Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 pro 2019 06:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čína
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2011 22:42 
Administrátor

1) Napsal jsem tam info o prvním hostelu, kde jsem plánoval přenocovat
2) Co jsem si na místě ověřoval, tak lokální prodejci mají přístup k lepším tarifům, než které bych dokázal já koupit. Porovnej ceny na hongkongské mutaci Zuji a Travelocity

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2011 23:14 
Kolemjdoucí

add 2) Já kupoval až na místě. Na poslední chvíli lze totiž sehnat letenky s podstatnou slevou. (letenka ze Shanghaje do Guilinu mě vyšla na 350 juanů (3 dny před odletem) a z Changde do Hangzou cca 450 juanu (5 dnů před odletem). Koupeno přes ctrip.com - placeno online kreditkou.
Vyvaroval bych se toho pouze v době čínských státních svátků. Je-li jsme v době, kdy v Guilinu mělo začínat období dešťů a tak jsme měli připraveny i jiné varianty, kam se podívat v případě, že by byla špatná předpověď počasí. Ta byla nakonec dobrá, takže jsme vyrazili do Guilinu. Tzn. nejen cena je důvodem proč kupovat až na místě. Jinak neměl jsem v ruce žádné potvrzení o koupi letenky, stačilo předložit pas...Druhý dobrý server na letenky po Číně je elong.net

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2011 11:45 
Diskutér

Kluci díky moc (i za přesun do správného vlákna). S postupujícím plánování si asi dovolím se ještě pozeptat, zatím super odkazy na plánování místních přeletů :-) Možná si střihnu i nějakou first class, když jsem koukal na ty ceny :-)

PříspěvekNapsal: 21 čer 2011 15:45 
Diskutér

Ahoj, chystám se do Japonska a mám 14h layover v Pekingu. Je potřeba čínského víza na takovou dobu? Nebo stačí, že mám navazující letenku ...
Díky za odpověď

PříspěvekNapsal: 21 čer 2011 18:02 
VIP

http://www.chinaembassy.cz/cze/lsyw/viza/t753174.htm

(5) tranzitní vízum (vízum typu G): je vydáváno cizím státním příslušníkům, kteří přes Čínu tranzitují do jiné země či jiného regionu

bych jim zavolal...

PříspěvekNapsal: 22 čer 2011 08:51 
Kolemjdoucí

Nevíte jak je to v poslední době s vydáváním čínských víz, je vůbec možné je získat bez letenky? Pojedem tam po zemi. Tak jestli budu muset dělat nějakou rezervaci. Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky ;)

PříspěvekNapsal: 22 čer 2011 08:55 
VIP

Mishugge píše:
Nevíte jak je to v poslední době s vydáváním čínských víz, je vůbec možné je získat bez letenky? Pojedem tam po zemi. Tak jestli budu muset dělat nějakou rezervaci. Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky ;)

V Delhi to bylo úplně v klidu, bez letenky, 1300Rs do třech dnů, ale je to už pár let... Obecně platí, že čím blíže Číně, získání je jednodušší...

PříspěvekNapsal: 22 čer 2011 09:00 
Kolemjdoucí

A co se týká vyřízení již v Praze, nevíš?

PříspěvekNapsal: 22 čer 2011 09:16 
Administrátor

Do Číny jsem žádal o víza pro cestu po zemi i letecky a nikdy žádný problém. Není třeba dělat z komára velblouda...

PříspěvekNapsal: 22 čer 2011 09:22 
Kolemjdoucí

Luko píše:
Do Číny jsem žádal o víza pro cestu po zemi i letecky a nikdy žádný problém. Není třeba dělat z komára velblouda...

Ale na stránkách čínského velvyslanectví píšou, že je třeba letenky. Asi bude nejlepší to zkusit, kdyžtak mě pošlou z ambasády domů.

PříspěvekNapsal: 22 čer 2011 09:30 
Administrátor

Když jedeš po zemi, tak maximálně můžou chtít vidět víza ze země, odkud tam budeš vstupovat. O letence se zmiňují proto, jelikož přepodpokládají, že 99,99 % lidí přicestuje letecky. Mám-li jiné vstupní podmínky, tak se není třeba vzrušovat obecnými.

PříspěvekNapsal: 22 čer 2011 09:32 
VIP

Jeli jsme taky po zemi (z Mongolska vlakem) a víza jsme měli zařizované v Praze. Bez problému.

Předmět příspěvku: Re: Čína - Xinjiang
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 11:58 
Kolemjdoucí

Nevíte, jak je to s politickou citlivostí v Xinjiangu? Vím, že se jedná o autonomní oblast, ale mysela jsem, že není potřeba zvací agentury, na ambasádě mi zamítli mojí žádost o vízum :(

PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 15:18 
VIP

Mishugge píše:
Nevíte, jak je to s politickou citlivostí v Xinjiangu? Vím, že se jedná o autonomní oblast, ale mysela jsem, že není potřeba zvací agentury, na ambasádě mi zamítli mojí žádost o vízum :(

právě vízum vyřizuju, vízum nezamítli jen mě poslali domu s tim, že potřebuju zvací dopis...
1)Pokud letíš do Pekingu nebo zkrátka kamkoliv jinam než do Urumqi tak se do ityneráře vůbec nezimnuj, že tam jedete, n amístě pak žádný kontroly povolenky nejsou
2)Pokud máš letenku jako my do Urumqi, tak mi byla doporučena jedna čínská agentura se kterou ted komunikuju mailem a včera jsem jim posílal platbu 20e na osobu za vyhotovení pozvání, doufam že tam platba dorazí a že potvrzení pošlou můžu ti pak dát kontakt, je to ověřená agentura z čech i z lonely planet..
Kamarád se zítra vrací a platil 50USD za nějakou celodení tour z Urumqi aby dostal potvrzení.

kdy jedete?

PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 20:17 
Kolemjdoucí

Jedeme cca za měsíc. Dneska jsem byla v jedné agentuře, co zařizují víza. Potvrdili mi, že kdybychom si vymysleli, že se budeme pohybovat okolo Pekingu, tak bylo všechno v pohodě. Takhle jsem si akorád zavařili na problémy, protože si nás všechny 3 zaznamenali na ambasádě.

Ale ten kontakt na agenturu mi každopádně zašli, když to nepůjde jinak, tak bych je taky kontaktovala. Díky.

Další problém je ten, že jsem měla jenom rezervaci letenek, chtěli jsme jet po zemi z Pakistánu. Chtěli po mně zaplacené letenky. A potrvzení od zaměstnavatele, že nám schválili dovolenou, ani jeden z nás nemáme stálou práci.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina