Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2019 05:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kypr
PříspěvekNapsal: 04 srp 2017 10:31 
Diskutér

Chystám se s přítelkyní na týden na severní část Kypru. Základna bude kolem Kyrenie. Chtěl bych poprosit o info, jestli nás severní část zabaví na celý týden a nemusím tedy řešit autopůjčovnu, která nemá problém přejíždět přes S a J část. Případně, jestli je v jižní části něco, co rozhodně stojí za to vidět. Moc děkuji.

PříspěvekNapsal: 04 srp 2017 10:36 
VIP

no my sme boli na severnom Cypre par rokov dozadu na 4 dni a autom sme to pobehali cele. Keby sa dalo kupat (bol koniec marca), tak urcite sa da tyzden zabavit. Do juznej sa dostanes lahko aj bez auta, v Nicosii zaparkujes na severe, za par minut prejdes pesi hranicu a si tam. odtial by aj nejake busy mohli ist na pobrezie, ale nam stacila chvila v juznej casti mesta a hned sme sli na sever, kde to je predsa viac "orientalne" a zabavnejsie.

PříspěvekNapsal: 02 říj 2017 12:21 
VIP

Jizni Kypr: mate nekdo typy, co nevynechat, pekne plaze, prirodni scenerie?? Pripadne kde zakotvit, prilet do Larnacy. Zvazujeme cca 10 -14 dni s detma, jestli prejet i na sever...

PříspěvekNapsal: 02 říj 2017 14:25 
Diskutér

Byli jsme v cervnu na 12 dni s dvouletym ditetem, lety do/z Larnaky, auto pujceny na celou dobu. Prvni pulku jsme bydleli přes airbnb v apartmanovym komplexu v Tersefanou, cca 15 minut od letiste, 10 minut na plaz, kousek na paterni dalnici. Idealni vychozi bod pro vychodni cast ostrova. Byli jsme 1 den na vychode (cavo greco, agya napa), jinak po plazich a kratsich prochazkach. Pak jsme se presunuli k Paphosu (bydleni kousek od plaze JV od Paphosu), vlastne taky kousek od letiste. Vylety souteska Avakas, plaz Lara, severni pobrezi poloostrova Akamas, vinice, vylet do hor (Olympos). Tedy asi vice prilezitosti na vylety z Paphosu nez z Larnaky, ale na rozdil od okoli Larnaky jsou u Paphosu (s vyjimkou Lary) vsechny plaze hlavne kamenite. Jako zakladna by se asi vice hodila treba Pegeia (ci něco obdobneho na SZ od Paphosu), usetrilo by to par hodin v aute (krom Olympu jsme vlastne vzdy jeli timto smerem a i ten je cca stejne daleko i z Larnaky). Zpetnym pohledem jsem byl s naplni spokojen, mozna bych pridal jeste den navic dalsi vylet do hor (nebo si tam zajistil 1-2 noci ubytko v ramci prejezdu Larnaka - Paphos).
Okupovanou cast jsme vynechali.

PříspěvekNapsal: 04 říj 2017 12:31 
VIP

Díky.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2018 20:16 
Tazatel

Ahojte,

chcem Vas poprosit o radu k Cypru-Paphosu a konkretnek u poloostrovu Akamas-rezervaciu. Ako to navstivit aspon scasti na vlastnu past? Nieco som k tomu cital, ze tam treba terenejsie auto, mate skusenosti aj s osobnym, kde vsade sa dalo ist s osobnym? Dakujem.

PříspěvekNapsal: 28 dub 2018 08:04 
VIP

záleží, jak jsi šikovný řidič a jak máš dobrou pojistku, kdyby něco. Některé cesty jsou v pohodě osobákem, některé jsou dost hraniční. Neřekl bych, že to vůbec nejde, ale je to prasárna.
Podobně jako na Islandu do Duhových hor, doporučen zvednutý podvozek a 4x4, ale jsou řidiči co tam dojedou s nejlevnějším economy Hyuindai i10.
Byl jsem tam před měsícem, některé cesty jsem jel, ale třeba zrovna tu pobřežní od afrodity na sever Akamasu jsme se rozhodli vynechat. Šli jsme Afrodita nature trail a kus jsme šli pěšo po té silnici, stav byl opravdu hraniční. Rovné úseky v pohodě, ale ve stoupáních jsou vymleté výmoly a koleje, kde bych se dost bál, že o to vezmu podvozkem. Nakonec jsme se vydali přejet Akamas do vnitrozemí po jiné cestě, blíže k Polis, tam se dalo vyjet nahoru po asfaltu.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2018 09:45 
VIP

Ahoj, zkusím to ještě tady. Chytl jsem dvoueurocentovou letenku a na konci srpna letím na dva a půl dne na Kypr (přílet ve čtvrtek v 9:30, odlet v sobotu v 16:00). Přiletím do Larnaky a taky z ní odlétám.

Během té doby bych nerad zůstal pouze v Larnace a rád bych projel pobřeží mezi Larnakou a Paphosem. Protože budu sám, rád bych se obešel bez auta. Plus myslím, že Kypr s jízdou vlevo není vhodným místem pro ztrátu auto-půjčovacího panictví. Ohledně autobusů jsem si z diskuzí už přečetl, že mají snad horší pověst než ČD...

Do Paphosu nebo Nikosie se nějak dostanu díky Intercity Buses (http://www.intercity-buses.com). :arrow: Avšak jak to udělat s místy jako Kourion nebo Aphrodite's Rock? Nezdají se, že by tam byly nějaké zastávky... Má někdo zkušenost?

Ubytko mám prozatím na celou dobu v Larnace, ale lze operativně upravit (Booking bez platby předem s možností zrušení zdarma).

Trochu na okraj, co jsem hledal auta, na mé termíny jakž takž slušné vychází půjčovna "Keddy" (8,2* na rentalcars.com). 70€ na 3 dny bez pojištění. To bych chtěl externí. Nějaké zkušenosti s touto značkou?

Díky

PříspěvekNapsal: 10 črc 2018 15:44 
Diskutér

Gratulace k 2c letence, mě to uteklo tak o pár hodin...nejsem holt noční hejl :-D

Já být tebou, tak se na Paphos vyprdnu a jednu objenovat krásné pláže v Aya Napě. Z Larnaky jsi tam tak za 2h busem (1h autem) a ty pláže jsou tam úžasný. S těmi autobusy to není tak hrozné, mezi většími městy jezdí. Nikósie bude koncem srpna solidní výheň a bude tam na padnutí (na konci dubna už tam bylo přes den kolem 30°C). Za 2 dny se toho stějně moc stihnout nedá, tak bych si užil moře.

My jeli na Kourion i Afroditu autem, takže v tomhle neporadím, ale většina hotelů kde jsme spali organizovali fakultativní výlety, kde tě tam za slušný bakšiš odvezou. Mám případně kontakt na super apartmán v Aya Napě, tak pokud by byl zájem, SZ!

Ad. Auto, já našel na konec srpna u Alama auto i za 55€. Já pár aut od Keddy viděl, ale zkušenost nemám. My půjčovali GetYourCar (převlečený Sixt) a max. spokojenost.

PříspěvekNapsal: 05 zář 2018 21:38 
VIP

Ahoj, máte někdo zkušenost s Kyprem v prosinci, jaké je tam počasí a co všechno se tam dá podniknout. Díky

PříspěvekNapsal: 09 úno 2019 21:48 
Kolemjdoucí

Na zacatku brezna planujeme prodlouzeny vikend na Kypru (patek odpoledne-pondeli rano). Priletime do Larnaky a budeme mit pujcene auta. Ma nekdo tip, co behem vikendu navstivit?

PříspěvekNapsal: 12 úno 2019 20:16 
Návštěvník

Budu to mít stejně. Jen o měsíc později a bez auta (vše busem).

http://www.cyprusbybus.com/routes.aspx?sid=10

Zatím jen hrubý nástřel plánu:
pá - Larnaca
so - ráno na chvíli do Limasolu, po obědě Paphos
ne - přesun do Nikosie, večer zpět do Larnaky
po - brzo ráno zpět (v 7h let s CY do PRG -> snad nějaký tágo chytím, případně stopem na letiště)

PříspěvekNapsal: 12 říj 2019 16:15 
VIP

Měl byste někdo tip na pěkné šnorchlování v okolí Paphosu? Může být i trochu vzdálenější, tak do 50 km.
Je na konci října teplota moře ještě vhodná na delší cachtání?

PříspěvekNapsal: 12 říj 2019 20:56 
Moderátor

Na "pěkné" je potřeba zapomenout... Sem tam ryba tam je..., občas plastová či nafukovací...
Hezká je Blue Lagoon, pár rybek tam plave (ale oproti skutečně pěkným místům daleko za očekáváním), lze tam jet buď lodí nebo přejet autem a jít cca 5 km pěšky. Laguna samotná je hezká a s neoprénem to určitě půjde...:-). V září to bylo opravdu průzračné, modré a teplé...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina