Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 13:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čína
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 21:23 
Diskutér

Zdravím,
jakou měnu s sebou doporučujete brát do Číny? Eura, dolary, libry, nebo je to úplně jedno?

díky

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 21:50 
Moderátor

Dolary jsou nejvíc uplatnitelné, karta ale stačí.

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 21:53 
Diskutér

Díky, Lucie! ;)

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 22:00 
VIP

Eura nejsou moc dobrý mimo peking a šanghaj

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 10:06 
VIP

po zkušenostech už bych si bral cash jen železnou rezervu 100 EUR a vybíal si z bnakomatu, vyměnit peníze je takřka neřešitelnej problém

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 10:29 
Administrátor

Nesouhlasím, Bank of China pro mě byla jasná volba :-)

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 10:44 
VIP

Luko píše:

ano nedovedu si představit lépe strávne dopoledne než, v moderní klimatizované poboččce vypisováním formulářů pro čínskou vládu :)

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 13:41 
Diskutér

poja píše:
Luko píše:

ano nedovedu si představit lépe strávne dopoledne než, v moderní klimatizované poboččce vypisováním formulářů pro čínskou vládu :)

menil jsem v cine vickrat a na cinske pomery v mensich mestech, vzdy eura v bance a do 30 min bylo vyrizeno

PříspěvekNapsal: 10 zář 2012 15:12 
VIP

K vymene penez v mensich mestech, menil jsem predevcirem eura v Guiyangu a relativne bez problemu. Relativne v tom smyslu, ze jsem obesel tri banky, ale ve treti uz naprosto bez problemu, dokonce hned kdyz me videli, zavolali anglicky mluviciho zamestnance. Kurz podobny jako v Pekingu. Cela akce pak trvala snad jen 10 minut, z toho 5 minut tam koloval po nekolika prepazkach muj pas, ze ktereho se holky snazily vycist moji narodnost (az pak je napadlo se me zeptat). Nez ze je tezke vymenit eura (oproti dolarum) bych spis rekl, ze je obecne otravne v Cine menit penize, v pohode to bylo snad jen na letisti, ale zase kurz mi prisel o poznani horsi nez v centru Pekingu + asi jeste 50 kuaiu commission (to jsem v bankach neplatil ani jednou).

Zkoumam ted nejake vnitrostatni letenky, ma nekdo nejake obecne tipy? Krome ctrip a elong. Hlavne by me celkove zajimal duvod, proc se u techto cestovek prodavaji letenky mnohem levneji nez je uvadeji mezinarodni vyhledavace... Co kupovani letenek v kamennych prodejnach, vidim tahle okynka po mestech kazdy den, netusite nekdo, jake jsou ceny?

Jo a kdybyste meli tip na nejake pekne misto na jihu Ciny (Guizhou, Yunnan, Guangxi, prip. i Sichuan), ktere neni moc zname (tzn. nemam na mysli Yangshuo a podobne), tak budu rad za doporuceni ;)

PříspěvekNapsal: 19 zář 2012 17:35 
VIP

Moc v to neverim, ale kdyby nahodou nekdo vedel :) Nema nekdo zkusenosti s letenkama z mainlandu na Taiwan?

Je to vsechno solidne predrazene (rt z mainlandu na Taiwan stoji vic, nez kolik jsem platil za ow z Prahy do Ciny), snad s vyjimkou letenek z HK. Shanim letenku na unor (idealne z jizni Ciny) a protoze nemam vicevstupove vizum do Ciny, tak potrebuju nekam ven, kde neni problem s vizem (a neni tam draho, jinak bych to asi vzal do Japonska, kde jsem skoro doma). Nakonec jsem nasel prekvapive (relativne) levnou kombinaci Guiyang-Taipei, Kaohsiung-Macau-Bangkok asi za 7500 CZK, toz neni spatne, vzhledem k tomu, ze ty rt z mainlandu stoji i vic (a odlet z Guiyangu a navrat do Bangkoku se mi taky hodi). Moje otazka je, jestli nekdo dokaze odhadnout, jestli se tyhle ceny jeste nejak budou menit?

Jde o to, ze nejsem zvykly kupovat letenky takovou dobu dopredu, ale ted o tom uvazuju, z jednoducheho duvodu - 10. 2. je Novy rok (ja uvazuju o terminu cca 8. 2. - 20. 2.), takze se naopak bojim, ze to pujde spis nahoru.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2012 18:05 
Moderátor

Hledala jsem minulý rok v tomto termínu něco podobného a ceny byly šílené a měnilo se to spíše k horšímu. Zkus nějakou kombinaci vnitrostátního letu do místa, odkud létají Tiger airways nebo Zest.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2012 18:25 
VIP

Diky, Zest neznam a o Tigeru jsem vubec netusil, ze tam litaji (a dostat se do Haikou nebo Guangzhou nebude problem... snad). Mrknu na ceny, ale teda zacinam se po dalsim hledani utvrzovat, ze asi co nejdriv koupim tu kombinaci, co jsem psal :)

PříspěvekNapsal: 19 zář 2012 18:37 
Moderátor

To byly spíš tipy na letenky pryč z Číny, Tiger tam přímo nelétá, musíš samozřejmě do Singapuru a odtud tam, ale ze Singapuru se levné letenky kamkoliv určitě dají najít lépe, než z Číny.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2012 18:47 
VIP

Jo jo, uz jsem se na to podival, kazdopadne jednotlive smery vychazeji v tom terminu jeste draz nez ten multicity, co jsem psal vyse :) Tak to asi fakt v nasledujich dnech koupim.

(velke prekvapeni pro me bylo, ze nejlevneji fakt vychazi primy let z Guiyangu, cekal jsem treba PVG nebo aspon CAN, ... ale nestezuju si no, vzhledem k tomu, ze predtim budu nekde v Yunnanu nebo Guizhou, tak to aspon nemam daleko). Diky za tip kazdopadne :)

PříspěvekNapsal: 10 říj 2012 12:36 
VIP

Když Finnair zaváděl linku do Chongqingu, na něčí dotaz, co se v této oblasti Číny dá navštívit, někdo jiný odpověděl Tibet. Nehledě na to, že si myslím, že celá oblast jihozápadní Číny je nádherná a dle mého názoru řádově zajímavější než "klasiky" (Peking, Xi'an...), tak jsem se minulý týden s kamarády podíval i do Tibetu. Tedy, aby bylo jasno - ne do Tibetské autonomní oblasti (kam je potřeba platit směšně drahé zájezdy a je nulová volnost), ale do tibetských oblastí mimo TAR. A musím říct, že to byl jeden z nejlepších výletů, co jsem kdy vůbec podnikl. Oblast téměř nedotčená turismem - v odlehlejších částech jsme sotva občas potkali nějaké Číňany (a téměř všichni byli z Chengdu nebo z Chongqingu, což potvrzuje jejich dobrou lokaci jakožto základu pro výlety tímto směrem) a vůbec žádné Evropany (což je rozdíl oproti TAR, která je čím dál tím více čínská... a samozřejmě ovlivněná cestovním ruchem). Nádherná příroda, skvělí lidé a navíc se skvěle stopuje (akorát většina lidí asi bude mít problém s jazykovou bariérou). Chtěl bych něco sepsat na blog (a můžu sem pak hodit link), ale ještě to bude trvat. Každopádně doporučuju.

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina