Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 pro 2019 00:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvola jménem OK Plus
PříspěvekNapsal: 10 črc 2017 14:06 
Moderátor

Těšte se na pokračování seriálu, Bába Lála je na prášky, desítky hodin hledání jsou v *** a hledá dál :-). Ještě to bude stát za to...

PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 22:10 
Moderátor

Ja svych 230t.mil nechavam "uzrat" treba se rajfka umoudri a nasype mi zpetne 270t.mil co mi dluzi za mesic brezen......nebo treba ne a dam treba zase RTW :-D ... akorat opet v economy uz to neni takove...jsem hold zmlsanej,jak si kazdej lita v C ))))))

Otazka do pléna: Co myslite,ze je lepsi vyuzit drive?(jeste tento rok).Mile na first s luftwafe a jejich miles&more programem? Nebo mile okplus?.....myslim to tak u koho vice hrozi zhorseni podminek pro nas, drzitele mili?...ja to tipuju ,ze okplus snad horsi uz byt nemuze,takze bych bouchnul mexico s M&M.....Akorat v pripade ,ze mi pak rajfka dodatecne pripise dluzne mile,budu mit dostatek mili na RTW v C pres OK Plus a jelikoz je velky problem spojeni USA<->EVROPA tak by se zase mile v M&M setsakra hodily :roll:

......pro vysvetleni:
-mam dostatecny pocet mili jak u Miles&More tak Ok plus, na to abych 3 roky po sobe mohl za mile na delsi dovolenku(cti vic jak 2tydny)
-bohuzel mi pracovni nasazeni nedovoli vic nez 1 delsi(par tydnu) dovolenou,proto si to musim rozplanovat az do roku 2019-2020.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017 13:51 
VIP

babička Lála píše:
Mrtvola jménem OK PLUS - díl II.

Motto: bonusová letenka byla původně zamýšlena jako sladká odměna pro často létajícího cestovatele. Dnes je to často trpké dilema pro vlastníka mil.

Má-li být bonusová letenka sladkou odměnou, mělo by ji být jednoduché sehnat, a měla by být pohodlná a užitečná. Taková šlehačka za odměnu.
A s tou užitečností je to v OK- dost nalevačku.

Nebudu se vůbec zabývat lety po Evropě, ty si opravdu nikdo za míle nepořizuje.
Ani lety po Evropě v Business, to za tu sklenku alkoholu a zataženou plentu za zády snad nestojí ani za řeč.
(vložka: teda vyjma mne. :( Když mi mělo propadnout asi 25.000 mil, z nouze jsem za 30.000 mil pořídil 2 x Business do Amsterdamu, s doplatkem asi 6.000 Kč za obě. No parodie.
Ale výbornou zábavu zažijí šťastlivci, kteří se zlomyslnou souhrou náhod ocitnou v C na letu ČSA provozovaném SmartWings, to je teprf tragikomedie. Což se stalo... zase mně. Posádka vůbec netušila že na palubě je někdo v C, takže nám jako bonus nabídla: noviny... :lol: Přísahám!)

Totiž.
ČSA zcela logicky zvýhodňuje vlastní lety na úkor aliančních, proti tomu nelze nic namítat, akorát že ČSA už skoro nikam nelítá :!:
Třeba ten Londýn, zmíněný v prvním díle.
Z Londýna je dost linek do USA. Ale jak se dostaneš do Londýna?
Přes Paříž nebo Amsterdam, s přestupem
= ztráta času
= přiletíš pravděpodobně v odpoledních hodinách a dopolední odlety jsou už fuč
= pokud smí být na bonusové letence maximálně 8 segmentů, polovinu z nich si vyplácáš přískoky z/do Londýna
=== na Londýn rovnou zapomeň (low-cost nelítají přímo na LHR, přejezdy po Londýně ztratíš čas a několik desítek liber)

Pravidlo maximálně 8 možných segmentů je docela důležitý. A najednou zjistíš, že ti toho moc s odletem z Prahy nezbývá.
Amsterdam, Paříž, Brusel, Frankfurt, Mnichov, Madrid. To není velký výběr.
Můžeš zkusit odlety z oblíbených letišť (Vídeň, Mnichov, Norimberk, Berlín), ale tam už na tebe číhá zvláštní poplatek 100 € za ... (nevim za co, nejspíš za trest že jsi moc pro-eurounijní).

A co Jihovýchodní Asie, Soul jako odletové letiště?
OK, ale plánuj dlouho dopředu.
Já jsem projížděl v červenci únor, tedy 8 měsíců dopředu, a bylo to dost probráno. Ale březen a duben byly velmi dobře dostupný, místa byly i pro dva ve stejném letu.
Příloha:
003.jpg

Hledal jsem ze Soulu s Korean Air.
Fiji, Palau.
Na cestu tam award C byly, na zpáteční cestě ani jedno.
Indonésie.
Na cestu v obou směrech byly, ale vždy jen jedna sedačka. Ale třeba Garuda měla sedačky v obou směrech dvě.
A když už jsem u té Garudy, awardy jsem našel jen na cestách z/do Jakarty nebo Denpasaru. Další navazující vnitrostátní lety (např. Sorong, Ambon) jsem nenašel ani jeden, je otázka jestli to vůbec nabízí.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017 14:33 
VIP

Mrtvola jménem OK PLUS - díl III.

Motto: bonusová letenka byla původně zamýšlena jako sladká odměna pro často létajícího cestovatele. Dnes je to často trpké dilema pro vlastníka mil.

Hledání bonusových letenek :?

Nástroje jsou dva: ExpertFlyer.com a KVSTool.com
A jsou mezi nimi dost rozdíly.

ExpertFlyer (dále jen EF) umožňuje pětidenní vyzkoušení zdarma, pak je možné zakoupit měsíční licenci za 9,9 USD. Má nějaké silnější cookies, nepodařilo se mi udělat druhou zkoušku na jinou emailovou adresu, ale asi by to šlo řešit druhým vyhledávačem (Chrome, Explorer, Mozilla). Neřešil jsem to, program mi pomohl a chtěl jsem autorům zaplatit. Pozor na automatické opakování předplatného po měsíci :!:

KVS Tool (dále jen KVS) má nejkratší předplatné na 2 měsíce za 20 USD. Smysl má asi pouze varianta Diamond, kde jsou všechny aliance a většina aerolinek. ČSA tam není!

EF umí vyhledávat po týdnech, projít si celý měsíc na zadané trase netrvá ani 5 minut.
KVS vyhledává po dnech, je to pracnější.

EF umí vyhledávat na dané trase jenom jednu konkrétní aerolinku.
KVS vyhledá na dané trase všechny lety.

EF na jedno zadání vyhledá trasu tam i zpět.
KVS vyhledá jenom jeden směr.

EF neumí na většině tras sdělit kolik award míst je ve které třídě.
KVS to umí, a přidá i vysvětlení pro koho je award určen (viz. díl I.)

Pokud hledáš 2 sedačky na stejné trase, bez KVS se těžko obejdeš.
Příloha:
101.jpg
101.jpg [ 100.44 KiB | Zobrazeno 3230 krát ]

Příloha:
102.jpg
102.jpg [ 108.96 KiB | Zobrazeno 3230 krát ]

Příloha:
103.jpg
103.jpg [ 236.31 KiB | Zobrazeno 3230 krát ]

Příloha:
104.jpg
104.jpg [ 101.95 KiB | Zobrazeno 3230 krát ]

Pokud jsem napsal něco špatně, opravte mne!

PříspěvekNapsal: 13 črc 2017 22:55 
Moderátor

Z toho co pises mi vychazi ze KVS je mnohem vyhodnejsi koupe? Alespon pokud hledas vic segmentu nez jen nejakou hloupou zpatecku s 1 prestupem.coz?

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017 06:51 
Diskutér

KVS Tool ve členství Diamond umí prohledat až 30 dní od zadaného data.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017 07:26 
Moderátor

Pravda je, že hledat cokoliv s přestupy a návazností více aerolinek v expertflyeru se fakt (skoro) nedá.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017 16:05 
Nováček

babička Lála píše:
KVS Tool (dále jen KVS) má nejkratší předplatné na 2 měsíce za 20 USD. Smysl má asi pouze varianta Diamond, kde jsou všechny aliance a většina aerolinek. ČSA tam není!

