Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 pro 2019 15:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 431 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čína
PříspěvekNapsal: 09 pro 2011 09:53 
VIP

Lucie píše:
A s tím Hong Kongem souhlasím, ted tu jsem a kam se na něj celá Čína hrabe.
Fakt? Můžeš to rozvést? Myslíš přírodu a pláže (mají tam být pěkné národní parky), jídlo (dim sum v restauraci s Michelinskou hvězdou nás moc nenadchlo, ale perfektní pákistánské restaurace v Chunking Mansion a jídelny na Temple Street ano), mrakodrapy, zajímavá kosmopolitnost různých národností (v Tsim Sha Tsui) apod.? V Hong Kongu se mi taky líbilo, ale jestli je lepší než celá Čína, tak mám o jednu plánovanou destinaci míň.

PříspěvekNapsal: 09 pro 2011 10:35 
VIP

schwott píše:
Lucie píše:
A s tím Hong Kongem souhlasím, ted tu jsem a kam se na něj celá Čína hrabe.
Fakt? Můžeš to rozvést? Myslíš přírodu a pláže (mají tam být pěkné národní parky), jídlo (dim sum v restauraci s Michelinskou hvězdou nás moc nenadchlo, ale perfektní pákistánské restaurace v Chunking Mansion a jídelny na Temple Street ano), mrakodrapy, zajímavá kosmopolitnost různých národností (v Tsim Sha Tsui) apod.? V Hong Kongu se mi taky líbilo, ale jestli je lepší než celá Čína, tak mám o jednu plánovanou destinaci míň.

tak bych to nehrotil. HK je super, Čína byla zajímavá. Určitě bych nevynechal Čínu jen proto, že jsem byl v HK.

PříspěvekNapsal: 09 pro 2011 15:53 
Moderátor

Ono to nemá s Čínou nic moc společného. Spíš jsem to myslela tak, že tady je na jednom místě takových věcí, takových kultur, kuchyní atd a Čína je taková jednotvárná. Abys viděl něco výrazně jiného, tak musíš cestovat na hodně velké vzdálenosti. Jako turistu na 14 dní - 3 týdny s itinerářem, který jsem popsala, by se mi Čína určitě líbila. A kultura je oproti Hong Kongu taky úplně jinde, v Číně jsou lidi z našeho pohledu neslušní (z jejich normální) všude se rvou(včetně vlaku na místenky), mluví hrozně nahlas, smrdí, nechutně plivou, jedí a smrkají, holky se oblíkají buď jako infantilní lolitky nebo jako děvky atd. Takže jak píše radanek.
K tomu jídlu v HKG, dneska jsem byla ve dvou hvězdičkových restauracích a taky mě to nijak nenadchlo. Skoro jako by hvězdičky dávali za to, že z té restaurace ještě nikdo neměl otravu jídlem-to je mimochodem další ze zajímavostí Číny, každý den vidím minimálně jednoho člověka zvracet:-)

PříspěvekNapsal: 11 pro 2011 18:47 
Nováček

Cau,Potreboval bych radu kde objednat nejlevnejsi letenku do Hong Kongu s odletem cca od 2.1.2012 a navrat cca 10.1.2012(odlet i prilet kdekoliv viden/praha/bratislava/mnichov).. s rozptylem +/- 3 dny.Dobrý tip mile rád ocením.Děkuji

PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 07:31 
Návštěvník

Zdravím všecjny cestovatele. V červenci se chystám vypravit do Číny na 3 týdny. potřebovala bych se zeptat na pár věcí:

- když chci navštívit ostrov Hainan, musím mít vízum s více než jedním vstupem? I když ostrov patří do Číny? Přilétám z Prahy do Pekingu a chci z Pekungu zase odlétat.

- existuje v ČR nějaká cestovní kancelář, přes kterou si můžu koupit jízdenky na vlak v předstihu? S něakým větším či menším spropitným za služby počítám.

Předem moc děkuji

PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 08:29 
Moderátor

Tak předně mi přijde jako hloupost přilétat do Pekingu a vracet se z Pekingu, to je jako kdybys dělala trip po Evropě a z Itálie se vracela do Finska. Vnitrostátní letenky po Číně (není třeba vícevstupové a ani by ti ho krom výjimečných případů nedali) mají tu výhodu, že zpáteční nejsou nijak cenově zvýhodněné. Aeroflot prodával letenky do Pekingu také tímto způsobem, takže tvůj nápad bych chápala jen v případě nějaké extra výhodné letenky, typu akce Lufthansy, která je teď z Prahy.
Jestli je v ČR nějaká cestovka, co toto dělá(nevím o tom), tak si naúčtuje opravdu velkou provizi, rozhodně bych to nedělala. Kontaktuj první hotel/hostel a oni ti jízdenku zajistí. Na větší vzdálenosti zvaž vnitrostátní letenky. Jeden směr je většinou kolem 1500 Kč (ctrip.com, elong.net) a pohodlí, oproti 20 hodinové cestě s číňany, nesrovnatelné.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2012 22:00 
Diskutér

Zdravím,
rád bych se dostal ze Šanghaje do Guilinu na 2-3 dny, ale 6-7 tis. za letenky mi přijde dost přehnaný. Nepředpokládám, ani nedoufám, že by to pár dní před odletem kleslo. Nevíte o nějakém jiném způsobu, jak se tam dostat? Někde jsem se dočetl, že vlakem to není možné. Máte někdo nějakou jinou zkušenost, případně nedoporučujete jiné místo na cca 3 dny, kam vyrazit ze Šanghaje? Ale samozřejmě, aby mě to nezruinovalo ;)

Děkuji za každou odpověď

PříspěvekNapsal: 16 črc 2012 22:09 
VIP

nevim proč by to vlakem nešlo, ale asi už by ti nezbyl žádnej čas, letenky po Číně je nejlíp kupovat tak 2-4 týdny před odletem zpáteční by se mohla vejít do 1000 RMB, kolen Shangaje by mohlo být pěkný hangzkou na tpo už my nezbyl čas nebo Nanjing

PříspěvekNapsal: 16 črc 2012 22:12 
VIP

do čínskýho vlaku (kromě sleeperu) by mě už nikdy nikdo nedostal...

PříspěvekNapsal: 16 črc 2012 22:19 
Moderátor

Nepíšeš kdy, teď v sezóně to asi moc klesat nebude, ale mimo sezónu to 5-3 dny před odletem klesalo, pokud nebylo letadlo vyprodané. Na ctripu jsou grafy vývoje cen, tak si to můžeš srovnat a uvidíš, na jakou cenu je možné se dostat. Případně ještě zkus letenky z Hangzhou a současně si tam můžeš udělat výlet-oblíbené výletní místo Číňanů. Krom velkého jezera a krásných zahrad kolem, to ale není nic extra. Po delší době v Číně je zajímavá i nedaleká napodobenina Paříže včetně Eiffelovky.
Vlakem by ses dostal, ale cesta by ti zabrala 2-3 dny, takže to asi nemá cenu.
V okolí Šanghaje bych pak na výlet doporučila asi nějaké vodní město (Naxun, Tongli atd). Suzhou je v okolí takové nejvíc turistické, známé hlavně pro tradiční čínské zahrady (pokud nejsi ale nějak extra zapálený, tak Yu Garden v Šanghaji asi stačí). Nevím, jestli si byl v Pekingu, 3 dny jsou sice málo, ale to základní stihneš. Z Šanghaje ti tam jede rychlovlak za relativně přijatelné peníze.
Relativně blízko je i bývalé hlavní město Nanjing, tam se dostaneš busem nebo vlakem a případně Huangshan - hory.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2012 22:25 
Diskutér

Ahoj Lucie, díky za info ;) Plán je takový, že první 4 dny strávíme v Pekingu a pak právě rychlovakem přesun do Šanghaje, kde mi zbývá cca 8 dní, z nichž mám 4 vyhrazené právě na Šanghaj.
Datum, kdy bych potřeboval pomoct s programem je kolem 11.-14.9. Pokud tě ještě cokoliv napadne, budu ti vděčný.

Ještě jednou děkuji ;)

PříspěvekNapsal: 16 črc 2012 22:31 
Diskutér

poja píše:
nevim proč by to vlakem nešlo, ale asi už by ti nezbyl žádnej čas, letenky po Číně je nejlíp kupovat tak 2-4 týdny před odletem zpáteční by se mohla vejít do 1000 RMB, kolen Shangaje by mohlo být pěkný hangzkou na tpo už my nezbyl čas nebo Nanjing

Už to vidím, ale tolik hodin ve vlaku bych asi nedal. Co se týče letenek, nemůžu se dostat pod 6-7 tis. Kč, i když zkouším odlety tento týden. Nevím, jestli můžu očekávat výrazně lepší cenu. Každopádně díky za tip :)

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 06:20 
VIP

xmurphy píše:
do čínskýho vlaku (kromě sleeperu) by mě už nikdy nikdo nedostal...

Mě to tak drastické nepřišlo. Jedno sedadlo = jeden člověk. WC nikdo nezamyká. V každém vagonu samovar s vařící vodou = teplý nápoj nebo nudle kdykoliv. Navíc číňani cizince nijak neotravují, hello Mister de facto neexistuje....
Ale pro člověka, pro kterého návštěva Číny představuje race po turistických špecích, vlak není nejrychlejší volba...

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 07:58 
VIP

kuk píše:
Ahoj Lucie, díky za info ;) Plán je takový, že první 4 dny strávíme v Pekingu a pak právě rychlovakem přesun do Šanghaje, kde mi zbývá cca 8 dní, z nichž mám 4 vyhrazené právě na Šanghaj.
Datum, kdy bych potřeboval pomoct s programem je kolem 11.-14.9. Pokud tě ještě cokoliv napadne, budu ti vděčný.

Ještě jednou děkuji ;)

no tak to vezmi přes Xian ne, já letěl Xian-Pudong za asi za 1750 KČ

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 17:20 
Moderátor

Z Hangzhou se jde na ta tvoje data do Guilinu dostat za ¥1410 (plus platba kartou na ctrip). Musíš tedy připočítat cestu do Hangzhou (rychlovlakem 55 minut ze Šanghaje) a pak tak hodina a čtvrt autobusem na letiště, stál myslím 15 juanu. V Hangzhou se můžeš projít kolem jezera a zahradama, případně se podívat na pagody a máš to vlastně jako další výlet. Pro mě byl Guilin nejhezčí částí Číny, tak bych to asi zvážila. Cenově rozumnější je pak cesta z Pekingu do Xianu, jak psal poja. Tam můžeš oblíbeným nočním vlakem nebo letět a do Šanghaje pak jednosměrnou letenku (v Číně neplatí, že jsou jednosměrné dražší, než zpátečka/2) Xian je taky fajn město, úplně jiná gastronomie, zajímavá muslimská čtvrť, pěkné pagody, městské hradby a nedaleká terakotová armáda (za mě pár hliněných vojáčků v hangáru-tedy nic extra). V Xianu jsem taky nejvýhodněji nakoupila všechny dárky, sice už s dobrou znalostí cen jednotlivých výrobků, ale stejně jsem se v Šanghaji nedostala na stejnou cenu, takže bych řekla, že tam bylo levněji.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 431 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina