Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 11:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nepál - Himaláje
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010 00:10 
Administrátor

Jaké je pro nenáročný trek v Nepálu optimální období, respektive kdy tam mají hlavní sezónu?

Předmět příspěvku: Re: Nepál - Himaláje
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010 00:27 
VIP

musi se tam jet v zime resp v obdobi suchyho monzunu cca od prosince do kvetna myslim že optimalni unor-duben...taky bych rad od nepalu a tibetu

PříspěvekNapsal: 22 úno 2010 00:33 
Tazatel

taky se chystáme - sezóny by na hory měly být dvě: X, XI (řekněme ta hlavnější; v horách dobré a stabilní počasí, výborná viditelnost, více lidí než na jaře) a další III, IV, V (méně stabil počasí, ale i méně lidí, v březnu ještě může být na horách taky docela zima).

PříspěvekNapsal: 26 dub 2010 21:01 
Tazatel

Zdravím všechny cestovatele - plánujeme cestu do Nepálu, ale volno máme pouze přes naše léto - tj. červenec a srpen - co myslíte dá se Nepál v tomto termínu navštívit? Na horské tůry moc nejsme i když do hor by jsme se rádi podívali - spíš nás zajímají místní lidi, kláštery a příroda (hodně fotíme) - napište pokud jste tam někdo byl přes léto jaké to tam bylo. Dík

PříspěvekNapsal: 27 dub 2010 09:46 
Diskutér

já byl v prosinci a super! v horách chladněji, ale perfektní viditelnost a stabilní počasí. řekl bych i celkem málo turistů ( nemohu porovnat ).

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2010 20:14 
Diskutér

Nějaké základní info z výletu:

Ubytování:
Kathmandu:
Annapura Guesthouse - příjemný rodinný podnik, fajn personál. Bydlel jsem v pokoji "economy" s koupelnou na chodbě, teplá voda celkem často, pokoj jakž takž čistý ( místní standard ). Hlavní výhodou je jeho poloha stranou od hlavních ulic, takže v noci je tam naprostý klídek. Cena 5 USD za noc. Výborně tam vařili. Dá se odtud bez problému dostat pěšky na Kantipath ( odjezdy busů ). Nabízí odvoz zdarma z letiště ( dodrželi :) )
http://www.annapurnaguesthouse.com/

Pokhara:
Levné penzionky kolem 200Rs, doporučuji bydlet až vzadu v části Kharare, kde je největší klídek.

V horách ( Annapurna region ):
Lodge 50 - 200 Rs, ale týpkové, co jsem potkal to dávali i za 30 Rs a jednou prý dokonce ukecali nocleh zdarma s tím, že se tam pořádně nadlábnou.

Jídlo:
Nejvíc mi chutnali taštičky Momo, jakési pirožky plněné masem, nebo zeleninou. 40 Rs za porci. Pakauda jsou zeleninové placky, za ty jsem dával 70Rs, ale v hospodě v Kathmandu. Dhaal ( čočková polívka ) stojí taky kolem 40Rs.
V Annapurna guesthouse jsem si často dával "Traditional Nepali Set", což je čatní, dhaal, jogurt, takový lečo s bramborem a rýže nebo čapátí. S jedním pivem Everest mě to přišlo na 320 Rs. Smažená rýže/nudle stojí tak 100Rs. Všude kde jsou turisté najdete pizzu, někdy je dobrá, někdy méně zdařilá alternativa - kolem 200 Rs.
Cola cca 35 Rs, pivo stojí tak 100Rs v obchodě a třeba i 200Rs v hospodě. Pivo - pil jsem Everest, ten je dobrý, Gurkha - strašně kyselý. Indická whisky bagpiper ( chuťove asi jako iron s tuzemákem ) 125 Rs / placatka. Bacha na panáky v hospodě, jejich panák je decka. Často jsem si kupoval mangovej džus v takové té krabičce, jak si jednou přinesl Sládek do televize, ten džus byl vynikající, myslím, že stál 10 Rs. Voda cca 10 Rs. Kilo pomerančů 20 Rs ( v horách ).

Doprava:
letenka Pokhara - Jomosom 80 USD.
Jízdenka na bus Kathmandu - Pokhara 400 Rs ( tourist class ).
Jízdenka na bus Naya Pul - Pokhara 70 Rs ( na střeše ).
Letištní taxa v Pokhaře 170 Rs.
Letištní taxa v Kathmandu 1.700 Rs

Internet:
30 - 50 Rs / hodinu

Vstupy:
Swayambunath 100 Rs
Pashupatinath 250 Rs
Vyhlídka Sarangkot 25 Rs

Jinak jsem absolvoval jen část okruhu Annapurna ( Jomosom - Naya Pul ). Obavy z masovky se nenaplnili. Šel jsem sám, bez průvodce ( není kam se ztratit ). Doporučuji vylézt na Sarangkot nad Pokharou, famózní výhled. Cestoval jsem v prosinci, chladné noci, těsně nad nulou. Přes den tak na mikinu, možná i tričko. Nádherné počasí, žádný déšť, skvělá viditelnost. Není nad to dát si večer v lodge čaj Masala, pan domácí dá pod stůl uhlíky, zapálí se svíčky, jej. V Kathmandu se mi nejvíc líbila stúpa Swayambunth, což považuji za narosto magické místo a jinak samozřejmě úplně obyčejné ulice města.

PříspěvekNapsal: 21 črc 2010 21:40 
VIP

Ubytování:
Kathmandu:
Annapura Guesthouse - příjemný rodinný podnik, fajn personál. Bydlel jsem v pokoji "economy" s koupelnou na chodbě, teplá voda celkem často, pokoj jakž takž čistý ( místní standard ). Hlavní výhodou je jeho poloha stranou od hlavních ulic, takže v noci je tam naprostý klídek. Cena 5 USD za noc. Výborně tam vařili. Dá se odtud bez problému dostat pěšky na Kantipath ( odjezdy busů ). Nabízí odvoz zdarma z letiště ( dodrželi :) )
http://www.annapurnaguesthouse.com/

ahoj uděla jsme si přez web rezervaci, ale žádný potvrzení...vim že to v těhle končinách trvá dýl ale 14dní už je celkem dost..tobě to nějak mailem potvrzovali?

PříspěvekNapsal: 22 črc 2010 08:03 
Diskutér

klidně jim tam napiš, zda jim mejl dorazil. mně to taky pan madjid potvrdil až po urgenci. přeju hezký pobyt :D

PříspěvekNapsal: 22 črc 2010 21:28 
VIP

Navstivil jsem Nepal loni(viz.cestopisy)v hlavni sezone a pokud to vylozene nepotrebujes,neni potreba v celem Nepalu nic rezervovat,ubytka najdes vsude mraky,neni problem nocovat i v Annapurna base campu ;)

PříspěvekNapsal: 23 črc 2010 08:33 
VIP

Dino píše:
Navstivil jsem Nepal loni(viz.cestopisy)v hlavni sezone a pokud to vylozene nepotrebujes,neni potreba v celem Nepalu nic rezervovat,ubytka najdes vsude mraky,neni problem nocovat i v Annapurna base campu ;)

to ja vim jen bych rád na ty první dny v Katmandu mel rezervaci abych pak nemusel odmítat desítky taxikářu a v klidu dorazil na hotel za určenou cenu a nemusel se dohadovat na místě po 24hod cestě...pak vyrážíme na trek takže už to řešit nebudem

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010 14:38 
Diskutér

Už se ozval?

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 21:19 
VIP

ještě ne jdu mu napsat :) ještě jsme se chtěl zeptat nepáluznalých jestli máte zkušenost s royal nepal vypadá to že zpět taky spíš poletíme kvůli úspoře času...na webu jsou nejlevnější tarify do DEL od 3000 INR což je poloviční cena oproti AI nebo Jetlite...jestli je reálná šance je za tuhle cenu koupit de facto v nejvyšší sezoně v půlce listopadu, příp jaká může být cena když to koupíme 4týdny před odletem když to koupíme hned po příletu do KTM dal bych jim přednost před ostatnímy i kdyby cena byla stejná abych vyzkoušel další exotiku :)
www.makemytrip.com je asi jediný místo kde se daj letenky nepal airlines koupit online ale stojí 10tis INR protože ta platba vypadá podle mě tak tak že, si strhnou z karty tech 10tis a druhej den dojde rikšák do kaceláře kde jí koupí za ty 3000....

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 07:42 
Diskutér

Jen k tomu odkazu, kupoval jsem si vnitrostátní letenku po Indii a přímo na stránkách letecké společnosti jsem koupil asi o 15% levněji než na makemytrip. Konkrétně to byl Kingfisher, nevím, jak se to bude chovat v případě jiných tarifů...

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 11:21 
VIP

pavleek píše:
Jen k tomu odkazu, kupoval jsem si vnitrostátní letenku po Indii a přímo na stránkách letecké společnosti jsem koupil asi o 15% levněji než na makemytrip. Konkrétně to byl Kingfisher, nevím, jak se to bude chovat v případě jiných tarifů...

po indii ano já jsem třeba na indický expedii koupil AI DEL-KTM o pár set rs levněji než na jejich webu a make my trip je ještě o pár set levnější...krom toho na webu AI se nedá koupit letenka ve směru KTM-DEL zajímavé :) i nejdražší tariff economy nepal airlines podle jejich webu je stejně drahý jak AI jde o tu realitu a otázku dostupnosti a taky o indický víza...

PříspěvekNapsal: 09 srp 2010 19:27 
VIP

máte někdo zkušenosti s nákupem přes výše zminovaný www.makemytrip.com ??
server působí důvěryhodně přišlo mi mailem bookinf confirmation, že ještě co nevidět pošlou e-ticket...rezervaci minulý týden dnes strženy peníze, potvrzení nikde, mail bez reakce...druhou rezervaci jsme udělal radši přes travelocity a tam mi přišlo potvrzení během pár vteřin a za dalších 5min potvrzení letenky..sem z toho rozladěn protože se nadá udělt nic jako manage my booking...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina