeví zarezerovat Regiojet, ale je plný. Patrikovi se postupně daří vychytávat zrušené rezervace a nakonec máme tři místa. Sice každé v jiném vagóně, ale lepší, než nic. Do Olomouce přijíždíme deset minut před odjezdem. Ideál. Večeře tedy ve vlaku, jeden film, a v jedenáct jsem v posteli V to jsem ani nedoufal...Co říci závěrem:

Jde to, ale na víkend to asi není pro každého. Kaliningrad je poměrně hezké, upravené město. Podle mě se hodně zvedlo při přípravě na MS ve fotbale 2018. V některých místech jsou rozdíly mezi street view a realitou propastné. Objevily se nové hotely zahraničních řetězců (IBIS, Raddison, Mercure a další), jsou zrekonstruované náplavky kolem vod, sovětské fontány na rozdíl od jiných měst fontánují a kytky kvetou. Zelenogradsk taky v pohodě, až na vyhořelý hotel pobřežní promenáda úplně v klidu, hlavní silnice opravené. Jen ty osádky přechodů by potřebovaly nakopat s rozběhem. Asi na obou stranách hranice. Při provozu, který tam je, by s trochou snahy mohli auta odbavovat naprůběžno, nebo s čekáním v řádu minut. Jen chtít.

Chápu, že Putin vybral Kaliningradskou oblast jako výkladní skříň a testovací pole pro projekt ruských eVíz. Hned tak znova bych tam asi nejel, ale rozhodně to není nezajímavá destinace. Takové demo Ruska. Rusko Light.

Příloha:
DSC_5181.JPG
DSC_5181.JPG [ 311.6 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5182.JPG
DSC_5182.JPG [ 541.58 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5191.JPG
DSC_5191.JPG [ 559.9 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5193.JPG
DSC_5193.JPG [ 237.69 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5198.JPG
DSC_5198.JPG [ 456.64 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5202.JPG
DSC_5202.JPG [ 485.52 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5205.JPG
DSC_5205.JPG [ 395.01 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5210.JPG
DSC_5210.JPG [ 497.09 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5215.JPG
DSC_5215.JPG [ 470.94 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5233.JPG
DSC_5233.JPG [ 425.49 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_5239.JPG
DSC_5239.JPG [ 557.51 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_6001.jpg
DSC_6001.jpg [ 603.16 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_6002.jpg
DSC_6002.jpg [ 540.53 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]
Příloha:
DSC_6003.jpg
DSC_6003.jpg [ 584 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 05:14 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4173
Bydliště: Karviná, Praha
Tak je to komplet i s fotkama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 07:03 
Offline
VIP

Registrován: 18 led 2010 23:21
Příspěvky: 507
diky za cestopis, planuju tam jet za 2 tydny..resp planoval. Vim, ze tam nic neni, ale je jedno z mala slepych mist na me mape Evropy, jen mam vikend jako ty a budu vyrazet z Prahy. Trochu me nalomily ty kolony na hrnaicich, tak se jeste rozhodnu:)kazdopadne diky za cestopis:)
Jirka
www.jorgus.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 07:40 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2523
Vidim, ze tvoju - a nebojme se to tak opravdu nazvat - jiz tradicni epizodu s rucni brzdou taktne vynechals... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 07:42 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4173
Bydliště: Karviná, Praha
Kdybych jel autem z Prahy, tak se snažím asi vypadnout co nejdříve a jet Zgorzec-Wroclaw-Lodž-Gdaňsk-Přechod, s tím že na přechodu budu třeba ve dvě ráno. Nebo přespat někde až v Elblągu a být tam před sedmou.

Kolega z Gdaňska vždycky tvrdil, že nejrychlejší je jet na Berlín a Štětín. Ale Google si to nemyslí.

Kdo se nebojí, dálnice Wroclaw-Lodž-Gdaňsk je výborná, nejsou tam žádná omezení a dá se tam jet co auto dovolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 07:45 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4173
Bydliště: Karviná, Praha
Sau píše:
Vidim, ze tvoju - a nebojme se to tak opravdu nazvat - jiz tradicni epizodu s rucni brzdou taktne vynechals... :D


Asi takhle: parkovat ta brzda neumí, a při rozjezdu brzdit jak je radno viděti taky ne :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 10:39 
Offline
VIP

Registrován: 18 led 2010 23:21
Příspěvky: 507
ja prave planoval pres noc prejezd..uz jsem parkrat takhle jel do pobalti nebo na sever Polska, ale nechce se mi cekatt 4 hodiny na hranicich, to pak je z vikendoveho tripu fakt nic neni:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 10:47 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2523
alexx: a co umi kdyz ne parkovat? :)

jorgus: tak nekdy brzo rano si myslim ze ta hodina casu je realna pro prejezd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 10:51 
Offline
VIP

Registrován: 15 lis 2013 12:56
Příspěvky: 4282
Takže důvod vyrazit tady je, jeden barák vzhůru nohama a jeden s věžičkou...
V Polsku můžou busy na dálnici jen 80?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 10:54 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2523
Nezapomen na piraty z baltu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 23:48 
Offline
Návštěvník

Registrován: 26 led 2014 16:09
Příspěvky: 67
Bydliště: Ústí nad Labem
Díky. Cestopis zase fajn. Měl jsem tušení o poloze nejdrsnějšího cestovatele :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 17 črc 2019 01:33 
Offline
Diskutér

Registrován: 11 pro 2011 21:23
Příspěvky: 162
Taky nechápu, proč mi moje jméno tak zmršili.

Místo "agentského" Хрз jsem měl na vízu Хрж


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 18 črc 2019 06:32 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4173
Bydliště: Karviná, Praha
Základna volá iks-pé-tři... Iks-pé-tři ozvěte se...

Hecnul jsem se, odsunul jiný plánovaný článek a po klasickém tripreportu jsem ještě sesmolil článek o cestě do Ruska. Pravda půlku jsem měl napsanou už před odjezdem.

https://gill.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=720219


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 20 črc 2019 09:15 
Offline
VIP

Registrován: 10 pro 2009 07:50
Příspěvky: 3253
Bydliště: Trnava
V októbri môžete dať repete s Petrohradom
https://www.lidovky.cz/svet/putin-umozn ... ranici_ele


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kaliningradská Oblast – Rusko Light
PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 12:13 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4173
Bydliště: Karviná, Praha
Tak to se mi Petrohrad zlevní z 30€ + 2000 Kč za vízum na 30€. Pěkné. Dál to asi rozvádět nebudu, to už patří do vlákna o Erste.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com používá technologie phpBB Group © phpBB, phpBB.cz

RSS feed | Letenky | Levné letenky | Autopůjčovna | Ubytování | Hotely | Hostel | Půjčovna aut | Last minute | Dovolená | Eurovíkendy