Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 pro 2019 16:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mallorka za všechny prachy
PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 18:20 
Diskutér

Pareja píše:
U některých přispěvovatelů mě zaráží ta naivita, že ztráta karty/vydání nové je jen naťukání adresy do PC a zadání výroby + dodání poštou...

Mně zase zaráží si myslet, že karta která i s odesláním vyjde na pár korun má reálnej náklad o několik řádů jinde, protože tam musíš započítat i toaleťák na WC.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 18:31 
Diskutér

tonic píše:
Jediné, čo ma teší, že sme tu banda vychcanych, ktorí im nedajú zarobiť :)

Teraz ma napadá, že banka naozaj potrebuje veľa zamestnancov. Napr. ja pri návšteve banky bežne zamestnám svojimi otázkami 2-3 zamestnancov na pobočke a 1 - 2 na centrále, ktorí tým na pobočke musia dávať po telefóne rozumy. :D

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 18:32 
Diskutér

Jsu z IT a moc dobře vím, jak drahé je, když nějakému kolegovi vhodným skriptem ušetřím práci, že nějakou činnost zvládne za 2 minuty místo za hodinu. A pokud dotyčný bude tu svou činnost prodávat externímu zákazníkovi, tak je zjevné, že to musí ocenit nejen jako své dvě minuty práce, ale i nějaký podíl mě práce ...dle toho jak často to dělá a jak dlouho mi to trvalo, a to samozřejmě ačkoli už je to hotový a zaplacený a v tu chvíli s tím žádné náklady nejsou...úplně ideálně cca na úrovni 55 minut jeho práce, čímž to udělá levněji než dříve a ještě vyděláme.

@Ridder: jasně, že i voda na spláchnutí WC pro toho člověka, co to má na starosti i toho člověka, co třeba napsal ten program patří do nákladů toho procesu.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 18:34 
VIP

dejavu píše:
michal5 píše:
Na tohle téma je jeden nádherný podobný příklad z cestování - kolik stojí změna jména na letence...
Nemožnost změny jména na letence nebo tučný poplatek za změnu nemá vůbec nic společného s náklady na provedení té změny. Jde jen o to, aby někdo nenakupoval letenky v akci a pak je s tučnou přirážkou neprodával, když cena vyleze. To si udělá aerolinka sama :-)
Přesně argument z dílny michal5, účelově bez souvislostí. A přesné stručné vysvětlení od tebe.

Michal5 mi napíše argument "že kartu zablokoval 2 minuty po odcizení".
Schwotte, sorry, já neodolám.

Michale5: A? Koho to zajímá? Tu banku? Že by měla v ceníku více položek za znovuvystavení karty, a to podle nahlášené doby od údajného zcizení karty? Anebo jinej poplatek za zcizení a jinej za údajné sežrání psem?

Pokud by se to netýkalo tebe osobně, to placení poplatku za vystavení karty, asi by jsi takhle dogmaticky a zabedněně nevymejšlel jednu libovku za druhou.
Hele: mám bankovní účet, s měsíčním poplatkem, ale bez jakékoliv karty. Takže by ten měsíční poplatek měl bejt vyšší, pro každýho, aby to pokrylo i náklady na vystavování karet. Nových i náhradních. Zcizených i sežraných psem nebo křečkem. Ztracených jednou ročně nebo lehkomyslně jednou týdně.
Brrr, to je zvrácenej ekonomickej názor. Promiň.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 18:51 
Diskutér

Tak ať se odpíchneme od faktů.

Ceny karet se probírají např tady:
http://www.digitaltransactions.net/U-S- ... g-Numbers/
a tady
https://financebuzz.com/finance-credit-card-cost

Cena kolem 1$ za kontaktní, 2$ za bezkontaktní kartu. Pravděpodobně je to myšleno jen za kartu bez dopravy a dalších nákladů.

Podobná karta, ale samozřejmě bez bezpečnostních prvků, jen pro představu:
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 41859.html

Tady je první firma z Googlu, která karty vyrábí a posílá konečnýmu zákazníkovi. Prostě komplet servis externí firmy.
https://perfectplastic.com/personalizat ... lfillment/

Jediný co ta externí firma potřebuje vědět je komu, kam a co poslat. Dost pochybuju, že tohle zaměstná někoho a nedejbože víc lidí na víc jak pár minut. A už vůbec nevěřím tomu, že to dělá bankéř, kterej má 1000-1500 Kč/h.

A proto je každá banka milostivá a druhou/ztracenou kartu vydá buď zdarma nebo do pár stovek. Nezní vám tohle naivně?

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 19:03 
Diskutér

Cena pre zákazníka sa väčšinou nepočíta nákladovo. Dobrá cena z pohľadu firmy je taká, ktorá je na hornej hranici ochoty zákazníka zaplatiť. Ideálna situácia pre banku je, ak cena pre zákazníka výrazne prekračuje nákladovú cenu. Preto je poplatok v jednej banke za ten istý produkt malý, v inej veľký a v ďalšej žiadny. A tak nám vychcancom, alebo ako ma nazvali v jednej banke - špekulantom, nezostáva nič iné, len mať účet v 2 - 4 bankách a používať v nich len pre nás výhodné produkty.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 19:10 
VIP

hugonovak píše:
Cena pre zákazníka sa väčšinou nepočíta nákladovo. Dobrá cena z pohľadu firmy je taká, ktorá je na hornej hranici ochoty zákazníka zaplatiť. Ideálna situácia pre banku je, ak cena pre zákazníka výrazne prekračuje nákladovú cenu. Preto je poplatok v jednej banke za ten istý produkt malý, v inej veľký a v ďalšej žiadny. A tak nám vychcancom, alebo ako ma nazvali v jednej banke - špekulantom, nezostáva nič iné, len mať účet v 2 - 4 bankách a používať v nich len pre nás výhodné produkty.

Přesně.

Ridder: třebá já jsem k ceně výroby nenapsal jediné slovo. A většina tady píše o znovuvydání, nikoliv o prosté výrobě (zalisování čipu a hologramu). Tady asi není pochyb, že jde o docela levnej outsourcing.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 19:21 
Diskutér

Já souhlasím s tím, že za nákladovou cenu to banka neprodává a ani nebude a ani jsem to nikdy netvrdil. Ale jejich náklad bude do 100 Kč. Pokud to michal dostal za 200 Kč, tak mi to nepřijde jako cena úplně mimo.

Cena 1000 Kč a víc mi přijde úplně mimo. Bankéř není výroba na pásu, která dělá jeden jedinej produkt a tam jde přesně vypočítat za jakej čas udělá jeden produkt a tím pádem kolik se jich stihne za den, měsíc atd.

Banka má prostě nějakej průměr, že se udělá tolik hypoték, tolik nových běžných účtů a já nevím čeho. Ona i např každá hypotéka trvá jinak dlouho. Takže mají průměr i na to kolik trvá jedna hypo. Když se stihne dřív, tak se bance může navýšit zisk (za předpokladu, že bankéř volno nevyužije k hraní Solitaire).

Když se karta zneužila a je potřeba to řešit, tak v té chvíli naprosto souhlasím, že se můžeme dostat i do situace, kdy těch 1500 Kč bude málo a bude to řešit X lidí. Rozhodně to ale bude číslo mimo průměr, jelikož by tomu pak odpovídala cena v bance.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 22:48 
Moderátor

Jaký má význam moralizovat nad cenou za vydání nové karty? Není to služba? Kalkulovaná na částku dle ceníku pro všechny v dané zákaznické kategorii? Není s takovou částkou předem zákazník seznámen, když si vybírá bankovní společnost?
...........................
Nedá si někdo bonbónek...?

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 08:49 
Diskutér

Jinak pokud nekomu nevyhovuje poplatek za vydani nove karty pri kradezi, tak muze zvolit jinou banku, nebo si zaplatit Pojisteni ztraty a kradeze karty a nebo si proste davat pozor. Tech moznosti ma kazdy mnoho. Ale brecet tady nad tim, ze je poplatek neumerne drahy? Tak tu smlouvu preci podepisovat nebudu a jdu jinam.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 11:03 
VIP

floodland: Děkuji za další invektivu místo argumentu. Popis, pro nás hloupé balíky, kolik lidí a jak dlouho je zapojeno při vydávání nové karty, opět chybí.

Místo toho je přítomno jen další obecné moudro. Změnit banku by mě fakt nenapadlo. Kupodivu mám právo i držkovat/brečet tady, psát generálnímu řediteli nebo demonstrovat před jejím vchodem. Tomu se říká demokracie, víš?

babička Lála: Nejvtipnější je, že tady ale každý z 99% používá jen účelové argumenty. Včetně tebe ;)

hugonovak: samozřejmě, že cena se obvykle počítá podle toho, kolik je zákazník ochoten zaplatit a jestli se výrobek/služba vyplatí se bere podle toho, zda je menší nebo větší než náklady na něj/ní.

tonic: To mi nemusíš vyprávět, jak efektivně fungují některé korporace. Každopádně by tam žádné ruční Excely být neměly a když jsou, tak vědí, kdyby se to dostalo ven, nebyla by to zrovna nejlepší reklama.

Můžu poprosit admina o lock a promazání vulgarit, invektiv a offtopicu?

Naposledy upravil michal5 dne 07 pro 2018 11:23, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 12:22 
Diskutér

2M5> Nastuduj si vyznam slova INVEKTIVA, at se tady zbytecne neztrapnujes...
2Pareja> Zatim nejlepsi komentar k topicu:)

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 12:34 
Diskutér

2M5. Tak jsem ti to schvalne dohledal a na cely projekt bylo naplanovano celkem 695 FTE a vznikly kvuli tomu 3 nove pozice. Cenu za FTE prozradit nemohu, ale to uz si dohledas. Samozrejme ze v jine bance muze implementace vypadat uplne jinak. Spokojenej?

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 13:41 
Moderátor

michal5 píše:
...

To bude zadání pro admina, ne pro neplacené moderátory... Čas věnovaný tomuto vláknu odhaduji tak na 0,1 -0,2 MD, psychickou újmu na více... Ve vztahu k výši poplatku za novou kartu to vidím na vyšší investici...

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 13:47 
VIP

burito píše:
michal5 píše:
...

To bude zadání pro admina, ne pro neplacené moderátory... Čas věnovaný tomuto vláknu odhaduji tak na 0,1 -0,2 MD, psychickou újmu na více... Ve vztahu k výši poplatku za novou kartu to vidím na vyšší investici.

OK, tak mám kompromisní návrh - nechat jen úvodní příspěvek + lock.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina