Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 11:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čína říjen 2011
PříspěvekNapsal: 12 říj 2011 20:41 
Diskutér

Ahoj,

nenajde se tady někdo kdo si teď taky vyřizuje víza do Číny na pražské ambasádě? Byla jsem tam včera, přišla včas, ale díky tomu, že měli minulý týden zavřeno jsem vážila cestu z Moravy zbytečně ... :cry: Tak bych potřebovala vědět jak se to vyvíjí ať mi pan konzul zase nezamává razantní ne před nosem :lol:
Plno lidí tam mělo nějaké zvací dopisy ... Letím já a moje mamča na týden oslavit narozeniny ... Je to potřeba, když si celý výlet organizuji sama?

Díky

PříspěvekNapsal: 12 říj 2011 21:13 
Návštěvník

Ne, nepotřebujes nic.Prijdes, vystojis si frontu, zamestnankyne a tlumocnice Lada si vezme formulare a da ti slozenku. Za ctyri dny si to u okenka vedle v pravo vyzvednes pas s vizem (tam uz se neceka, fronta tam neni)

PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 09:56 
VIP

danr píše:
Ne, nepotřebujes nic.Prijdes, vystojis si frontu, zamestnankyne a tlumocnice Lada si vezme formulare a da ti slozenku. Za ctyri dny si to u okenka vedle v pravo vyzvednes pas s vizem (tam uz se neceka, fronta tam neni)

no, já u výdejního okénka stál asi 15 minutovou forntu

PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 12:30 
Návštěvník

Zda se, ze nejak pritvrdili, donedavna po mne chteli pouze vyplneny formular,letenku a fotku :

Krátkodobé turistické vízum (vízum typu L, platnost 3 měsíce, 1 nebo výjimečně 2vstupé, délka pobytu nepřesahuje 30 dní) je vydáváno za účelem turistiky či pro cestování v osobní záležitosti.
1. pas: platnost alespoň 6 měsíců po návratu, s min. 2 volnými stránkami pro vízum, originál a kopie;

2. "Žádost o vízum do Čínské lidové republiky": vyplněná kompletně a podle skutečnosti, podepsána žadatelem o vízum

3. u žadatelů s jiným než českým pasem nebo při cestování dítěte zapsaného v pase rodiče: navíc vyplněná "Doplňující žádost o vízum" (jméno a příjmení, číslo pasu, datum narození + v případě cizinců sekce D, v případě dítěte v pase sekce C); cizinec též předloží originál a kopii povolení k pobytu v ČR

4. fotografie: 1x současná barevná originální fotografie pasového formátu, nalepit na formulář

5. kopie zakoupené letenky: obousměrná letenka do Číny a z Číny (pokud žadatel o vízum cestuje jinými dopravními prostředky, předloží příslušné vysvětlení a potvrzení)

6. detailní itinerář cesty po Číně (podle časového sledu, místa, pamětihodnosti apod., příp. informace o zajištěném ubytování)

7. u studentů: navíc výpis z banky dokládající dostatečné finanční prostředky + potvrzení o studiu

8. u pracujících: potvrzení o zaměstnání + souhlas zaměstnavatele s čerpáním dovolené

9. u nezletilých: navíc ověřený souhlas rodiče/rodičů s vycestováním do Číny + prohlášení rodičů o finančním zabezpečení nezletilého

10. Cestování do Tibetu je možné pouze v rámci skupinové návštěvy organizované čínskou cestovní kanceláří. Při žádosti o vízum je třeba předložit "NOTIFICATION OF VISA APPLICATION" 旅行签证通知函, které vystaví Tibet Tourism Bureau西藏自治区旅游局.

Kromě výše uvedených dokumentů má konzulární pracovník právo požadovat i další dokumenty. O udělení víza, jeho platnosti či o délce pobytu rozhoduje konzulární pracovník.

Předmět příspěvku: Re: Čína
PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 14:09 
Návštěvník

Take jsem toho vyuzil minuly mesic.
Vizum vydavaji na pockani za 150 juanu, plati 5 dni (prvni den se pocita az nasledujici den-udajne ) a je POUZE pro SHENZHEN - pokud vas chyti nekde jinde v Cine nebo prekrocite 5 dni - pokuty!. (Podobne lze dostat v Macau, plati pro prilehle cinske mesto)

PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 17:08 
Diskutér

Letíme z Prahy přes Řím do Pekingu, tak to vízum v HK nemůžu využít, ale jestli to stojí jen 150 yuanů, tak je to pecka. Vážně se tady nenajde nějaký cestovatel, který by šel tento nebo příští týden na ambasádu a podělil se o zkušenost?
Díky

PříspěvekNapsal: 20 říj 2011 17:08 
Diskutér

Ahoj,

nechci dělat reklamu a možná to sem nepatří, ale při svém hledání jak rychle a pohodlně získat vízum do Číny aniž bych nemusela absolvovat další zbytečnou cestu přes celou republiku do Prahy jsem natrefila na plno agentur na internetu, které čínské vízum vyřídí do 2 týdnů za 2500,- Kč a více. Což se mi zdá moc za vyřízení, když si odmyslíte 50€ za vízum ... Dostala jsem kontakt na:
BEMETT cestovni kancelar - travel agency
Zamecke namesti 41, 738 01 Frydek-Mistek
Czech Republic
web: http://www.bemett.cz

Která mi ho vyřídí za stejnou dobu, ale za 50€ + 600,-Kč, což není ani jedna cesta do Prahy ... Tak snad s tím někomu z Moravskoslezského kraje pomůžu :)

Předmět příspěvku: Peking za 6900,- z hlavní strany
PříspěvekNapsal: 06 pro 2011 10:24 
VIP

Jsem Čínou nepolíbený, LP nemám a času na zakoupení letenek není nazbyt a proto prosím zkušenější o radu. JV Asie je naše oblíbená destinace a jezdíme tam hlavně za (v pořadí důležitosti):
1) krásami přírody (šnorchlování, vodopády, džungle)
2) milými lidmi
3) endorfinovými zážitky (raftování, kajaky, swing ropes, botanické výlety po vesnicích)
4) vynikajícím jídlem

Má nám v tomto ohledu co nabídnout i Čína v únorovém termínu na cca 16 dnů? Asi bychom se pohybovali v jižní Číně při hranicích s Laosem a Vietnamem (kvůli teplu).

Pagod, stup, watů a jiných budhistických, khmerských, hinduistických či jiných staveb už máme dost a už je nemusíme.

Bojím se zimy, ošklivých měst, dopravních vzdáleností, vadí mi i drahá víza a byrokracie s nimi spojená. Bohužel jediný low cost přepravce Cebu Airlines není z Pekingu vůbec levný, takže použít Peking jen jako tranzit asi nejde. Nebo někdo o něčem víte (Vietnam, Laos, Thajsko, Filipíny)? Kde nejlépe vyhledávat multicity PRG-BJS + HAN-kamkoliv Německo.

Kdyby byl za tuto cenu Hongkong, neváhám ani minutu. Nemá někdo slevový kód na Expedii?

PříspěvekNapsal: 06 pro 2011 13:28 
Moderátor

Z této oblasti jsem zatím byla jen v okolí Guilinu, příroda je tam rozhodně moc hezká, město samotné jde vynechat a pohybovat se v okolí Yangshuo a samozřejmě si udělat plavbu po řece-Rough Guide to má v průvodci na Čínu, jako aktivitu číslo jedna. Bohužel bych neřekla, že zrovna únor je nejvhodnější doba na cestu a ani zbytek té oblasti nějak extra teplý nebude.
ad 2) rozhodně milejší než na severu Číny, ale bez čínštiny si tam moc nepokecáš
ad 3) určitě se tam něco takového dělat dá, včetně návštěv vesnic, kde žijí zajímavé etnické menšiny, ale je to poměrně komercializované a často předražené
ad 4) vynikající jídlo je otázka osobní chuti, ale krátkodobě tě to zkoušení může bavit. Zkusíš pár druhů levného exotického ovoce, uvidíš viset rozpůleného psa, jejich plněné knedlíčky jsou podle mě dobré, ale po 3 měsících čínskou kuchyni opravdu nesnáším. Ač je opět ta jižní lepší, než třeba okolí Šanghaje.

Vzdálenosti jsou tu opravdu velké, města ošklivá a nízkonákladová přeprava (v cenách typu megabus, ryanair a wizzair) neexistuje.

Můj názor prostě je, že v únoru bych tam nejela.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2011 13:51 
VIP

Díky Lucie, potvrdila jsi mé obavy. Moje nervozita a svědění už něco konečně najít pramení taky z toho, že letos v zimě je LTUR zatím totálně passé.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2011 13:56 
VIP

Ta Čína asi opravdu v tuto dobu nebude to pravé...

OT: Já bych Ltur tak černě neviděl, důvody pro zdražení jsou jasné, ale i tak jsou tam dobré nabídky - např. Keňa je snad každý týden okolo 200 EUR, Mexiko pod 400 EUR. Navíc německé CK mají zajímavé ceny nejen letenek...

PříspěvekNapsal: 08 pro 2011 21:04 
Diskutér

gamin píše:
add 2) Já kupoval až na místě. Na poslední chvíli lze totiž sehnat letenky s podstatnou slevou. (letenka ze Shanghaje do Guilinu mě vyšla na 350 juanů (3 dny před odletem) a z Changde do Hangzou cca 450 juanu (5 dnů před odletem). Koupeno přes ctrip.com - placeno online kreditkou.
Vyvaroval bych se toho pouze v době čínských státních svátků. Je-li jsme v době, kdy v Guilinu mělo začínat období dešťů a tak jsme měli připraveny i jiné varianty, kam se podívat v případě, že by byla špatná předpověď počasí. Ta byla nakonec dobrá, takže jsme vyrazili do Guilinu. Tzn. nejen cena je důvodem proč kupovat až na místě. Jinak neměl jsem v ruce žádné potvrzení o koupi letenky, stačilo předložit pas...Druhý dobrý server na letenky po Číně je elong.net

zdravím znalce cestovatele... v číně jsem ještě nebyl, ale chci využít body věrnostních programů a na příští podzim vzít letenku do Číny a udělat rychlonávštěvu... dovolil bych si pár rychlodotazů?

1./ Plánuji cestovat první dva týdny v listopadu, je to ok?
2./ Trasu jsem promyslel zatím takto - Canton, Wuhan, Wudang, Peking
3./ Původně jsem chtěl ještě Chengdu, dostal jsem tip na záměnu za Guilin - vyplatí se?
4./ Co by tímto směrem ještě stálo za návštěvu?

Díky všem!

PříspěvekNapsal: 08 pro 2011 22:53 
VIP

tygrlive píše:
gamin píše:
add 2) Já kupoval až na místě. Na poslední chvíli lze totiž sehnat letenky s podstatnou slevou. (letenka ze Shanghaje do Guilinu mě vyšla na 350 juanů (3 dny před odletem) a z Changde do Hangzou cca 450 juanu (5 dnů před odletem). Koupeno přes ctrip.com - placeno online kreditkou.
Vyvaroval bych se toho pouze v době čínských státních svátků. Je-li jsme v době, kdy v Guilinu mělo začínat období dešťů a tak jsme měli připraveny i jiné varianty, kam se podívat v případě, že by byla špatná předpověď počasí. Ta byla nakonec dobrá, takže jsme vyrazili do Guilinu. Tzn. nejen cena je důvodem proč kupovat až na místě. Jinak neměl jsem v ruce žádné potvrzení o koupi letenky, stačilo předložit pas...Druhý dobrý server na letenky po Číně je elong.net

zdravím znalce cestovatele... v číně jsem ještě nebyl, ale chci využít body věrnostních programů a na příští podzim vzít letenku do Číny a udělat rychlonávštěvu... dovolil bych si pár rychlodotazů?

3./ Původně jsem chtěl ještě Chengdu, dostal jsem tip na záměnu za Guilin - vyplatí se?

Díky všem!

Listopad je OK, ale len na juhu. Peking by som uplne vynechal a radsej Shanghai. Wuhan...tam nic poriadne nie je:) skor by som siel do provincie Yunnan (Shangri-La), alebo na tropicky ostrov Hainan (celkom lacne lety z Kantonu/Shenzhenu). Chengdu a pandy - nic moc, to uz radsej ten Guilin:) Severu Ciny (vsetko severne od Zltej rieky) sa v zime vyhnut:) (bol som tam rok)...no a urcite by som najprv letel do Hongkongu, to mesto nema konkurenciu:)

PříspěvekNapsal: 08 pro 2011 23:21 
Diskutér

tonic píše:
tygrlive píše:
gamin píše:

Díky všem!

Listopad je OK, ale len na juhu. Peking by som uplne vynechal a radsej Shanghai. Wuhan...tam nic poriadne nie je:) skor by som siel do provincie Yunnan (Shangri-La), alebo na tropicky ostrov Hainan (celkom lacne lety z Kantonu/Shenzhenu). Chengdu a pandy - nic moc, to uz radsej ten Guilin:) Severu Ciny (vsetko severne od Zltej rieky) sa v zime vyhnut:) (bol som tam rok)...no a urcite by som najprv letel do Hongkongu, to mesto nema konkurenciu:)

Jak velka zima je v Pekingu na zacatku listopadu? Lepsi teda posunout? Rijen?

PříspěvekNapsal: 09 pro 2011 01:03 
Moderátor

Pokud to chceš přesunout na říjen, tak se rozhodně vyhni 1. týdnu, kdy je týdenní volno a celá Čína cestuje. Peking je začátkem listopadu ještě ok, ve zbytku jsem nebyla. Osobně se mi Peking líbil, rozhodně víc než Šanghaj. Navíc ti stačí vidět Peking a pak už nemusíš jezdit po žádných templech, protože jsou všechny stejné:-) Každopádně Guilin je lepší volba pro pokračování cesty (ve městě ale nezůstávat ). Chengdu snad jen jako přestupní bod na cestu do hor, na kterou ale listopad není nic moc, či na návštěvu Leshanu (Obrovský budha). Myslím, že taková ta klasická cesta Peking-Xian-Shanghai (s výletem do Suzhou)-Guilin-Hong Kong je nejlepší. A s tím Hong Kongem souhlasím, ted tu jsem a kam se na něj celá Čína hrabe.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina