Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 15 srp 2020 15:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 18:32 
Offline
Diskutér

Registrován: 17 úno 2012 15:21
Příspěvky: 369
Cestování Kanadou a Aljaškou 18.8.2015 – 23.9.2015

Nápad navštivit Aljašku vznikl v lednu 2013 v Srílanském městě Kandy na balkoně jednoho hotelu.Při popíjení moravské slivovice padla otázka ,kam příště ?
Padlo několik návrhu,nějaký stát v Africe,a pak ještě něco,a nakonec jsme si řekli,co nejet do Kanady .No jo,nápad to byl dobrý,ale zjištění že je potřeba si vyřídit dosti složitě vízum,které Kanada zavedla po nájezdu nějakých černých lidí z čech. Tak ok,do Kanady pojedem ,až padnou víza.
Mezi tím se jezdilo tak porůznu do dalších zemí,až někdy z jara roku 2014 vláda Kanady na apel evropské unie víza zrušila 
To už mě nic nebránilo začít plánovat cestu.Zjištení cen letenek,pujčovny aut a dalších náležitostí zabraly několik týdnu.Po prozkoumání globusu ,zjištuji ,že Kanada sousedí se 49 státem Usa,Aljaškou.Nestálo by za to projet i kousek Aljašky ?Takže další zjištění cen letenek,pujčovny aut.Sakra,Aljaška je co se týká cen letenek,ale hlavně pujčovny aut dosti drahá.Takže znovu 
V sousedství Kanady ,je stát Washington,a město Seattle .Tam ceny za letenky,a půjčovnu aut už vypadali o něco lépe.Ale opět problém .Dojet ze Seattlu na Aljašku je docela štreka.Ale zase se pojede hezkou krajinou Kanady,a cestou nazpět se podíváme do dvou nejznámějších NP.Kanady.Jasper+Banff.
Ale když už budem na tom západě,co nezajet na Hawai.Tento plán jsem dlouho,dlouho přepočítával,jak finančně,tak na jak dlouhou dobu by to bylo.
Ale spojení Aljašky a Kanady a ještě Hawaii by bylo už dosti nákladné,technicky složitější,ale hlavně dlouhé.Takže Hawai padá,a necháme si ji na jindy .Poté už jen stačilo spočítat kilometry, napočítat kolik to + - vyjde,a na jak to bude cca dlouho.
Informace šli do meilových schránek kandidátu,o kterých jsem věděl,že mají zájem,a přihlasilo se 9 lidí.
Dvě ženy,a sedm statečných mužu.
Koupili se letenky,objednali auta,a vytvořil jsem nějaký plán cesty.Bylo to vlastně do neznáma,pomohl internet,info od kamarádu a tak podobně.
Vycházelo to na 36 dní,a 11000 km.Nebudu popisovat den po dni,jen tak letmo zmíním některé důležité body po trase.

18.8.2015 jsme všichni na letišti v Praze..Let s KLM,přestup v Amsterdamu,pak ještě v Americkém Portlandu,a jsme v Seattlu .Celkem i s těmi dvěma přestupami,17 hodin.V Portlandu nám ještě vzali otisky prstu,naskenovali oční pozadí,a položili nam několik důležitých otázek:proč jedem do Usa,kolik máme peněz,jak tam budem dlouho,jaké je naše zaměstnání.
Kolem 15.00h,28.8 jsme v Seattlu .Shuttle busem dojedem 3 km do pujčovny aut,kde berem dvě auta.Jedno 4x4(kdyby bylo nejhuř)pro 4 lidi,a jedno 7 místné,kde bude 5 lidí.Dojelo se do kempu,který byl 7 km.Postavíme stanové městečko(6 stanu),odpočinek ,a poté odjezd do marketu na nákup.
Nakoupily se potraviny,vařič,kastroly,a propan-butan,a nazpět do kempu.
Druhý den prohlídka města Seattle.Věž Space Needle, Pioneer Square,tržnice Pike Place ,atd. 20.8.vyrážíme na náš okruh,který zakončíme po 32 dnech opět v našem známém kempu.(ale o tom později )
Ze Seattlu se vydáme ranní Seattlovskou špičkou na sever,k přechodu do Kanady-Sumas.Menší pohovor s celníkem,a jsme v Kanadě ,British Columbia.
Za hrnicí si vyměníme své Americké dolary za Kanadské,a jede se dál.
Nájezd na Trans-Canada HWY,a směr Williams Lake,Prince George .
Za Prince George máme první setkání s medvěděm.Je to medvěd černý baribal(hnědy je grizly),ale leží na krajnici bez známek života.Pravděpodobně odhozem nákladním vozem,a ještě mu vytéká z čenicha krev.
Po tomto setkání nám není do řeči.Jeli jsme sem pozorovat zvířata živá,ne mrtvá   .Projiždíme Kanadské Rocky Mountains.Kousek před Chetwynd nacházíme kemp ,ktarý vlastní Němec.Pokračujem kolem Fort St.John ,Fort Nelson.
V Contact Creek přejíždíme hranice do dalšího Kanadského státu,Yukon Territory.Po Klondike Highway jedem městem Whitehorse,a za městem najíždíme na Alaska Highway,kde za Beaver Creek jsou hranice na Americký stát Aljaška.Opět několik otázek od celníka,a jsme na Aljašce.Ve městě Tok jedem na Fairbanks.Kousek před Fairbanks je městečko North Pole.Rodiště Santy(rozuměj Santa Klaus).Návštěva domu Santy,několik dárku a najít kemp.
Na další den je naplánován dojezd k polárnímu kruhu(Circle),ale prší,a ještě několik dní bude.
Vzdáváme Circle ,a mizíme snad za lepším počasím na jih do Denali.
Cestou ,protože prší ,jsme nucení vzít motel.Pořád prší,ráno prší,ale přesto jedem k NP.Denali.V Denali návštěva info centra,zjištujem počasí,a další info,rozhodujem že nemá cenu jet do parku v tomto počasí,a že bude lepší se sem za nějaký den znovu vrátit.
Jedem na jih do města Anchorage(298610 obyvatel).Ač by se mohlo zdát velikostí,a počtem lidí,že to je hlavní město Aljašky,tak není.Hlavní město je Juneau s počtem 32000 lidí.
V Anchorage hledáme kemp,který ovšem nenacházíme.Jedem za město,kde potkáváme na benzince češku,která se vdala na Aljašku,a dává nám info že cca za 25 km jsou nějaké kempy.A tam kempy u Portage nalézáme.Vybíráme jeden,a stavíme stany.Je to ledovcová oblast.Ráno jedeme za poplatek tunelem do městečka Whittier.Je na konci zátoky Prince William Sound.Pozorujeme odplouvající lodě,ledovce na okolních horách Portage Glacier,a děláme menší turu k jednomu z ledovcu.Cestou do kempu nachytáme lososi,a máme večeři.
Další den odjezd do NP Kenai.Cestou stavíme ve vesničce Hope.Fouká ,ale je hezky.
Pokračujem až do Homer.Homer je hezké město , Land Ends(konec světa)tam píšou.U domu okolo jezer tam mají zaparkovan hydroplány .Stavíme stany,a jdem na obchuzku města.Jedno pivo v hospodě ,kde je vytapetováno jednodolarovkami.Snažíme se je spočítat,nejde to.Snad několik stovek tisíc.Tomáš(jeden náš učastník)podepisuje jednu svoji,a připíná ji na strop.Druhý den jedem parkem Kenai nazpět .Zastavujem u jednoho treku ,a dáme si cca 4 hodiny tury.Pozdě večer dojíždíme za krásného podvečera do města Seward.Na druhý pokus nacházíme kemp.První kemp uzavřen pro stany.Potulují se tu prý medvědi.Fouká od Pacific Ocean(Gulf of Alaska)
Dopoledne jedem do města Seward objednat výlet lodí k ledovcum.Na dnešní den je plno,tak berem trip na druhý den.Touláme se městem,něco uvaříme,a jevečer.Druhý den ráno jedem cca 7 hodin okružní plavbu .Stavíme na pozorování ptáku,verlyb,tulenu a tak.Ledovec je užasný,občas odpadne za pokřiku spolucestujících kus ledovce.Za několik desítek let bude po ledovci.Výlet se vydařil,bylo krásně.Fouká .Ve městě nacházíme wifi,zjištujem počasí v Denali NP,ale ejhle.V Denali se má pohybovat nějaký Obama .Denali bude zavřeno .Alespon víme že bude v parku krásně.
Jedem k našemu ledovcovému kempu Portage. Ráno se budíme za střelby z pušek.Je 1.září,a začíná oblíbená lovecká sezona.
Internet píše,že se zas ten nějaký Obama bude pohybovat ve městě Seward,kde jsme byli předešlý den,a že pujde také na trip lodí k ledovcum,a také už víme co pan Obama dělal v NP Denali.Jel tam přejmenovat nejvyšší horu Severní Ameriky.
Mt.McKinley(20320 ft).Dostala puvodní indiánské jméno Denali.Takže park,a hora mají již sjednocený název.
Dojíždíme do Denali NP.Pohyb v parku je velmi omezen.Denně má povoleno vjezd jen určitý počet soukromých aut,a to se musí třeba i rok dopředu objednat.
Proto parkem jezdí shuttle busy vypravované parkem.V parku jsme kolem 12 h.Koukáme na počasí,a zítra má být opět deštivo.Takže kupujem zkrácený výlet již na tento den.Odjezd ve 14.00,návrat v 22.00.Naše cesta končí cca za 250km.Kdyby to bylo na celý den,je to na 14 hodin,a cesta končí u Wonder Lake.
Pozorujem (již podle nového jména) horu Denali.
Slovo „Denali“ znamená v původním athabaském jazyku „velký“ a vztahuje se k hoře, v minulosti známé jako Mount McKinley. Ta byla pojmenovaná v roce 1897 podle 25. prezidenta USA Williama McKinleyho, a to přesto, že sám McKinley nemá s touto oblastí nic společného.V parku je možno vidět velké množství zvěře.My vidíme jen dva medvědy,ale dost losu,a další havětě.
Ve 22.00 jsme u infocentra,kde z autobusu vystupujem,a ve 24.00 jsme v kempu,ve stanech.Ochladilo se 
Po snídani nacházíme opuštěnou prašnou,kamenitou silnici č 8,Denali Hwy.
Je tu dost lovcu,je přece lovecká sezona.U jejich ohromných karavanu visí kusy masa z losu,a další zvěře.Cesta je ale hezká,plná jezer,řek,a v dáli pohoří Alaska Range.Prorážíme pneumatiku,najdem v autě rezervu a jedem do servisu.
Nová guma je nazuta,a mužem pokračovat.Večer opět kemp,něco k jídlu,a spát.
Následující den by jsme chtěli dojet do Dawson City.
Balíme mokré stany,s po snídani směr Tok(v infu zjištujem počasí v Dawsonu,bude hezky).V Toku se dáváme na silnici na asfaltku č5,která se mění u města Chicken(kuře) v kamenitou cestu.V Chicken bylo v minulosti nalezeno zlato,a je to také vidět.Ohromné stroje,bagry a další ,dnes už rezavé železo jako pomník těžby.Kamneitou cestou(otevřeno od 24.5-15.10) jedem směr Dawson.Cestou sledujem jak se těží strojně zlato.Na jednou claimu(claim je parcela rozměru 152x305 m).Nájemce claimu,nás zasvěcuje do rýžování,a každý z nás si narýžuje několik snítek zlata.Za to dostáva majitel claimu dárek od jednoho učastníka zájezdu.Slivovici(ochutnává,a vyhrkne PLUUUM Přejíždíme hranice z Aljašky do Kanady.Opět několik otázek ,v peněžence měníme Usa dolary,za Kandaské dolary a jsme na Klondike Highway.Dojíždíme na dohled Dawsonu,a do cesty se nám postavila řeka Yukon.Zdrama nás převáží trajekt.Nacházíme kemp,stavíme stany,večeře,a jdem na pivo do šantánu,kam chodil Jack London,a další zlatokopové.
Zlatá horečka na Klondiku je pokládána za jednu z největších masových migrací za nalezišti zlata v dějinách. Koncem 19. století přivedla desítky tisíc lidí do pusté oblasti Klondike u dnešního města Dawson City v kanadském teritoriu Yukon.První nález byl 17. srpna 1896.Bylo to na Králičím potoku,poté přejmenovaném Bonanza Creek. Díky extrémní izolaci Klondiku od okolního světa se zpráva o bohatých nalezištích zlata dostala do USA až příští rok.
Poté začala nám známá Zlatá horečka.Trvala však jen dva roky.Takže než se sem zlatokopové přes zamrzlé řeky,zimu,sníh dostali,bylo skoro po horečce.
Mezi desítkami tisíc lidí, kteří přišli za zlaté horečky hledat na Klondike zlato, byl i Jack London, který své zážitky použil při psaní knih Bílý tesák a Volání divočiny. London přišel na Yukon jako jednadvacetiletý v září 1897 a zkoušel štěstí jako zlatokop na potoce Henderson Creek, 120 km jižně od Dawson City.
Procházíme oklolí,vyjedem na vyhlídku nad město,je krásně vidět soutok řek Yukon-Klondike,procházka po městě.Zjištujem kde má hrob náš cestovatel,kapitán Jan Eskymo Welzl(15.8.1868-19.8.1948).Nacházíme ho na hřbitově nad městem.U hrobu je plastová krabička,kam mu příchozí cestovatelé zanechávají upomínku.Odznak,české mince atd.Je tam i blok ,kam napíšem pár vět .Je tam i zpráva od nějakých čechu,že mu polili náhrobní kámen slivovicí .
Po dvou hezkých dní v Dawsonu,se radíme kam dál.Jelikož nám z duvodu deště odpadla cesta zAljašského Firbanks na Polární kruh,máme ještě možnost se tam dostat odtud. Padlo rozhodnutí ,380 km prašnou,kamenitou cestou na Arctic Circle.Po cestě č 5 Dempster Hwy,směr Inuvik.Od Inuviku vede v zimě ledová cesta po zamrzlých jezerech k městu Tuktoyaktuk.Známe těžbou diamantu .De Beers zde těží již několik let,a je největším producentem diamantu na světě.Cesta je také známa ze seriálu Trucky na ledě.
Berem plnou a vyrážíme.Okolí je nádherné.Zasněžené vrcholky Mackenzie Mountains a Roocks Range.Další píchlá pneu.Dojiždíme na rezervě do Eagle Plains,oprava pneu,berem benzín pro naše auta,a pro nás polévku,kávu,a fičíme k Circle .Po 40 km od Eagle Plains jsme na Arktic Circle.Je hezky,a většina z nás je asi nejdále vzdálena rovníku.Několik fotografií,a jedme opět na jih.
Cestou nacházíme kemp,stavíme stany,a chystáme se na nejchladnější noc cesty.
Ráno -7.Nájezd na č2 Klondike Hwy,a po 2 jedem až do Whitehorse,kde bereme kemp.Po cestě sušíme stany,a děláme si oběd.
Cestou zjištuji proč se říká - to je klondajk- .U některých domu je neskutečny nepořádek,neřknu li bordel.Rozbije se auto,postaví ho kam dojedou ,a zarůstá travou,totéž se sekačkou na trávu,kombajn,traktor,atd.U některých domu je i několik takovýchto vozidel.Ráj pro veteránisty.Později zjištuji,že tyto domy obývají lidé tmavší pleti,u nás známé jako romove,v americe jim říkají indiáni.
Před Watson Lake si chceme cestu zkrátit ,po silnici č 37 Cessair Hwy.Zjištujem prujezdnost.Cesta by mě být v pohodě.Opravdu ,krásný asfalt,cestou nějaký ten medvěd.Na levo od nás Skeena Mountains.Noc u jezera.
Ráno směr Prince George ,a kolem řeky Fraser River po 16 Yellowhead Hwy do dalšího našeho cíle NP Jasper+Banff.Po cestě máme dlouhou chvíli,a tak zkoušíme zrychlení našeho plně naloženého vozu Před Jasprem přejíždíme hranice do Alberty .
Cestou je nádherná příroda .Z hor vykukuje zasněžený kopec Mt.Robson 3954 m.n.m.U města Jasper berem kemp na dva dny.Večer jedem na pivo do města.Nacházíme slušnou hospodu.Přítelkyně majitela je slovenka Janka z Dolného Kubína.Zasvěcuje nás do života v Kanadě,Žije ve městě Jasper,kde v zimě je až -40,radí nám co vidět v okolí.
Ráno po snídani vyrážíme k Maligne Lake,Medicinie Lake,Jasper Lake a k dalším jezerum v okolí.Odpoledne výjezd lanovkou na Mt.Whistler. Krásný panoramatický výhled po okolí.Poté ještě projížďka po okolí Jasperu,a večer za tmy do kempu.Ráno ojezd do Banfu.Cesta je dlouhá 300 km.Tento 300 kilometrový usek silnice,je prý nejkrásnější na světě.A taky že asi joo.Cestou nádherné vodopády,bílé vrcholky hor,jezera.Zastavujem u Athabasca Glacier,a jdem na vycházku k ledovci.Cestou jsou cedule,kam ledovec před lety dosahoval. Mrknem k jezeru Peyto Lake.Kousek před Banffem nacházíme kemp.
Při našem rychlém postavení stanu(zvládáme to už za několik vteřin  ),a obligátního vole,vole,nás poznali mladí češi žijící v nedalekém Calgary.Porozprávíme o životu v Kanadě,jsme asi hluční,a sousedka nás upozornuje ,že už je pozdě,a že máme jít spát.Jdeme spát.
Dopoledne jedem k jezeru Moraine Lake,a Lake Luise.jsou nádherná.
Dojedem do kempu vaříme jídlo,a přesouváme se do města Banff.Postavíme stany a jedem do města.Město je to hezké,pod horami,v okolí jezer,ale je to už dost komerční.Nacházíme starbucks,připojujem se na wifi,a posíláme meily,sledujem vývoj počasí.Zítra má pršet.
Nacházíme na doporučení teplé prameny,a tak se do nich na 2 hodiny naložíme.
Po snídani jedem do Calgary,třetí největší město Kanady.Dějiště XV Zimních olympijských her.(1988)
Calgary je ideálním místem pro život, a v roce 2007 bylo vyhlášeno nejčistším městem Kanady.Město za posledních několik desítek let zbohatlo na těžbě ropy.Aglomerace má 1160000 lidí.
Prohlídka hlavního stanu olympiády ,a centrum města.Centrum není velké,dominují mu mrakodrapy ,a věž Calgary Tower (191m) na kterou si vyjedem výtahem za několik sekund.Z Toweru je hezký výhled na celé město,a při jasném počasí jsou vidět okolní Skalisté hory.
Z věže je vidět stadion Calgary Flames.Rozhodujem že se podíváme na okolí stadionu.Berem za kliku,je otevřeno.Holka od počítače nám volá manažera,vysvětlujeme že jsme z čech,že tu máme české hráče.Hudler .Jooo Hudler tu hraje.Manažér nás bere na dvouhodinovou prohlídku stadionu.Bere to dukladně,od sklepa,až po skoro střechu .Byla to zajímavá prohlídka.Ještě nám náš pruvodce ukazuje,kam máme vyjet autem,kde je nejhezčí výhled na stadion a na město.
Nákup potravin a za tmy a sněžení dojíždíme do Banffu.
V noci padá sníh,ráno je bílo.Balení stanu,snídaně a kolem Lake Luise směr Kamloops.Po cestě zastavujem na sušení stanu z předešlé noci.U Kamloops najedem na novou dálnici 4 5 na jih směr Vancouver.Dálnice je moderní,rychlá.
Stavíme u města Hope,nacházíme kemp,stavíme stany,vaříme,a wifinujem.
Ráno nás čeká přejed cca 240 km do Vancouveru.Dojíždíme do Vancouveru,kde mám zjištěn z pruvodce kemp.Kemp tu není,jedem do info centra,dostáváme odkaz na jiný kemp.Od centra cca 3 km přes most Lions Gate Bridge.Necháváme auta v podzemním parkovišti,a všichni jdeme k věži u Harbour Centre .Výška 177 m.Výtah obsluhuje slovenka .Vyjedem nahoru na věž.Fotíme okolí,rozdělujem se,sjíždíme dolu a jdem do města.Z infa máme prospekty,co neminout .Jdem podle mapy.Procházíme čtvrt Gastown,kde jsou parní hodiny.Jedinné svého druhu na světě.Každou hodinu z nich jde pára,a pára syčí hudbu.Dojdem do čínské čtvrti,naobědváme se a poté kolem mrakodrapu v centru města jdeme opět na věž.Je vidět hodně daleko.Setkáváme se všichni u aut,a jedem najít kemp.Nacházíme ho za 10 minutStavíme stany,a jdem do výřivky,a spát.
Na Ráno máme naplánovanou vycházku do Vancouveru.
Ráno poprchává.Nevadí, jdem pěšky do města.Přejdem Lions Gate ,a jsme v rozlehlém parku Stanley Park.Přestává pršet.Někdo jde do velkého akvária,my ostatní se motáme po parku,a jdem směr město.Procházíme městem,dáme si oběd,ale nazpět dokempu to je aslespon 10 km.Nacházíme metro,kupujeme lístky a jedem tři stanice k věži,od kud by měl jet zdarma shuttle bus ke kempu.U kempu nezastavuje,a staví asi 2 km za kempem.Dojdem pěšky ,vaříme jídlo,a jde se do výřivky.Plánujem druhý den.
Po snídani jedem Vancouverem směr Usa.Ve městě Sumas přejíždíme hranice do Usa.Opět spousta otázek,a opět si v peněžence přendaváme dolary.
Dnes by jsme měli navštivit výrobce letadel Boening.Je to cca 130 km,u města Everett.Jedem kolem největší budovy světa.
Montážní hala továrny firmy Boeing ve městě Everett (nedaleko Seattlu) je největší budovou světa. Rozlohu má necelých 400 000 metrů čtverečních, což je jako 570 fotbalových hřišť. Na výrobě několika typů boeingů (747,767,777 a 787) tu pracuje 30 000 lidí, kteří zde mají vlastní polikliniku, elektrárnu, čističku vody atd. Každý měsíc fabrika „vyplivne“ cca 20 letadel.Nesmí se tu fotit,a tak z výroby nemáme žádné fotky.Vysí tu vlajky,státu kam Boening dodává své výrobky.Mezi tou záplavou vlajek,nacházíme českou .K továrně přináleží i vlastní ránvej.Pozorujeme start,a přistání několika modelu.
Po prohlídce jedem k Seattlu najít kemp.Kemp nenacházíme,proto se vydáme kolem města Tacoma ,k NP.Olympic.Kde by nějaký měl být.Po delší době nacházíme něco co nám ve 00.30h vyhovuje.S čelovkami stavíme stany,a brzo ráno mizíme .Dnešní dopoledne věnujem poznání jižního okraje Seattlu,a poté jedem do našeho původního kempu.Tam platíme tři poslední noci.Večer ještě outlet,a nákupy.Následující den opět prohlídka města Seattle.
Dojeli jsme do města,zaparkovali,a šli na cca 8 km prohlídku městem.Bylo hezky,a k autum se vracíme kolem 18.00.Vaříme společnou večeři,a jde se spát.
Dnes 22.9 je náš poslední den.Je potřeba vše vysušit,sbalit.Právě to balení je docela problém.Po náletu do outletu,a nákupních center se nemužem nějak sbalit. Puvodně jsme si chtěli odvézt i naše nádobí,které nám tak pomohlo.Náš vařič coleman,pánve,a kastrol.Nevešlo se to nikomu .Někomu nejmenovanénu z Třebíče praskl i zip u kufru.Je 12.30h,je zabaleno,a vše v autech.Ještě máme na letiště čas.Proto jedem do nákupního centra.Ne nakupovat,nic by se už nevešlo,ale prostě zabít alespoň hodinu.Ve 14.40h dojedem do autopujčovny,vrácení aut je otázkou 3 minut,a už jedem shuttle busem na letiště.
18.01h odlet směr Amsterdam.Tam máme na přestup 3 hodinky,a do Prahy je to už jen 1.25h.Do Prahy přilétáme v 17.45h. JSME DOMA  

Ujeto autem - 13100 km,letecky -16200 km,něco pěšky,metrem,autobusem.
34 nocí ve stanu,1 noc motel,1 noc letadlo.Teploty od -7 až + 28.
Na začátku expedice 9 osob,na konci 9 osob.Projeto: Usa-Washington,Aljaška, Kanada-Yukon Territory,British Columbia,Alberta
Za sebe mužu říci,byla to dlouhá ,náročná ,chladná,prašná,mokrá,zasněžená, občas nebezpečná,ale určitě zajímavá ,a krásná cesta ,na kterou se ještě v budoucnu vrátím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 05 říj 2015 11:38 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4062
Bydliště: Karviná, Praha
Nechci prudit s interpunkcí, ale aspoň odstavce a sem tam obrázek by tam nebyl :-)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 05 říj 2015 11:40 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4062
Bydliště: Karviná, Praha
Vím, že budu za grammar nazi, ale odvolávám co jsem odvolal, budu prudit s interpunkcí. To se nedá číst :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 07:45 
Offline
Nováček

Registrován: 16 led 2019 07:41
Příspěvky: 4
Zdravím, byl nějaký problém s půjčením auta a přejezdem přes Kanadu na Aljašku? Letos plánujeme prakticky stejnou cestu, ale půjčovny mají omezení při překročení hranice Kanady na jižní Britskou Kolumbii, Vancouver a Victorii, což se nám do plánu moc nehodí, kdyz potřebujeme az na Aljašku. Jakou jste použili autopůjcovnu? Díky za info...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 17:56 
Offline
Diskutér

Registrován: 28 črc 2010 14:07
Příspěvky: 480
Bydliště: Kolín
My měli Alamo a bylo to bez problémů, jeli jsme ze Seattlu do Banffu. V červnu jedem taky ze Seattlu až na Aljašku, máme zase Alamo a žádné omezení jsem tam nečetl. Vždy uvedu v poznámce kam jedu, aby to tam bylo vidět a oni mi to pak i potvrdili, že to lze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 19:18 
Offline
Diskutér

Registrován: 27 zář 2012 17:21
Příspěvky: 491
Mikes3, ktoré požičovne majú takéto obmedzenie a na aké autá majú obmedzenie? Išli sme zo Seattlu na Aljašku a späť prakticky v tom istom termíne ako pecik (jeseň 2015). Mali sme Chevrolet Cruze z Avisu a nebolo žiadne obmedzenie. Ale možno u 4WD bude nejaké obmedzenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 20:49 
Offline
Nováček

Registrován: 16 led 2019 07:41
Příspěvky: 4
seba69: tak to sem možná někde potkáme, když všechno klapne...my bychom měli přiletět do Seattlu 29.5.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 20:51 
Offline
Nováček

Registrován: 16 led 2019 07:41
Příspěvky: 4
hugonovak: no konkretne autopůjčovna Thrifty a chteli bychom půjcit SUV..pres rentalcars...toto nam odpovedeli: Vehicles may be driven into Canada from the following Tour Participating locations: JFK, EWR, LGA and Manhattan locations, ORD, MDW, DTW, PHL, IAD, DCA, LAX, SFO, SEA, PDX and BOS. SEA is limited to Southern British Columbia (including Whistler), Vancouver metro area and Victoria BC only. PDX limited to Vancouver and Victoria, BC only. Travel to Canada must be requested.

takze tuhle autopůjčovnu zrejme nebrat, ze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 21:04 
Offline
Diskutér

Registrován: 27 zář 2012 17:21
Příspěvky: 491
Mikes3: ano nebrať. S prechodom auta cez hranice bývajú často problémy. Možno nájdete len jednu požičovňu, čo to dovolí. Napr. v austrálskom Perthe len Hertz nám bol ochotný požičať auto na prejazd do Brisbane, v Kosove a Švédsku dovolil ísť s autom za hranice iba Sixt.
Ale možno bude problém s tým SUV. Niektoré požičovne požičiavajú SUV, ale nedovoľujú ísť po nespevnenej ceste. Vyskúšajte Avis alebo Alamo. Ak by bol problém len SUV, vyskúšajte normálne auto. Aj s "cestným" autom sa dostanete na veľa pekných miest v Kanade a na Aljaške.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 21:08 
Offline
Nováček

Registrován: 16 led 2019 07:41
Příspěvky: 4
hugonovak: ok, děkuji za radu...vyzkoušíme tedy "normalni" auto....rikam si ze nase plany prece nemůžou ztroskotat na aute, když uz jsme koupili tak "vyhodne" letenky... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestopis Kanada+Aljaška
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 21:21 
Offline
Diskutér

Registrován: 27 zář 2012 17:21
Příspěvky: 491
Nie, nepochopil si ma. Vyskúšajte najprv SUV, až keby to nešlo, potom obyčajné auto. S obyčajným autom sa dostanete na krásne miesta, so SUV na ešte krajšie ;) .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com používá technologie phpBB Group © phpBB, phpBB.cz

RSS feed | Letenky | Levné letenky | Autopůjčovna | Ubytování | Hotely | Hostel | Půjčovna aut | Last minute | Dovolená | Eurovíkendy