Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 říj 2019 11:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 735 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokračování brumových zápisků...
PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 08:56 
VIP

Indie je celkově ráj, co se vyměšování týče. Tady se jede přirozenou cestou a je to vcelku uvolňující, jenom je potřeba se dívat, kam člověk šlape, bo teplej kravinec v pantoflích, to je jiná liga. Třeba nová silnice k zahradám za taj mahalem. Ráno v odstavnym pruhu řada defekujících lidí s plechovkou vody na umytí rekta, rukou, a zřejmě i obličeje. Takže smysl odstavných pruhů je jasnej. No lepší odstavnej pruh než hnědej pruh. Kde mají silnice víc než dva pruhy, tam v tom "rychlym" pruhu odpočívaj krávy, psi a jiná zvířena, takže (dopravní) zácpy jsou tady toho rázu, že neprojde ani chodec. Po těch městských skládkách (tj. všude po městech) pobíhá všechno možný, od krav, koz, psů, po divoký chrochoně, potkany...lidi tady potkany i holuby krmí. Jinak smysl těch volnejch hadrů je skrýt, jak jsou indický samice tlustý (aby ne, když tu pracujou jen chlapi) a bezproblémové vyprazdňování na veřejnosti. Paní si dřepne na zastávce, a když jede autobus, nastoupí a dárek zůstal. Taky mě zaujalo, jak si tu potrpí na zahalování všeho, ovšem dámy 60+ odhalují svá přetékající bříška o 106. Asi výjimka pro starší ročníky. Dálkový vlaky jsou zpožděný o namátkový počet hodin (1-23), při zpoždění víc než 24 hodin se to přejmenuje na vlak, co měl jet další den. Takže nemá smysl cokoli vlakem plánovat. Tisíce lidí pak kempujou na nádražích a před nima, žádnej stres. Onehdá mi průvodčí říkal, že musim zaplatit o 15 inr víc, bo vlak je "superfast". Tak mu říkám, čím se liší superfast, když stojíme na mezi a máme 4 hodiny zpoždění. Asi že byly jen čtyři. Nejlepší prostě přijít na nádraží, podívat se, co zrovna pojede, na to si koupit unreserved ticket (ostatní jsou stejně vyprodaný 3 dny předem) a pak se vtírnout někam, kde je prostor.
Jedno varování-Bihar je dry state a občas se alkohol neprodává i jinde, když jsou nějaký svátky. Lepší mít zásobu. Potom, co jsem vyzkoušel kompletní čínský dno alko nápojů, jsem se nezaleknul ani tady. 600ml 60% za 23 korun a rum v krabičce. Konečně správnej (západní) Bengál :-)
Obrázek

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 09:06 
VIP

A jak prosímtě funguje rum v krabičce? :-D to je esence a příchuť v kostkách házející se do denaturovaného lihu?

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 09:09 
VIP

michal5 píše:
A jak prosímtě funguje rum v krabičce? :-D to je esence a příchuť v kostkách házející se do denaturovaného lihu?

Tetra pak. chráníme dobré :-D

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 09:22 
VIP

Přidám pár fotek:

Welcome to India (centrum Delhi):

Obrázek

Prodáváme Indii na váhu (ve stejném pruhu, kde to produkujem):

Obrázek

Co neprodáme, usušíme:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 09:53 
VIP

ano, to je presne ta India. jeden velky riadny ;) punkovy festival a tak to mam rad

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 10:25 
VIP

Brume, díky za osvětu a za odvahu, žes tam jel a podal report. Ne, že by se nevědělo, jak to tam chodí, ale většinou se to prezentuje dost uhlazeně.

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 10:52 
VIP

Jako já mám vyměšování rád a baví mě, takže pár exkrementů mi přijde spíš zajímavej než aby mě děsil, ovšem ta hygiena tady...voni si tou rukou vytřou kakáč a pak tou samou prodávaj jídlo, který balej do karcinogenních novin. To je i na mě dost. A ty čichový vjemy, kdy všechno hnije přímo na ulicích, krávy, přežvykující igelitový sáčky a žeroucí mastný noviny z košů...co se týká hygieny a chudoby, nezažil jsem na světě větší dno. Když pak vidíš lidi chcát na ceduli "Incredible India", víš přesně, co to znamená :-)

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 11:20 
VIP

brumbrum píše:
.co se týká hygieny a chudoby, nezažil jsem na světě větší dno.
To je přesně ten důvod, proč jsem na Indii zatím nenašel odvahu.

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 11:54 
Diskutér

A ked sa ti chce srat v netke, poslu ta na ulicu, tak to hodis za nakladiak a z blizkej pevnosti si ta fotia turisti :)

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 13:39 
VIP

velmi zalezi aj od oblasti. Tie horske su samozrejme o inom. spiti valley, parvati v. , kullu, atd - nadhera. Tiez uplne juh je o inom. Kerala- na mna uz zase moc vyspela a tak trosku moc zapadniarska. Nebol som este vo vychodnej Indii- Kalkata a Sikkim. o sikkime som pocul tiez chvali. India je rozmanita a vsade trosku ina. Ale preto je zaujimava a incredible.

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 20:07 
Návštěvník

Dobře se podívej - Indové mají čistou a nečistou ruku, každá slouží ke svému účelu.

Dále bych ti doporučil místní třtinovou pálenku, dělá se čístá, nebo příchuť pomeranč citron či něco zeleného. To je pití pro místní alkoholiky a je to celkem dobré, ve finále mě to chutnalo více než místní x hvězdičková whisky.

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 20:12 
Návštěvník

Ještě co se týká hygieny, tak i ty nejchudší stavební dělnice jsou čisté a navoněné, na rozdíl od nás zapařených západních knedlíků.

Chlapy ( montéři, se kterými dělám) chodí do práce v bílém oblečení, v práci se převlečou do hnědých čistých montérek , nechápu jak si to nezamažou a jak to dokáže tak krásně jejich žena v řece vyprat.

PříspěvekNapsal: 10 dub 2018 13:19 
VIP

Hnědý montérky, to sedí. Jenom vzadu nebo všude? :-D
Jako dalo by se to obdivovat, že vzhledem k těm poměrům fakt vyloženě nesmrděj. Ale to jsme zase u tý povrchní čistoty, vs. hygieny. Stěr z ruky by to rozseknul.
Jo, pálenka. Piju country spirit, na místní třtinu jsem nenarazil, maj ten sortiment ve wine shopech (jmenuje se to wine shop, bo tam prodávaj pivo a kořalku) dost skrytej a už jen z nich dostat něco levnějšího než bacardi je umění. V tomhle palec nahoru za Bengál, tady jede country spirit hodně a neschovaj to.
Sikkim je jen na povolení pro skupiny čtyř a víc, Bengál je trochu západní, žerou tu hodně maso (nejsou tu pouliční krávy, bo už je sežrali), na ulicích jsou místo skládek jen odpadky, ale hnědolíni jsou tu o to oráchlejší. Šlapou po nohách, tlačí se jak fakani cestou ze školy... Darjeeling totální turistická žumpa, ovládá to taxikářská mafie, a ten vláček už je jen pro turisty za ceny, jaký nemaj ani SBB. Druhá třída (jen trojnásobek jízdného) jezdí zhruba na jednom vlaku denně, aby všichni museli platit tu předraženou jedničku.

PříspěvekNapsal: 10 dub 2018 13:43 
VIP

baca12 píše:
A ked sa ti chce srat v netke, poslu ta na ulicu, tak to hodis za nakladiak a z blizkej pevnosti si ta fotia turisti :)

To je lepší varianta. Můj poslední výrobek byl mezi osobákama:-)
Co děláš v Indii v "netke"? Když tady máš za 2 koruny denně unlimited calls, sms, 1,4GB, airtel tv a wynk music...radši bych na ty hrátky s baranama použil vpn než kavárnu ;-)

PříspěvekNapsal: 10 dub 2018 20:34 
Diskutér

To bolo 6 rokov dozadu

Cul sa chystam na plavbu kocabkou na atuaro

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 735 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina