Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 pro 2019 19:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mallorka za všechny prachy
PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 12:02 
VIP

@Pareja: a) Z byznys pohledu samozřejmě. To mi neubírá právo hledat, jestli náhodou o tomto jednorožci někdo neví ;) b) Je to reakce na doporučení, že ani Diners to neumí. Mimoto i mimo kapesní krádeže nechrání peníze, karty a doklady.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 12:43 
Diskutér

michal5 píše:
@Pareja: a) Z byznys pohledu samozřejmě. To mi neubírá právo hledat, jestli náhodou o tomto jednorožci někdo neví ;) b) Je to reakce na doporučení, že ani Diners to neumí. Mimoto i mimo kapesní krádeže nechrání peníze, karty a doklady.

Ano to mate pravdu :-) priznam se, ze jsem neprochazel cele vlakno a zapa jsem si pouze, ze doslo k prepadeni v aute.. tedy budu-li brat v potaz, ze se jedna o loupezne prepadeni nebo musel prekonat prekazku (zamcene auto) a odcizil veci xy.

Penize jsou bohuzel ve vylukach "vetsinou" vzdy.. vyjimka spec. korporati aj.
Karty dava smysl, sama Diners vam zablokuje a vyda nahradni zdarma (nikoli vsak v cizine, az na opetovne vyjimky a stat). Neruci vsak za ostatni vydavatele, musite bohuzel obvolat sam.
Jizdenky/letenky, vetsinou mame v telefonu nebo na emailu.. ale priznam, ze toto by mohl byt problem..
Osobni doklady.. problem, ktery ma vsak resit ambasada.. nepredpokladam vsak, ze by vas DC nechal bez pomoci.. muze zajistit kontakt, preklad..

Zkuste pripadne https://johnhancocktravel.com/ ale jedna se o stejneho pojistitele, tedy Starr, ktery ma i DC a je vyhlasena jako nejlepsi cest. poj.

Vice Vam bohuzel nepomohu.. alternativne si sjednat individualni cestovni pojistku, ktera vsak v ceskych podmickach skoro neuzavritelna a jednak cena bude tak astronomicka, ze to stejne nezaplatite.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 12:46 
Diskutér

Pareja píše:
Michale, sakra, uvažuj hlavou...
Pokud by se pojištění mělo vztahovat i na kapesní (obecně prosté) krádeže, přestalo by to být nahodilým jevem, ale myslím už docela kalkulovatelným rizikem, což by se zákonitě rapidně odrazilo jednak v pojistném, tak i v dalších výlukách, které by toto riziko mohly udržet v teoreticky pojistitelné formě.
Resp. děje jako takové "dankeschön" u rámcových pojistných smluv některých korporací, ale i tam to je jen symbolicky jako first loss pojištění.

coz je presne ten duvod, proc je u havarijniho pojisteni spoluucast.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 13:19 
VIP

m1p2c3 píše:
babička Lála píše:
...
Já si občas kontroluju kurzy z plateb do zahraničí, znám svoje obraty na kartě při platbách v tuzemsku, a odhaduju roční zisk banky jenom ze mě, že mám jejich kreditku, někde mezi 20 až 30 tisíci.

:D neda mi to.. aby jste mel 20-30tisic zisk na klientu, tak musi "protocit" za rok 500K a semtam nemit 100% splatky.. pokud tak mate, banka takoveho klienta velmi chce a mela by mu davat odpovidajici sluzby...

Ale taky mi to nedá... ;) kolik ty bastardi ze mě asi tak mají... :oops:

Mám teď nedobrovolně víc času, bohužel, taxem vzal výpisy, a za posledních 12 měsíců byly platby za 546.700 CZK, z toho odhadem 1/3 v zahraničních měnách; splátky 11x ze 100% v termínu, jednou opožděně o dva dny s úrokovou sankcí 2.300 CZK; připsané bonusy za použití karty 2.610 CZK; 12x 50 CZK měsíční poplatek.

Po Indonésii jsem letos napsal
babička Lála píše:
Praktická zkušenost je, na halíř přesně, tato:
- během pobytu se kurz pohyboval v úzkém rozpětí 14.820 – 14.930 IDR za USD (tj. rozdíl max/min je pouhých 0,7 %);
- během pobytu se kurz pohyboval v rozpětí 1,473 – 1.491 CZK za 1.000 IDR (tj. rozdíl max/min je 1,22 %);
- v den D byl kurz dle xe.com 1,474, dle cnb.cz 1,466, banka zaúčtovala výběr z bankomatu 1,521, banka zaúčtovala platbu kartou 1,509;
- kurzový náklad při platbě kartou byl 2,93 %, při výběru z bankomatu 3,68 %;

Pokud by byl kurzový zisk banky 2 % z 1/3 mého obratu, bylo by to 3.650 CZK.
Pokud by byl poplatkový zisk banky 2,5 % ze 2/3 mejch tuzemskejch plateb, bylo by to 9.100 CZK.
Úrokový zisk neměla, já přišel o většinu bonusů.
Celkem cca 12 tisíc za rok.

Uznávám chybu, přestřelil jsem o 100 %.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 13:28 
VIP

m1p2c3 píše:
michal5 píše:

Ano to mate pravdu :-) priznam se, ze jsem neprochazel cele vlakno a zapa jsem si pouze, ze doslo k prepadeni v aute.. tedy budu-li brat v potaz, ze se jedna o loupezne prepadeni nebo musel prekonat
To je důvod, proč pojištění osobních věcí a karet od žádné banky nemám. Stačí mi cestovní pojištění. Mimoto pro ochránění i toho málo, co chrání pojištění osobních věcí a karet, bych musel uzavřít rovnou několik karet, aby se to vztahovalo na karty od všech bank, co mám.

Na ty základní věci bych byl přepojištěn, i když by se našlo, že to ve smlouvě A není, je jen ve smlouvě B, a tamto je zase jen ve smlouvě A. Plus za určitých podmínek u každé banky proplacené vydání nové karty a ve výjimečných případech i hotovost s nimi vybranou během posledních 24-48 hodin.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 23:36 
Diskutér

[/quote][/quote]
floodland píše:
auto za 2 EUR blbost samozřejmě je. Tady nic neušetříš. Něco jiného je cesta z letiště taxíkem nebo normálně městskou. Máš představu, kolik u takového půjčovného za 2 EUR budou fixní náklady? Půjčovně by se víc vyplatilo ti dát 50 EUR aby jsi to to nepůjčoval. U takové ceny budu a priori očekávat ojeb a nebo případné další problémy kdykoliv po návratu. Za to mi to rozhodně nestojí a raději si zaplatím normálních 30 EUR, než abych následující 3 měsíce s hrůzou otvíral el. bankovnictví [/quote:
Citace:

Před týdnem jsme tam měli půjčeno SUV za 0.58 EUR na 3 dny. Bezprostředně po vrácení auta v e-mailu protokol o odblokování depozitu a vrácení zálohy za palivo. Dnes Blokace zrušena, záloha na palivo zpět na účtu.Tak nevím jaký problém (snad kromě pokut za dopravní přestupky) by ještě ze strany půjčovny mohl nastat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina