Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2019 04:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Francouzská Polynésie
PříspěvekNapsal: 23 črc 2019 10:53 
Kolemjdoucí

burito píše:
floodland píše:
... na ostrově sice jezdí autobus, ale nikdo neví kdy. Ani na recepci hotelu nebyli schopny poskytnout informaci, kdy jede autobus, případně, kde to zjistit. Nic jenom úsměv a pokrčení rameny.

Autobusy na Moorea jezdí dva a pravidelně. Vždy k příjezdu a odjezdu ferry, každý objede do půlky ostrov z opačných stran a končí v Hauru. To trvá tak 40 minut a bus odjíždí cca 20 minut po příjezdu ferry a je v přístavu cca 20 minut před odjezdem. Přesný rozpis sice není, ale - to funguje dobře. Cena 300 CFP.

Jinak Painapaopao backpacker je výborný, společná kuchyňka venku, wifi všude... Jen lokace moc ne, proto doporučuji optimálně Tipaniers nebo Sun Set Beach. Jsou tam pak i pěkné resorty, moc fajn holky jsou v Intercontinentalu v Avisu, studenější je Sofitel, Hilton a Manava ...

V Sunset Beach jsem bydlel...pecka

PříspěvekNapsal: 25 črc 2019 14:43 
Tazatel

Díky moc za všechny rady a tipy.

Bohužel se mi nedaří sehnat něco slušnýho na Maupiti (tenhle ostrov si nakonec nechci nechat ujít), asi to chce plánovat s větším předstihem než 2 měsíce (i celkově, co jsem tak koukal Booking, Airbnb)

No, nakonec jsem na říjen využil akci Qatar Airways z Prahy na Seychelly + jsem využil jejich nabídku na stopover v Doha...

A FP budu plánovat na duben / květen 2020...

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 10:03 
VIP

Dam aj jednu otazku ohladom FP.... To, ze Bora je topka je zname, bohuzial z PPT do BOB sa clovek pod 300 Eur nedostane.

A teraz ta dilema, keby som zaplatil 2000 Eur za letenku do PPT tak 300 Eur neriesim, ale mna ta letenka stala cca 350 Eur (+25k mil) a mam blok platit skoro rovnako sumu za 40 minutovy island hopper ako som zaplatil za letenku cez pol sveta...
Otazka teda znie, ci to je az tak velka strata ked pojdem napriklad iba na Mo'oreu,
Dik za feedback

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 10:56 
VIP

chlapec10 píše:
Dam aj jednu otazku ohladom FP.... To, ze Bora je topka je zname, bohuzial z PPT do BOB sa clovek pod 300 Eur nedostane.

A teraz ta dilema, keby som zaplatil 2000 Eur za letenku do PPT tak 300 Eur neriesim, ale mna ta letenka stala cca 350 Eur (+25k mil) a mam blok platit skoro rovnako sumu za 40 minutovy island hopper ako som zaplatil za letenku cez pol sveta...
Otazka teda znie, ci to je az tak velka strata ked pojdem napriklad iba na Mo'oreu,
Dik za feedback

Asi takhle: let na trase PPT-BOR {pokud si stoupneš fčas u nástupu, k letadlu popoběhneš, a obsadíš levou stranu, nejsou místenky na sedačky} je s tím přistáním na Boře možná nejhezčí let na týhle planetě. A já jsem byl z BB nadšenej.
Ale je to o náhodě, my tam byli ve dnech, kdy tam nebylo žádné velké plavidlo. Jaxe tu dočteš, dojmy z náfštěvy jsou hodně individuální.
Nestresuj se s Borou a klidně se na ní vybodni. Užij si pořádně Mooreu a těch 300 € investuj třeba do nějakejch aktivit.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 10:59 
Moderátor

Bez Bory to přežiješ... Pokud máš čas a koupíš pass na víc ostrovů, pak to není tak zlé, pokud zapomeneš na poměry ceny do Polynésie a v Polynésii.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 11:15 
VIP

máš ještě možnost zkusit zásobovací loď, ale je to o štěstí a můžeš to řešit až na místě. Koukal jsem jak to chodí na její první zastávce na Huahine, dříve se bylo na otevřené palubě, teď tam prý mají krytou jídelnu.

Přílohy:
IMG_2672.JPG
IMG_2672.JPG [ 187.09 KiB | Zobrazeno 771 krát ]

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 11:55 
Moderátor

To je dobrý nápad, jen když je hodně času... Vhodným přístavem na to je Uturoa na Raiatea.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 12:34 
VIP

Loď ale vyplouvá později odpoledne z přístavu v Papeete, obkrouží Společenské ostrovy, cena je více než krásná, ale málo místa a hodně místních, kteří se na rozdíl od nás vyznají. Naproti tomu, když trefíš počasí bude to zajímavý zážitek

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 14:04 
VIP

Diky za tipy
Citace:
Pokud máš čas a koupíš pass na víc ostrovů, pak to není tak zlé, pokud zapomeneš na poměry ceny do Polynésie a v Polynésii.

v FP budem necelych 5 dni takze island pass nema pre mna moc vyznam pri takejto dlzke
Citace:
Loď ale vyplouvá později odpoledne z přístavu v Papeete

tu lod som pozeral, ale na BOB to trva nejakych 13+ hodin.. horsie je, ze odchadza vzdy utorok+stvrtok o 16:00, ja prilietam o 15:55 v utorok :lol: takze ani lod neni varianta :cry:
Na vyber mam v principe len medzi ferry+Moorea alebo lietadlo+Bora (alebo Ostrov XY)

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 15:09 
Moderátor

Před lety jsem řešil to samé dilema, byl jsem na Tahiti na 3 noci a nechtělo se mi dávat 300E za let na BOB, ale nakonec jsem to dal a nelituju. Nechtěl jsem riskovat to, že by mě pak celou dobu štvalo, že jsem byl na Tahiti a nepodíval se na BOB. A i když si člověk říká, že o to nejde, tak věř že jde :D

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 15:17 
Moderátor

Při 5 dnech je to jen o rozhodnutí - buď Bora ano nebo ne. V Tvém případě bych doporučil Moorea + výlet (z Tahiti v 5 ráno) na Tetiaora. To vidím jako nejlepší poměr užití si a neplácání času ani (relativně) peněz. Pokud se Ti tam zalíbí, zopakuješ si to jinak i s Borou, to pro Tebe nebude problém...

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 15:44 
VIP

VanillA píše:
Před lety jsem řešil to samé dilema, byl jsem na Tahiti na 3 noci a nechtělo se mi dávat 300E za let na BOB, ale nakonec jsem to dal a nelituju. Nechtěl jsem riskovat to, že by mě pak celou dobu štvalo, že jsem byl na Tahiti a nepodíval se na BOB. A i když si člověk říká, že o to nejde, tak věř že jde :D
Jé hele, VanillA žije! Tebe ´sem tu už dlouho neviděl...
Popravdě, já to mám přesně takhle. Pokud se opravdu dostaneme s kámošem příští rok do Fr. Pol., pojedeme jenom Fakarava+Bora Bora, móóóžná den dva lodí na Moorea.

Ještě k předchozím textům:
- napsal jsem, že přelétávání je únavné a žere čas. Ano, to platí, ale my jsme tehdy letěli na Markézy, pak BB, pak Fakarava+Rangiroa, celkem 12 segmentů tuším, fšechno jsou to +- stejná Átéerka, furt se někde čekalo na letišti...
- pokud máš třeba jenom Pass na Společenské ostrovy, tak těch pár letů je naopak překrásnej zážitek, jak tu už někdo napsal, to taky platí.

2 chlapec10: Pokud máš jenom 5 dní, tak (dle mého osobního názoru) ti více přeletů opravdu sežere neúměrně času. Myslím, že ten princip výběru jsi pochopil a popsal přesně, a správně.
Nebo zkus psychologickou metodu Monte Carlo (pokud nevíš, nastuduj si). Mě to často dost pomůže.

PříspěvekNapsal: 29 črc 2019 15:27 
VIP

https://www.fly4free.com/flight-deals/e ... paign=push

PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 09:11 
Tazatel

Tak momentálně se dá letět během března/dubna 2020: VIE - AKL za cca 613 EUR s China Southern + AKL - PPT za cca 650 NZD s Air New Zealand.

Tedy dohromady cca 25500 v českejch. A Nový Zéland by mě i docela zajímal, narozdíl od SF/LA...

Trochu mě děsí 30h let s China Southern s přestupy v CAN a URC. Víza teď neřeším, to bych si případně ještě zjistil.

Co na to říkate ? Uvažovat nad touhle kombinací nebo radši ještě vyčkat ?

PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 09:39 
VIP

Bong píše:
Tak momentálně se dá letět během března/dubna 2020: VIE - AKL za cca 613 EUR s China Southern + AKL - PPT za cca 650 NZD s Air New Zealand.

Tedy dohromady cca 25500 v českejch. A Nový Zéland by mě i docela zajímal, narozdíl od SF/LA...

Trochu mě děsí 30h let s China Southern s přestupy v CAN a URC. Víza teď neřeším, to bych si případně ještě zjistil.

Co na to říkate ? Uvažovat nad touhle kombinací nebo radši ještě vyčkat ?

Nebo můžeš letět z Mnichova za 27 a vyhnout se Číně

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina