Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 14:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Londýn
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009 20:08 
Administrátor

Uvítám rady a tipy co v Londýně navštívit.

Předmět příspěvku: Re: Londýn
PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 13:10 
VIP

V neděli jsme se vrátili ze 4 denního výletu v Londýně. Co jsme navštívili: Hyde Park - teď před vánoci je tam lunapark, vánoční trhy a icerink, mají otevřeno do 22.00 hod.
Další bylo Westminster Abbey, House of Parliament / Big Ben - vstup zdarma, Trafalgar Sq. a Piccadily Circus - obě náměstí super, ale mraky lidí, China Town a Soho - spousta malých hospůdek s dobrými cenami, London Eye - šílená cena, ale stojí za ten výhled, když je pěkné počasí (my měli v pátek modrou oblohu :lol: ),
dále jsme jeli lodí - City Cruises - z Westminster Pier do Greenwich Pier - cesta trvala tak 1.10 hod, krásný výhled na hlavní památky a čtvrť Docklands, V Greenwich je hvězdárna s nultým poledníkem - vstup zdarma.
Další, co stojí za vidění katedrála Sv. Pavla, dá se vylézt až na kopuli - z venku, odkud je nádherný výhled na Temži a celý Londýn. No a jak jinak než navštívit Tower Bridge a hrad Tower of London. Další zajímavostí by mohla být bitevní loď HMS Belfast, která je mezi mosty Tower bridge a London Bridge.
A co se týká nákupů, tak Oxford Cirkus a ulice Oxford St. s okolím jasně vede :D
Typ na slevy v některých atrakcích a restauracích: www.discountbritain.net , využili jsme bez problémů.

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 16:04 
Moderátor

Vždy když je čas, tak se jedu podívat na Abbey Road. Kde je snad nejznámější přechod na světě :-)

Obrázek

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 21:12 
VIP

Co napsat k Londýnu…?? Snad jedno z nejzajímavějších měst, které jsem mohl navštívit. Město, ve kterém díky své kosmopolitní společnosti, zapadneš hned a ztratíš se v davu..
Město kde najdeš vše…a v podstatě nic.
Protože se stalo mou hlavní přestupní stanicí do jiných destinací, navštívil jsem ho více než 20x . Nebudu se teď zbytečně rozepisovat nad množstvím muzeí a galerií, ale dám jen poslední gurmánský objev.
Při zpáteční cestě po Asii jsme měli na Londýn 3 dny. Pokaždé navštěvuji ráno SKVĚLÉ a útulně ,,dirty,, bistro Kozzy caffe, které mě dostalo svou atmosférou…
Nikdy není kam spěchat, vychutnáváš si každý doušek kafffffeeee.. A dělají tady tu nejlepší Mega breakfast, co znám …orestovaný toustový chleba s máslem… hrášek.. klobásky.. vejce.. slanina… džus cca 6 liber. Skvělá obsluha, skvělí uchaři.. Odcházíš s totálně plným břichem..
Takže Kozzy Caffe: Londyn, Red Lion Street, WC1 (metro stanice Holborn)

Odkaz:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 67.26,,0,5

Ale to není to o čem měl být můj příspěvek. Při našem posledním loudání se Londýnem jsme navštívili Dickensnovo museum. (jako náhodou kousek od Kozz..) Při zpáteční cestě nám samozřejmě vyhladlo a ejhle pěkný pub o nazvu Yorkshire Gray. Na tom by nebylo nic závratného, ale na upoutávce ve výloze nabízeli hovězí steaky o velikosti talíře za 12 liber, což ani u nás není…!!! Vklouzli jsem dovnitř a objednali si.
Na cepu byl Heineken, Guinness a asi 4 místní ležáci. Nemohlo nám uniknout, jak se číšníci spolu bavili a my zaslechli ,,slovanský,, přízvuk. Samozřejmě ze to byli polští Chłopcy z Mazur. Popovídali jsem si o živote v Londýně, co nového tady u nás a v pohraničí (já ostravsko). A my dostali OPRAVDU steaky jako drata…

K YorksirGray se vaze ještě jedna velice pěkná příhoda s pivem…ale to zase jindy a v jiné sekci…
Takže pokus chcete opravdu pořádný tlustý, velký, krvavý a cenově přijatelný steak..tak už víte kde….

Yorkshire Gray: Londyn, Theobalds road, WC1

Odkaz:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 8,,0,-3.79

PříspěvekNapsal: 17 pro 2009 17:44 
Diskutér

slevy na různé vstupy (2 za cenu 1) :

http://www.daysoutguide.co.uk/attractio ... ondon.aspx

osobně vyzkoušeno např. v Madame Tussauds nebo Sea Life London Aquarium.
Nutno u pokladny odevzdat vytištěný kupon a ukázat na ten den platný lístek na metro nebo vlak National Rail train. Všude naprosto bez problémů.

PříspěvekNapsal: 28 led 2010 23:56 
Administrátor

Máte tip na oblast, kam se v Londýně vypravit za nákupy se zlevněným zbožím zaměřeným na oblečení pro volný čas, respektive turistické boty, bundy atd.?

PříspěvekNapsal: 29 led 2010 00:48 
Tazatel

Luko píše:
Máte tip na oblast, kam se v Londýně vypravit za nákupy se zlevněným zbožím zaměřeným na oblečení pro volný čas, respektive turistické boty, bundy atd.?

http://www.tkmaxx.com/page/storelocator

PříspěvekNapsal: 29 led 2010 09:50 
Nováček

Luko píše:

Doporučuji Oxford street - vše na jednom místě a plno obchodů se super slevami. Ideálně potom dojít po Regent street až na Piccadillly circus, kde se nachází Lillywhites. Prodávají tam sportovní oblečení všech možných značek s obrovskými slevami. Vždycky odtud odcházím obvěšená igelitkama! 8-)

PříspěvekNapsal: 29 led 2010 09:51 
Nováček

Ještě jsem objevila pěkný plánek Oxford street, kde jsou vyznačené všechny hlavní obchody i s popisem, co prodávají. http://www.streetsensation.co.uk/oxford/os_intro.htm

PříspěvekNapsal: 29 led 2010 10:07 
Diskutér

http://www.londontoolkit.com/mnu/london_whattodo.htm

co v Londýně? no přeci galerie, muzea, ale určitě si tam každý něco najde

PříspěvekNapsal: 18 úno 2010 20:10 
Tazatel

U Londýna bych zmínil jak cestovat v MHD s Oyster Card (vychytanou a dokonalou verze něčeho, co asi chtěli spustit tunelradní v Praze jako Opencard).
Pořídíte ji na místě, na stanici metra na letišti, dáte vratný poplatek za půjčení 3 libry a načerpáte si na ni nějaké libry jsko kredit. Není potřeba žádnou fotografii apod. jako chtějí v Paříži). Při vstupu do MHD - v metru u turniketu, v autobusu na stojánku u řidiče jen přiložíte k pípnutí a odečítá se vám to z kreditu. Je tam denní limit, teď si nevzpomenu kolik liber (kolem 6,50) a pak už je každá další jízda až do půlnoci zadarmo. Pokud využíváte jen autobusy, je to 3,50/ den. Oyster Card nemá omezenou platnost, pokud cestujete do Londýna častěji, můžete si ji nechat a pak zase použít.
Při ukočení pobytu nám dělali problém, když jsme ji chtěli vrátit a dostat zpět i zálohu, ale jen to zkoušeli, trvali jsme si na svém a vyplatili vše co na kartě bylo.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2010 08:00 
Moderátor

Jenom krátký dodatek k OysterCard - pokud si rovnou při "koupi" karty zakoupíte týdenní (a delší) jízdenku na x zón, pak neplatíte za kartu vůbec. Zálohu ale zpět nedostanete.

Narozdíl od Prahy lze dobíjet pohodlně přes internet, v prakticky každé trafice a menším obchůdku s logem Oyster (na předměstích), nebo v každé stanici metra je několik různých automatů (některé berou jen mince, některé nevrací, některé neberou karty...), a v pracovní době je skoro na všech stanicích i normální okénko s lidskou obsluhou.

Jezdit na jednotlivé lístky se nevyplatí, i pro jednu-dvě jízdy čímkoliv je lepší si koupit Oyster a pak vrátit.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2010 11:36 
Diskutér

Já byl v Londýně na pár dní v lednu a měl jsem kartu pouze na autobusy za 3,90L/den a max. spokojenost...platí to po celém městě bez hlídání nějakých zón a používal jsem to jako vyhlídkovodopravní prostředek vlastně pořád, metro mě vůbec nechybělo, protože jsem nikam nespěchal a chtěl se i trochu rozhlédnout po městě z pohodlí 1.patra :shock: nebo to lze řešit efektívněji? S mojí chabou znalostí AJ jsem nic lepšího neobjevil...

PříspěvekNapsal: 19 úno 2010 12:42 
VIP

My jsme si taktéž pořídili v Londýně Oyster kartu na zálohu 3 libry a v poslední večer před odjezdem jsme ji normálně asi ve 21.hodin vrátili v metru v okénku (překvapilo mě, že měli např. v této stanici - Paddington otevřeno až asi do 22.30h.), vyplatili nám neprojetý zbytek i zálohu, ani jsem nic nemusela říkat, pouze že vracím kartu...úplně bez problému. Jinak jezdili jsme pouze busem, sice to trvá déle, ale člověk si prohlédne město z horního patra (za pár korun), některé linky jezdí skoro po stejné trase jako vyhlídkové autobusy. Denní limit při platbě Oyster kartou skutečně 3,9liber ;) po celém městě bez ohledu na počet stanic.

PříspěvekNapsal: 22 úno 2010 11:49 
Diskutér

Ahoj, mohl byste mi nekdo prosim porad, jak by se dalo nejlevneji dostat ze Stanstedu na Gatwick?
Je nutne jet pres Londyn nebo tam jezdi neco cenove prijatelneho primo? Nasel jsem bus za 58liber pro dva, coz se mi fakt davat nechce :?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina