Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 pro 2017 05:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jihoafrická republika
PříspěvekNapsal: 11 led 2017 13:00 
Diskutér

a je to az tak velky financny rozdiel brat auto mimo letisko ako priamo v JNB?
a ano, spali sme tam lebo sme sli hned rano,, ta skora ranna jazda do Pilanesbergu sa VELMI oplatila, isli sme rano o 5:30 a videli ovela viac zvierat ako naobed... napr nosorozcov sme videli iba rano

PříspěvekNapsal: 11 led 2017 14:17 
VIP

2chlapec - A na nějaky kemp v Pilanesbergu doporučení nemáš? A po ranním game drive jste letěli ten samý den 13:20 do Durbanu? 4x4 se střešními stany na letišti nepůjčíš.

PříspěvekNapsal: 11 led 2017 14:39 
Diskutér

schwott píše:
2chlapec - A na nějaky kemp v Pilanesbergu doporučení nemáš? A po ranním game drive jste letěli ten samý den 13:20 do Durbanu? 4x4 se střešními stany na letišti nepůjčíš.

nebol to "klasicky game drive" kde nas vozili, isli sme normalne s vlastnym pozicanym 4x4, vozili sme sa cca do 8:30, potom sme sli do Kingdomu na ranajky, odpocunut si, checkout a spat do parku na este par hodin, nasledne sme sli vecer to Johanesburgu...

Osobne si myslim, ze ak si pozicas auto priamo na JNB, vstanes skoro rano tak aby si bol v parku hned ked sa otvori (5:00 resp 5:30), tak v pohode dokazes v parku jazdit 3, max 4 hodiny. Vratenie auta na letisku bola zalezitost 10 minut, z rental parkingu na checkin do bolo 5 minut chodze..

Kemp som nepozeral, lebo ten Kingdom Resort mal absolutne super cenu a ponukal fajn komfort :)

PříspěvekNapsal: 11 led 2017 14:50 
Moderátor

chlapec10 píše:
.....Osobne si myslim, ze ak si pozicas auto priamo na JNB, vstanes skoro rano tak aby si bol v parku hned ked sa otvori (5:00 resp 5:30), tak v pohode dokazes v parku jazdit 3, max 4 hodiny. Vratenie auta na letisku bola zalezitost 10 minut, z rental parkingu na checkin do bolo 5 minut chodze..

Vidím to podobně - park se otevírá v 5:30, budu tam smysluplně minimálně 3 hodiny do 8:30, pojedu cca 2 hodiny na letiště... 10:30...
Letadlo schwottovi odlétá v 11.... , na letišti potřebný jeho druh auta nepůjčí....
Za mne to bohužel nedává takto smysl.

PříspěvekNapsal: 11 led 2017 15:00 
Diskutér

ako tak realne mi to vychadza iba s klasickym 4x4, s pozicanim a vratenim priamo na JNB

PříspěvekNapsal: 19 led 2017 21:39 
Návštěvník

Ahoj, nevíte jestli dám do JAR zásuvek český "dvoj kolík" z klasické nabíječky? Případně seženu v klidu v marketu redukci? Jinak odlet zítra z Vídně s ET, třeba se s někým potkáme ;) Pro nás první ochutnávka Afriky ..takže pouze JAR .. Kruger, Garden road, CT ..

PříspěvekNapsal: 19 led 2017 22:45 
VIP

Potkáme se spolu - jak se poznáme? Zatím jsem byl v JAR pouze v jediném kempu a byla nutná redukce (3 tlusté kolíky). Stejná je v Namibii a Botswaně, v Zimbabwe zase dva hubené kolíky s menší roztečí než u nás.

PříspěvekNapsal: 20 led 2017 09:46 
Diskutér

radoparic píše:
Ahoj, nevíte jestli dám do JAR zásuvek český "dvoj kolík" z klasické nabíječky? Případně seženu v klidu v marketu redukci? Jinak odlet zítra z Vídně s ET, třeba se s někým potkáme ;) Pro nás první ochutnávka Afriky ..takže pouze JAR .. Kruger, Garden road, CT ..

Nedáš, je potřeba redukce, kterou mají v každém Sparu za pár randů, nebo hned přímo na letišti cca 5x dražší :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 01 úno 2017 11:15 
Tazatel

Pro informaci pro cestující s dětmi. Pokud cestujete do JAR s dětmi, je nutno si vzít rodný list dítěte, jinak vás do letadla ani nepustí. Na příletu i odletu z JAR to kontolovali snad 3x, vůbec nevím proč, asi jim kradou děti. Naštěstí jim to stačilo v čestině, jinak by jsme na letišti zůstali a vůbec neodletěli.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2017 22:10 
VIP

Potvrzuji, rodný list chtěli vidět i u 16 letého, skoro 2m kluka. Ale až v JNB a na pozemní hranici s Botswanou, nástup do letadla ve Vídni bez ničeho. Měli jsme úřední překlad do angličtiny i souhlas druhého rodiče (ten nebyl potřeba).

Naposledy upravil schwott dne 08 úno 2017 22:23, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 08 úno 2017 22:21 
VIP

burito píše:
2schwott: V Pilanesbergu jsem nenocoval, byl jsem jen na denní návštěvě, takže nevím. Stihnout je to na hraně s ohledem na časovou rezervu pro strýčka Příhodu a hustotu provozu, jinak teoreticky ano...
Já bych v Dinokengu rád byl asi 10.2., to se mineme, ale pokud platí podmínky Tvého kempu, tak tam dítě nepustí, takže to budu zvažovat, ale rád bych rezervaci zkusil... Boskemp tak vidím jako jedinou možnost, nikoliv cílenou. Nám to pak letí z JNB až v 9 večer, takže pospíchat nemusíme.
Burito, tak jsem znovu vyzkoušel oba, Koederus Boskemp i De Rust.

De Rust: Babizna o něco málo přívětivější, v kempu mladý pár s kočárkem, 135 ZAR/os..

Koederus: Majitelka Jenny velmi milá, cena pouze 100 ZAR/os. za kempování, jednoduché, ale hezké kempoviště. Byli jsme naprosto do poslední nitky promočení ze safari vozítka a Jenny nás nechala za doplatek 100 ZAR přespat v hostinském pokoji. Používali jsme její osobní kuchyni se spotřebiči a nádobím. Neměli jsme už hotovost, nevadilo by jí i dodatečné poslání peněz na účet. Ale naštěstí je bankomat v Safari Mall. Takoví lidé zaslouží podpořit.

Předmět příspěvku: Burito
PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 21:46 
Moderátor

Zdar z JAR... Papiry k diteti mne absolutne nenapadly... Potkali jsme v letadle jiny par s 6letym ditetem, pry je minule uz z Vidne nepustili k odletu bez papiru a jeli domu.Tentokrat je meli a chteli je po nich... Ja se zenou a dcerou bez jakychkoliv dotazu normalne dostal razitko a vpustili nas v pohode. Jaky je v tom klic nevim...
2Schwott: diky, asi to nestihneme, jsme pred Blyde river a v sobotu odletame, snad priste...

Předmět příspěvku: Re: Burito
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 09:51 
VIP

burito píše:
Ja se zenou a dcerou bez jakychkoliv dotazu normalne dostal razitko a vpustili nas v pohode.
To jste měli setsakra kliku. Kamarádův syn je o hlavu větší než otec, vypadá na 20, ale bez rodného listu by měli velký problém. Jelikož ve Vídni nastoupili bez kontroly asi by je poslali domů na náklady ET.

PříspěvekNapsal: 13 úno 2017 14:18 
Moderátor

To jsme tedy asi měli... Jednoznačně moje chyba, na stránkách MZV to u JAR přitom je. Ale divné - o pár přepážek dále ve stejný okamžik to po jiné rodině chtěli, u nás ne... Jen se dceři podívali do pasu, viděli pár razítek z jiných zemí, usmáli se a OK - dokonce jí pustili s námi i zpět :-).

Jinak: Dinokeng jsme nakonec drsně stihli. Do De Rust campu jsme dorazili asi ve 22. hodin. Tam nás nejprve "růžoví" security hoši vcelku přivítali, řekli, že můžeme přespat a ráno vyřešíme platbu apod. Za pár minut ale přišli s tím, že majitel je proti, kemp je přebookovaný a plný a musíme pryč. Bylo tam přitom asi dvacet volných míst... Umluvili jsme následně chlapíka na bráně a nechal nás za branou přespat v autě do rána a v 5:30 jsme si u něj koupili permit a 5 hodin jezdili po parku. Musím ale přiznat, že ve srovnání s Pilanesbergem mne nijak nepřesvědčil. Není špatný, je v něm kontaktní jízda s přírodou často hodně mezi travou tak, že jsme sotva s malým autem projeli bez ztráty pneumatiky na ostrých kamenech. Problém je, že v té trávě (na trase od č. 1) jsme neviděli nic a nebo mihnout se rychle třeba prase, co v ní zmizelo. Pakoně, zebry, žirafy, někteří ptáci a antilopy jsou tam fajn - v bušní části (na trase od č.499), po slonech nebo nosorožcích ani stopy. Totéž (ne)viděli i ostatní, co jsme se ptali. V blízkosti JNB bych tedy volil spíš Pilanesberg. Jinak jako velmi dobré se opětovně v této zemi potvrdily Hluhluwe-Imfozoli a Addo.
Příloha:
IMG_9839.JPG
IMG_9839.JPG [ 313.15 KiB | Zobrazeno 1137 krát ]

PříspěvekNapsal: 13 úno 2017 14:45 
VIP

To Burito: Sakra, babizna si fakt zasluhuje potrestat a nedoporučovat. "Růžové" sekuriťáky jsem tedy nikdy neviděl, mně stačila ta bába. Škoda, že jste nezkusili Koederus, Jenny by vás určitě i tak pozdě ubytovala. Je to kousek od Safari mall.

Jo, tráva je teď vysoká, kvůli tomu jsme si objednali safarivozítko, na 4 h za stejnou cenu jako self-drive. Tady se rozhodně vyplatí. Vidět bylo pěkně, ranger měl na GPS i lví smečku, ale blíž jak na 50 m se k ní nedostal. Promokli jsme ale na kost. S Hiluxem takové kamínky neřeším, ani s osobákem by mi to nepřipadalo tak zlé.

Z velké 5 jsme tady taky nikdy nic neviděli, ale na první či poslední den je ten park fajn, i kvůli tomu bezpečnému a levnému ubytování. Příště zkusím Pilanesberg, ale zatím jsem nechytnul letenku s pozdějším odletem než ve 13:20 a to je brzo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina