Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 kvě 2017 10:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jihoafrická republika
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 17:54 
VIP

Přátelé, ocenil bych nějaký trip report z Jihoafrické republiky, mám tam letět v říjnu, resp. mám si rozmyslet, jestli letět chci či nikoliv, a po tom, co jsem četl na netu... no, myslím že to je celkem o ústa, a já se mám dost rád... Na druhou stranu JAR mě láká.

Budu rád za jakoukoliv info, za vaše zkušenosti (oficiální informace českých úřadů k situaci v JAR jsem četl). Ještě k doplnění, letěl bych s Libijci do Johannesburghu, s Afriqiyah airways, a ani od aerolinek, stejně jako od celé země, nevím, co čekat.

Díky.

Jirka

Naposledy upravil Joshuaboy dne 02 kvě 2010 18:14, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku: Re: názory na JAR
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 18:16 
VIP

Bol som pred troma rokmi v okolí Sun City. Navštívili sme prírodný park Pilanesberg. Jazdili sme požičaným autom po okolitom vidieku (a tiež v NP). Necítil som nejaké nebezpečie. V tom prírodnom parku napríklad dovolenkovali biele rodiny aj z Európy z malými deťmi, stanovali a tak podobne ... Ale napríklad pred Johanesburgom ma varovali, ale ja o veľké mestá záujem nemám, takže som bol akurát na letisku.

Osobne by som veľmi rád navštívil "divokejší" národný park, ale ja sa zasa bojím malárie. Nie je očkovanie, sú len tabletky, ktoré sa berú preventívne a zaručia len slabší priebeh choroby, nie imunitu. A vedľajšie účinky týchto tabletiek ma veru zatiaľ riadne odstrašujú.

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 18:20 
VIP

Číst na netu, že po skončení apartheidu probíhá jakási pomsta černošského obyvatelstva, a denně jsou zavražděny dvě osoby bílé pleti, stejně jako to, že znásilnění je běžná věc, že je to krajina s extrémním počtem HIV nakažených, že Africký národní kongres útoky proti bílé menšině když už přímo nepodporuje, tak alespoň nijak aktivně nevytváří podmínky pro to, aby kriminalita klesala... já fakt nechápu, co ta ségra od kamarádky blbla, proč se tam vdávala... :shock:

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 18:37 
Návštěvník

Jižní Afrika je v pohodě. Pár let jsem tam bydlel a klidně bych se i vrátil, jen mám teď práci v Evropě a Jihovýchodní Asii. Jezdím tam každý rok s svými dětmi (věk 8 a 5) a nikdy jsme žádný problém neměli a to někdy vyrazíme i do center větších měst. Pravda je, že někam kde se mi to nelíbí nelezu. Podobné by to bylo třeba s Chánovem v ČR.

BTW. Děti bych doma v 10 hodin večer jít napřed po ulici nenechal(aby mi nebyli na očích nějakou dobu), tam jsou pořád místa kde to jde. Stejně tak jako v HK to ještě nekdě jde.

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:04 
VIP

Tak já tam asi pojedu. Ale kdybych dlooouho nepsal, tak to bylo rozhodnutí chybné... Nechci si z toho dělat srandu, ale bez humoru bychom se snad zbláznili, ne? ;)

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:15 
VIP

Asi jak kde. Třeba Kapské Město (turistický střed) a vyloženě turistické místa jako to Sun City, Krugrův NP + další národní parky sů v pohodě. Pokud sa člověk pohybuje tam kde má. Což ovšem vcelku není problém, už zdálky jde vidět kde asi tak bývajů bubáci a kde tak není zrovna uplně bezpečno ani za bílého dne. O nějakých townshipech (slumy na předměstí) ani nemluvě, tam je to vyložená sebevražda. To neznamená že by někoho nemohli přepadnůt aj v "bílých" čvrtích, ale to už je riziko téměř všude na světě. Ikdyž tu asi pořád o neco větší, to asi jo.

Určitě tam není tak bezpečno jak třeba u nás nebo v Evropě všeobecně, ale pokud má člověk aspoň trochu zdravého rozumu, je riziko nějakých problémů zredukované o 90%.

Zrovna před chvílu u ma byl na návštěvě člověk co tam 40 let žil a JAR sme probíraly. On už by sa tam v životě nevrátil (právě kvůli (ne) bezpečnosti a toho, že zažil jaký ráj na zemi to kdysi byl) ale pro turisty je to pořád eště nádherná země, aj za cenu toho rizika.

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:18 
VIP

Sau, jasně. Já se budu držet svých hostitelů. Pokud dokázali přežít oni, tak snad se to podaří i mě...

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:21 
VIP

No tak pokud tam budeš mět hostitele, lidi kteří tam nejaký ten rok žijů a vijá co a jak, tak je to už v podstatě uplně v pohodě.

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:39 
Moderátor

JAR je obrovská a kontrastní země jak přírodou, tak lidmi. A taky nejvyspělejší. Za 30 dní jsme po ní najezdili bezmála 15 000 km a kromě Joburgu, kde s námi dobrovolně chodili policisté a Soweta, kde lze počítat se vším, jsme se cítili minimálně stejně bezpečně jako v ČR. Při trecích v Dračích nám radili místní, Zuluové se ve vesnicích nemohli nabažit pohledu do kamery a poté, co nám odešli brzdy v půjčeném autě na Kalahari jsme po nabídnuté 2x pálené slivovici absolvovali veselé noční safari (Botswana-JAR-Botswana-JAR-...) s rangery při fotolovu na místní druh klokanů (nebyl to úlet způsobený moravským mokem). Kdykoliv bych se do JAR vrátil (a že to již brzy plánuji) i s malou dcerou. Jen bych už asi neměl ambici fotit běžícího zuřivého slona z pár metrů. Za takovou hloupost však JAR nemůže...

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:48 
VIP

Policejní ochranu v Johannesburghu mít nebudem... Sakra, já si vlastně uvědomuji, že nevím, kde ta její sestra, k níž máme jet, bydlí. Vím,že se má přiletět do JNB... Do prčič, to musím zjistit :-)) Trošku mě zarazil slivovicový výlet, po němž jsi viděl klokany... Já až dosud myslel, že to je zvíře výhradně australské (pokud pominu export do místních ZOO)...

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:51 
VIP

slivovice, vedro.....klokani. jednoduchá rovnice :D

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:53 
VIP

Jasně, že mě to nenapadlo hned :-)))) A co cenová hladina v JAR?

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:57 
VIP

Tak jak u nás. Krom benzínu, ten je (byl) za nejakých 16-17 Kč :)

Nejde ale nevzpomět vynikající a v restauraci na naše poměry levné steaky a tradiční fish and chips :)

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 20:58 
VIP

Sau, četl jsem, že i trošku levnější, ale dám na názory místních diskutérů :-) Co klokani, viděls je taky? :-))

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010 21:04 
VIP

Tak jak co, neco levnější, neco dražší, v průměru tak nejak nastejno. A taky záleží kde sa nakupuje. Spar, Seven Eleven, Pick N' Pay apd. byly levnější, Woolworths třeba dražší a kvalitnější. Ale všeobecně to ani pro obyčejného čecha není cenově problém.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina