Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 pro 2019 19:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podzimní cesta kolem světa light
PříspěvekNapsal: 29 čer 2019 13:51 
Diskutér

Plánuju si udělat výlet, kdy víceméně cesta je cíl. Nicméně je tam pár dalších cílů:

Návštěva stanice jednokolejky v paneláku ve městě Chongqing (Čína)
Návštěva Aviation Nation v Las Vegas
Návštěva Chlapce v New Yorku
Kdybych se během cesty někde ošplouch v teplém moři, beru.

Logickým určujícím datumem je AN v LAS, které je 16/17.11

Hrubý nástřel trasy

BUD - DWC aktuálně 87 EUR s WIZZ
DXB - MNL - CEB s Cebu Pacific
CEB - CKG - HGH - LAX s Sichuan Airlines aktuálně 186 EUR
autem nebo megabusem LAX - LAS
LAS - NYC
NYC - Evropa

Bude to low-costově, ale když aspoň některé dálkovky budou v classic, bude to plus (zatím mám tu HGH - LAX). Blbý je, že to skládám z OW a ty jsou prostě dražší.

Našel by se nějaký magor jako já, koho by to zajímalo a jel by taky a byl také ochotný pomoci se scénářem a vyhledáním letenek? Celý vejlet by neměl trvat déle než týden

Předmět příspěvku: Re: Podzimní cesta kolem světa light
PříspěvekNapsal: 29 čer 2019 20:48 
VIP

masterview píše:
... Návštěva Aviation Nation v Las Vegas
...Návštěva Chlapce v New Yorku
...Našel by se nějaký magor jako já, koho by to zajímalo a jel by taky a byl také ochotný pomoci se scénářem a vyhledáním letenek? Celý vejlet by neměl trvat déle než týden

1./ To Aviation Nation mě hodně zaujalo, to bych se přidal (sdílení pokoje a auta v Las Vegas).
2./ Toho Chlapce ti chválim, ale on se bohužel s tou obsluhou, prej, v poslední době dost zhoršil (čti zlepšil).
3./ Celý vejlet na tejden je nesmysl, tejden prosedíš v letadle a na letištích, při fšech těch lacinejch přískocích v Číně a na Filipínách nebo co to je za zkratky (lepší je to psát přímo ve formátu pro gcmap.com, aby se to tam dalo zkopírovat).
4./ Cesta autem LAX-LAS ti zabere 2 dny, a to nestihneš nic vidět, a za benzín zaplatíš víc než za zpáteční letenku => nesplňuje to tvoje požadavky lowcost a týden.
5./ Na trase LAS-New York není velká konkurence, ceny bývají vyšší, stejně ty levnější letenky budou s návratem do LAX nebo SFO.
6./ Trasa LAX-LAS-LAX stojí 2*55 USD bez daně a pokud bych to kupoval jako Alaska Gold, nemusel bys jako spolucestující platit odbavené zavazadlo.
7./ S tím zavazadlem platí totéž pro trasu LAX/SFO-JFK/EWR na křídlech Alaska.

To je fšechno co mi napadlo takhle zvoleje.
P.S. magor jsem.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 02:16 
VIP

Jsem teď na něčem podobným, tzn vidím hovno a jen sedím v letadlech, lítám sice jen s lůžkem (dneska teda postel) a upřímně říkám, že jsi magor do toho jít s takovým low cost nástřelem aerolinek. Nedá ti to nic, bude tě bolet zadeček a uvidíš to téměř nic. Mně se hodnota výletu alespoň vrátí v mílích do FFP.

Naposledy upravil marecek97 dne 30 čer 2019 10:15, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 06:28 
VIP

babička Lála píše:
1./ To Aviation Nation mě hodně zaujalo, to bych se přidal (sdílení pokoje a auta v Las Vegas).
4./ Cesta autem LAX-LAS ti zabere 2 dny, a to nestihneš nic vidět, a za benzín zaplatíš víc než za zpáteční letenku => nesplňuje to tvoje požadavky lowcost a týden.
P.S. magor jsem.

Tři malý upřesnění:
- magor jsem, ale ne tak obří, abych chtěl prožít RTW v lowcostu. Já tady píšu o případném zájmu připojit se na část cesty ve Vegas.
- nechce se mi hledat, jestli je ještě v půli listopadu otevřená Tioga Road, ale ujet LAX-LAS za 2 dny znamená nikde se nezastavit, žádný odbočky, žádný fotky, nic; to je kravina, to si rozmyslíš.
- dávám tomu itineráři z úvodu (stihnout to během jednoho týdne) tak 3 promile šanci, že půjde realizovat: hodně segmentů, mít kliku na návaznost letů, ztráty času při čekání na letištích, přejezdy mezi letišti...

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 06:47 
VIP

@babicka - prečo by mala trvať cesta medzi LA a Vegas dva dni? Lebo už dvakrát si to spomenul(a) a nejak mi to z rána asi nepáli

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 07:59 
Diskutér

Možno si babička pomýlil Nevadu s Novým Mexikom. LA - Las Vegas v Nevade je tak na 5 - 6 hodín s prestávkami (asi 450 km), do Las Vegas v Novom Mexiku je to z LA 2 dni jazdy (asi 1500 km).

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 08:53 
Diskutér

to Babička:

I za sdílení části cesty budu rád, takže OK
2./ Toho Chlapce ti chválim, ale on se bohužel s tou obsluhou, prej, v poslední době dost zhoršil (čti zlepšil).
Třeba se zlepšil jsem na chvilku a zase to bude do podzimu lepší
3./ Celý vejlet na tejden je nesmysl, tejden prosedíš v letadle a na letištích, při fšech těch lacinejch přískocích v Číně a na Filipínách nebo co to je za zkratky (lepší je to psát přímo ve formátu pro gcmap.com, aby se to tam dalo zkopírovat).
Pošlu detailní časový plán, ale vychází mi to. A v gcmap vidím stejný koky (IATA) jako používám já. Co je špatně?
Už jsem to jel dvakrát a dá se v poho za noc (proto varianta s Megabusem) Jestli jsi to jel 2 dny, tak se nedivím, že ti týden na všechno přijde moc :-) Ale tak jestli jsi to jel na kole, tak to jsi naopak solidně chrtil
5./ Na trase LAS-New York není velká konkurence, ceny bývají vyšší, stejně ty levnější letenky budou s návratem do LAX nebo SFO.
To je pravda a dělá mi to solidní díru do rozpočtu. Proto se snažím najít i nějakou OW LAS - Evropa, kde bude velký layover v NYC. Už jsem jí i měl (kooperace UNited a KLM), ale už není (respektive je za bambilion peněz)
6./ Trasa LAX-LAS-LAX stojí 2*55 USD bez daně a pokud bych to kupoval jako Alaska Gold, nemusel bys jako spolucestující platit odbavené zavazadlo.
Odbavené zavazadlo mít nebudu, jenom přírůčák
7./ S tím zavazadlem platí totéž pro trasu LAX/SFO-JFK/EWR na křídlech Alaska.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 09:18 
VIP

Taky by mě zajímalo jak je myšleno LAX - LAS. Běžně se to dá ujet naprosto v pohodě za 4 hodiny.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 09:23 
VIP

a tak da sa to na cely den LAX-LAS ... ked to potiahnes cez Tioga Pass :)

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 09:31 
VIP

tonic píše:
@babicka - prečo by mala trvať cesta medzi LA a Vegas dva dni? Lebo už dvakrát si to spomenul(a) a nejak mi to z rána asi nepáli

Protože jsem pičus. Já si popletl Los Angeles a San Francisko :!: :!: :!:
Z Vegas do Friska je to nádherná cesta, mraky věcí k vidění... z Angeles jenom technickej přejezd, máte pravdu.

2masterview: zkratky máš dobře, ale ideální je to dát do jednoho řetězce, přejezdy mezi letišti oddělit čárkou bez mezery, z úvodního příspěfku to je několik kopírování.
Jinak já se lekl mezer před a po pomlčce, gcmap to bere ale i s nima, beru na vědomí.
Na podrobnější itinerář jsem hodně zvědavej, jak ti to bude navazovat. V květnu jsem dobrovolně podobnou pakárnu udělal, asi 17 segmentů nebo kolik, ale o ligu vejš, hezky dobytčák+národní dopravci+4 lety v A380. marecek97 lítá extraligu.

edit:
Pokud dáš LAX-LAS Megabusem přes noc, a na tu Air Show si vyhradíš jenom jeden den, zvyšuju pravděpodobnost realizace na 10%.
Vypisuju sázku, která má 2 podmínky:
1./ pokud stihneš to svoje lowcost RTW do týdne (=7*24 hodin) s odletem i návratem do blízkého města (PRG, VIE, MUC, Berlín, Norimberk) nebo vesnice (Brno), a současně přivezeš svoje selfie z toho konkrétního čínskýho paneláku, a současně budeš nejméně 7 hodin na Air Show, a současně stihneš udělat selfie s Chlapcem, pozvu tě ve Vegas na Gordon Ramsey Burger+ smažené cibulové kroužky+kohoutková voda (nebo na velkou pizzu Grimaldi´s+kohoutková, ať máš na výběr).
2./ pokud teda ve Vegas budu i já...

Naposledy upravil babička Lála dne 30 čer 2019 10:07, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 09:33 
VIP

tonic píše:
a tak da sa to na cely den LAX-LAS ... ked to potiahnes cez Tioga Pass :)

No jo, přání bylo otcem myšlenky. Loni jsme to jeli a byli jsme nadšení, taxe mi to v hlavě pomotalo.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2019 10:59 
VIP

Snad jsem ti to tady nezaplevil svejma příspěfkama, a někdo další sem napíše nějaké tipy anebo se k tobě přidá.

to Babička:
Pošlu detailní časový plán, ale vychází mi to.
Jsem opravdu zvědavej.

Už jsem to jel dvakrát a dá se v poho za noc (proto varianta s Megabusem).
Pokud by ti to dobře navazovalo na přestup, tak LAS-LAX s Alaska stojí 44 USD bez daně. Určitě to bude víc než lístek do autobusu, ale mohlo by to pomoct časově. (Netušim, kde má ten Megabus zastáfku, pokud to odjíždí/přijíždí přímo k LAX, tak ta výhoda pochopitelně odpadá).

To je pravda a dělá mi to solidní díru do rozpočtu. Proto se snažím najít i nějakou OW LAS - Evropa, kde bude velký layover v NYC. Už jsem jí i měl (kooperace UNited a KLM), ale už není (respektive je za bambilion peněz)
LAX-EWR 132 USD, LAX-JFK 139 USD, opět bez daně a s Alaskou. Pak můžeš udělat libovolně dlouhou zastávku v NY, a případně pokračovat s Norwegian, což bylo doporučení od goro v tomto vlákně.
Pro inspiraci zkus odlety z USA zde, ale možná už jsi se tam díval. Teoreticky by mohla být zpáteční letenka v akci levnější než jednosměrná s lowcostem.

Odbavené zavazadlo mít nebudu, jenom přírůčák.
Tak to je pohoda, odpadá riziko ztráty zavazadla, odpadá i otravné čekání u pásu, to může bejt fajn cestování, taky bych to někdy rád vyzkoušel.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2019 18:06 
VIP

Tohle má hlavně špatné promo. Dnešní doba je rychlejší a když to Jules Verne mohl před víc jak stovkou let dokázat za 80 dní, proč bychom my to nemohli zvládnout za 8 dní...?

Na sousedním airways fóru jsem kdysi četl tripreport o tom, jak se dva vsadili, že za víkend jeden z nich obletí svět. Měl tam i detailní itinerář. Nikdo se nikdy nedozvěděl, zda to byla umně napsaná recese nebo pravda.
- našel jsem to: https://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=5927

Třeba poslouží jako inspirace.

PříspěvekNapsal: 03 zář 2019 08:37 
Diskutér

Tak cesta kolem světa light se rozplývá, je tam moc rizik, že někde zůstanu trčet.

Asi provedu downgrade na čistě listopadovou cestu na Aviation Nation 16 - 17.11

Nicméně, na webu je seznam letových ukázek a ten mě teda vyděsil:

Headliner: USAF Thunderbirds
German Navy P-3
C-17 Demo
F-22 Demo
SOCOM jump team

nemáte někdo přesnější údaje

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina