Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 úno 2017 12:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jihoafrická republika
PříspěvekNapsal: 25 říj 2016 14:20 
VIP

Mýtné brány + levné kempy. Pumpy + obchoďáky kartou.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2016 15:29 
Diskutér

dakujem, tak vyberiem asi nejakych 30 eur pre istotu, myto by ma malo stat dokopy cca 65 ZAR (takze cca 5 eur)

PříspěvekNapsal: 25 říj 2016 21:03 
Diskutér

Sau píše:
Treba na mytnych branach, ac vsude loga Visa a Mastercard byly, sa nam zaplatit s nima nepodarilo

Pod těmi logy na cedulích před branami je taková nenápadná poznámka "RSA card only", taky jsem ji napoprvé přehlédnul 8-)

PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 03:11 
Moderátor

chlapec10 píše:
Ako je to platenim s kartami v JAR? Akceptuju ich vsade alebo je potrebne mat cash? Napr platba za vstupne do Pilanesberg, tankovanie, restauracie... atd

Dik

Benzínky v pohodě,supermarkety také.restaurace jsem nenavstivil a mýtné jsem zkoušel jednou a taky mi to nešlo.

PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 04:17 
VIP

neuromancer píše:
Sau píše:
Treba na mytnych branach, ac vsude loga Visa a Mastercard byly, sa nam zaplatit s nima nepodarilo

Pod těmi logy na cedulích před branami je taková nenápadná poznámka "RSA card only", taky jsem ji napoprvé přehlédnul 8-)

To je mozne, v te rychlosti sme si toho z auta nikdo nevsimli :-)

PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 00:51 
Diskutér

schwott píše:
Jj, bezpečnost se pořád zhoršuje, v Mokopane nás dokonce nebyli policajti líní vyhledat v obchoďáku, aby nás varovali, že oblast není bezpečná a ať okamžitě vypadneme. A to bylo dopoledne.

co se tyce bezpecnosti v JAR tak jsem objevil docela uzitecny odkaz
https://www.issafrica.org/crimehub/map/

...letime zitra, doma jsem to radeji neukazoval :roll:

PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 10:47 
VIP

Velmi subjektivně a čistě dojmologicky mi Jižní Afrika přišla "bezpečnější" než třeba Mexiko (2005) nebo Brazílie (2001 a 2013). Při odletu jsem si ale na letišti vzal nějaké noviny, kde byl přes celou úvodní stránku článek o dalším nárůstu násilné kriminality 20,000 vražd ročně, přepadení, únosy... Někdy asi moc informací škodí.

PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 10:58 
VIP

nedavno som stretol kamaratku, ktoru som nevidel skoro 10 rokov. zije v mexiku...ked som sa jej pytal na bezpecnost, tak nechapala preco. Nebyva ale v mexico city.

PříspěvekNapsal: 12 pro 2016 17:14 
Moderátor

Nemá někdo zkušenost nebo ještě lépe tip na půjčení (levného) campervanu pro 3? Z Kapského do Johannesburgu. Děkuji.

PříspěvekNapsal: 10 led 2017 14:33 
Moderátor

schwott píše:
Objevil jsem skvělé místo na začátek/konec putování z JNB, nový (zal. 2011) NP Dinokeng, 30 km od Pretorie, vstup 30 ZAR/os. Je tam Big 5, z té jsme tedy nic neviděli, ale žirafy, zebry, několik druhů antilop, přímorožce, prasátka atd.... ano. Velmi pěkná mapa a značené cesty, na většinu se nechá i osobákem, ale asfaltky to naštěstí nejsou. Byli jsme na ranní i odpolední game drive a nestihli jsme ho celý projet. Klidně na dva dny. I po špičkové Botswaně a Zimbabwe nenudil. Uvnitř je pěkný kemp De Rust Caravan Park za 135 ZAR pppn u řeky. Na letiště JNB z kempu za hodinu.

Na De Rust Caravan Park jsi mne sice naladil (navíc píší 100 ZAR), ale nechtějí tam děti (!), Na KOEDOESRUS BOSKAMP jsi náhodou nenarazil?
Máš srovnání Dinokengu s Pilanesbergem, ten se mi dost líbil, např. krásní nosorožci...?
Díky.

PříspěvekNapsal: 10 led 2017 21:18 
VIP

burito píše:
schwott píše:
Objevil jsem skvělé místo na začátek/konec putování z JNB, nový (zal. 2011) NP Dinokeng, 30 km od Pretorie, vstup 30 ZAR/os. Je tam Big 5, z té jsme tedy nic neviděli, ale žirafy, zebry, několik druhů antilop, přímorožce, prasátka atd.... ano. Velmi pěkná mapa a značené cesty, na většinu se nechá i osobákem, ale asfaltky to naštěstí nejsou. Byli jsme na ranní i odpolední game drive a nestihli jsme ho celý projet. Klidně na dva dny. I po špičkové Botswaně a Zimbabwe nenudil. Uvnitř je pěkný kemp De Rust Caravan Park za 135 ZAR pppn u řeky. Na letiště JNB z kempu za hodinu.

Na De Rust Caravan Park jsi mne sice naladil (navíc píší 100 ZAR), ale nechtějí tam děti (!), Na KOEDOESRUS BOSKAMP jsi náhodou nenarazil?
Máš srovnání Dinokengu s Pilanesbergem, ten se mi dost líbil, např. krásní nosorožci...?
Díky.
De Rust je na krásném místě u řeky, na trávníku, s krásnými sociálkami a velkým bazénem. Mínusem je dost nepříjemná babizna, která účtuje 135 ZAR (nikoliv 100 jak je na webu) a jako jediná z 3 týdenní cesty mi nedala množstevní slevu pro 10 lidí. Srovnání s Pilanesbergem nemám, z JARu prchám vždy okamžitě do Botswany. A Dinokeng nás nenudil ani na konci pobytu, kdy jsme měli za sebou všechny špičkové parky Botswany a Zimbabwe. Jen ta babizna mi vadí, ten Koederus vypadá podle obrázků za stejné peníze hůře, ale zase máš na dítě slevu. Kdy tam budeš? Já budu nocovat v Dinokengu 21.1. a 30.1. Jak je to s nocováním v Pilanesbergu? Dá se odtud dojet do JNB, vrátit auto cca 5 km od letiště a být na odletu cca v 11h?

PříspěvekNapsal: 10 led 2017 23:06 
Moderátor

2schwott: V Pilanesbergu jsem nenocoval, byl jsem jen na denní návštěvě, takže nevím. Stihnout je to na hraně s ohledem na časovou rezervu pro strýčka Příhodu a hustotu provozu, jinak teoreticky ano...
Já bych v Dinokengu rád byl asi 10.2., to se mineme, ale pokud platí podmínky Tvého kempu, tak tam dítě nepustí, takže to budu zvažovat, ale rád bych rezervaci zkusil... Boskemp tak vidím jako jedinou možnost, nikoliv cílenou. Nám to pak letí z JNB až v 9 večer, takže pospíchat nemusíme.

PříspěvekNapsal: 10 led 2017 23:28 
VIP

burito píše:
2schwott: V Pilanesbergu jsem nenocoval, byl jsem jen na denní návštěvě, takže nevím. Stihnout je to na hraně s ohledem na časovou rezervu pro strýčka Příhodu a hustotu provozu, jinak teoreticky ano...
Já bych v Dinokengu rád byl asi 10.2., to se mineme, ale pokud platí podmínky, tak tam dítě nepustí, takže to budu zvažovat, ale rád bych to zkusil... Boskemp tak vidím jako jedinou možnost, nikoliv cílenou. Nám to pak letí z JNB až v 9 večer, takže pospíchat nemusíme.

No, já bych první zkusil asi De Rust, protože check-in bez předchozí telefonické rezervace vypadá v reálu takto: Na bráně NP řekneš, že jedeš do De Rustu, dostaneš lísteček s časem vjezdu (neztratit!). Po šipkách či dle souřadnic dojedeš k baráku té babizny, zazvoníš. Baba vypustí do zahrady psa a varuje, ať se nepřibližuješ k plotu. Omrkne tě a když jí nepřipadáš nebezpečný, vyjde ven. Dojednáte ubytování, zaplatíš cash (nelze kartou), ale vystaví potvrzení. Na argumentaci, že na webu je to za 100 ZAR pppn, odpoví s tím, že to je stará cena. Během celého vyjednávání seděli ostatní v autech, neměla vůbec snahu zjišťovat, zda jsou s námi děti. Nasměruje tě do kempu, kde tě přivítá už mnohem sympatičtější chlápek. Pochybuju, že by jí nabonzoval, že máte sebou dítě. V každém případě je Boskemp další možnost, o které jsem nevěděl.

PříspěvekNapsal: 11 led 2017 00:43 
Diskutér

Pilanesberg sa da urobit ak nie su zapchy z JNB za cca 1:45, ak chytis rush-hour tak viac,
ubytko z mojej strany jednoznacne https://www.hotelscombined.com/Hotel/Th ... Resort.htm neni to lodge priamo v parku, takze neplatis stovky eur za noc (my sme platili 44 za noc) ale od brany rezortu k brane do parku to neni viac ako 3 minuty autom, https://www.google.sk/maps/dir/-25.3558 ... !3e0?hl=en
Kvalita tip top, krasna, nova a cista izba + chutna a lacna restauracia (steakova vecera aj s drinkom a predjedlom cca 23 Eur pre 2 osoby )
Mali sme pozicany Nissan Qashqai cez Thrifty, priamo na letisku, cena 33 eur na den

PříspěvekNapsal: 11 led 2017 08:37 
Moderátor

Spát v Pilanesbergu či jeho těsné blízkosti má IMHO cenu jen tehdy, pokud počítám s brzkou ranní projížďkou (slunce cca 5:45). Park není malý, takže stíhání letadla s odletem v 11 AM při odevzdání auta mimo letiště a čekání na transfer bych nedělal a vybral nocleh směrem k JNB.
2chlapec10: Tip na ubytování je fajn, ale není volno na mé dny + blízkost Sun City je nebezpečné lákadlo pro dítě - to vycítí na rozdíl od lva už zdáli...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina