Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 dub 2021 04:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Severní Korea
PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 15:31 
VIP

Nebo den dovolené navíc... :)

PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 16:41 
VIP

když je tu řeč o Pekingu, měl bych trochu nestandardní dotaz. Rád bych během 72h stopoveru v PEK nebo PVG ochutnal grilovanýho hafana po čínsku. Předpokládám ovšem, že v lidové republice to nebude jako v mém milovaném Taiwanu (uděláme pro vás cokoliv a nic za to nechceme), takže objevit tam takový místo a nenechat se oškubat asi bude náročnější. Jestli někdo vyzkoušel, nebo má k tomu tipy, potěšil by mě ;-)
(moderátoři v případě potřeby přesunou do příslušné sekce, dal jsem to sem vzhledem k aktuální debatě o ČLR)

PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 18:00 
Moderátor

Já bych dal raději tu kachnu :-)

PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 18:05 
Moderátor

2brumbrum: Pod názvem "maso pěti vůní" najdeš levného Bobika v mnoha čínských restauracích, aniž bys musel opouštět republiku...

PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 18:46 
VIP

Tak psa bych fakt nedal, nejen proto, že máme jednoho doma, jinak souhlas s Buritem :)

PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 18:53 
VIP

Tonda 2 píše:
Tak psa bych fakt nedal, nejen proto, že máme jednoho doma, jinak souhlas s Buritem :)

My zase máme kočku...to snad Číňani nedělají a nebo jo?

PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 19:04 
VIP

burito píše:
2brumbrum: Pod názvem "maso pěti vůní" najdeš levného Bobika v mnoha čínských restauracích, aniž bys musel opouštět republiku...

když tady je to poněkud...negarantovaný, už proto, že nevidíš přípravu :-)
Mě zaujal tenhle zdroj, ale obávám se, že hledat to v ČLR asi nebude jednoduchý, chlubit se tim nejspíš nebudou...
http://www.navratdoreality.com/?p=view&id=19377

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 08:50 
VIP

když tady je to poněkud...negarantovaný, už proto, že nevidíš přípravu :-)
Mě zaujal tenhle zdroj, ale obávám se, že hledat to v ČLR asi nebude jednoduchý, chlubit se tim nejspíš nebudou...
http://www.navratdoreality.com/?p=view&id=19377[/quote]

Prípravu možno neuvidíš ani v Číne. Pred 16 rokmi, keď som si v pouličnom stánku niekde na predmestí Pekingu objednal polievku, kuchár začal vyťahovať z chladničky rôzne mäsá (kuracie, hovädzie, bravčové a pod.). Ukázal na mäso, zabučal, ja som prikývol, že chcem, vytiahol iný kus, zachrochtal, ja som naznačil že tiež chcem, a tak sa to opakovalo viac krát, podobne aj s prísadami. Ukázal aj na živého vlčiaka, ktorého tam mal priviazaného, tiež som prikývol že chcem. Potom mi napísal na papier, kedy mám prísť. Za hodinu som prišiel, čakala ma vynikajúca polievka s množstvom mäsa, vlčiaka som už nevidel, ale či ho tam dal, to naozaj netuším. Ča sa týka mačiek, Číňan skonzumuje všetko, čo mu neutečie z misky :D .

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 11:27 
VIP

Jak praví známé přísloví : sní vše co létá mimo letadla, vše co se pohybuje po zemi mimo lokomotivy

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 11:42 
Diskutér

brumbrum píše:
když je tu řeč o Pekingu, měl bych trochu nestandardní dotaz. Rád bych během 72h stopoveru v PEK nebo PVG ochutnal grilovanýho hafana po čínsku. )

Brumbrume doufam, ze je to jen pokus o humor. Nedokážu si představit, ze by tohohle byl zcestovalý clovek, byť jen se základní dávkou sociální inteligence schopen.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 11:45 
VIP

A proč ne? Ty vidíš nějaký podstatný rozdíl mezi krávou, prasatem, kozou a psem? I pes u nás býval jateční zvíře. Jiný kraj, jiný mrav /a to píšu jako majitel psa/. Aby bylo jasno, teď neřešim zpusob chovu, usmrcení atd. - z toho co jsem viděl na pár videích z číny bych blil, ale jinak se psím masem problém nemam.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 12:37 
VIP

Je to věc kulturních zvyklostí. Když 1 turista nesežere 1 porci psa, ani 1000000 milion turistů 1000000 porcí, tak to nezmění že čínani psy žrát budou. A mám li na to žaludek, proč to v rámci poznání té země nezkusit.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 14:20 
VIP

zelig píše:
brumbrum píše:
když je tu řeč o Pekingu, měl bych trochu nestandardní dotaz. Rád bych během 72h stopoveru v PEK nebo PVG ochutnal grilovanýho hafana po čínsku. )

Brumbrume doufam, ze je to jen pokus o humor. Nedokážu si představit, ze by tohohle byl zcestovalý clovek, byť jen se základní dávkou sociální inteligence schopen.

No vidíš, já zase nejim krávy, maj moudrý oči a na výletech si s nima celkem rozumim. Psi akorát dělaj hluk a bordel, takže toho bych si dal klidně.
Že se na ně leckdo emočně fixuje, za to nemůžu.
Jinak IQ mám dle testů mýho zaměstnavatele 160, takže to je mimo mísu. (ano, emoční inteligence je měřitelná těžko, s tím souhlasím)

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2015 11:58 
Moderátor

Bylo nás čtyři, je nás pět :-). Někdo šestý?

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2015 12:42 
VIP

hlavně neusnout na přehlídce! Kanonem do týla není dobrá cesta z tohoto světa.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina