Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 čer 2019 08:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sépie a dráčci 6/2019, nebo i velkej bílej
PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 09:31 
VIP

Sobota ráno, takový to domácí tabletováni...

Vypadá to, že bych se mohl dostat na začátku června 2019 do jižní Austrálie, ale tradiční spolucestující z různejh důvodů nechtěj' nebo nemůžou. V nejhoršim pojedu sám, ale zkusim sem plácnout seznamku. Takže program:
- sraz někde v Adelaide;
- půjčení auta a přesun do Whyalla uprostřed sezóny páření (oplodňování nebo jaxe tomu česky řiká) obřích sépií => světovej unikát;
- přesun někam do míst výskytu mořskýho dráčka a jeho hledání, ideálně Leafy Sea Dragon, ale Weedy Sea Dragon by byl taky dobrej, protože tenhle živočich => světovej unikát;
- pokud to nebude drahý a vyprodaný, tak do klece a nějaký to selfíčko s velkym bílym.
{Great White Shark neni žádnej můj sen, ale za prvé to nepovažuju za komerční cirkus jako někteří, za druhé když už tam ftom regionu Austrálie budu, nejspíš jedinkrát za život, tak proč ne, ne?}
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 93.17 KiB | Zobrazeno 1634 krát ]
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 145.9 KiB | Zobrazeno 1634 krát ]
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 242.75 KiB | Zobrazeno 1634 krát ]
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 128.76 KiB | Zobrazeno 1600 krát ]

Naposledy upravil babička Lála dne 17 pro 2018 08:19, celkově upraveno 3

Předmět příspěvku: Re: Sépie a dráčci 6/2019, nebo i velkej bílej
PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 10:00 
Moderátor

Je mi jasné, že pojedeš hlavně za mořským bohatstvím... Kdybys náhodou chtěl ještě pár dní cestovat po okolí Adelaide, mimochodem moc příjemné město, pak kromě klasické Ocean road směrem k Melbourne si dovolím doporučit vzdálenější, méně turistická - a skvělá!!! - přírodní místa na opačné straně:
Innes National park (i to je místo pro diving, ale naprosto neposoudím jaké)
Flinders Ranges

No, a v Tvém případě nutnost - Barossa Valley, případně McLaren Vale pro lahodný Shiraz a zastávku ve vinici d'Arenberg. Jejich "cube" je paráda. Vše, co bys autem dohodil...

PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 10:53 
VIP

burito píše:
Je mi jasné, že pojedeš hlavně za mořským bohatstvím... Kdybys náhodou chtěl ještě pár dní cestovat po okolí Adelaide, mimochodem moc příjemné město, pak kromě klasické Ocean road směrem k Melbourne si dovolím doporučit vzdálenější, méně turistická - a skvělá!!! - přírodní místa na opačné straně:
Innes National park (i to je místo pro diving, ale naprosto neposoudím jaké)
Flinders Ranges

No, a v Tvém případě nutnost - Barossa Valley, případně McLaren Vale pro lahodný Shiraz a zastávku ve vinici d'Arenberg. Jejich "cube" je paráda. Vše, co bys autem dohodil...

Ale to převeliké a uctivé díky, moc zajímavá inspirace!

S plánováním jsem v začátku a velkém předstihu, asi jako Majka z Gurunu :lol: , o Austrálii nic nevim a nezajímal se o ní, ale rád bych z ní malej pozemní kousíček poznal, to je fakt.
Pohrávám si v představách s tejdnem v Tasmánii, ale vo níí taky absolutně NIC nevim, je to jenom takovej exotickej sen.
Takže kdyby byla hezká příroda v okolí Adelaide (a Melbourne), rád tam pár dní zvostanu (a poznávání pozemní Austrálie by se zjednodušilo a zlevnilo).

Jsem připravenej na dohodu a dílčí kompromis s každym příjemnym a přátelskym potápěčem/-ou, takže i s Alexxem; zatimco já se budu pár dní šmrdolit v těch doporučenejch místech, Alexx si může objet v autě Austrálii dokola.

Ale můj osobní hlavní australskej cíl je pár ponorů s těma sépijema.
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 117.8 KiB | Zobrazeno 1603 krát ]

PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 11:46 
Moderátor

Okolo Adelaide jsou neplacené dálnice, takže i na větší vzdálenost můžeš zajet poměrně rychle, na Yorkeském poloostrově to je ale pomalejší. O sépiiích nevím zhola nic, ale pokud nebudeš chtít moc jezdit, pak k sépiím na talíři je v okolní viniční kopečkové krajině také hezky.
V červnu do Tasmánie ne, ta je skvělá, ale v náš zimní čas, v tuto dobu tam bude pršet. Naopak Darwin a okolí + Rudý střed by byl fajn pro případnou dlouhou cestu.
Mimochodem relativně často jsou v nabídce transfery aut za pár dolarů z Adelaide do Darvinu nebo Alice springs. A konečně, za AS míle máš jakékoliv přelety za 15000 mil + cca 50 AUD s Qantasem.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 15:21 
VIP

burito píše:
... A konečně, za AS míle máš jakékoliv přelety za 15000 mil + cca 50 AUD s Qantasem.
Kšá, jedeš, ruce pryč!
Míle AS si šetřim až nakonec.
Jal-ovej.

Naposledy upravil babička Lála dne 26 bře 2019 17:38, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 19:29 
VIP

burito píše:
... Adelaide, mimochodem moc příjemné město ...
... Innes National park (i to je místo pro diving, ale naprosto neposoudím jaké) ...
Naházel jsem si to do mapy a ten národní park je v regionu výskytu Leafy Sea Dragon, výborně.
A je něco echt zajímavýho v Melbourne? Zatím jsem to na netu neprocházel.
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 141.03 KiB | Zobrazeno 1433 krát ]

PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 19:48 
Moderátor

Celá pobřežní trasa k Melbourne je krásná a proslulá, to je v každém průvodci. Moc pěkné jsou na 2 dny i Grampiany... Austrálii doporučuji dávkovat na několik cest, když je tam člověk najednou dlouho, mohu se prostředí (ač různorodá) někdy trochu slévat do jednoho. Vybral bych jednu oblast, užil si ji, a další zase jindy.

PříspěvekNapsal: 16 pro 2018 10:44 
Moderátor

babička Lála píše:
...takže i s Alexxem; zatimco já se budu pár dní šmrdolit v těch doporučenejch místech, Alexx si může objet v autě Austrálii dokola.

1.) S tímhle člověkem bych já nikam nejel
2.) Už má prý 2019 celkem nabitý

PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 22:59 
VIP

Není Leafy Seadragon = řasovník protáhlý, česky spíše koník než dráček? Na obrázku je ale Weedy Seadragon = řasovník rozedraný.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2018 08:13 
VIP

schwott píše:
Není Leafy Seadragon = řasovník protáhlý, česky spíše koník než dráček? Na obrázku je ale Weedy Seadragon = řasovník rozedraný.
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 234.94 KiB | Zobrazeno 915 krát ]
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 133.27 KiB | Zobrazeno 915 krát ]
Zbaběle se nebudu přít, vim jak silnej a fundovanej protivník 'seš, tak jen pár výmluv:
- já nic, já muzikant, to google;
- válel jsem se v sobotu v posteli a asi to trochu odfláknul;
- v mapce mám lokality na Leafy, ale na Weedy jsem si je tam taky chtěl doplnit, jen nebyl čas;
- podobnej koníkovi je, přírodovědně nevim, je to otrockej překlad z angličtiny (kde se mořskýmu koníkovi říká Sea Horse, tomuhle Sea Dragon).

Tenhle článek mi zmátnul. Tak o víkendu to rači podrobnějš nastuduju, ať nejsem za joudu.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2018 09:22 
Moderátor

To je ono. Útok! Koření každého vlákna. Babičko neustupuj, bojuj. Zanechme domácích žabomyších sporů a pusťme se do koňo-dračích válek. Těším se na vývoj... Tady to bude šumět, tady bude stříkat mořská voda, přijde oceánská bouře :D ...

PříspěvekNapsal: 19 pro 2018 09:49 
VIP

babička Lála píše:
Zbaběle se nebudu přít, vim jak silnej a fundovanej protivník 'seš, tak jen pár výmluv:
- já nic, já muzikant, to google;
- válel jsem se v sobotu v posteli a asi to trochu odfláknul;
- v mapce mám lokality na Leafy, ale na Weedy jsem si je tam taky chtěl doplnit, jen nebyl čas;
- podobnej koníkovi je, přírodovědně nevim, je to otrockej překlad z angličtiny (kde se mořskýmu koníkovi říká Sea Horse, tomuhle Sea Dragon).
burito píše:
... Babičko neustupuj, bojuj. ...
Má pravdu ten burito!

To bych se teda přel, co ty vo tom vůbec víš, tady jsou jasná fakta:
- přiřazení jména ke zvířeti jednoznačně potvrdil Google;
- v sobotu jsem svůj úvodní příspěvek pečlivě připravil, proč mi takhle napadáš?
- lokality výskytu, uvedený na mapce, jsem čerpal z renomovanejch potápěčskejch zdrojů;
- pokud neumíš anglicky, používej překladač. A pokud blbě vidíš, kup si brejle, to neni dragoun, kterej by jezdil na koníkovi, ale dragon.

Tak a má to!

PříspěvekNapsal: 19 pro 2018 10:40 
VIP

Sea Horse = mořský koník
Sea Dragon = řasovník, nikoliv dráček, ani dragoun. Řasovníci jsou větší příbuzní mořských koníků ze stejné čeledi jehlovitých http://chi.cz/zvirata/rasovnik-rozedrany

PříspěvekNapsal: 19 pro 2018 11:02 
Moderátor

Se schwottem se nedá soupeřit, ten najde draky a koně i tam, kde jsou jen samé srnky :-).

PříspěvekNapsal: 19 pro 2018 13:35 
Moderátor

2Gerontolog: Správně Babičko, nenech vyprchat čtvrtou mízu!
2Alexx: Jak že se nedá se schwotem soupeřit...?

Co to je za zdroj, ze kterého schwott čerpá? Ten pseudoportál chi.cz? Ta studnice fake news s vymyšlenými účelovými články Magazina Magazinoviče...? To, že populární folkař spjatý s mladou srnkou s výraznými řasami má rozedranou duši, se v cestovatelských kruzích ví dávno. Ale zatahováním imigrační terminologii do skutečně odborné disputace anglikanismem a nadřazováním nějakého zběhlého Horse nad opravdovým mořským Uněm , je typickou ukázkou pokleslosti "našeho kmeta Santiaga", marně čekajícího na svou rybu, co jej nakonec odtáhne na širé moře...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina