Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 pro 2019 00:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Politicky nekorektní Izrael
PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 12:25 
VIP

Trošku politicky nekorektního čtení z Izraele. Země, které jsem se dlouho vyhýbal a nejspíš dobře tušil proč. Někteří mi určitě začnou spílat, že si jen stěžuji nebo nadávám. Přesto jen vytýkám věci, které se mi na Izraeli nelíbily a nelíbí do té míry, že tam nemám potřebu se vracet.

Přitom to začalo nevinně před měsícem, kdy se znovu objevily eurové letenky z Vídně do Ejlatu. Odlet příjemně v sobotu poledne a do Prahy se dá vrátit v pondělí večer. Jako bonus se člověk vyhne šabatu.

Výlet se dá shrnout v bodech - prohlídka mobilu na uvítanou, Jeruzalém, Rudé moře, výslech kvůli razítkům v pasu. Ač se to někomu nemusí zdát, výlet jsem si užil, ale dojem dost kazí izraelská státní moc.

:arrow: cestopis: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... lidku.html

Příloha:
2019-02-10+13.27.01.jpg
2019-02-10+13.27.01.jpg [ 93.77 KiB | Zobrazeno 1139 krát ]

Co v cestopisu není a celkem se mi nelíbilo - je způsob publikování cen - ve všech obchodech nezávisle na velikosti je uvedena sotva polovina cen (zbytek prostě kvůli ledabylosti chybí). V některých obchodech chybí úplně. Podobně u bister nebo tradičních restaurací / kebabáren - musíte se na to zeptat. Samozřejmě si můžete zahrát na Kodeta, vybrat si to, co chcete a pak se teprve u pokladny divit, proč za ty tři věci platíte 50 nasupených šakalů. Když cestujete ve více lidech, můžou přijít vhod jejich množstevní slevy - 3 plechovky Coly za 10 šekelů jsou celkem fajn. Podobné nabídky mají skoro ve všech obchodech i v malých koloniálech. Poznáte je tak, že vlevo je cena v INS a vpravo malé číslíčko. To označuje počet. Zbytek je hebrejsky. Po prvotním šoku zjistíte, že ty ceny nejsou tak vysoké, jak se vám na první pohled zdálo (protože jsou za víc kusů). To ale jen tak na okraj.

Naposledy upravil michal5 dne 17 úno 2019 15:22, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Politicky nekorektní Izrael
PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 12:50 
VIP

michal5 píše:
Někteří mi určitě začnou spílat, že si jen stěžuji nebo nadávám. Přesto jen vytýkám věci, které se mi na Izraeli nelíbily a nelíbí do té míry, že tam nemám potřebu se vracet.

ÁÁÁle tak na todle se těšim a se zájmem si to přečtu.
Věčnej remcálek deptán izraelským státem, to slibuje mimořádně šťavnatou četbu.
Michale, jmenovče, večer se do toho zakousnu.

Naposledy upravil babička Lála dne 18 úno 2019 18:53, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 14:59 
Návštěvník

Vyzera to, ako keby si sa uz doma nasral na cely Izrael :D Tiez som cital "veci" ,ked som tam siel (btw moj uplne prvy let v zivote), ale 20 minutovy "vysluch" ma nejak nerozhodil. Nemozes im mat za zle taketo maniere, pretoze vsetci jeho susedia a aj vzdialenejsi, by Izrael najradsej vymazali z mapy sveta. Ja som v tom case mal v pase razitko max tak Macedonska, ale aj napriek tomu som sa dostal na dokladnejsiu prehliadku (hrabal sa mi aj v spinavych ponozkach, doslovne) a tipujem kvoli jednej veci ... Kedze bol Sabat a vieme ako to je tam vtedy s dopravou, tak sme boli nuteni zobrat taxi, podarilo sa nam v hostely zohnat jeden par kt. mal odlet o hodinu skor ako my, tak ale posedime na letisku, co by nie. Uz pri vchode stala pracovnicka letiska a pytala sa cestujucich kam cestuju, na moju odpoved Budapest opovedala ,ze sme tu skoro ... ale pustila nas dnu (uz som podozrivy prvy krat). Na departures som siel raz na WC a tasku som nechal na starosti kamoske, ale asi tak 2 sedacky vedla nej. No a potom zacala obdobna sranda ako si mal ty. V rade na kontrolu ku mne prisiel typek, klasicke vyzvedacky kto sme, ako sme sa spoznali bla bla bla a potom zahlasil, ze moja taska je podozriva a mam ist s nim :D Na dutiny to nebolo, ale testovali vsetko od radioaktivity cez pusny prach az po neviem co, a rozobral ma do poslednej smardlavej ponozky :D Jedine co ma na tom sralo bolo to, ze som sa zase musel tazkopadne balit, aby mi batoh vosiel do Wizz klietky. Bohuzial sa budem musiet do Izraela vratit, slubil som to mame, ktora ho strasne tuzi vidiet a podla mna je krajina fajn, len teraz mam tych razitok v pase viac a hlavne takych, ktore sa im nemusia pacit :)

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 15:05 
VIP

Tady jde spíš o ten princip, že dvacetiminutový výslech ve směru ze země (ono jakkoliv dlouhý) už vůbec nedává smysl. Pokud jsi tam chtěl s někým plánovat džihád, už je to dávno hotové. Jakýkoliv delší výslech o razítkách je už jen zbytečná buzerace způsobující, že se tam normální lidé nebudou chtít vracet ;)

Pochopím detailní kontrolu zavazadla, jeho rozebírání (aspoň do určité míry), která při odletu dává smysl. Ale ne výslech plný otázek jako přes kopírák ke každému razítku v pase ze zemí, které tam nemají rádi. Překvapila mě i ta Malajsie. V mém případě se pak ani nekonalo rozebírání zavazadla. Jen CT a rentgen a štětečky. Kontrolu batožiny jim za zlé nemám, ale ten zbytečný a zbytečně dlouhý výslech ano. Plus scénka s tím, jestli půjdeme do chodby nebo ne.

Nebo taky výslech na vstupu do Izraele. Ten dává taky smysl. Ale fakt ne při odletu. Vynucená kontrola mobilu je už za hranou a významně porušuje soukromí. Obzvlášť pokud závisí jen na libovůli pracovníka a není k ní potřeba ani žádné oficiální obvinění.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 15:32 
Kolemjdoucí

...........

Naposledy upravil Alv dne 20 úno 2019 11:17, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 15:36 
VIP

Ten pravý promluvil... Místo vysvětlení jen přirovnání k pánskému přirození a shazování se na úroveň své nadávky od R :lol:

:arrow: A trvám si na svém, že země si za svou případnou nelichotivou pověst u turistů může sama tím, co provádí ;)

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 16:11 
Diskutér

Podľa perexu v prvom príspevku som očakával nejakú napínavú story na štýl brumovho cigára na Ovde :) ale prišlo mi to ako viac-menej štandardný popis izraelskej výstupnej kontroly mierne podozrivej osoby (kombinácia sólo cestovateľ + razítka z viacerých arabských krajín). S tým si predsa musel počítať.
Izrael je krajina, ktorú by väčšina susedov najradšej "zahnala do mora" (už to aj párkrát skúšali), z Gazy im tam občas posielajú home-made rakety... tej miernej paranoji pri bezpečnostnej kontrole sa čudovať nemôžeš a očakávať si to musel.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 16:16 
VIP

jery: Něco jsem očekával, přesto mě ta úroveň hysterie překvapila. Hlavně ten mobil a pak taková velká paranoia při opouštění země. I v takových paranoidních USA při opouštění země letecky není ani pasová kontrola. Jen tělní rentgen a kontrola batožiny.

Za mě je Izrael fajn země, kam poslat milou tchýni, co nedávno byla s cestovkou v Dubaji a neumí anglicky víc než hello a thank you.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 16:53 
VIP

Pro mě to bylo poučné čtení, díky.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 16:54 
VIP

michal5 píše:
... přesto mě ta úroveň hysterie překvapila. Hlavně ten mobil a pak taková velká paranoia při opouštění země. I v takových paranoidních USA ...

... možná "slyšim trávu růst" (jako nějakej "omezenej izraelskej pohraničník"), ale mezi řádky čtu snahu zálibit se komusi, kde tě tu obvykle trochu shazuje. Tak uvidíme, jestli "padne zrno na úrodnou půdu" a dostaneš tentokrát za svoje pevné názory pochvalu. Jsem docela zvědavej.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 17:00 
VIP

babička Lála píše:
michal5 píše:
... přesto mě ta úroveň hysterie překvapila. Hlavně ten mobil a pak taková velká paranoia při opouštění země. I v takových paranoidních USA ...

... možná "slyšim trávu růst" (jako nějakej "omezenej izraelskej pohraničník"), ale mezi řádky čtu snahu zálibit se komusi, kde tě tu obvykle trochu shazuje. Tak uvidíme, jestli "padne zrno na úrodnou půdu" a dostaneš tentokrát za svoje pevné názory pochvalu. Jsem docela zvědavej.
Nevím, na koho narážíš :D

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 17:10 
Diskutér

Zjistila jsem, že mě ty Michalovy cestopisy vlastně baví. Vždy je přítomna zřetelná cestovní nasranost (mnohdy i přednasranost), a v dané zemi se potom našeho mladého hrdinu snaží okrást o 50 haléřů a všemožně buzerovat. Věru napínavé čtení. Díky za ně, Michale.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 17:48 
VIP

Pravdou je, že stymi kontrolami treba počítať v Izraeli a akceptovať ich, taktiež je však pravdou že si o nich môže myslieť svoje, tak ako aj Michal.
Administratíva jedna vec , ľudia druha. Izraelci si užívajú byt za ...., či to je na hranici, v autobuse, v obchode. Aký to obrovský rozdiel keď človek prejde hranice do Jordanska

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 17:54 
Diskutér

Michale, ty tvoje cestopisy nejsou špatne a dají se v nich najít i užitečné informace. Jen, zkus v sobě potlačit tu osobu tak trochu zakomplexovaneho kluka, který má potřebu si hrát na svetobeznika. Pomužeš tím hlavně sám sobě.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 18:18 
VIP

Diky za clanek. Enom ma to utvrdilo v mem nazoru ze letet tam mezi ty... tvory ani za milion na hodinu a placeny prescas k tomu, bez ohledu na to jak moc je vsudemozne vychvalovany.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina