Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2019 03:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Francouzská Polynésie
PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 09:13 
Tazatel

Zdravím,

Na říjen / listopad (v případě FP spíš říjen) bych rád naplánoval nějakou delší dovolenou a tak nějak mi z toho vypadla Francouzská Polynésie. Případně pokud by to nevyšlo v říjnu, tak další "okno" bych viděl na duben/květen - chci se vyhnout dešťům (vím, že na statistiky se nedá úplně spolehnout) a nechce se mi tam lítat když je u nás už teplo...

Vzhledem k tomu, že cesta tam a zpět bude dost hrozná, rád bych to co nejlíp naplánoval...

Ohledně letenek, cenově nejlíp v současné době asi vychází kombinace levnejch letenek VIE -> SFO + na to navázat přelet na PPT s French Bee ?

Cesta opačným směrem přen AKL by asi byla zajímavější, resp. před odletem do PPT, pokud by to nebylo na jedné letence bych dal asi 1-2 noci pauzu a SF mně nijak neláká... Nicméně cenově momentálně nic moc (1500-2000€).

Jako neplánuju to nějak lowcost, ale většinou se na letenkách snažím něco ušetřit... Pár měsíců nazpět šlo udělat VIE -> SFO -> PPT za cca 20k, tak se mi nechce dávat pade :-) Nějak než přes US/NZ se tam asi za nějakou lepší cenu dostat nedá, co ?

Další věc jsou ostrovy... Baví mně chodit, ale tahle dovolená by byla spíš "plážová"... Chtěl jsem vidět Markézy, ale vzhledem k tomu, že ve FP budu mít čistýho času maximálně dva týdny, tak jsem se rozhodl neblbnout a koupit Bora Bora Pass, tzn. omezit to jen na Společenský Ostrovy.

S ohledem na to, že mám rád klid a prázdný pláže jsem to přibližně sestavil takhle...

Papeete (1 noc) -> Huahine (3 noci) -> Bora Bora (3 noci) -> Maupiti (6 nocí) -> Papeete (1 noc) S tím, že Papeete bych se snažil eliminovat, ale to by se vidělo až po rezervaci letenek a konkrétních časů odletů a příletů.

Přemýšlím, jestli tam zařadit ještě Mooreu (a ubrat na Maupiti) ? Případně jestli neškrtnout Bora Bora a nedat místo toho Raiatea + Tahaa ? Jako poslední ostrov jsem chtěl dát Maupiti a tam se dá dostat právě jen z Bora Bora nebo Raiatea (pokud nepočítám Tahiti). Bora Bora mně vyloženě nelákala, jenže na Raiatea nejsou pláže a Tahaa by znamenalo extra transfery...

Nebo úplně jinak a snažit se dát jako poslední ostrov Mooreu, aby byl v záloze trajekt na Tahiti pro případ, že by byl probém s letadlem ? Lety mezi jednotl. ostrovama by měly být spolehlivý, ale jeden nikdy neví a poslední co chci je zůstat viset někde na opačný straně světa...

Maupiti mně ze všech ostrovů láká asi nejvíc, bohužel je tam docela problém se zajištěním ubytování - Booking, Airbnb apod. tam neexistuje, takže jednotl. penziony hledám na Facebooku / Google a bohužel nejsou zrovna komunikativní. Zjišťoval jsem dostupnost ve 4 penzionech a odpověď jsem dostal jenom jednu. Takže asi přepnout do francouzštiny ? Trochu se domluvím, ale někam telefonovat si asi netroufnu... Kdyby někdo měl tip na nějaký ubytování, jedině to uvítám... Co se oblasti týče, nejlepší by asi bylo okolí Tereia Beach ? Radši bych byl na hlavním ostrově, ale pokud někdo doporučí něco jinýho...

Uvítám i tipy na ubytování, případně oblasti na jednotl. ostrovech - v tomhle ohledu nejsem náročnej, stačí něco čistýho s vlastní koupelnou... Klidně i bez klimatizace, třeba na Seychellách mi nechyběla ani jednou, tak předpokládám, že nebude chybět ani ve FP... Jenom v případě Bora Bora jsem uvažoval těch chatkách nad vodou, ale to si musím ještě promyslet, jestli má smysl za to dávat ty peníze...

Poslední dotaz bych měl k plážím - s vyjímkou soukromých ostrovů / atolů by měly být ze zákona veřejný - jak to funguje v praxi ? :-)

Jinak jsem nějaký informace načerpal tady: https://xdaysiny.com/category/destinati ... polynesia/

Jinak když se snažím hledat v angličtině, tak se to hodně točí okolo líbánek a porovnávání resortů na Bora Bora, no... :-) Zároveň jsem si vědomej toho, že podobně jako třeba Seychelly, FP patří mezi destinace kde se lidi nejradši chlubí akorát nereálnýma fotkama a o negativech se taktně mlčí... :-D

Díky za každou radu a omlouvám se za délku textu... Jak jsem psal v úvodu, nevím, jestli se mi takovou cestu ještě někdy bude chtít absolvovat, tak se snažím získat co nejvíc informací...

Předmět příspěvku: Re: Francouzská Polynésie
PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 13:42 
Diskutér

viewtopic.php?f=28&t=7161

viewtopic.php?f=27&t=5785

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 13:47 
Nováček

Neviem, či pomôžem, ale riešili sme niečo podobné na budúci rok. Pôvodne som tiež uvažoval niečo v štýle Air Tahiti pasu. Sme na toto fórum trochu starší - okolo 60, takže dĺžka cesty je pre nás najväčší problém. Vyhrala to nakoniec asi open jaw cesta VIE - SFO s jednodňovou prestávkou v SFO a potom jednosmerka United , alebo Frenchbee na Tahiti. Pri rozhodovaní som objavil plavbu NCL Norwegian Jewel z Papeetee do Honolulu s návštevou BoraBora, Moorey, markéz a 5 havajských ostrovov - všade od 8:00 do 18:00. Tak sme si s manželkou povedali, budeme mať 2 v jednom s tým, že cca týždeň pred 14 dňovou plavbou ešte strávime na Moorei a po plavbe pár dní v Honolulu. Späť asi cez SFO, alebo LAX.
NCL Jewel poznáme, je to príjemná loď - išli sme na nej z Miami do Los Angeles cez Panamský prieplav a navyše takéto expedičné plavby máme radi , tento rok ideme na vianoce s Aidablue z Mahe na Madagaskar, Mauricius a Reunion.
Viem, že to nie je pre každého, ale možno to poslúži ako inšpirácia.
V tvojom termíne tento rok opačný smer Honolulu - Papeetee
https://www.seascanner.com/cruise-k1408 ... ete-tahiti
alebo na opačnú stranu do Sydney
https://www.seascanner.com/cruise-k1408 ... iti-sydney

Naposledy upravil mispi dne 22 črc 2019 13:57, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 13:51 
VIP

Krásný téma, krásný plány. Odhadoval bych, že největším odborníkem zde bude burito.

Začnu od konce.
Bong píše:
Díky za každou radu a omlouvám se za délku textu... Jak jsem psal v úvodu, nevím, jestli se mi takovou cestu ještě někdy bude chtít absolvovat, tak se snažím získat co nejvíc informací...
Bude. :P Jiná věc je, jestli se tam doopravdy ještě vrátíš. Já stále sním svůj sen.
Bong píše:
Ohledně letenek, cenově nejlíp v současné době asi vychází kombinace levnejch letenek VIE -> SFO + na to navázat přelet na PPT s French Bee ?
French Bee jsem moc nezkoumal, ale překvapivě rozumně mi vycházela celá cesta přímo z Prahy s United, respektive se Star Alliance.
Příloha:
United.jpg
United.jpg [ 178.03 KiB | Zobrazeno 1391 krát ]

Bong píše:
Další věc jsou ostrovy... Baví mně chodit, ale tahle dovolená by byla spíš "plážová"... Chtěl jsem vidět Markézy, ale vzhledem k tomu, že ve FP budu mít čistýho času maximálně dva týdny, tak jsem se rozhodl neblbnout a koupit Bora Bora Pass, tzn. omezit to jen na Společenský Ostrovy.
Podle mne velmi rozumnej názor, byť jsou Markézy úúúúžasný! Je tady můj cestopis, pokud by tě zajímal, najdeš si. Nicméně na dva, tři dny to nemá cenu, příplatek za rozšíření Pass-u je drahej.
Naopak věnovat celou cestu Markézám a navštívit oba hlavní ostrovy by bylo neotřelé, odvážné, a okusil bys autentickou Polynésii.
Bong píše:
Papeete (1 noc) -> Huahine (3 noci) -> Bora Bora (3 noci) -> Maupiti (6 nocí) -> Papeete (1 noc) S tím, že Papeete bych se snažil eliminovat, ale to by se vidělo až po rezervaci letenek a konkrétních časů odletů a příletů.

Přemýšlím, jestli tam zařadit ještě Mooreu (a ubrat na Maupiti) ? Případně jestli neškrtnout Bora Bora a nedat místo toho Raiatea + Tahaa ? Jako poslední ostrov jsem chtěl dát Maupiti a tam se dá dostat právě jen z Bora Bora nebo Raiatea (pokud nepočítám Tahiti). Bora Bora mně vyloženě nelákala, jenže na Raiatea nejsou pláže a Tahaa by znamenalo extra transfery...

Nebo úplně jinak a snažit se dát jako poslední ostrov Mooreu, aby byl v záloze trajekt na Tahiti pro případ, že by byl probém s letadlem ? Lety mezi jednotl. ostrovama by měly být spolehlivý, ale jeden nikdy neví a poslední co chci je zůstat viset někde na opačný straně světa...
Ony ty lety nejsou moc dlouhý, letiště nejsou nějak "daleko", nicméně ty přesuny jsou trochu únavný a žerou čas. Byl jsem jenom Moorea (trajektem) a Bora Bora (letecky), oba ostrovy fantastický, k těm ostatním se nemůžu vyjádřit, a se zvědavostí čekám na ostatní, jestli přidají nějaké zkušenosti nebo doporučení.

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 15:02 
Diskutér

Za mě osobně zklamání. Hodně jsem se na to těšil a hodně rychle mne to přešlo. Ve výsledku jsem docela litoval, že za ty peníze jsem nejel někam jinam. A to jsem sehnal ještě relativně rozumnou letenku za 26k z Mnichova. Ano, je to exotika, jsou tam pěkný věci k vidění, ale těch mínusů tam pro mne bylo asi víc. Je to samozřejmě i otázka celkového budgetu. Nás těch 10 dní vyšlo na cca 55k na osobu včetně letenky. Příště bych jel jinam...

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 15:53 
Moderátor

Letenky: Létám nejraději přes Austrálii a Zéland s častým spojením pobytu v těchto zemích. Není to nejlevnější, ale dává mi to největší smysl. United je určitě nejdostupnější (French Bee je přeci jen nízkonákladovka a při tak dlouhé cestě se při dobře zvolené trase míle nasbírají).
Air Tahiti Nui létá už i z Paříže a mívají občas akce, je to jedna z nejpříjemnějších aerolinek (B787) v economy.
Dobré je se podívat na cesty z US - NE z LAX, ale San Jose, Washingtonu apod. Před cca půlrokem se dalo s Deltou až na Tahiti za hubičku SJC-LAX-PPT-LAX-SJC za extrémních 390$. Okolo 600$ to bylo vícekrát. Letí se samozřejmě LAX-PPT s AF. Do US pak vcelku snadno.
Polynésie: Už o bylo popsáno vícekrát v odkazovaných tématech, je dobré to projít než se založí další. Pokud je cílem i poznávání a nejen přímořské polehávání, pak bych ubral až vynechal Maupiti - nic proti, jen otázka priority. Markézy jsou odlehlejší neturistický skvost - jak píše Babička - a opět, otázka priority.
Na chození je vhodná Moorea - Vynechat ji považuji za hřích, navíc je snadno dostupná a Raiatea. Tam je to obtížnější, ale např. za tiare apetahi - unikátem je to celodenní pochození s průvodcem. Kombinaci Raiatea a Tahaa bych dal přednost před Huahine. Ten je dost ospalý. Pokud tam - pak zůstat buď přímo ve Fare - tam se dá příjemně koupat nebo rovnou na Relais Mahana - dražší, ale nejlepší volba ubytování/šnorchlování na Huahine. Vynechat Boru? Proč ne!!! Jen je to asi jako, když jde člověk na steak z wagyu a ocení výbornou přílohu a servis..... Jen na steak se nedostane... Já mám Boru v oblibě (Mooreu trošku víc), pokud se nezůstane jen za pobřežní čarou resortů, ale na ostrově, je tam minimálně na 3+ dny co dělat.
Nedoporučoval bych úplně nejlevnější ubytování (V Papeete klidně ano). Nejde jen o přespání, ale dobrou lokaci - Na Moorea v oblasti okolo hotelu Tipaniers, na Boře u Matira Beach. V Polynésii se musí počítat s vyšší cenovou relací, jinak bych vybral jiné místo.
Zda se to vyplatí? To se nedá hodnotit. Modř je neskutečná a prostředí fajn. Pokud se rozhodnu tam jet, pak ne s vidinou úspor...

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 16:36 
VIP

floodland píše:
Za mě osobně zklamání. Hodně jsem se na to těšil a hodně rychle mne to přešlo. Ve výsledku jsem docela litoval, že za ty peníze jsem nejel někam jinam. A to jsem sehnal ještě relativně rozumnou letenku za 26k z Mnichova. Ano, je to exotika, jsou tam pěkný věci k vidění, ale těch mínusů tam pro mne bylo asi víc. Je to samozřejmě i otázka celkového budgetu. Nás těch 10 dní vyšlo na cca 55k na osobu včetně letenky. Příště bych jel jinam...

To je ale divnej příspěvek... nemastnej, neslanej... divná cena letenky bez uvedení trasy a aerolinek, to čtenáři moc nepomůže... bez vyjmenování konkrétních negatif je to takový plácnutí do vody... s vymyšlenou(?) cenou {26k letenka, nejmíň 10k místní přelety, zbývá 19k za 10 nocí + jídlo + aktivity...} zakončené divnou větou "Příště bych jel jinam" namísto Už tam nepojedu... byĺs tam vůbec???
Můžeš prosím podrobněji popsat ta převažující zklamání?

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 22:06 
Tazatel

babička Lála píše:
French Bee jsem moc nezkoumal, ale překvapivě rozumně mi vycházela celá cesta přímo z Prahy s United, respektive se Star Alliance.

Díky, shodou okolností jsem na to taky dneska koukal, nějak mně nenapadlo se podívat na odlety z PRG... Cena není vyloženě špatná, ačkoli je pravda, že jsem se spíš chtěl vejít za let do PPT spíš mezi 20-25k. Je mi jasný, že sedmička u týhle destinace nehraje až takovou roli, ale ono se to nasčítá... Jak jsem psal, nemám v úmyslu to dělat lowcost, ono se to s FP i docela vylučuje, nicméně asi zkusím ještě počkat.

babička Lála píše:
Naopak věnovat celou cestu Markézám a navštívit oba hlavní ostrovy by bylo neotřelé, odvážné, a okusil bys autentickou Polynésii.

Jako uvažoval jsem tímhle směrem :-) Ale vzhledem k tomu jak to plánuju (+ se nepotápím) - bez Markéz to pro mně bude víc "kompletní" než s Markézama a jenom s Moorea. Původně jsem si říkal, jestli FP vůbec plánovat když jsem takhle omezenej časem - aby mně nemrzelo, že jsem neviděl všechno co jsem chtěl vidět. 3-4 týdny by byly ideální, ale bohužel je to jak to je. Tvůj cestopis jsem samozřejmě už před nějakou dobou četl - díky za něj :-)

babička Lála píše:
Ony ty lety nejsou moc dlouhý, letiště nejsou nějak "daleko", nicméně ty přesuny jsou trochu únavný a žerou čas.

No právě. To se řekne 30 minut let - jenže přesuny, check-out, check-in, sbalit, vybalit, zabydlet... Ikdyž chci letět jenom s báglem bez ohledu na to, jestli budu mít v ceně odbavený zavazadlo...

floodland píše:

Taky bych uvítal nějaký detaily... Jak jsem psal v úvodu, negativama se v případě takovejch destinací lidi moc nechlubí, nicméně je dobrý o nech vědět...

Takový Seychelly... Na netu spousta vyumělkovanejch fotek, všechno skvělý... Ale to, že 5-8% populace jede na heroinu a o problémech který s tím souvisí se nedozvíš... Taky není úplně dobrý se po setmění motat na silnici - lidi tam jezděj ožralí a ten chlast prostě nedávaj tak dobře jako evropani...

Nebo slavná Anse Source d’Argent na La Digue:

https://www.flightnetwork.com/blog/wp-c ... ider_1.jpg

Jedna fotka hezčí než druhá (nicméně tady to nezvládli vyfotit liduprázdný)

Realita ? Lidí jako sraček. A bordel. Především od indickejch prasat... V Indii jsem nebyl, ale říkám si, že jestli se takhle chová jejich vyšší třída (ti co mají na Seychelly) která tvoří jenom zlomek celkové populace, jak to asi musí vypadat tam...

Celkově mám z La Digue takový rozporuplný pocity... Je to prezentovaný jako klidnej ostrov bez aut, ale ve skutečnosti jsou tam hromady turistů a aut tam jezdí dost na to, aby člověk pořád před nějakým uhýbal - v hlavní "vesnici", na odlehlejších silnicích jsou to prozměnu zase golfový vozíky - jeden mě málem srazil cestou na Grand Anse (z řidiče to táhlo jak ze sudu). Navíc je to v současný době celkem staveniště, až všechno dokončí, bude z toho jeden velkej Disneyland :-)

burito píše:
Letenky: Létám nejraději přes Austrálii a Zéland s častým spojením pobytu v těchto zemích. Není to nejlevnější, ale dává mi to největší smysl. United je určitě nejdostupnější (French Bee je přeci jen nízkonákladovka a při tak dlouhé cestě se při dobře zvolené trase míle nasbírají).
Air Tahiti Nui létá už i z Paříže a mívají občas akce, je to jedna z nejpříjemnějších aerolinek (B787) v economy.
Dobré je se podívat na cesty z US - NE z LAX, ale San Jose, Washingtonu apod. Před cca půlrokem se dalo s Deltou až na Tahiti za hubičku SJC-LAX-PPT-LAX-SJC za extrémních 390$. Okolo 600$ to bylo vícekrát. Letí se samozřejmě LAX-PPT s AF. Do US pak vcelku snadno.

Díky za tipy. V AU/NZ bych rád nějakej čas strávil, ale bohužel, tím, že celkově mám tak těch 16 nocí +- maximálně to dost dobře nejde... Na ty ostatní možnosti se zaměřím. Přiznám se, že v případě letu ze SFO bych nejradši přespání v SF eliminoval - koukal jsem na booking / ABNB a poměr cena/kvalita ubytování je tam hroznej...

burito píše:
Polynésie:Pokud je cílem i poznávání a nejen přímořské polehávání, pak bych ubral až vynechal Maupiti - nic proti, jen otázka priority. Markézy jsou odlehlejší neturistický skvost - jak píše Babička - a opět, otázka priority.

Jak jsem psal, rád chodím, ale FP bych asi pojal spíš tak nějak víc na pohodu.. Dopoledne někde na pláži, pak na oběd a jít/jet (když bude možný půjčit auto, určitě budu brát na celou dobu) na další pláž. Občas vylézt na nějakej kopec, ale umírněně v tomhle smyslu.

Můžu se zeptat proč bys vynechal Maupiti ? Tenhle ostrov mně nejvíc lákal... Měl jsem z toho takovej dojem odlehlýho, neturistickýho místa... Prázdný pláže, klid, místní na pohodu... Ale můžu se plést, těch informací moc není...

burito píše:
Na chození je vhodná Moorea - Vynechat ji považuji za hřích, navíc je snadno dostupná a Raiatea. Tam je to obtížnější, ale např. za tiare apetahi - unikátem je to celodenní pochození s průvodcem. Kombinaci Raiatea a Tahaa bych dal přednost před Huahine. Ten je dost ospalý. Pokud tam - pak zůstat buď přímo ve Fare - tam se dá příjemně koupat nebo rovnou na Relais Mahana - dražší, ale nejlepší volba ubytování/šnorchlování na Huahine.

Díky, zapomněl jsem ohledně ubytování zmínit, že bych preferoval něco blízko nějaké pláže - rád si zajdu ráno zaplavat :-)
Huahine jsem právě vybral z toho důvodu, že je takovej klidnější (mám rád klid) a když už jsem vybral klidnější ostrov jako Huahine, nahradil jsem Raiatea "turističtejším" Bora Bora z důvodu přesunu na Maupiti... Maupiti jsem bral i tak trochu jako "náhradu" za sousostroví Tuamotu a Tahaa...

burito píše:
Vynechat Boru? Proč ne!!! Jen je to asi jako, když jde člověk na steak z wagyu a ocení výbornou přílohu a servis..... Jen na steak se nedostane... Já mám Boru v oblibě (Mooreu trošku víc), pokud se nezůstane jen za pobřežní čarou resortů, ale na ostrově, je tam minimálně na 3+ dny co dělat.

No, z Bora Bora jsem měl tak trochu dojem á la La Digue (viz. výše) a to mně úplně neláká, ale můžu se plést... Koneckonců, když si čtu TA/FB, tak každej básní o tom, jak je La Digue pohodovej a klidnej ostrov bez aut, všichni tam jezdí na kole a samý krásný věci... Nicméně z mýho pohledu to tak prostě není, ale uznávám, že je to individuální...

burito píše:
Nedoporučoval bych úplně nejlevnější ubytování (V Papeete klidně ano). Nejde jen o přespání, ale dobrou lokaci - Na Moorea v oblasti okolo hotelu Tipaniers, na Boře u Matira Beach. V Polynésii se musí počítat s vyšší cenovou relací, jinak bych vybral jiné místo.
Zda se to vyplatí? To se nedá hodnotit. Modř je neskutečná a prostředí fajn. Pokud se rozhodnu tam jet, pak ne s vidinou úspor...

Tu lokaci jsem zapomněl zmínit jak jsem psal výš... Nijak vyloženě šetřit nehodlám, ani to tak nikdy nedělám... Většinou když někam letím, postavím to okolo levnejch letenek + ubytování mi klidně stačí nějaký obyčejný. Ale jinak výdaje na místě už nijak neomezuju.

Naposledy upravil Bong dne 22 črc 2019 22:51, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 22:43 
Moderátor

Na Maupiti jsem nebyl, protože mne až tak neláká, nemohu přímo soudit. Je to "malá Bora", určitě krásná laguna, na relax ideální - já bych tam ale druhý den neměl co dělat. Pro mnohé je to krásné klidné místo... S Tuamotu nebo Tahaa to nijak nesrovnávej.
Na Boře je samozřejmě větší turismus, ale "zkažené" místní lidi nepotkávám. Na La Digue jsem nebyl, ale podobnou fotku bez lidí vyfotil klidně i na Mahé. Až přistaneš, vyjdeš z letiště a podíváš se před nasednutím na loď přes lagunu z modré skalice na Mt. Pahia, pochopíš, že jsi tam správně...
Na Huahine nespi na severu (Třeba Fare Maeva - jinak ale fajn), tam si po ránu ani večer nezaplaveš. V Mahaně nebo Mai Tai ano...

PříspěvekNapsal: 23 črc 2019 07:25 
Kolemjdoucí

Byl jsem loni v listopadu. S QR přes Auckland. V Papetee jsem se nezdržoval vůbec, dal jsem tři noci Boru, čtyři noci Huahine a pět nocí Moorea. Na Huahine a Moorea bych se vrátil hned, Bora jednou stačila. Na Boře jsme bydleli přímo na Matira beach, na Huahine ve Fare, na Moorea hned vedle hotelu Les Tipaniers(nemusíš na výlet, žraloci přímo před ubytováním).Byli jsme ve čtyřech a celý trip komplet bez suvenýrů přišel pro dva na 120 tis.Moc se mi tam líbilo, a rád bych se někdy kouknul i na další ostrovy. Pokud chceš, něco jsem sepsal a mám i nějaké video na Youtube. Když mi dáš email, pošlu odkaz.

PříspěvekNapsal: 23 črc 2019 08:03 
Diskutér

Takže více info. Let s Lufthansou, Cathay a Air New Zealand přes Hong Kong. Byli jsme na Tahiti, Mooree a na jeden den na Tetiaroa. Ubytování v Papeete přes airbnb, to bylo v pohodě, majitelka Francouzka, spoustu věci poradila, domluvila i lepší ceny na výlety atd. Ubytování na Moorea katastrofa, po příjezdu na místo jsem to musel zrušit a hledat nové ubytko. Půlka věcí z popisu nebyla vůbec pravda, špína, bordel, místo společné kuchyně venkovní altán, kde běhaly slepice. Wifi pouze v uni buňce, kde byla recepce, jinak ani ťuk. A to si jí po zavření recepce bral majitel k sobě domů. Náhradní ubytování v chatce u moře, relativně slušný, až na snídani. Toust s marmeládou a kafe se každý den opravdu nedá.

FP plusy:
Atoly, podmořský život, žraloci, krmení rejnoků přímo na pláži, výlet katamaránem, hezké vnitrozemí, vodopády, vegetace, zejména uvnitř kaldery, klid.

FP mínusy:
francouzská mentalita, bordel, špína, nezájem cokoliv řešit. Špatná infrastruktura, na ostrově sice jezdí autobus, ale nikdo neví kdy. Ani na recepci hotelu nebyli schopny poskytnout informaci, kdy jede autobus, případně, kde to zjistit. Nic jenom úsměv a pokrčení rameny. Půjčení skútru? Fajn, ale zítra to není dobrý, má celý den pršet, nechcete až pozítří? Samozřejmě ani kapka, celý den slunečno. Majiteli se prostě jenom nechtělo. Ceny jsou vyšší, s tím se dopředu počítá a každý vzdálenější ostrov tu cenu násobí. Ale problém je i kde si nakoupit. My jsme okolo našeho ubytování měli v docházkové vzdálenosti 2 km na každou stranu jenom jeden obchod a na jídlo buď track food nebo take away pizzu. Jinak nic. Pláže jsou pěkný jenom v rámci private resortů, zbytek ostrova nic moc. Za mne to, co jsem viděl mohu vidět i jinde a výrazně levněji. Ano, za 10k+ za noc už to bude jiný a za 20k už je to opravdu pěkná dovolená, ale pro normální cestování s budgetem do cca 3-4k za noc to moc není. V samotném Papeete jinak nic zvláštního není, dá se jet do vnitrozemí, projít si marinu, fajn jsou večerní food trucky, ale nemá cenu tu trávit víc než 2-3 dny.

Nechci aby to znělo příliš negativisticky, ale pro mne to byla opravdu jedna z destinací, z které jsem se vrátil docela zklamaný. Tím samozřejmě nechci říct, že si to ostatní nemohou užít.

PříspěvekNapsal: 23 črc 2019 08:57 
VIP

Přidám cosi info o FrenchBlue.
zpátečka hladolet SFO-PPT stála v akci 430 Eur, kufr 30 jeden směr. Ale kdo by ho tam potřeboval. Mají problémy s imigračním, let z Paříže musí se zavazadly vystoupit a projít jako každý jiný a pak se čeká a čeká, tu přijdou dva co prošli, tu více a klidně dvě hoďky naberou. Zase při odletu z PPT jsem podcenil pondělní ranní špičku a díky vlastně amíkům a zpoždění, jsem tak tak vše stihl. Vlastní let bez problémů, jen se plánuje let z Paříže přímo( vyhnout se Americe) a těch 20 hod, no raději brát s přestupem.
Jelikož jsem koupil let do SFO pod 150 E, tak jsem investoval do BB pasu, na Maupiti jsem letěl, ale nesehnal ubytování (místní říkají, že objednat opravdu dlouhodobě dopředu)takže jen na den.
Na Boře dvě noci a stačilo, když jsme trajektovali z letiště, kotvilo až 6 velkých výletních lodí. Laguna - větší plýtký bazen, exteriéry parádní, úžasné přelety nad Borou. Na Raiatee nás na dotaz na koupání posílali na koupácký ostrůvek pŕed Tahaa, tak jsme jezdili a sbírali ovoce z lesů.
Největší klid na Huahine, koupání, projety oba ostrovy, opravdový dotek ráje.
Poté návrat do PPT a nacpali jsme se street fůtem, objeli ostrov, prošli botanické zahrady, zavitali do kaňonů, jen to koupání o hodně slabší.
Mooreu jsme měli jako první, na rozkoukání, bylo Lagunárium a koupání, nejlepší snad u hotelu Sofitel, kousek od letiště. Být již rozkoukán, asi bych si to užil více, PPT na příletu jen 4 hodiny na nákupy. Přelety, ano sice žerou čas, ale ta paráda, když je pěkné počasí

Přílohy:
Poznámka: na rozdíl od Bory na Maupiti ani živáček
IMG_2666.JPG
IMG_2666.JPG [ 188.26 KiB | Zobrazeno 1030 krát ]

PříspěvekNapsal: 23 črc 2019 09:03 
VIP

no nemohu nepřidat

Přílohy:
Poznámka: taky Maupiti
IMG_2669.JPG
IMG_2669.JPG [ 163.36 KiB | Zobrazeno 1024 krát ]

PříspěvekNapsal: 23 črc 2019 09:54 
Diskutér

Minuly rok som mal dve lowcost cesty do FP a kedze som nemal ziadne velke ocakavania,tak som bol prijemne prekvapeny.

Prva cesta v maji bola v ramci RTW, v Polynesii iba na 7dni, (oneway letenka ICN-AKL-PPT-IPC-SCL-MAD-HEL-TYO, 900eur)
a to som stavil iba na Moorea 6dni (trajekt) + 1den v Papetee.
Na Moorea som mal ubytko v hosteli (Painapaopao backpacker, booking rating 9.2) priblizne na polceste mezi Cook bay a Oponoha bay,
obchod s potravinami bol cca 4km od ubytka v Cook bay.
Ubytko ciste, kazdy mal svoj "samostatny" pokoj, i ked to je inzerovane ako "Bed in 6-Bed Mixed Dormitory Room" ,
sice ziadna klimatizace (iba ventilator) ,ale dalo sa to vydrzat. proste lowcost.

tura na Belvedere vyhlidku (23km okruh pesi) bola fajn,ale na druhy den som necitil nohy :-)
na hosteli sme si pozicali na 1den auto a pojazdily cely Moorea ostrov.

Druha kratka cesta do FP bola cez vianoce, s Qatar airways + AirNewZealand, letenka (ARN-DOH-AKL-PPT za cca 25tis)
ubytko Raiatea (5dni na okraji mesta na severe ostrova) + Bora Bora (3dni) + 1den v Papetee.

Raiatea fajn na turistiku,ale plaze na kupanie tam asi nie su.
Na Raiatea som sa vydal napr pesi na vodopady "Les Trois Cascades", pricom bycikel som nechal u penzionu "Pension Les Trois Cascades"

Na Bora Bora som mal ubytko cez vianoce na hlavnom ostrove, (3dni, 377eur) ( https://www.booking.com/hotel/pf/fare-o ... en-gb.html )
a bol som spokojny, dokonca mi majitelka nakrmila celu lednici jidlem a cakala ma v pristave, tj odvoz na ubytko.
na Matira plaz som jazdil na bycikly.

Bora Bora kanony, pobliz zatoky Fa'a Nui:
https://www.youtube.com/watch?v=1W9oaYa1upU
https://www.youtube.com/watch?v=20-xiL_qmEE

odlet z Bora Bora:
https://www.youtube.com/watch?v=b5tN40EKSMg
https://www.youtube.com/watch?v=RAroOs7a7dQ

PříspěvekNapsal: 23 črc 2019 10:48 
Moderátor

floodland píše:
... na ostrově sice jezdí autobus, ale nikdo neví kdy. Ani na recepci hotelu nebyli schopny poskytnout informaci, kdy jede autobus, případně, kde to zjistit. Nic jenom úsměv a pokrčení rameny.

Autobusy na Moorea jezdí dva a pravidelně. Vždy k příjezdu a odjezdu ferry, každý objede do půlky ostrov z opačných stran a končí v Hauru. To trvá tak 40 minut a bus odjíždí cca 20 minut po příjezdu ferry a je v přístavu cca 20 minut před odjezdem. Přesný rozpis sice není, ale - to funguje dobře. Cena 300 CFP.

Jinak Painapaopao backpacker je výborný, společná kuchyňka venku, wifi všude... Jen lokace moc ne, proto doporučuji optimálně Tipaniers nebo Sun Set Beach. Jsou tam pak i pěkné resorty, moc fajn holky jsou v Intercontinentalu v Avisu, studenější je Sofitel, Hilton a Manava ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina