Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 pro 2019 14:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Malaga-Gibraltar
PříspěvekNapsal: 30 čer 2013 20:41 
Tazatel

Zdravím
Chceme jet na jednodení trip z malagy na gibraltar. Nevite zda je vyhodnejsi jet autobusem z malagy nebo si pronajmout auto a jet autem?
Autobusem jsem nasel jen spolecnos avanzabus (http://www.avanzabus.com/web/default.aspx), ale jejich rezervacni system mi nemuze vyhledat zpatecni jednodeni listek pro dva, takze to nemuzu rezervovat a nevim ani cenu, prestoze podle vseho ty linky normalne jezdi. Nevite nekdo kde je chyba? Popripade nejakeho jineho dopravce? Jedna se o cervenec. Diky

Předmět příspěvku: Re: Malaga-Gibraltar
PříspěvekNapsal: 30 čer 2013 22:29 
Tazatel

ja som si to objednal na hotely jednodnovy vylet fuengirola gibraltar za cca 40 eur v cene bol bus + miestny sprievodca mal vlastny minibus dobre ukecany takze sme sa aj dost dozvedeli z mojho pohladu super a vobec nelutujem ze som tam nebol na vlastnu pest len skoda ze tie autobusy odchadzaju naspet tak aby sa stihalo na hoteloch na veceru co znamena ze odchody su uz okolo piatej co je dost skoro

PříspěvekNapsal: 30 čer 2013 23:07 
Diskutér

Teď řeším stejný problém, ten jejich web zkouším už několik dní a zpáteční lístek to prostě nenajde. Na asi stý pokus v různých prohlížečích jsem z něj dostal, že FUENGIROLA - LA LINEA(hranice GIB) stojí 10,75 a jezdí 4x za den. Potom tam jezdí ještě nějaký dálkový busy ale to jsem nezjistil už vůbec kde všude staví. Pořeším to až tam, jedu teď 4.7. tak pak dám vědět

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 04:40 
Tazatel

V roku 2012 som navštívil Gibraltár. Ceny boli nasledovné:
Autobus: Torremolinos - La Linea de La Concepcion /bus stanica/ 10,91 €. Autobus jazdí 4 x denne tam aj späť.Autobus ide po pobreží z Malagy cez Benalmádenu. Doba jazdy cca 2 hod. 40 min. Lanovka na Gibraltáre: 8 Libier / spiatočný lístok/. Od hranice k Europa Pointu jazdí linka číslo 3 - cena lístka 1,5 Libry.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 07:44 
VIP

Ak tam niekto pôjde autom, tak rozhodne auto odparkovať na španielskej strane. Ja som si túto radu síce prečítal, ale chcel som byť frajer, že však sa doveziem pekne až do stredu mesta (Gibraltaru). Fronta na hranici určite dlhšia, ako hodinu. A to v oboch smeroch (tam aj späť). Takže rozhodne odparkovať na španielskej strane.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 08:16 
Tazatel

Diky za odpovedi. Z toho rezervacniho systemu uz sem dostal ty casy. Jezdi to 4x denne :). Tam jede prvni rano v 7:00 z malagy, prijezd do la linea v 10:00. Vecer jezdi z la linea v 19:00 do malagy prijede v 21:45, zastavky Fuengirola atd. Kdyz to chci ale rezervovat pise mi to zakladni tarif (Ida normal) za 15,39 eur a nejakej specialni (Tarifa Especial Ida 20% Fam Num-nevim co znamena) za 12,88 eur. Kdyz ale rozkliknu detail cesty tak mi to ukazuje ze ten normalni tarif stoji 12,89 eur -coz je podle me (doufam) spravne, ale za tu cenu jim to nejde booknout. Maj proste debilni system.

Nevite nekdo z Vas kdo tam byl, zda je problem to koupit az u ridice (na ceste tam i zpet) nebo ty busy byvaji naplnene a je potreba to predem booknout?

Ciko: Ja jedu 11.7., tak sem prosim pak dej vedet jak to funguje,diky :)

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 10:14 
VIP

Fam Num je sleva na početnou rodinu.

Tarif je 12,89 € + poplatek za vystavení 2,50 €, celkem 15,39 €.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 10:24 
Diskutér

Nejak mi chybi zakladni informace - kolik Vas pojede a co vlastne na Gibraltaru chcete videt. Ja se vratil pred tydnem - samozrejme tentokrat NUE-AGP. Poprve jsem letel primo na Gibraltar cca 7 roku zpatky a za 2.5 dne jsme ho kompletne prosli. Tudiz jsem ted vedel co si muzu s detmi dovolit a co je pro ne zajimave.

Jinak ver, ze to je na vic, nez na 1 den. Auto nas na 4 dny stalo 68 EUR, aby si mel nejake porovnani, parkovani samozrejme ve Spanelsku, 3 min od cary, 2 EUR na cely vikend. Nevim co by me krome starosti a ztraceneho casu prineslo zajet primo na Gibraltar.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 10:26 
Tazatel

V roce 2008 jsem tam byl na motorce ;)
Pokud pojedeš autem,na hraničním přechodu budeš jak bylo napsáno čekat cca hodinu
a taky budeš mít asi problém s parkingem,všude bylo celkem plno,ale zase doprava po ostrově,i když je malý, bude o hromadu příjemnější než autobusem. ;) :)
Jinak úplně nahoru se dá dojít i pěšky, ;) stojí to za ten výhled,pokud vyjde počasí ;) je to neskutečný pohled a také zjistíš,že to není až tak malý ostrov :lol: 8-)
Jinak určitě stojí za to Europa point,100 tunové dělo a také tunely ve skále 8-) 8-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jinak bacha na makaky,jsou to fakt neskutečně pohotové a rychlé opice,
byl jsem svědkem situace,kdy během půl minuty vyrabovali španělce auto,přes
polozavřené okno :shock: :lol:

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 14:04 
Tazatel

Aha takze to je celkem tam i zpet pro 2 osoby lehce pres 61 eur (z malagy do gibraltaru) autobusem. Ale je mi divny ze ten polatek 2,5 eur nebo kolik se plati za kazdou osobu za kazdou jednosmernou cestu. Takze dohromady v tom je 10 jen za poplatky za vystaveni. V tom jejich systemu mi totiz nejde dat zpatecni, ale jen jednosmernou tam a pak jednosmernou zpatky. Tak to uz mi prijde docela dost, to zvazim i to auto.

Letenky do malagy i ubytovani v malaze uz mame vyrizene,slo mi jen o to jak je nejlepsi udelat jednodeni cestu (rano tam vecer zpet) z malagy na gibraltar. Vim ze je to na vic jak jeden den asi, ale myslim, ze za cca 10 hodin na gibraltaru to nejzajimavejsi stihnout jde :).

Pokud jsou ty poplatky takhle debilni, porozhlidnu se po autu. Nejlevnejsi auto jsem nasel na http://www.malagacar.com/, cena 53 eur/den, 79.50 eur/2 dny. 95.40/3 dny. Nevite nekdo o necem lepsim? Plati se na te dalnici nake mytne ci polatky, prosim nekdo kdo ma zkusenosti?
Diky moc za odpovedi :)

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 14:36 
Tazatel

Nevím jestli v té Malaze jste dýl než jeden den. Třeba takový Marbesol (marbesol.com) nabízí 3 dny od 50 Eur (Kia Picanto). Jeden den je pak taky za 50 Eur, takže brát to jenom na ten jeden nemá smysl (pokud jste tam teda dýl). Jediný problém u nich je, že fungujou systémem full-empty a ta plná nádrž je tak o polovinu dražší, než na pumpě.

My jsme byli v Andalusii týden a za dálniční poplatky jsme nikde neplatili. V zásadě platí pravidlo, že vedle každé placené dálnice je stejně kvalitní neplacená cesta. Je třeba se vyhýbat cestám AP-xy a jezdit po A-xy. Z Malagy na Gibraltar se tak nikde platit nemusí.

Jinak jestli se teda rozhodnete jet do Gibraltaru autem, tak to asi hodinu opravdu zabere, ale to nám nějak výrazně nevadilo. Projet si navíc přes tu letištní dráhu autem je zajímavé. A ještě jedna věc, jak jsme stáli v té frontě, tak odkudsi přišel jeden borec, že se prý platí jakýsi poplatek za vjezd do Gibraltaru (už ani nevím kolik to chtěl), tak jsme ho poslali do pr*ele. Evidentně se snažil jenom odrbávat lidi, vjezd byl samozřejmě zdarma.

Samotný Gibraltar pak zas tak moc času nezabere, na víc než jeden den to tam není (pokud to člověk fakt nechce prolézt durch celé). Běžný člověk za jedno odpoledne musí stihnout všechno zajímavé (St. Michael's Cave, tunely, Europa Point, maorskou pevnost). My jsme teda jeli autem až přímo na kopec, v dubnu to nebyl žádný problém - relativně málo aut. Jak to ale bude vypadat v létě, to nevím.

Všiml jsem si ještě, že tady dost lidí mluvilo o makacích, ale my jsme teda měli asi smůlu nebo nevím, ale dohromady jsme tam viděli jenom hrstku opic, tak asi 10 a nezdálo se, že by dělaly nějaké problémy.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 19:08 
Tazatel

Diky za tip. Me to naslo 3 dny u marbesolu za 65.38 € a 1 den potom stoji stejne. Asi je cervencova prirazka :D . V malaze jsem pres tyden, takze asi vyuzijem pronajem auto na tri dny plus uhrade benzinu. Je to asi lepsi nez si platit bus za 60 eur tam a zpet.
System full-empty funguje jak prosim? To si u nich musim zaplatit plnou nadrz?
Jinak diky moc za tip :)

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 19:46 
VIP

Třeba přes http://www.billiger-mietwagen.de/ mají auto na 3 dny od 55 € full-full a bez spoluúčasti.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2013 21:11 
Tazatel

Diky za tip
Asi neumim spravne hledat ale nejlevnejsi na teto strance na tri dny nevidim v cervenci za 55 ale za 69 eur kiu picanto, ale diky

PříspěvekNapsal: 02 črc 2013 05:58 
Tazatel

Tomas82 píše:
System full-empty funguje jak prosim? To si u nich musim zaplatit plnou nadrz?

Přesně tak, ale jak jsme už psal předtím, tak si účtují mnohem vyšší ceny za benzín, než na pumpě.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina