Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 zář 2020 01:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Severní Korea
PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 12:47 
VIP

alexx píše:
To se nám tady ale sešlo soudruhů ;-). Jenom abychom neměli každý nějakou jinou představu...

Zřejmě nám vnutí místa, kam se "musí" jet - věž Juche, rodný dům Kim Ir-Se.na a další "povinná" místa v Pchjongjangu, DMZ, možná hory Mjohangsan s muzeem darů. Tomu se moc nedá vyhnout, ikdyž bych všechno z toho nejraději znova neviděl.

To by mi nevadilo. Že se něco "musí" je významná součást života každýho severoKorejce a součást každé výpravy, vpuštěné do státu. Přijde mi logický nějakou takovou pakárnu absolvovat, jak jinak bys poznal tu pravou atmosféru týhle země, než že budeš pod dozorem místních estébáků.
Navíc na rodný dům Stalina v Gori se taky jezdí dívat desetitisíce cizinců ročně, a dobrovolně, přestože to byl stejnej prašivec jako praotec Kim.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 12:48 
Moderátor

Nedalo, to co mám v plánu se imho za sedm dní nedá stihnout.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 12:50 
Moderátor

Já to myslel tak, jako že to je povinně volitelná součást, které se prostě nedá vyhnout. Něco jako výlet do Prahy, ale bez hradu, orloje a mostu, prostě není reálné. Priority jsou ale jinde.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 12:53 
VIP

alexx píše:
Já to myslel tak, jako že to je povinně volitelná součást, které se prostě nedá vyhnout. Něco jako výlet do Prahy, ale bez hradu, orloje a mostu, prostě není reálné. Priority jsou ale jinde.

Já jsem to pochopil, a naopak vyjádřil souhlas. Jsou to "miestné špecifiká", respektuju to. Kdyby ne, můžu přece jet jinam. Já jsem s tím fpohodě.

K těm ostatním místům nemám co říct. Ty jsi tam byl 2x, tu zemi znáš stokrát líp než je součet znalostí fšech ostatních zájemců (pokud jsem někoho podcenil, neomlouvám se), já dám na tebe jako na přirozeného vůdce výpravy.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 13:16 
Moderátor

Cíl jednou větou: Dostat průvodce a řidiče do situací, které nemají natrénované a naučené.

I řidič se může ztratit (a stává se to), může nastat nějaká porucha, jí se v místech které k tomu nejsou určené atp. Obvykle se pak člověk dozví něco, co neměl, vidí něco, co neměl a dělá něco, co neměl. Neměl = nebylo to v plánu. A cokoliv mimo plán je pak mnohem autentičtější.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 17:22 
Diskutér

Plán vypadá super, hlavně ten Pektusan. Přelety "raritními" typy letadel taky. Pěkný tripreport udělal Čočík. Máš alespoň hrubý plán, kdy (měsíc) by jsi rád vyrazil?

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 18:01 
Moderátor

Mám dobrou zkušenost se zářím, navíc bývají Mass Games. Ale plán žádný nemám, je to ještě zatraceně daleko.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019 19:34 
Diskutér

To Alex:
Mt Kuwol - radarová stanice (4 radary), dole posádka a protivzdušná obrana, pak jeste nejaké objekty velice pravděpodobně spojené s podzemím.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2019 08:15 
Moderátor

Myslíš že proto se tam nejezdí? V Mjohangsanu je evidentně taky nějaká základna a turistice to nepřekáží.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2019 10:07 
VIP

alexx píše:
Mám dobrou zkušenost se zářím, navíc bývají Mass Games. Ale plán žádný nemám, je to ještě zatraceně daleko.

No Mass Games by mohl bejt dobrej bizár, to bych chtěl zažít.
Mám si teda blokovat 09/2021 na CK Alexx?

PříspěvekNapsal: 06 pro 2019 10:12 
VIP

alexx píše:
To začíná vypadat zajímavě :-):

Patrik
Lála

Já bych chtěl bejt během cesty na pokoji s Patrikem, abych od něj získal nějaký to bankovní know-how.
Nechrápe?

PříspěvekNapsal: 06 pro 2019 10:44 
VIP

Nechrape. Ale chodi spat v 7.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2019 12:29 
Moderátor

babička Lála píše:
Mass Games by mohl bejt dobrej bizár, to bych chtěl zažít.

Ten nejlepší bizár :-) https://www.youtube.com/watch?v=iv_SdxswlRA

My tam nesměli fotit a točit, protože přišel vůdce. Je asi lepší tam být někdy později v září a tak nejít na premiéru. Cestovky se tam obecně tlačí kolem státních svátků. Nedává to moc smysl, všechno se tím komplikuje a ve finále se nic neděje, jen hrozí různé uzavírky (při druhé cestě jsme se vůbec nedostali na Kim Ir-Senovo náměsí). Takže za mě je ideální druhá půlka září:

- vyzkoušené hezké počasí
- jsou Mass Games (pokud je zase nezruší, jsou obvykle září-říjen)
- nejsou svátky (svátek je 9.9. a 10.10.)

PříspěvekNapsal: 18 pro 2019 15:12 
Moderátor

V hlubinách internetu se objevil zajímavý kvíz. Autora neznám, ale stojí to za vyzkoušení:

Princip je jednoduchý: u třiceti fotek poznat, jestli se jedná o ČR nebo KLDR. Na první pohled triviální. Ale ono není.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... StLvnlR-ms

PříspěvekNapsal: 18 pro 2019 15:52 
Diskutér

Narazil jsem na to před pár dny. Pojal jsem podezření, že jde o chyták a vše je z ČR (vyloženě podezřelých fotek tam bylo jen pár a i ty bych si dokázal představit, že by šlo v ČR nafotit). Ó, jak jsem se mýlil.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina