Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 pro 2019 17:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Keňa
PříspěvekNapsal: 25 bře 2011 15:58 
Diskutér

Chtěl bych v září navštívit Keňu a absolvovat alespoň 3-4 denní safari.Hledal jsem na německých stránkách informace,ale všechny se shodovaly,že je lacinější koupit safari před hotelem,než u cestovky.Bohužel konkrétního spojení se mi nedostalo.Nemá někdo zkušenost a spojení na nějakou tamnější agenturu,která tyto výlety pořádá?
Předem moc děkuji!

Předmět příspěvku: Re: Keňa-safari
PříspěvekNapsal: 25 bře 2011 16:01 
VIP

pomohlo by rict mesto kam se chystas.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2011 16:55 
Diskutér

Já bych chtěl nějaký hotel u moře poblíž Mombasy,ale není to podmínka.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2011 16:56 
VIP

myslím, že u každýho hotelu bude pár nahaněčů, kteří se ti budou snažit zájezd vnutit...

Je dobré dopředu zjistit, jaká je odpovídající cena za požadovaný zájezd, protože se tě určitě budou snažit natáhnout...

PříspěvekNapsal: 25 bře 2011 17:17 
Diskutér

To je mi jasný,proto tady sháním informace.Tyto stránky jsou opravdu studna zkušeností a ne přibarvené tlachy cestovek.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2011 17:37 
Moderátor

Osobně se chystám časem do Keni znovu s rodinou a s tím, že se ubytuji na Diana Beach - hotel se dá bookovat přes vyhledavače nebo bez potíží na místě v rozličných kategoriích a cenách.
Poté půjčím auto na 3-4 dny (např. auto-europe.co.uk) za cca 200-300 liber SUV a vyrazím do Tsava a Amboselli, které jsou v dostupné vzdálenosti, zaplatím vstupné a budu kempovat po svém na vyhrazených místech. Je ideální být pánem svého času a přizpůsobit poznání parku svým hodnotám a okolnostem, než respektovat harmonogram cestovky, která Ti nikdy zcela vyhovět nemůže.
Ceník parků jsem uváděl na http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... =29&t=1658.
Pokud bys sám nechtěl, na pláži je opravdu dostatek nabídek od nahaňěčů nebo zajdeš do centra na Diana Beach a vyzkoušíš negociační dovednosti v místní CK. Nabídek je dost.

Předmět příspěvku: Víza Keňa
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2011 11:37 
Diskutér

Letim v září do Keni z FRA do Mombasy s mezipřistáním v Adis Adebě.Potřeboval bych poradit jak to vypadá s vízy:
1.Budu si muset koupit v AA tranzitní vízum?
2.Česká republika má vízovou povinnost pro všechny druhy pasů.Vízum je dle některých internetových stránek možno koupit přímo v Mombase na letišti za 20 dolarů.Nemáte někdo s tímto zkušenost?
Děkuji za odpověď.Rovněž uvítám spojení na některé místní agentury,které pořádají výlety a safari.
Moc děkuji!

Předmět příspěvku: Re: Víza Keňa
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2011 11:46 
Administrátor

V Mombase dostaneš vízum po příletu na letiště za 50 USD.

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2011 09:50 
VIP

burito píše:
Poté půjčím auto na 3-4 dny (např. auto-europe.co.uk) za cca 200-300 liber SUV a vyrazím do Tsava a Amboselli,
Nevíš, na kolik by mohlo v Keňi/Tanzánii vyjít auto s řidičem? V Asii i Střední Americe to vychází většinou levněji nebo maximálně stejně draho jako z půjčovny a jseš bez starostí, v Africe nemám zkušenosti. Tu Keňu s LTURem na přelomu listopadu a prosince chci letos taky s rodinou zkusit, ale spíše z Mombasy přejet autobusem do Tanzánie, Arusha/Ngorongoro a koupačka na Pembě nebo Zanzibaru. Dost často bývá "Gabelflug" Mombasa/Kilimanžáro, to by se hodilo.

Předmět příspěvku: Re: Keňa
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2011 11:53 
Moderátor

Bohužel nevím, nezajímal jsem se o to...

PříspěvekNapsal: 01 dub 2014 21:21 
VIP

Nemáte někdo novější info o safari v Keni - ceny, tipy...Díky

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 18:35 
Diskutér

Bol som tento rok v januári, oproti vyvolávacej cene sa dalo uzmlúvať cca 15-20% a 1/2 denný výlet zdarma, aby si kúpil to, čo chceš. Potom to už išlo dolu na úkor kvality služieb.
T.j. nahováranie na lacnejšie varianty pri dĺžke pobytu v NP /je rozdiel či budeš zo 4 dní 2 v NP alebo 3 a ostatný čas sa poflakovať po okolí/, kvalite auta, ubytovania, dĺžky trasy, atd.../. Cenu zľavní aj viac výletov zakúpených v jednej agentúre alebo u toho istého beach boy-a. Vyvolávaciu cenu dostaneš fér ak neprídeš nahodený a ovešaný ako ruský molodec a budeš sa aspoň 10 minút zdráhať /spôsobom "už mám inde zajednané za -20%, ty nemáš také a také auto, ubytovanie" a pod/. Inak teraz je ideálna doba na safari.

Moje články z Kene:
http://blog.vsetcinaplaz.sk/kena-safari
http://blog.vsetcinaplaz.sk/dovolenka-kena

Články sú komerčné zamerané, vynechaj preto omáčku

Ešte jedna rada na úsporu:
Plať v šilingoch, vždy a všetko. U vekslákov na každom rohu vymeníš € za cca 116-118 a USD za cca 86-88 šilingov. Ak budeš platiť v €, kurz je vždy prerátaný 1€=100, 1 USD=80. A kľudne v tomto pomere zaplať aj safari. Budú sa možno trochu okúňať, ale vrabca z hrsti určite nepustia.

PříspěvekNapsal: 03 dub 2014 11:12 
VIP

Díky, jak je to tam prosím s nějakou předplacenou simkou? Nevíš?

PříspěvekNapsal: 03 dub 2014 18:37 
Diskutér

Myslím, že nebolo problém lacno kúpiť keňskú SIM na mieste, bola nám ponúkaná, cenu si nepamätám. Osobne mám travel SIM od Onesimcard, čiže toto neriešim. Táto SIM sa mi vždy osvedčila /okrem Kuby/, nemusel som riešiť na mieste. Príde za cca 10 dní. Inak slovenský Orange za 6€ na mesiac má 60 min prijatých zdarma a tuším 0,5€ za odchádzajúci hovor /manželka/. Neviem aká je ponuka operátorov v CZ.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2014 11:22 
VIP

ponúka českých operátorů v rámci roamingu je na hovno

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina