Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 črc 2020 00:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zima ve Lvově
PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 11:20 
VIP

brumbrum píše:
michal5 píše:
pokoj někde v bezpečném centru a kde neběhají švábi .

To děláš chybu, mně kdyby v hotelu recepční ukázala švába, zabydlel bych se u ní hned :)
Bezpečný centrum doporučuju třeba Rio po setmění.

Slyšel jsem, že tam umí být hustá heavy metal atmosféra.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 14:45 
VIP

michal5 píše:
brumbrum píše:
michal5 píše:
pokoj někde v bezpečném centru a kde neběhají švábi .

To děláš chybu, mně kdyby v hotelu recepční ukázala švába, zabydlel bych se u ní hned :)
Bezpečný centrum doporučuju třeba Rio po setmění.

Spíš heavy papír (jak tam bubáci sbíraj krabice) a neni světlo.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 15:01 
VIP

brumbrum píše:
michal5 píše:

Spíš heavy papír (jak tam bubáci sbíraj krabice) a neni světlo.
Heavy metal od nožů, když si s tebou povídají o tvých, vlastně jejich úsporách...

PříspěvekNapsal: 15 led 2020 17:36 
Diskutér

Prá poznatků, jak se změnila zima v Lvově, aneb můj krátký resumé:

-trolejbus č. 29 z letiště bere jen cash (5UAH)
- výběry z bankomatu zdarma u Revolutu byly jen u Credit Agricole, všichni ostatní chtěli nějaký ten poplateček. Zajímavé bylo, že limit ATM byl 500UAH, takže jsem musel vybírat asi na 4x, ale většinu času se dalo platit kartou.
- člověk se víc domluvil lámavou polštinou než angličtinou
- vše je v docházkové vzdálenosti a na nejstarší hřbitov v Evropě jede šalina (pardon tramvaj)
- plno minipivovarů, pražíren káv a výrobců ručně dělané čokolády
- ceny obecně porovnatelné jako v CZ na venkově (takže vůču Praze je tam dost levněji)
- rozhodně se vyplatí koupit místní SIM, my koupili neomezený internet na celý měsíc za 75UAH od Vodafonu. Jediný problém byl s děláním hostpotů, to bylo placeno extra, takže jsem nemohl internet sdílet (první 3hostpoty prošli, pak přisla SMS, že je to zpoplatněno a finíto, konec hostpotu)

Nejen od @Tonica, ale i z různých cestopisů jsem si udělal takovou "TO_SEE, TO_EAT" mapu:
https://drive.google.com/open?id=1b1oF3 ... sp=sharing

Bohužel, ve většině restaurací bylo na nový rok beznadějně plno ale ty co jsme stihli, tak můžeme s klidem rovněž doporučit :)

Puzata Hata - člověk jde s tácem a vždy mu něco kydnou na talíř a na konci zaplatí směšnou částku, škoda jen že nemají popisky v EN/PL, takže jsme zkoušeli pokus/omyl, ale většinou to bylo chutné.
Tsukor - palačinky na slano/sladko v nejrůznějších variacích, docela kalorická bomba, ale chutné a porce tak akorát.
Seven Pigs - úžasná výzdoba, jídlo také ušlo, jen ty žebra byly hodně tuhé, ale černé pierogi z masem zvítěžili.
Lviv Croissants - frančíza s plněnými croasainy na XXX způsobů - výborné jako snídaně, jen jsme museli vyčkát frontu, hodně oblíbené mezi místními.
A to nejlepší nakonec -> "Baczewski" - velkolepá snídaně aneb "90min. obžerství a přežárání". Tady bych se zastavil, na internetu se píše o tom jak už od brzkého rána se tam stojí fronty, a oni fakt nekecaj...Restaurace otevírá v 8AM, já tam přišel v 7AM a přede mnou už bylo 5 lidí. Před 8AM už měla fronta tak 30m. Snídaně aktuálně stojí 160UAH a je omezana na konzumaci v délce max. 90min. A na výběr je toho opravdu hodně (slané, sladké, vajíčka na X způsobů, palačinky, ovoce) a každý host dostane i skleničku sektu, případně panáka jejich slivovice. K tomu Vám na piano hraje po celou dobu nějaký virtuóz a do toho spívají papoušci. Rozhodně stojí za návštěvu.

Za mě Lviv je rozhodně město, které má co nabídnout a v létě se tam vypravíme určitě ještě jednou (z Blavy za 50min. s Wizz)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina