Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 02 bře 2021 05:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 28 bře 2016 13:30 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2424
Dovolím si sem sepsat ne vyložene cestopis, ale takové shrnutí naší s Alexxem tak trochu trhlé cesty po USA, kdy cílem bylo navštívit všech 48 kontinentálních států USA (prostě vše krom Aljašky a Havaje), pro kterů bylo založené plánovací téma TADY TU. Pro většinu lidí by to byly asi ztracené dva týdny, nikdy by do něčeho takového nešli a já je naprosto chápu. Ale pak sů mezi nama aj takoví blázni, pro které je to výzva a joko ztracený čas jim to nepřijde. A pro tyto sem sa pokusil tuto statistiku doplněnů pár dojmama a postřehama z cest, sepsat. Takže:

První celková statistika:

Na cestě: 15 dní
Ujeto: 14 117 km (8 772 mil)
Projetý benzín: 245 galonů
Průměrná cena za galon: 1,79 USD
Mýtné: 37,65 USD


Odkaz na fotky dodá Allex

1.
Den: 5.března 2016
Ujeto: 119 mil
Doba jízdy: 17:20 - 23:10
Odkud kam: Chicago - Elkhart
Navštívené státy: Illinois, Michigan, Indiana
Co sme zažili: Vytočili nás hned zpočátku v pujčovně aut, kde nám dali uplně něco jiného než sme měli zaplaceno (Toyota Corolla) a navíc nám napočítali extra daně že by sa z nich jeden posr.. Návštěva Alexxových známých v New Buffalo. Při mé páté návštěvě USA ma poprvní zastavil blikající vánoční stromeček, jinak taky známý pod označením policie. Uplně sem nepochopil systém blikajících červených světel nad železničním přejezdem a křížovatků hned za ním. Policista byl mladý klučina, sotva přes 20 roků. Jeho jednání bylo příkladné, v klidu nám vysvětlil co sme udělali špatně, poradil jak sa zachovat příště a popřál šťastnů cestu. Bez pokuty. Takto si představuju fungování policie!!!

Alexx: Byly tam těsně (10 metrů) za sebou křížení s vlakem a pak hned jinou cestou. Jak byla tma, nešlo to vidět, vypadalo to, že je jeden blikací semafor před kolejema, a druhý za kolejema. Nebylo to tak, jeden byl před kolejema, a druhý před křižovatkou. Jak jsme zvyklí z USA na semafory za křižovatkou, tak jsme to prostě nepochopili. Stejně jsme to vysvětlovali i tomu policajtovi a ten to pochopil.


2.
Den: 6.března 2016
Ujeto: 756 mil
Doba jízdy: 6:00 - 21:00
Odkud kam: Elkhart - Albany
Navštívené státy: Ohio, Pensylvania, New York
Co sme zažili: Návštěva letiště v Clevelandu s nadějí že nám vymění auto za to které sme chtěli (Nissan Altima) a si ho také objednali. Splněno. Naprosto bez jakýchkoliv připomínek nám uznali naši žádost a poslali nás vybrat si z asi 10 aut, co byly aktuálně na place. Návštěva Niagárských vodopádů. Tak trochu zklamání, protože místa kolem nich, veškeré vyhlídky byly v rekonstrukci a tak sa k nim z US strany moc přiblížit nedalo. Tento stav má trvat nějak do května, tuším že tam bylo psané.

Alexx: Jeden známý nedbal plotu a šel fotit na plošinu. Nestihl se ani vrátit na parkoviště a už ho jakýsi dobrosrdečný (uvědomělý) občan udal a stihli přijet policajti. Tento den jsme taky udělali první zásobu jídla a pití do auta. Nakonec jsme nakoupili 104 plechovek nápojů a ještě to doplňovali o postmixy na benzínkách a ve fastfoodech. Pitný režim zajištěn, jede se dál.

3.
Den: 7.března 2016
Ujeto: 545 mil
Doba jízdy: 4:50 - 20:10
Odkud kam: Albany - Edison
Navštívené státy: Vermont, New Hampshire, Maine, Massachusets, Rhode Island, Connecticut, New Jersey
Co sme zažili: Včera sme si kilometrově něco nadjeli, rozhodli sme sa tak že si do itineráře vložíme návštěvu New Yorku. Odjezd z hotelu byl proto brzký. A když už New Yorku, tak Manhattan, užit si trochu toho opravdu městského ježdění :) To čemu bych sa normálně vyhýbal jak čert kříži sem si tentokrát užil. Obzvlášť Times Square z pohledu řidiče auta má taky svoje kouzlo :) Manhattan sme si projeli téměř celý, až dole k Battery Parku, kde sme zaparkovali. Pěšky sme si pak prošli okolí Wall Street, bývalých dvojčat WTC a nakonec si kůpili výjezd na nové WTC, na vyhlídku. Pokud by někdo váhal jestli jít sem nebo na Top of the Rock či Empire State Building tak sem asi až jako poslední. Vyhlídka bohužel, na rozdíl od prvních dvou jmenovaných, není venkovní, je enom uvnitř, za sklem. Tudíž na nějaké pěkné fotky NY može člověk rovnů zapomenůt. I ten pocit z toho výhledu je takový, no, poloviční. Moje najdražší parkování v životě - 3 hodiny za 28,5 USD. Jooo, New York, jooo Manhattan... :D Za celů dobu naša asi najlepší snídaně v hotelu.

Alexx: O nejlepší snídani pochybuju, hlavně byla pozdě a brzdila nás v rozletu. Ale tak jako OK, nebylo to zlé :-). Na Manhattan jsme přijeli nějak lehce před večerní špičkou, kolem čtvrté. A dalo se to. Nebýt toho parkování tak bych to každému doporučil :)

4.
Den: 8.března 2016
Ujeto: 559 mil
Doba jízdy: 6:40 - 21:30
Odkud kam: Edison - Wytheville
Navštívené státy: Delaware, Maryland, Washington DC, Virginia
Co sme zažili: Jaro. Celý den bylo přes 25. Připadali sme si jak spíš někde na Floridě než v okolí NY a Washingtonu. Návštěva, spíš teda průjezd hlavním městem USA. Projížďka po Skyline Drive v Shenandoah NP. Opravdu moc a moc klikatá cesta vedoucí téměř po hřebenu pohoří s mnoho vyhlídkama do okolního údolí. Pěkné, ale dlůhé :) A maximálka 35 mph tomu moc nepřidá. Naša první návštěva Golden Corral na cestě :)

Alexx: Shenandoah se doporučuje na podzim a asi je to fakt lepší. Ale takhle jsme se zase nevlekli za nějakou kolonou. Ale i tak, 100 mil po klikaté cestě národním parkem je... zajímavé. Taková zbytečná cesta, která navíc pokračuje další snad stovky kilometrů k jihu, nicméně již mimo národní park.

5.
Den: 9.března 2016
Ujeto: 857 mil
Doba jízdy: 5:40 - 21:00
Odkud kam: Wytheville - Mobile
Navštívené státy: Západní Virginie, Kentucky, Tennessee, Severní Karolína, Jižní Karolína, Georgie, Alabama, Florida.
Co sme zažili: První maratonská etapa. Po cestě Atlanta a naša první zácpa na cestě. Jinak nic zvláštního, snad enom že tato etapa byla opravdu únavná, ke konci už sem doslova padal na hubu.

Alexx: Zácpa byla dopravní. Souhlasím, že to byla nejúnavnější etapa cesty, hlavně první půlka nás dost vyčerpala, hodně "civilizace", a pak když už jsme byli unavení tak to bylo zase furt rovně po dálnici.

6.
Den: 10.března 2016
Ujeto: 825 mil
Doba jízdy: 6:00 - 20:45
Odkud kam: Mobile - Tulsa
Navštívené státy: Mississippi, Louisiana, Arkansas, Missouri, Kansas, Oklahoma.
Co sme zažili: Opět jaro. Tentokrát ovšem ve své druhé podobě - deště. Rozpršalo sa nějak dopoledne a že to byl déšť opravdu pořádný. Pole byly pod vodů, místama sme museli kvli dešti dokonca jet pomalej. Místama fakt průtrž. Nicméně sa to něhem dne a při postupu na sever vybralo a konec dne už byl v pohodě.

7.
Den: 11.března 2016
Ujeto: 931 mil
Doba jízdy: 6:00 - 21:00
Odkud kam: Tulsa - Farmington
Navštívené státy: Texas, Nové Mexiko
Co sme zažili: Před dvěma dny sem si myslel že víc už během jednoho dne ujet nemožem. Chyba. Doslova. Díky Alexxovi sme 9.březen trumfli a najeli dnes 1498 km. Ale popořadě - ráno odjezd s cílem projet si aspoň kůsek původní Route 66. To sa nám daří, nicméně v této části země o ní nijak extra nepečují, resp. sa jí nevěnují tak jak víc na západě, takže nějaké foto u cedule či původní benzinky apd. sa nám nikde nezdařilo. takže zpátky na dálnicu a frčíme po nekonečných rovinách až do Albuquerque. Tu si cheme, jako fanůšci seriálu Breaking Bad, vyfotit dům Mr.Whitea, kde sa velká část seriálů odehrávala. Jelikož sme to po dálnicách, aj díky limitom 75-80 mph, frčali celkem rychlo, rozhodli sme sa že z Albuquerque nepojedem do Farmingtonu rovnů, ale vezmem to po tak trochu snad vyhlídkové silnici č. 4 a 126. Nedoporučuju. Tedy možná někdy v létě, když je upravená, snad jo. Cesta 126 sa ale po chvilce mění z asfaltky na šotolinu a ta po chvílu v klasicků lesní cestu s vyjetýma kolejama, kde by mělo problém i běžné SUV a ne tak my s normálním sedanem. Takže sa točíme a s najetýma ca 80 zbytečnýma mílema a 2 hodinama ztraceného času sa zpátky vracáme na hlavní tah č.550, směr Farmington. Holt, chybama sa člověk učí :) Zase sme ale aspoň projeli najvyšším místem naší cesty a to 2651 m.n.m.

Btw. až Vám někdo bude tvrdit, že sa v USA jezdí pomalu a je to nuda, nevěřte mu :) Velmi zjednodušeně, na jihu/východě USA bývajů na dálnicách limity typicky 65-70 mph, na severu/západě 75-80 mph. Nikdy mi to tak dřív buď nepřišlo, nebo řidiči hodně zvlčili, ale většina aut jezdila tak 15 i 20 mph nad limit. Já sem sa snažil dodržovat tak těch 5 mph nad limit a býval sem v drtivé většině najpomalejší na cestě. Na většině dálnic, resp. ve většině států pak kamiony nemajů svůj vlastní rychlostní limit a platí pro ně ten stejný jak pro osobáky. Tj. není nic zvláštního když vás ve 125 km/h, klidně i víc, začne předjížďat 50 tunový kamion... :) Obzvlášť super je to když sa k vám teprv přibližuje a vy v té rychlosti máte zpětné zrcátko plné jeho chladiče :)

Alexx: K nic neřešící zajížďce se nebudu vyjadřovat, ten barák Mr. Whita který jsme nepoznali, protože vypadají všechny +- stejně, taky nebudu pomlouvat :-).

K těm kamiónům, je to super, jedete si takhle po silnici s jedním pruhem v každém směru. Limit 65 mil/h, jedu skoro 75, malý provoz, pohoda. Za mnou tři metry ten chladič. Jakmile se objevila rovinka a přerušovaná čára, valí se kamion do protisměru a frrr minimálně osmdesátkou dopředu. A za pět minut je tam další chladič. Jestli v Austrálii jsou nejhorší roadtrainy a snaha dostat se před ně, tak v USA jsou to obyč kamióny a jejich snaha dostat se před vás.


8.
Den: 12.března 2016
Ujeto: 457 mil
Doba jízdy: 7:45 - 20:10
Odkud kam: Farmington - Wellington
Navštívené státy: Arizona, Colorado, Utah
Co sme zažili: Kvůli dnešku sme minulé dny absolvovaly ve formě maratonů. Chtěli sme si na dnešek ušetřit něco času navíc a navštívit v překrásném jihovýchodním cípu Utahu pár míst. První na řadě je Four Corners. Pro nás zcela ideální místo, během asi minuty sme autem navštívili, objetím kolem dokola monumentu, tři nové státy :) Zdržujeme sa tu snad jen 10 minut. Jednak tu fakt není co víc dělat a taky sa doslova z ničeho nic zvedá protivný větr. Což prakticky v poušti není zrovna uplně super. Na jižním obzoru je obloha tmavěmodro-černá a tak mizíme v naději, že než dojedem k Monument Valley tak sa vyčasí. Naštěstí větr opravdu fůkal na opačnů stranu než sme jeli a tak přijížďáme k Forrest Gump pointu za jasné oblohy. Toto místo prostě musím vidět a nafotit si ho. Je to to místo, kde ve filmu Forrest Gump, pronásledovaný už davem jeho příznivců, po větě I'm pretty tired... I think I'll go home now přestane běžet, otočí sa a jde domů.

Na sever od tohoto místa je Mexican Hat, je to taková vyloženě desetiminutovka, tak proč k němu nezajet a nenafotit si ho. Kůsek od Mexican Hat je pak odbočka k Moki Dugway. Tuto moc zajímavů cestu ale bohužel na horu nevyjížďáme, těsně před stůpáním odbočujem na prašnů cestu v naději, že si projedem dle názvu zřejmě taky zajímavů cestu - Valley of the Gods. Chvílu po vjezdu na ni potkáváme místního rangera a zjišťujeme, jak cesta vypadá, jestli je sjízdná i pro osobní auto. po zkušenostech s cestů dole k Monument Valley bych sa nerad někde musel vracat - vypadá to tam totiž dost podobně. Sme ale ujištěni že cestu projet zvládneme, že byla nedávno "zgraderovaná". A měl pravdu. Celá cesta byla na poměry prašných cest vynikající, snad nikde nehrozilo že bysme uvízli. Možná jedině po deštích bych sa jí vyhnul, protože po cestě bylo několik brodů, které by sa při rozvodnění běžným autem určitě přejet nedaly. Údolí samotné je pak neskutečně krásné, minimálně srovnatelné s Monument Valley, dost možná i pěknější. Osobně to bylo moje asi najpříjemnější překvapení z celé této cesty. Kdo sa budete pohybovat v těchto místech, doporučuju si to tam zajet projet. Navíc, není to součástí žádného NP ani indiánského kmene, takže vstup, resp. vjezd je zdarma.

Dál sme měli v plánu navštívit Canyonlands NP a Arches NP. Je jasné že jedno z toho budem z časových důvodů muset vyškrtnůt a volba padá na Canyonlands. Někdy příště. Vyjížďáme tedy nahoru do Arches s cílem dvůch treků - k Delicate Arch a k Landscape Arch. První je na řadě Delicate Arch a volíme správně. Cesta je to, pro ma osobně, hnus. Pořád do kopca :) Ale stojí to za to. Oproti inzerované hodině a půl to i s mým želvím tempem nahoru zvládáme za 40 minut a výhled na Delicate Arch je úchvatný. Neskutečné místo. Jak toto příroda dokázala... Už s pomalu zapadajícím slunkem sa přesunujeme k treku k Landscape Arch. Sme u něho když už je celé okolí ve stínu, takže zážitek z něho není zdaleka takový, jaký bývá když je zalitý slunkem, ale holt, nejde vidět šecko. Třeba příště. Tento den máme poprvní během cesty trochu solidnější hotel, s krytým a vyhřívaným bazénem, což po dnešku opravdu oceňujeme a zcela toho využíváme.

Alexx: Bez Saua a bez báglu by to zdatnější turista jenom s pitím v ruce dal za 30 minut. Zajda za 15. Není to takový krpál, jsou zhruba tři úseky. První je skoro rovně, pak je to po skále do kopce, a pak zase skoro rovně. Po dešti by ten druhý byl nepříjemný.

Sau zapomněl na fajn večeři v restauraci s obsluhou!, to jsme ještě neměli. Sice drahý, ale dobrý normální hambáč, tj. s láskou připravovaný jinde než ve fastfoodu.


9.
Den: 13.března 2016
Ujeto: 740 mil
Doba jízdy: 6:30 - 19:40
Odkud kam: Wellington - Lakeview
Navštívené státy: Nevada, Oregon, Kalifornie
Co sme zažili: Dnes je přesun k asi najzápdnějšímu bodu naší cesty. Po cestě nám stojí Salt Lake City a tak by bylo hříchem, kdybysme sa nestavili na světoznámých solných pláních v Bonneville a neprojeli sa po nich. No, ne vždy vyjde šecko podle plánů, příroda byla tentokrát proti - solné pláně sů pod ca 5-10cm vody a jakákoliv jízda autem je po nich nemožná. Škoda. Tak sa aspoň fotíme na konci asflatky s pláněmi v pozadí a frčíme směr západ. Na pomezí Nevady, Oregonu a Kalifornie nás pak stíhá vlezle hnusné počasí, kdy fůká větr, prší, sněží a to vše současně. Eště že sme v teple v autě.

Alexx: Projeli jsme kolem cedule "Next gas 179 miles" - severní nevada je nic s cestou uprostřed. Zároveň jsme spáchali nejkratší pobyt v kalifornii jaký možná kdy kdo spáchal - asi 30 vteřin (U-Turn).

10.
Den: 14.března 2016
Ujeto: 740 mil
Doba jízdy: 6:10 - 20:20
Odkud kam: Lakeview - Missoula
Navštívené státy: Washington, Idaho, Montana
Co sme zažili: Po probuzení nás ráno čeká nepříjemné překvapení. Je nasněženo. Ne nějak moc, 3-4 cm možná ale jednak mám na autě letní gumy a druhak sme prakticky v údolí, u jezera a čeká nás dnes jízda převážně po ne vyloženě horách, ale takové vysočině. A jak to tam bude vypadat... Projedeme vůbec? Hned zpočátku to vypadá nic moc. Čeká nás táhlé stůpání, které je nekryté a místama sněhem od větru dost zafůkané, jazyky přes celů cestu. Jak sa ale časem ukazuje, bylo to to najhorší co nás potkalo. naštěstí. Cesty sa ubíhajícíma kilometrama, až na pár vyšších poloh, lepší a časem už jízda není žádný problém. Počasí nás pak eště trochu postraší při sjezdu z Idaha do Montany ale Missoula je kůsek a to prostě už zvládnůt mosíme.

Alexx: Východní Oregon je o hodně větší díra, než jsem si myslel. Velká města na mapě přejedete za tři minuty, malá města jsou shluky domů. Od shluku ke shluku třeba 50 km nic.

11.
Den: 15.března 2016
Ujeto: 755 mil
Doba jízdy: 6:40 - 19:10
Odkud kam: Missoula - Medora
Navštívené státy: Wyoming, Severní Dakota
Co sme zažili: Na dnešek byla v plánu návštěva Yellowstone NP. Teda pokud to počasí dovolí, bo předpověď byla doslova hrůzostrašná. Sněžení, mráz. A taky kolik toho dovolí vidět. Bo je eště zima, mimosezona. Otevřené sů tak nakonec enom Mammoth Hot Springs, což ale tak nějak, v půlce března, čekáme. Počasí nám naštěstí vcelku vycházá, chvílama dokonca vysvitá slunko, sněžit začíná až když odjížďámě pryč. Medora je jinak asi najvětší zapadákov, kde sme spali. Je to takové to klasické ospalé západní westernové město, jak ho člověk vidí někde ve filmu s kovboji. Toto akorát přežilo až do dneška. Večer sme navštívili za účelem večeře místní saloon. Klasika, jak ve filmu :) Plný místních vidláků v rifloch, kárované košuli, kšiltovce a zarostených fůsama. Opravdu jak z Hollywoodu :) Paráda :D Podruhé máme krapet lepší hotel, tentokrát nejen s krytým bazénem ale i s výřivků. Neurazí :)

Alexx: Pokud chcete jet do Ameriky kvůli pofidernímu "divokému západu", jeďte do Severní nebo Jižní Dakoty. Je to takový zapadákov, že tam určitě najdete to, co hledáte. Medora bude zřejmě jenom začátek.

V Yellowstonu to bylo hodně zabizonované, možná to je i tím, že končí zima a jsou víc vidět. I jiné zvěře dostatek - fajn v krajině, řidič musí dávat většího majzla. Limit 70 mil/h na normální okresce 1+1 pruh.


12.
Den: 16.března 2016
Ujeto: 409 mil
Doba jízdy: 7:20 - 19:00
Odkud kam: Medora - Rapid City
Navštívené státy: Jižní Dakota
Co sme zažili: Spíme takticky v Medoře, protože chcem navštívit Theododre Roosvelt NP, který je hned za městem. Osobně mně přišlo že tento NP vytvořili vyloženě aby uctili jeho památku, protože tu v jejich okolí, pokud si to nepletu, vlastnil nějaké ranche, farmy. Ne že by park byl špatný, škaredý, to ne. Jenom, prostě, nevím, no. Nuda. Na to že to má byt NP teda určitě. Nicméně kdybyste jeli kolem a měli kůpený NP pass, klidně sa stavte. Po cestě sa chceme stavit ve středě USA. Má to byt někde vyloženě v poli, kolem má vést ale cesta. Tak na sjížďáme, jedem snad 20 mil po šotolinové cestě, milník toho jejich středu ale míjíme, resp. ho nenacházáme. Zastavujem pak v Belle Fourche, kde je památník náhradní, oficiální. Sice už ne ve středu USA, zato pěkně ve středu města. Kdo by řešil těch pár mil... :) Tu odbočujem zpátky na západ s cílem přijet k Devil's Tower. tu určitě každý znáte s filmu Blízké setkání třetího druhu. Je to sopečná lávová vyvřelina, která je uvnitř každé sopky. Tu sa ale sopka kolem ní časem rozpadla, odvětrala pryč a do terénu tak ostala tyčet jen ta ztuhlá láva. Moc zajímavé místo. Večer přijížďáme do Rapid City, kde sme původně chtěli navštívit hokejový zápas ECHL ligy. Tak nějak sem si ale nevšiml, že ten dnešní zápas hrajů na hřišti soupeře :) Tak nic no, Golden Corral to jistí, stejně tak následně opět hotel s krytým bazénem a vířivků :)

Alexx: Sau srovnal skóre :-), já si to polepil nic neřešící zajížďkou do hor Nového Mexika, Sau teď vymyslel neexistující hokej... Navštívili jsme super obchod se suvenýrama, asi je to řetězec - bylo to normálně v mallu, kde měli milión různých kravinek, dárků a suvenýrů - od Route 66 po Elvise, stovky druhů magnetů, plyšáky, hračky, zubní kartáčky, puzzle, plakáty... Jenom si nepamatuju, jak se to jmenovalo.

V NP Theodore Roosevelt zase hodně zvěře, prérijní psi (jakýsi sysel), srnky, bizoni.


13.
Den: 17.března 2016
Ujeto: 542 mil
Doba jízdy: 6:30 - 20:00
Odkud kam: Rapid City - Sioux City
Navštívené státy: Minnesota, Iowa, Nebraska
Co sme zažili: Hned ráno míříme k Mt.Rushmore. Původně sme ho měli v plánu na včera, rozhodli sme sa ho nechat nakonec až na dnes. Čehož sme pak trošku zalitovali, bo sme zjistili že ti čtyři týpci tam bývajů večer nasvětlení, což može byt eště zajímavější než je vidět přes den. Nicméně počasí nám tam vyšlo ideální, byla sice po ránu pořádná kosa, kolem nuly, ale zato jasno a mohli sme si tak udělat po ránu pěkně od přírody nasvícené fotky čtyř prezidentů. Po cestě dál navštěvujeme NP Badlands. Nic moc sem od něho nečekal, ukazuje sa ale byt příjemným překvapením. Nikdy bych neřekl, jak može byt eroze zajímavá. Resp. to co dokáže vytvořit. Pokud budete někde poblíž, doporučuju navštívit. Večer přijí6ďáme do Sioux City asi o 10 minut pozděj, než bysme měli. V plánu je totiž průvod ke dni svatého Patrika a my mám hotel samozřejmě v samém centru města, přímo u trasy průvodu. Takže než sa v centru trochu zorientujem (protože navigace náš hotel nezná), je už šecko pouzavírané a my tak mosíme složitě objíždět bloky a jednosměrky, abysme sa k hotelu vůbec dostali. Nakonec sa nám to ale daří, stíháme sa ubytovat akorát včas, abysme pak stihli samotný průvod. Který je v typicky americkém komerčním duchu, nicméně je to pro nás zážitek. Večer pak navštěvujeme místní nedaleké kino. Alexx chce na jakýsi film pro malé holky, já na pořádný thriller. Vyhrál sem to já :) (10 Cloverfield Lane - doporučuju, pěkný film)

Alexx: Rushmore lepší, než jsem čekal, ale Devil's Tower byla asi ještě lepší. Ale tam i tam lidí pomálu, jediný park, kde bylo lidí hodně, byl Arches. Jinak minimum.

14.
Den: 18.března 2016
Ujeto: 468 mil
Doba jízdy: 6:30 - 17:45
Odkud kam: Sioux City - Chicago
Navštívené státy: Wisconsin
Co sme zažili: Dnešek už je vyloženě přesun do Chicaga. Sice je to jeden u najčerstvějších dnů, já si z něho ale vcelku nic nevybavuju. Takže hádám že sme ani nic zajímavého nezažili či neviděli. Vlastně jo, kino. Dnes už sem nějaký ten chlapský film neukecal a tak sme šli na, no... Alexx jistě rád doplní :) Btw. kino to bylo takové zajímavé. multiplex se čtyřma sálama, vedle sebe, v přízemní budově. Takže to na pohled vůbec nevypadalo jako nějaké kino. Lístek stál 7 dolarů, což tak levné kino sem v USA snad eště neviděl. A potažmo, lístek, ten sme pro jistotu po zaplacení vůbec nedostali :) Enom nám bylo řečeno "sál č.2, sedněte si kamkoliv" :)

Alexx: Zažil jsem v USA asi první objížďku. Normálně značená po vedlejších cestách, oranžové šipky. Dosud jenom protisměrem, provizorní most atp. Tohle ještě ne. Sau už toho (ranního vstávání) má plné kecky a přes skoro celou Iowu chrápe :-).

15.
Den: 19.března 2016
Ujeto: 69 mil
Doba jízdy: 7:15 - 16:05
Odkud kam: Chicago
Navštívené státy: ---
Co sme zažili: Návštěva Chicaga samotného. To sme si nechávali až na poslední den. Přijížďáme do centra, kde si plánujem udělat procházku, víceméně kolem Grant parku + pár přilehlých ulic. Nacházáme začátek slavné Route 66, který ale vypadá poněkud neslavně. Dál procházáme uličky kolem a já navštěvuju Comics store za účelem nákupu mého prvního komixu v životě, a to co jiného než Lobo :) Jelikož nám pořád zbývalo dost času, rozhodli sme sa zajet podívat do Lincolnova parku, kde by měla byt ZOO. Se vstupem zdarma. No nevyužijte to :) A opravdu tam byla. A navíc opravdu moc pěkná! Na to že je zadarmo bych řekl že až zázrak. Lední mědvědi, lvi, gorily(!!)... Plno zvířat a pavilony moc pěkně vytvořené. Doporučuju každému kdo v Chicagu bude.

Alexx: Chicago si napravilo reputaci z prvního dne, kdy nás pořádně namíchlo a přišlo nám (na základě cesty metrem z letiště na letiště) pěkně hnusné. Není. Po New Yorku a San Franciscu třetí město, kam bych doporučil vyrazit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 28 bře 2016 16:07 
Offline
Diskutér

Registrován: 19 dub 2012 23:22
Příspěvky: 148
Bydliště: BRQ
Pěkně,sručně a jasně napsáno. Možná pro neznalé USA by to chtělo doplnit o mapku cesty .
Ale jinak za 1*.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 28 bře 2016 16:35 
Offline
VIP

Registrován: 09 kvě 2011 16:42
Příspěvky: 1518
Bydliště: Hong Kong
Jste borci, pro mapku jsem taky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 28 bře 2016 17:32 
Offline
VIP

Registrován: 15 lis 2013 12:56
Příspěvky: 4164
245 galonů, to je tuna paliva! Teď budete doufám sázet stromky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 28 bře 2016 18:36 
Offline
Moderátor

Registrován: 27 led 2011 00:18
Příspěvky: 1660
Bydliště: Jihlava
věcná,věcná : Alexx dává fotky :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 28 bře 2016 18:58 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2424
Alexx sedí s dalšíma sedmi lidma v osmikupé ČD, nemá tak jak :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 07:19 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4092
Bydliště: Karviná, Praha
Příloha:
Z01.jpg
Z01.jpg [ 404.54 KiB | Zobrazeno 6521 krát ]


Úplně nejvíc oficiální mapa cesty jaká kdy bude. Google omezil počet průjezdních bodů a i tak je s tím strašného sraní.

K některým dnům dopíšu vlastní komentáře, na pár místech jsem si všiml, že Sau něco drobného co stojí za zmínku opomněl - nebo to vidím trochu jinak :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 07:54 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2424
Jo, no, samozrejme sem na neco mohl zapomet, zapisky sem si prubezne nedelal, je to secko psane po pameti. Za doplneni budu rad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 07:58 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4092
Bydliště: Karviná, Praha
Dopsal jsem zápisky přímo do původního textu, ať to není nepřehledné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 09:57 
Offline
VIP

Registrován: 08 bře 2012 22:38
Příspěvky: 602
Chlapi jste borci, myslim ze timto pocinem jste se zaradili mezi cestovatelske LEGENDY. Na zacatku jsem to bral taky jako cire blaznostvi, neb neco malo mam najezdeno po Floride a vim ze z dalnic toho moc k zhlednuti veru neni, ale popravde jsem az prekvapen ze jste toho videli docela dost. Zajimave by bylo, kdyby jste doplnili k tem jednotlivym dnum i priblizny cas straveny v aute ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 10:22 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4092
Bydliště: Karviná, Praha
Lze snadno dopočítat - průměrná rychlost byla 57 mil za hodinu. A moc se nelišila - zhoršilo to Chicago, do té doby byla spíš vyšší. Na východě, řekněme po Atlantu, tak kolem 55, zbytek pak cca 60, když byly dlouhé úseky dálnic (Tulsa-Albuquerque, Spokane-Sioux City, tak 65 na ten který den. Na budíku svítilo myslím nejvíc 59, ty poslední dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 10:23 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2424
Obvykle to nebylo o moc min, nez je psany cas jizdy :-D Mozna tak o dve hodiny... Snad s vyjimku dne kdy byl NP Arches a spol. Tam sme byli mimo auto hodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 10:27 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4092
Bydliště: Karviná, Praha
Tak ono se to sedře, něco benzínka, pak oběd, pak na večeři jsme se většinou stavovali tak hodinu dvě před hotelem, občas chce člověk něco vyfotit tak si zastaví... Ke konci nám na jednom kole ucházel vzduch, tak jsme byli na benzínce vždycky dvakrát ráno (na první obvykle neměli vzduch) a pak dvakrát večer, mezitím normálně pro palivo. A čas běží. Ale asi pořád lepší než řešit pneuservis - ucházelo to tempem cca 0,1 atmosféry za hodinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 10:32 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2424
Vidis, na uchazejici pneu sem uplne zapomel. Zminit sa o ni.

Jo, nejaky ten cas to zabralo, no. Presne to ale rect nejde, taku statistiku sme si nevedli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 360 hodin, 48 států, 2 blázni a 1 auto :)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 10:43 
Offline
VIP

Registrován: 10 pro 2009 07:50
Příspěvky: 3189
Bydliště: Trnava
hlavne 200 euro na osobu za palivo je ultimatna cena :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com používá technologie phpBB Group © phpBB, phpBB.cz

RSS feed | Letenky | Levné letenky | Autopůjčovna | Ubytování | Hotely | Hostel | Půjčovna aut | Last minute | Dovolená | Eurovíkendy