KVS Tool has 100% SkyTeam (as well as Star Alliance and OneWorld) Award Availability coverage, including ČSA:

http://Help.KVSTool.com/#OK
http://Help.KVSTool.com/#SkyTeam

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017 20:46 
Diskutér

No mě to taky lety ČSA ukazuje:

Kód:
PRG  Prague Ruzyne CZ [LKPR]
CDG  Paris Charles De Gaulle/Roissy FR [LFPG]
WED  14 Feb 2018 | 1 Seat

Carrier    Flight  From  Depart    To    Arrive    A/C  St  Award Availability
---------  ------  ----  --------  ----  --------  ---  --  ------------------
OK         758     PRG   07:10     CDG   09:00     319  0   CS1

Musí se ale nastavit "Awards/AZ-SkyTeam".

PříspěvekNapsal: 15 črc 2017 19:15 
VIP

Prochaine píše:
KVS Tool ve členství Diamond umí prohledat až 30 dní od zadaného data.

Na to jsem se tě chtěl zeptat, kde se to nastavuje.

Za informaci k vyhledávání letů ČSA díky.
Já mám pocit, že ten KVS umim využívat asi jako Excel, tj. tak z 10% možností software... (nicméně asi víc než Himmel26).

Super, tímhle způsobem to společně nějak rozchodíme ;) a třeba to bude někomu v budoucnu užitečný.

PříspěvekNapsal: 15 črc 2017 21:00 
Diskutér

Ta funkce se jmenuje Power Search, ale jak říkám, funguje jen s Diamond předplatným.

Obrázek

Ale já sám jsem si letenku hledal po samostatných segmentech. Jinak mi to pro lety do USA ukazovalo lety s Aeroflotem (zpětné trasování a vysoká cena) a to jsem v KVS Tool nedokázal filtrovat. Umí ukázat jen lety s konkrétní aerolinií, ale neumí naopak konkrétní společnost vyfiltrovat.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 06:04 
Nováček

Prochaine píše:
Jinak mi to pro lety do USA ukazovalo lety s Aeroflotem (zpětné trasování a vysoká cena) a to jsem v KVS Tool nedokázal filtrovat. Umí ukázat jen lety s konkrétní aerolinií, ale neumí naopak konkrétní společnost vyfiltrovat.

Just click the [*S] SkyTeam button on the [Filter] Tab and delete the undesirable airline(s) from the list:

Příloha:
FilterSU.png
FilterSU.png [ 31.9 KiB | Zobrazeno 2665 krát ]

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 08:52 
Moderátor

Tomu říkám proaktivní support :-D

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 12:55 
VIP

Prochaine píše:
Ta funkce se jmenuje Power Search, ale jak říkám, funguje jen s Diamond předplatným.

Ale já sám jsem si letenku hledal po samostatných segmentech.

Diamond mám, určitě si to vyzkouším, díky.

Já to hledám taky po samostatných segmentech, některé kombinace software nevymyslí (a navíc my jsme omezeni počtem osmi segmentů na jednu zpáteční bonusovou letenku).

KVSTool píše:
Just click the [*S] SkyTeam button on the [Filter] Tab and delete the undesirable airline(s) from the list:

Great! Thanx 8-)

Předmět příspěvku: Mrtvola jménem OK Plus
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 15:48 
VIP

Aspoň že někomu udělala ta směrnice EU radost (a zbavilo ho "obtížného hmyzu" z minulosti):
pan Šimáně jistě jásá...

Nedovedu si představit, že by mi třeba Komerční banka napsala "bohužel jste nepodepsal nové prohlášení a vaše prachy vynulujeme a už nejste naším klientem". Ale ČSA to s klidem napíše, hlavně že se zbaví další várky FFP klientů... :?
Příloha:
Šimáněho jásot.jpg
Šimáněho jásot.jpg [ 62.49 KiB | Zobrazeno 1277 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina