Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 dub 2019 15:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mallorka za všechny prachy
PříspěvekNapsal: 15 říj 2018 09:00 
VIP

no tak motyka raz vystreli... este ze si mal v zalohe pas, inak by to bol fajn vylet, aj ked osobne ked uz mam auto na Mallorce, tak by som do mesta s nim nesiel :))
inak mne tiez nebolo jedno vsetko vcera rano v Kyjeve (ked uz chodim na ten vychod :) .. ale nastastie som pri posteli nasiel penazenku aj fotoaparat... cestu z happy grillu na apartman si v noci nepamatam :D

PříspěvekNapsal: 15 říj 2018 12:04 
VIP

ovi1 píše:
floodland píše:
nechtěl jsem to komentovat, když se to tady ráno objevilo, protože tady prostě bylo všechno špatně. Neřeším peněženku v batohu, nerozdělenou hotovost ani platební karty. Neřeším nesmyslnou půjčovnu a data v mobilu. Ale co mě vždycky fascinuje jsou nadšenci, co vyrazí někam kvůli levný letence a pak řeší, jak ušetřit na dopravě z letiště do města. Pokud tohle zruinuje váš rozpočet, tak opravdu raději zůstaňte příště doma. Ušetříte si spoustu starostí.

Jo a být strašně překvapený, že banka po tobě chce kvůli tvé blbosti za znovu vystavenou kartu 200,- Kč? Po pravdě řečeno, ta cena je pouze symbolická. Kdyby si to banka měla naúčtovat podle skutečných nákladů, tak pochybuju, že by to bylo míň něž 1500,-

jinak jako odstrašující článek o tom, jak se nemá cestovat, dobrý.

A jak se, jako má cestovat? Koupit si zájezd od Čedoku a chodit za praporkem? Většina, kteří na tento Web chodí si tyto "cestovní starosti" užívaji, tak proč by měli být doma a nebo ťapat někde s průvodcem po provařenejch "zajímavostech" ? Já cestuju, také tímto způsobem, trochu pro legraci a že mně to prostě takto baví a určitě finančně nestrádám...a s tou kartou za 1500,- jsi se teda odkopal...jsem přesvědčen, že náklady na znovu vydání karty jsou tak 20,- Kč + poštovný a to ještě asi přeháním...

Von je takovej brouk pytlík a všechny by učil cestovat. I když si umí akorát vzít taxíka a jít se nažrat. Ale může se pak chvástat, že na to má. Na fóru o šetření. :roll:

Karta 5czk plastik, 5czk zabalení, 5czk člověk, co to zadá za minutu do pc. 15czk. Plus pošta. Chodí to jako obyč dopis, tj. 30czk celkem, díky, nashle. To by mělo být pod úroveň bank, něco chtít. Mě spíš zajímá, kdo dneska může používat karty (dokonce dvě!) od čs. To jsou nějaký účty po babičce? A proč jim těch 200 platil místo přesunu účtu jinam? Equa dělá jiný svinstvo, že jak zablokuju kartu, hned mi vydaj jinou. Pak se s nima dycky hádám, že jsem si ji neobjednal a musej mi vrátit peníze. Což jim trvá tak dva týdny a deset telefonických hovorů.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2018 12:47 
Diskutér

Inu, mám účet se svou vlastní cenou (-228, +228) :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 08:15 
VIP

Zrovna se probouzim v PMI za asistence toho nejnižšího, co lidská rasa nabízí. Fízli, ochranka, a podobná elita, angličtina nula. Teda úplná nula ne, jeden fízl se nasral, když jsem se na něj usmíval a říká: "jů smajlink?". A ochranář: "jů record me your megapixel"? Na to nejde seriózně odpovědět...

Kontrolujou v těch rental shuttlech něco, nebo jenom nasedneš a jedeš?

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 09:56 
Diskutér

Jak to jen děláš? :lol:

U toho od Wiberu se mi zdálo, že na cestě z letiště ano. Na cestě na letiště už určitě nikoliv. Tohle je spíš dotaz do všeobecného topicu o autopůjčovnách.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 13:24 
VIP

Jo, cestou z se ptali na jména a kontrolovali to s telefonem. Tak jsem radši proklouznul gratis do toho
městskýho busu, co stojí 5€. Teď nevim, jestli mám cestou zpátky jet až k půjčovnám a riskovat 4km pěšky, nebo si dát západ na pláži a vzít to 2km zkratkou po dálnici...

Příjemně mě překvapily ceny v supermarketu. Ač centrum, pivo litrovka za 0,63 (ano, kukuřičný) a rum litr za 5,95 potěší...

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 13:25 
VIP

A jak to dělám? Asi jsem pro ty nízkointeligentní bukvice neodolatelnej, no...

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 13:30 
Diskutér

Na letiště můžeš taky stopovat nebo jet do poslední stanice před letištěm (to má normální jízdné bez přirážky) a zbytek dojít pěšky.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 13:40 
VIP

Tak určitě, ale vzhledem k tomu, že to staví jenom v Palmě a pak nonstop na letiště, dám si radši kilometry dva než deset, že...:-)

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 14:02 
Diskutér

I to může být. Ten trik byl psaný někde na TripAdvisoru a asi už nějakou dobu neaktuální. Já nakonec jel autem.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 19:29 
VIP

Se mi to tak líbilo, že jsem si to dal po dálnici celý. A teď už konečně domů, do Bärlina. Český překlad: brumákov.
Litr rumu a kilo konzervovaný čočky to jistí. Nesmí se to, ale mě to baví...a v TXL je v noci opuštěná mikrovlnka, kde si i přes neustále procházející gestapo udělám hody :-)

PříspěvekNapsal: 04 pro 2018 23:00 
VIP

2M5: dívám se, jak ti ty šlápoty v diskusi o drahým cestování nakládaj...já teda sdílím tvůj názor (klidně i ještě víc hardcore), jenom mě zajímá, proč tam ty cestopisy ještě píšeš? Mě už to taky přestalo bavit, když po každym příspěvku začalo mečet stádo ovcí, co byly nejdál u babičky, a jinak než negativně komunikovat neumí. Celkem se tu ví, kde jsem byl, kdo potřebuje, tomu poradim, když potřebuju, zeptám se já, a je vyřešeno. Jinak píšu jenom když mám dobrou náladu (a promile). Prostě bejt jinej než stádo je tady v postkomunistickejch zemích pořád stigma a omezenci to nepobíraj...

PříspěvekNapsal: 05 pro 2018 00:20 
Diskutér

Baví mě to a mám zájemce z jiných vod než jen CL. Navíc jsem tam už pěkně dlouho nehodil link na nový cestopis. Tam se zrcadlí česká mentalita v plné síle.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2018 01:03 
VIP

Kritici asi neví, že půjčení jízdního kola je v říjnu na Mallorce asi 10x dražší než auta. My měli na 4 dny za 8 EUR (+ taky externí pojištění). Beze ztráty květinky ;) .
Prostě tě okradli, to se minimálně jednou stane každému cestovateli. Dobře si to vyřešil a měl jsi to zalevno. Kamarádce v Port Soller na pláži taky ukradli peněženku, ale měla to podstatně dražší. Na policii prý byla pořádná fronta. A navíc platila 80 EUR pokutu za parkování na rezidenčním místě a dalších 60 EUR pokutu ve Vídni na parkovišti, protože v peněžence měla i parkovací lístek. Jinak byla z Mallorky nadšená stejně jako já. Na kostely nejsem, ale příroda na severu a západě je překrásná.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2018 10:06 
VIP

ovi1 píše:
a s tou kartou za 1500,- jsi se teda odkopal...jsem přesvědčen, že náklady na znovu vydání karty jsou tak 20,- Kč + poštovný a to ještě asi přeháním...

jasně, a čas bankéře a back-office lidí, který po tobě musí dokumenty související s převydáním zprocesovat je zadarmo? dostávají mě tyhle nákladový "srovnání", kdy lidi poměřují cenu výstupu s cenou vstupního materiálu...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina