Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2018 04:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mallorka za všechny prachy
PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 07:56 
Diskutér

Následující cestopis ukazuje, co se všechno může pokazit během 24 hodin. Příjemně se bavte na můj účet ;) Je to až je tak bizarní, že se zdá, že musí být celý vyfabulovaný. Prakticky od A až po Ž jen samé problémy. Začalo to zpožděným autobusem, pokračovalo to problémy s autem a skončilo to až ukradenou peněženkou...

Náklady:
Autobus do Vídně ... 299 Kč
MHD po Vídni ... 4,2 €
Letenka Vídeň-Mallorca a zpět ... 34,98 €
Půjčení auta na Mallorce ... 1,94 €
Parkovné ve Valldemossa ... 2 €
Vstupné do kostelu v Sólleru ... 1 €
Jídlo, zmrzlina .... cca 15 €
Suvenýry ... cca 12 €
Jízdenka z vídeňského letiště ... 470 Kč
Ztracená peněženka ... s cca 40 €, 200 Kč a 4 MKD (jako žeton na vozík)
Znovuvydání karet ... 2x 200 Kč (ČS) + 99 Kč (Equa) + 44,5 Kč (Revolut)
Znovuvystavení dokladů ... 100 Kč (občanský průkaz) + 200 Kč (řidičský průkaz) + 50 Kč (Lítačka)
Nemožnost doplnit benzín ... pokuta 15 € + 7 € za benzín s nevýhodnou cenou

>> více na blogu >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... rachy.html

Předmět příspěvku: Re: Mallorka za všechny prachy
PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 16:07 
Tazatel

Pána Boha co ludia nespravia pre 2 € :D To sa da realne si uzit "dovolenku" s takym itinerarom? No a take skolacke chyby s kartami ... Jednu mam vzdy v pase, tu tvoju nalepku som si dal na klucenku. Urob si na vianoce radost, buchni sa po vrecku a pusti viac ako 50 € za telefon ... s NFC, google pay uz mate v CR tiez. To uz budes mat celkom diverzifikovane moznosti platieb.

Uz vobec nechapem dajake drzkovanie na net :D Ved roaming uz prakticky neexistuje, to ti je luto pustit paru centov na data zo svojho??? Ak ano, tak si sprav vylet do BA, kup si simku 4ky (kredit plati 1,5 roka) a za 2 € mas 1 GB dat, tusim polovica je pouzitelna v EU.

Cele zle Michal, cele zle.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 16:17 
Diskutér

Jen doplním, že mám tarif na 5 GB a držkuji jen na tzv. neomezený internet po wifi, s kterým jsem chtěl stáhnout něco většího (cca 200 MB). Dokonce mám i surfroam a mtx simku.

Jinak už mám i bezkontaktní nálepku. Jen koukám, že nechce fachat na kovovém těle mého mobilu. Je fajn, jen nemá NFC. Kritérium byl solidní výkon, konstrukce, použitelný foťák, paměť a plynulost. Neokradli mě ani v Limě a měl jsem rozdělené karty, doklady a peníze na více místech. Na Mallorce jsem to nečekal. Asi jako jet do Brna a předvídat, že tě přepadne dvoumetrová český nehovořící obluda s mačetou a ještě ke všemu v pravé poledne.

Prostě moje chyba, že jsem si nerozdělil peníze jako vždycky a nevzal si třeba zámeček na zip.

Á sorry, ještě k otázce - samozřejmě, že ano. Zrovna takový Alexx je má krevní skupina ;) Nebýt těch problémů, stihl bych toho více. Vždyť jsem ujel jen něco lehce přes 100 kiláků. Taky to byla generálka před delší výpůjčkou auta a malý hack jak ušetřit při cestě z PMI do centra. Autobus jedním směrem stojí 10 €. Běžná MHD už je levnější, ale i tak...

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 16:38 
Diskutér

nechtěl jsem to komentovat, když se to tady ráno objevilo, protože tady prostě bylo všechno špatně. Neřeším peněženku v batohu, nerozdělenou hotovost ani platební karty. Neřeším nesmyslnou půjčovnu a data v mobilu. Ale co mě vždycky fascinuje jsou nadšenci, co vyrazí někam kvůli levný letence a pak řeší, jak ušetřit na dopravě z letiště do města. Pokud tohle zruinuje váš rozpočet, tak opravdu raději zůstaňte příště doma. Ušetříte si spoustu starostí.

Jo a být strašně překvapený, že banka po tobě chce kvůli tvé blbosti za znovu vystavenou kartu 200,- Kč? Po pravdě řečeno, ta cena je pouze symbolická. Kdyby si to banka měla naúčtovat podle skutečných nákladů, tak pochybuju, že by to bylo míň něž 1500,-

jinak jako odstrašující článek o tom, jak se nemá cestovat, dobrý.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 18:09 
Diskutér

Tak se mi zdá, že tady zavládla velká přísnost. Mě se ten report líbí a přijde mi, že krizovou situaci vyřešil s přehledem. Navíc je v reportu hodně konkrétních informací. A půjčení auta na prohlídku ostrova a vyřešení transferu z letiště na 1 den za 2 Eura je postup zkušeného cestovatele.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 18:41 
Diskutér

přesně tak, ono se to kecá - po bitvě je každý generálem... když si vzpomenu, co všechno a kdy mohlo být lepší... dobrý výlet s dobrou rozvahou, akorát trošku smůly jako bonus :)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 18:57 
Tazatel

Michalove cestopisy su samo o sebe fajn, co mna osobne fascinuje je extremne zgrglosenie.

A co na to eremi? :D :D

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 20:09 
VIP

Taky jsme prisli o 1 penezenku s doklady a kartami, pred par lety v Barcelone v metru, stane se, deposit 50€ na recepci v hotelu zbytek vyletu v pohode pokryl. Nekdy se proste nezadari.. Ale banky tenkrat nechtely za novou kartu nic:-)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 20:40 
Diskutér

Původně jsem už nechtěl reagovat, ale budiž...

@všem: Děkuji za reakce. Určitě s batohem a nerozdělením se stala peněz chyba. Na druhou stranu vím, že v kraťasech to nemám kam dát a stačí si sednout nebo se ohnout a všechno z kapes se samovolně vytratí a není k tomu ani potřeba triku štípni & chyť.

@castielo & @floodland: Už tu kritizujeme itineráře a (ne)půjčení auta? Je snad každého věc zvolit, co komu vyhovuje. Vnucuji to tu snad jako vzorový itinerář pro Mallorku?

Auto jsem půjčil jako generálku u na cestovatelských serverech pozitivně přijímané autopůjčovny.

Data mám. Dokonce 5 GB. Po wifi se dívám pro stahování aplikací, aktualizací, velkých PDFek a videí. Škoda, že ty marketingové řeči o neomezené wifi jsou jen fáma. Bloknout připojení po přenesení 40 MB ze souboru. To jsme v roce 1999?

@castielo: Bohužel si pamatuji ceny a celý den kvůli práci bohužel na internetu visím taky. Proč pak brát auto za 30 €, když můžu za 2 €? Jen pro to, aby eremi byl šťastný? Jsem skromný a při cestách většinou v poledne nepotřebuji hledat reštiku v centru a dát tam v lepším případě 25 € za nějaký hogo fogo označený blaf. Stejně tak jsem nepřišel na chuť kávičkám či pivíčkům na pěších zónách... Ony ty peníze pak vyletí někde jinde - např. na Machu Picchu nebo Angkor Watu.

Pamatuji si na svůj poslední šok - při polední pauze na oběd do jídelny v OBI (vše ostatní daleko a kantýna se předělávala) a tam vidím větrníky za pade. Ještě před rokem, když stály třicet, byly drahé. Asi už nesmím jezdit na tonica na východ. Tu cenu obdivovali i mí kolegové seniorní programátoři :D

Naposledy upravil michal5 dne 14 říj 2018 20:48, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 20:41 
Diskutér

No někdy se "zadaří" noo,peněženka v batohu je tedy totální stupidita,ale ono se to někdy sejde..
Já nosím bezpečností ledvinku na těle vše dám pak na hotelu do trezoru a s sebou nosím jen pár euro v malé peněžence. No a předloni v Athénách jsem jel na derby v basketu takže jsem tam přihodil občanku (lístek na jméno),platební kartu(vyzvednutí rezervovaného lístku) a přes sto euro(na suvenýry) no a v totálně našlapaným metru jsem o ní přišel(z přední kapsy kalhot) ..
Další průběh výletu to sice nenarušilo (v hotelu jsem měl v trezoru pas,druhou plat. kartu a nějaké peníze),ale jelikož jsem měl v té peněžence i klíč od toho trezoru a místním řeckým odborníkům se to podařilo otevřít až po 18h od nahlášení stačil mi ještě ujet již zaplacený trajekt :D

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 20:44 
VIP

Pro mě je absolutní highlight Michalův trip do Istanbulu. "Brilantně" zvládnutý otřepaný ojeb s předraženým účtem mě totálně rozsekal. Výměna taxíků, extra dýško a návrat do hotelu zadním vchodem, na to nic nemá...

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 22:44 
Tazatel

Ja ti nic nekritizujem, cestuj si ako chces :) Je mi jasne, preco si sa vydal na takuto musim napisat "sialenost", ale to je tvoja vec. Mne sa obhajovat nemusis, rovnako sa snazim vyuzivat moznosti sveta a teda neplatit za to, za co nemusim resp. platit cim menej ... ale ty sa v tom proste vyzivas, pre 9 czk si si ochotny nechat vrtat do kolena. Toto uz nema nic spolocne so setrenim. Ty si ochotny do cestopisu napisat do nakladov aj nakupnu tasku v Tescu za 9 centov :D Ja poznam paru zgrzglosov a ti velmi radi spominaju take podobne nepodstatne detaily. (Vid 4 MKD)

Takych ako ty by som v autobuse za trest nechal sediet cely cas na schodikoch, internet je tam pre vsetkych, nie len pre teba a tvoju novu cast serialu, to je uplne ignorantske a uz sa mi to stalo vo flixe nie raz, ze kvoli niekomu takemu ako ty sa nenacita ani email. Posledne cesty si radsej zaplatim 20 centov a mam 100 mb na den v EU, ako sa tu ohanat trapnym marketingom Jancuru.

Ale inac ako pisem fajn cestopisy, len si ich skus po sebe precitat pomaly a v klude, mozno ten zbytocny opis tvojho zgrglosenia tam objavis, a snad sa tomu v buducnosti nejako v dalsich pisomnostiach vyhnes :)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 22:50 
Diskutér

auto za 2 EUR blbost samozřejmě je. Tady nic neušetříš. Něco jiného je cesta z letiště taxíkem nebo normálně městskou. Máš představu, kolik u takového půjčovného za 2 EUR budou fixní náklady? Půjčovně by se víc vyplatilo ti dát 50 EUR aby jsi to to nepůjčoval. U takové ceny budu a priori očekávat ojeb a nebo případné další problémy kdykoliv po návratu. Za to mi to rozhodně nestojí a raději si zaplatím normálních 30 EUR, než abych následující 3 měsíce s hrůzou otvíral el. bankovnictví.

Chápu, že pro někoho může být dosažení co nejmenších nákladů cíl, ale pak je otázka, jestli si takové cestování náležitě užiju. Opravdu je vrcholem poznání místní gastronomie návštěva mekáče?

A upřimně, když se zpětně ohlídnu na moje cestování, tak nikdy nebyly nejlepší zážitky spojené se šetřením, ale naopak lituji, že jsem si někde nedopřál, nebo nepřiplatil, protože na spoustu míst, se už podruhé nepodívám.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 23:16 
Diskutér

@castielo: Rozhodně tam nejsou všechny náklady a částky na "haléře" tam jsou jen, že občas je dohledám v e-mailu, kolik že to stála ta letenka nebo jízdenka (a když už to najdu, vezmu to i s haléři). Nikdy se mi nepodařilo zapisovat si všechny náklady a dost toho tam chybí :-D

Kvůli 9 Kč? Jestli je to za jeden rohlík, který si nemusím koupit v Žabce a mám čas zajít 300 metrů do Lidlu vedle, tak ano. Jinak ne. Vždyť věčně zapomínám na cashbacky a ani nikdy jsem nerumboval (nerumbloval) letenku přes trysku (či co) jako půlka zdejšího fóra. Ani nesháněl nějaký druh karty pro zaplacení o pár stovek levnější letenky. Ani netočil míle přes kartu.

Z principu mě štvou ale ojeby a podvůdky - typu booking ti desetkrát naslibuje cashback, ačkoliv si tím porušuje své podmínky, a pak ho proplatí stěží jednou nebo když jsou dražší valuty při platbě kartou než ze směnárny...

@floodland: Zrovna na Mallorce nebo Kanárech to je dáno tím, že tam už není sezóna a většinou jim tam už ta auta jen stojí. Recenze ostatních cestovatelů zatím nic takového u Wiberu nenapovídají. Plus v dnešním světě ani vyšší cena není záruka toho, že žádné problémy nebudou ;)

Osobně si užívám zážitky spojené s místy, kam se dostanu. Gastronomie a stereotypní relax většinou hrají druhé housle. Přiznávám. Pít kávu a jít na oběd můžu doma. Jsem tu omezený čas, tak proč dvě nejlepší hodiny z dne strávit na obědě, ke kterému bych měl x výhrad (čekání, tajuplná jména pokrmů v menu, možná chuť a taky vyšší cena). Ještě nikdy nikoho nepobavila historka "tak jsem v Praze nasedl na letadlo, doletěl jsem do přímořského městečka, vzal tágo, hodil vorvaně na bazénu u hotelu a opakoval to 14 dní. Nic zajímavého se nestalo"...

Mekáčem opovrhuji a je výrazem nejvyšší nouze, když není čas hledat něco rozumného a místního a ještě to musí být za rozumnou cenu. 8 éček za hambáč s hranolky fakt nedám ani ve zlém snu ;)

EDIT: a k tomu 4 MKD - super mince velikostí české 10 Kč (pro slovenské kolegy 50 c nebo 1 €). Drobné mi v peněžence pořád mizí, takže abych měl na vozík něco, co vždy zbude... 8) EDIT2: Bylo to 10 MKD. S hodnotou 4 Kč :D

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 23:40 
Diskutér

floodland píše:
nechtěl jsem to komentovat, když se to tady ráno objevilo, protože tady prostě bylo všechno špatně. Neřeším peněženku v batohu, nerozdělenou hotovost ani platební karty. Neřeším nesmyslnou půjčovnu a data v mobilu. Ale co mě vždycky fascinuje jsou nadšenci, co vyrazí někam kvůli levný letence a pak řeší, jak ušetřit na dopravě z letiště do města. Pokud tohle zruinuje váš rozpočet, tak opravdu raději zůstaňte příště doma. Ušetříte si spoustu starostí.

Jo a být strašně překvapený, že banka po tobě chce kvůli tvé blbosti za znovu vystavenou kartu 200,- Kč? Po pravdě řečeno, ta cena je pouze symbolická. Kdyby si to banka měla naúčtovat podle skutečných nákladů, tak pochybuju, že by to bylo míň něž 1500,-

jinak jako odstrašující článek o tom, jak se nemá cestovat, dobrý.

A jak se, jako má cestovat? Koupit si zájezd od Čedoku a chodit za praporkem? Většina, kteří na tento Web chodí si tyto "cestovní starosti" užívaji, tak proč by měli být doma a nebo ťapat někde s průvodcem po provařenejch "zajímavostech" ? Já cestuju, také tímto způsobem, trochu pro legraci a že mně to prostě takto baví a určitě finančně nestrádám...a s tou kartou za 1500,- jsi se teda odkopal...jsem přesvědčen, že náklady na znovu vydání karty jsou tak 20,- Kč + poštovný a to ještě asi přeháním...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina