Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 lis 2019 12:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Francouzská Polynésie
PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 11:54 
Tazatel

O jakou aerolinku se jedná ? Koukal jsem v Matrixu na období Březen-Květen a z Mnichova vychází nejlevněji United za cca 32 tisíc.

Mnichov mám teda docela z ruky, naopak Vídeň by byla super, ale vadí mi ty stále nejasný pravidla ohledně přestupů v Číně...

PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 12:27 
Moderátor

Bong píše:
Tak momentálně se dá letět během března/dubna 2020: VIE - AKL za cca 613 EUR s China Southern + AKL - PPT za cca 650 NZD s Air New Zealand.

Tedy dohromady cca 25500 v českejch. A Nový Zéland by mě i docela zajímal, narozdíl od SF/LA...

Trochu mě děsí 30h let s China Southern s přestupy v CAN a URC. Víza teď neřeším, to bych si případně ještě zjistil.

Co na to říkate ? Uvažovat nad touhle kombinací nebo radši ještě vyčkat ?

Volba přes Zéland / USA je otázka volby bez ohledu na aerolinku. U Číňanů nevíš jistě, co vymyslí s transit vízy při vícenásobném přestupu, asi bych volil raději CA s přestupem v PEK nebo jinou aerolinku
Obecně přes US rychlejší a levnější, přes Zéland nutno počítat i s novým výpalným za vstup či let přes NZ. Přesto preferuji Zéland a vždy se tam nebo v Austrálii zastavím.
- Počítej s tím, že nejlevnější let s NZ AKL-PPT bývá bez zavazadel a bez jídla. Pokud poletíš stylověji s TN, je to v ceně - takže porovnat aktuální nabídku. Ale NZ bývá levnější.
- Bez jídla samozřejmě vydržíš (dostaneš jen vodu) a pokud navíc předtím navštívíš Strata lounge (DC, PP, LK,... nebo i placeně), stojí to za to. Dobrá jídla, solidní vína, pravý Requefort,... při cenách v NZ dobrý poměr.
- Vyber přílet nejlépe odpoledne, taxi z letiště jsou drahá a v noci ještě víc, do 17. hodin jezdí bus do Papeete
- letenka představuje v případě Polynésie bohužel spíš tu levnější část cesty...

PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 14:45 
Tazatel

Jo, na poplatek za vstup v případě NZ jsem se shodou okolností dneska díval... Ale NZ bych rád v rámci cesty navštívil, tak by mi nevadilo zaplatit. Narozdíl od US, kde bych nejradši ani nevylezl z letiště. Na China Airlines kouknu, díky za tip.

Že by v ceně nebyly zavazadla by mi nevadilo, vzhledem k množství přesunů v rámci FP bych určitě letěl jenom s batohem, bez ohledu na to, jestli jsou odbavený zavazadla v ceně nebo ne. Díky za tip ohledně salonku, LK mám, takže bych určitě využil.

Jinak na Tahiti je docela doporučovaný tohle ubytování: http://fare-suisse.com/
V ceně by měl být i transfer z letiště...

S cenovou hladinou ve FP jsem se obeznámil... No, výhoda je, že už mi Seychely nepřipadají tak drahý :-D Přesto bych se s tou letenku do PPT chtěl vejít tak do těch 25 tis.

PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 16:07 
VIP

Bývá Vídeň/Londýn do SFO a okolí kolem 200 eur (mi se to povedlo pod 150) a pak s FrenchBlue hladoletem cca 430 eur, takže na jednu stranu jsi na NZ a druhou už na místě. Měli od léta začit létat přímo z Pařiže bez stopky v USA.

PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 20:13 
Moderátor

Bong píše:
Jinak na Tahiti je docela doporučovaný tohle ubytování: http://fare-suisse.com/
V ceně by měl být i transfer z letiště...

Paofai je kousek od centra, blízko je fajn kostel se skvělou nedělní mší, pěkný park za silnicí a obchod Champion za rohem... Cena je rozumná, dá se levněji i dráž...

PříspěvekNapsal: 28 zář 2019 00:12 
VIP

baraba píše:
Bývá Vídeň/Londýn do SFO a okolí kolem 200 eur (mi se to povedlo pod 150) a pak s FrenchBlue hladoletem cca 430 eur, takže na jednu stranu jsi na NZ a druhou už na místě. Měli od léta začit létat přímo z Pařiže bez stopky v USA.

Chvilku jsem věnoval recenzím na tu aerolinku FrenchBlue a jsou vážně hrůzný... (škrtnul jsem je jako potenciálního dopravce).
Je to takovej očesanej Ryanair. :?

PříspěvekNapsal: 28 zář 2019 12:34 
VIP

a zas to tak strašný nebylo, asi se nedíváš na data vzniku recenzí, začínali před 2 lety, jo stravu si musíš předem zaplatit, vodu dají a zábava taky je, měli jsme noční let s příletem do PPT po sedmé ranní, takže tady to velmi dobrý a odlet nacpaný po snídani se do SFO dá krásně přežít.
Uplně bych je nezatracoval

PříspěvekNapsal: 28 zář 2019 12:41 
Tazatel

V případě cesty přes SFO jsem French Bee zvažoval. Recenze jsem si četl, no... V dost případech si za problémy ale lidi mohli sami, když si neprostudovali instrukce na stránkách aerolinky (např. konec check-in 90 min. před odletem, to se tam objevovalo poměrně často).

Jako radši bych letěl s nějakou normální aerolinkou, začal jsem sledovat i akce z USA. Ikdyž třeba American Airlines taky nemají hodnocení kdovíjaký... Samozřejmě jsem si plně vědom toho, že letecká přeprava prostě generuje relativně dost nasranejch lidí a to se v hodnoceních projeví.

PříspěvekNapsal: 28 zář 2019 13:31 
Moderátor

AA do PPT nelétají, jen United... Už ze dříve tu najdeš, že občas pod Deltou má z některých měst USA AF dobrou cenu. Jinak Air Tahiti Nui létá od nedávna z Paříže s B787 a mohou na to mít solidní akce. S nimi je cesta vždy velmi příjemná.

PříspěvekNapsal: 28 zář 2019 13:45 
VIP

Bong píše:
O jakou aerolinku se jedná ? Koukal jsem v Matrixu na období Březen-Květen a z Mnichova vychází nejlevněji United za cca 32 tisíc.

Mnichov mám teda docela z ruky, naopak Vídeň by byla super, ale vadí mi ty stále nejasný pravidla ohledně přestupů v Číně...

Bylo to BA,VS a Tahiti Nui

PříspěvekNapsal: 29 zář 2019 13:50 
Tazatel

Díky za upřesnění :-)

No, tak nějakou představu / itinerář mám, termín taky... Takže jak se objeví nějaký normální letenky pod 25 tis. v období březen-květen 2020, vezmu to.

Pokud jde o Maupiti, uvažuju, že tam prostě přiletím a nějaký ubytování zkusím sehnat na místě, neb ta komunikace je fakt tristní... Aspoň to bude trochu dobrodružnější :-)

PříspěvekNapsal: 29 zář 2019 20:28 
VIP

Maupiti bude problém, pochybuju, že na místě budeš úspěšný, taky jsem dopředu nic nesehnal, řešil jsem to příletem a odletem v ten samý den, naštěstí s Bora B. pasem můžeš měnit lety a schánět ubytko až do příletu do PPT. Lítá to tam tak řidko, že jen v určitý dny více než jednou. Na moto se sjedou čluny ubytovatelů a rozvezou si svoje hosty, nevypadalo to na majitele, pokud vládneš francouzštinou...

PříspěvekNapsal: 13 říj 2019 12:17 
VIP

Mate niekto skusenost s bookvanim Aremiti Ferry medzi Tahiti>Moorea?
Pokusam sa booknut cestu tam na 25. nov a spat 28. nov, ale system mi neukazuje ziadne volne terminy aj ked podla schedule ano...
nejaky tipy?
Dik

Přílohy:
moorea_ferry.png
moorea_ferry.png [ 37.95 KiB | Zobrazeno 336 krát ]

PříspěvekNapsal: 13 říj 2019 12:40 
Kolemjdoucí

chlapec10 píše:
Pokusam sa booknut cestu tam na 25. nov a spat 28. nov, ale system mi neukazuje ziadne volne terminy aj ked podla schedule ano...
nejaky tipy?
Dik

Pred 2,5 rokem jsme jeli bez rezervace, listek jsme kupovali primo pri nastupu, ale jeli jsme bez auta. To jsme si pujcovali az na Moree. Primo Tahiti v zasade ani moc nedoporucuji...

PříspěvekNapsal: 13 říj 2019 17:16 
VIP

sirjames píše:
chlapec10 píše:
nejaky tipy?
Dik

Pred 2,5 rokem jsme jeli bez rezervace, listek jsme kupovali primo pri nastupu, ale jeli jsme bez auta. To jsme si pujcovali az na Moree. Primo Tahiti v zasade ani moc nedoporucuji...

Zobrat auto v Moorea mam ako zalozny plan, ale tato varianta je bohuzial drahsa :/
Auto PPT je 113 Eur + nejakych 20 Eur maritime poistenie + 75 Eur ferry ticket
Auto Moorea je 200 Eur + taxik PPT-Ferry Terminal a pri ceste spat som chcel auto vyuzit este vecer na PPT, kezdze posledna lod Moorea>PPT ide okolo 17:00, ale odlet z PPT mam az o 02:00,

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina