Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 dub 2020 07:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hawaj - ostrov Kaui + Honolulu
PříspěvekNapsal: 07 led 2017 14:52 
Kolemjdoucí

Hledám spolucetující na dovolenou na Hawaj, konkrétně ostrov Kaui a jeho Kalalau trail a okolí na tomto ostrově. Před absolvováním či na konci dovolené se podívat na tak cca 2. dny do Honolulu a podívat se na Waikiki beach a pokochat se touto oblastí (opravdu jen v krátkosti, když už tady budeme v okolí (nevracím se na stejná místa a proto bych měla takovou představu)). Představa odletu/dovolené červen nebo červenec nebo srpen či září. Já bych nejraději tuto dovolenou naplánovala na červenec, protože zde vychází 2.dny státního svátku uprostřed týdne a to by se mi vzhledem k množství dovolené velmi hodilo. Ale jelikož nechci jet sama a chci sdílet s dalšími spolucestujícími zážitky a nadšení, tak bych byla moc ráda, když by jste se ke mě někdo přidal (jsem ochotná se přizpůsobit (měsíci odletu…apod.). Úplně mi je jedno, kolik Vám je let, jakého jste pohlaví a kde aktuálně žijete nebo z jaké části ČR se nacházíte, důležité je chuť a nadšení.
Sraz možný na skype, ale nejlépe osobně někde na půl cesty, před koupí letenek a pro bližší info. Plán délky dovolené je 14.dnů. Koupit letenky co nejdříve. Byla jsem takhle cestovat již ve světě několikrát a tak mám zkušenosti. Jsem ochotná vše naplánovat, zjistit vše potřebné, potřebné nakoupit - stačí se jen přidat. Se spolucestujícími s lidmi z internetu mám letité zkušenosti, je to moc fajn a více si dovolenou člověk takto užije, protože nás zajímá a chceme vidět to samé….Prosím, aby se ozývaly, jen vážný zájemci. Budu moc, moc ráda, když se ozvete co nejdříve. Nejlépe na e-mail: L.K.B.K@seznam.cz. Jsem Lenka, 29.let. Myslím věci vážně, rádá poznávám nové lidi, kamarádská, komunikativní, snažím si jít za svými cestovatelskými sny.

Předmět příspěvku: Re: Hawaj - ostrov Kaui + Honolulu
PříspěvekNapsal: 07 led 2017 20:15 
VIP

sic se k tobě nepřidám, tak jenom dvě poznámky ke zvážení (a pokud jsi na hawaii byla tak je klidně ignoruj:-)

- 14 dní na hawaii, i vzhledem k relativně náročné a dlouhé cestě mi přijde škoda. Chápu, že když nemůžeš víc, tak nemůžeš víc, "ale" :)

- kauai na 12 dní mi přijde hoooodně. Na rozdíl od většiny fóra jsem velkým zastáncem BI (i oproti Maui), ale Kauai je dost maličké a sic samozřejmě lze strávit 10 dní na plážích, tak by mi to přišlo zase "škoda", zvlášť v případě prvo návštěvy duhového státu.

-- koukám, že si sám sobě v těch bodech odporuji, ale snad si to přebereš :)

ať se daří :)

PříspěvekNapsal: 07 led 2017 21:14 
Diskutér

Mne naopak prijde 12dni na Kauai tak akorat, slecna tady pise, ze chce jit Kalalau. Tj minimalne jen 3dni+ 1 den odpocinek ( sam jsem ho 2x sel ) idealne 1 den tam, 1-2 plaz, 1 den zpet.
Podle nadpisu predpokladam, ze jde o prvni cestu, takze Kauai+Oahu beru jako super, pokud mam jen dva tydny. Na Kauai je tyden malo, schvaluju 8-)

PříspěvekNapsal: 07 led 2017 21:34 
VIP

jde o to co od toho lenka očekává. Kalalau jsem šel též (červen 2015) a stačil mi den tam a druhý den ráno zpět. Bordel, smrad, spousta lidí + část divno-lidi (bavím se o kempu) a na pláži vlny jak debil, téměř se koupat nedalo. Navíc co chvíli nějaký místní podnikavec na skutru nebo loďce něco od/přivážel. Možná jsem si to zkazil idylou vyobrazenou v Perfect getaway, ale mě to nesedlo.

Zbytek Kauai je ok, ale "moc tam toho není" a zbytek Hawaii (za mě hlavně BI a na první i Maui) obsahuje to co tento ostrov a i něco navíc.

dávám k dobru jenom svůj názor, aby nebyla lenka z cesty přes půl světa ve výsledku zklamaná - být to mé první setkání s Hawaii, tak já bych to po své návštěvě Kauai tak cítil.

PříspěvekNapsal: 07 led 2017 21:40 
Diskutér

Ano, mas pravdu, je to subjektivni, kazdy to vnima po svem. Reagoval jsem jen na off topic komentar. Chci rict, ze neni potreba nikam spechat a objizdet zbesile ostrovy.
Pokud toto je prvni ale nikoliv posledni trip na Havaj, myslim, ze pro "zacatek" idealni :)
Tak at sezenes super partaka a libi se, Lenko :)

PříspěvekNapsal: 07 led 2017 22:59 
VIP

Na Kauai jsme byli týden, na BI 5 dní, zpětně to hodnotíme tak, ze bychom klidně na Kauai ubrali den, dva a přidali na Bigu, který se nam líbil nejvíce, ale je to fakt individuální...
Jinak s pár lidmi ze zdejšího fóra jsem už cestoval a na cestách se s nimi potkal, jsme tu dobrá skupina, když se ti někdo ozve, bud bez obav :-)

PříspěvekNapsal: 08 led 2017 09:54 
Diskutér

Na Havaji jsem byl jednou 5 dnu a zvladnul cely dva ostrovy (!), podminkou bylo teda vstavat v 5 rano a jit spat o pulnoci, rychlovka a podruhe 16 dnu (3 ostrovy) a oboji bylo super. Skoro vic si pamatuju zazitky z te prvni rychlo-varianty.

Ale podle toho, co Lenka pise mam dojem, ze to ma v hlavne hodne srovnany a ocenil bych, jak to pekne sepsala, presne vi, co chce a umi to vyjadrit - sympaticky prispevek :-) - asi je radost s ni cesty planovat :-)

PříspěvekNapsal: 08 led 2017 10:10 
VIP

co presne si robil do polnoci, ked je tma uz o 6.?

PříspěvekNapsal: 08 led 2017 10:15 
Moderátor

Ale pánové..., toto vlákno je téma seznamky - ne diskuze co je a není vhodnější na Havaji navštívit, a na jak dlouho. Lenčin příspěvek je naprosto jasně formulovaný ;) .

PříspěvekNapsal: 08 led 2017 11:08 
VIP

adam píše:
Na rozdíl od většiny fóra jsem velkým zastáncem BI

No vidíš, to byste si rozuměli, Lenka má určitě taky ráda bi, když píše, že "Prosím, aby se ozývaly jen vážný zájemci."

PříspěvekNapsal: 08 led 2017 11:19 
Diskutér

brumbrum píše:
No vidíš, to byste si rozuměli, Lenka má určitě taky ráda bi, když píše, že "Prosím, aby se ozývaly jen vážný zájemci."

Leni pozor na to, že jsou tady i tací, kterým na každém tripu tak trochu hučí v kládě :-)

PříspěvekNapsal: 08 led 2017 18:03 
VIP

Co je to vlastně ta kláda, Janičko? Chápu, že lidi na tripu umí ledacos, ovšem osobně návykový látky neberu, tak tý zprávě moc nerozumim. Tvůj brumíček

PříspěvekNapsal: 08 led 2017 19:22 
Diskutér

Brumicku puvodne jsem tam mela slovo "vylet", ale pak jsem to zmenila na "trip". Cekala jsem jestli vyuzijes onen dvojsmysl a nezklamal jsi.

Neni v dane vete lepsi klada nez kasparek? Uznej, ze se snazim byt taktni a nevytahuji vsechny nedokonalosti hned na verejnost.

K tomu rumu v sousednim vlaknu se vyjadrovat nebudu, protoze uz tak sis tim filmickem spise uskodil. Ale abych ti zvedla treba naladu, tak take jeden specialne pro tebe posilam: https://youtu.be/U_GpOdZvSyY

PříspěvekNapsal: 10 led 2017 01:21 
VIP

A to já zase na veřejnosti vytáhnu cokoliv. Teď třeba plácačku medovuhy (www.medovuha.com), i když pan řidič říkal, že na palubě nemáme pít alkohol. Žádná prdel se po měsíci vracet do cz (naštěstí jen na jeden den), tak trošku odvádím pozornost :-)
No a nepřekáží ti to při rychlejších pohybech? Já už nejsem kojenec, takže obří mléčný žlázy mě spíš děsí než aby mě lákaly, snažil jsem se ti to sdělit, ale ty sis mi pořád sedala na obličej:-)

PříspěvekNapsal: 10 led 2017 20:00 
Diskutér

brumbrum píše:
...ale ty sis mi pořád sedala na obličej:-)

Brumbrumíčku a já doufala, že se z toho vylížeš, ale koukám, že tohle je spíše na medikaci.
A už toho nech stejně ti nedám :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina