Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 06:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Londýn
PříspěvekNapsal: 10 srp 2016 17:01 
Diskutér

Ahoj, chci se zeptat, používá někdo v londýnském MHD českou bezkontaktní platební kartu? Jde to vůbec? Jde mi o ten jejich systém contactless, chápu správně, že to funguje podobně jako Oystercard, tedy jdu do metra přiložim na čtečku, vycházím z metra opět přiložím a vypočítá se určitá částka za ujetou vzdálenost, které se stáhne z mého účtu? Dík za objasnění ;)

PříspěvekNapsal: 10 srp 2016 17:37 
Diskutér

Chápeš to správně.

PříspěvekNapsal: 10 srp 2016 17:59 
Diskutér

sachu píše:
Chápeš to správně.

A ceny stejné jak za Oyster?

PříspěvekNapsal: 10 srp 2016 18:40 
Diskutér

Ceny maji na strankach, ted si je presne nepamatuju, ale funguje to bezchybne ;-) V unoru jsem tak jezdil dva dny.

PříspěvekNapsal: 11 srp 2016 01:49 
VIP

majkl666 píše:
sachu píše:
Chápeš to správně.

A ceny stejné jak za Oyster?

Ceny jsou stejne jako u Oyster card, dokonce plati i ty stropy na denni jizdne.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2016 01:05 
Nováček

caute, idem do Londýna a chcel by som mať k dispozícii mobilný internet. Po zhliadnutí ponuky mi vyšlo najlepšie Tesco mobile (Triple Credit Tariff), no podľa ich "store locator" mi nevyhovuje žiadny. Preto sa chcem opýtať, či si viem kúpiť kartu aj v nejakej inej Tesco predajni, nie len v takej, čo má označenie ako "Phone Shop". Prípadne hocikde inde, v nejakom stánku alebo špecializovanom obchode.
Ináč nie je problém s kúpou karty? Teda či nie je potrebné mať UK občiansky alebo tak.
Vďaka :)

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017 17:39 
Diskutér

Ahoj, všiml jsem si, že je tu poměrně hodně znalců Londýna :) Přečetl jsem celé vlákno a měl bych několik dotazů před cestou

1) Můžete někdo potvrdit že na platby bezkontaktní kartou v MHD platí denní cap? (vím o problémech s oystercard, jak zmiňuje Helvetica, i nutnosti využít papírovou travelcard pro 2v1)

2) Jaký je aktuálně nejlepší způsob dopravy na LTN? Dohledal jsem Easybus někdy za 2GBP, většinou za 5. Kdy nejlépe vyrazit z centra pro odlet ve 20:50?

3) Víte pro nějaké mobilní app pro vyhledávání autobusových spojení? Podobně jako např. CG Transit v ČR. Hodně lidí v Londýně doporučuje použít autobusy, ale netuším jak dohledat cestu na delší vzdálenost bez mobilního internetu.

Předem děkuju :)

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017 19:26 
VIP

dannyprague píše:
Ahoj, všiml jsem si, že je tu poměrně hodně znalců Londýna :) Přečetl jsem celé vlákno a měl bych několik dotazů před cestou

1) Můžete někdo potvrdit že na platby bezkontaktní kartou v MHD platí denní cap? (vím o problémech s oystercard, jak zmiňuje Helvetica, i nutnosti využít papírovou travelcard pro 2v1)

2) Jaký je aktuálně nejlepší způsob dopravy na LTN? Dohledal jsem Easybus někdy za 2GBP, většinou za 5. Kdy nejlépe vyrazit z centra pro odlet ve 20:50?

3) Víte pro nějaké mobilní app pro vyhledávání autobusových spojení? Podobně jako např. CG Transit v ČR. Hodně lidí v Londýně doporučuje použít autobusy, ale netuším jak dohledat cestu na delší vzdálenost bez mobilního internetu.

Předem děkuju :)

1)cap jsem nezkoušel (málokdy platim), ale jeden přestup do hodiny bus/tram je gratis.
2)v Lutonu se buduje, jel bych tam tak na 18,30 (teda já ne, ale kdo chce safety first, tak ano).
3)google maps. Nebo prostě bus maps na tfl.gov.uk, stáhnout a můžeš drandit.

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2017 07:07 
VIP

Zdravím znalce Londýna. Příští týden máme noční čekání na Stanstedu a při pohledu na ceny ubytování začínám uvažovat nad nočním výletem do Londýna. Easybus má dobré ceny, s tím, že příjezd na Liverpool station by byl kolem 21. hodiny a odjezd zpět kolem 2. hodiny ráno. Dá se takhle v noci v okolí něco vidět, otec v Londýně nikdy nebyl, co byste případně doporučili? Funguje přes noc metro? Díky.

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2017 09:40 
Tazatel

nie som znalec Londyna, ale spravil som nieco podobne. za necele 4h som pesi presiel trasu Liverpool St - Victoria Station. stihol som pofotit Tower bridge, Shard, London Eye, Westminster Abbey, parlament, katedralu sv. Pavla a cojaviem co este .. je to taka vysvietena rychlovyhliadka, ktora nemusi az tak nadchnut, ale rozhodne neurazi. Za 3 dni idem znova :)

Doporucil by som
- kupit navrat z Victoria Coach Stn, aby ste nestracali cas navratom a nemuseli robit okruh.
- vziat si pohodlne boty a vyprdnut sa na metro. itinerar hore, ak ratas s trochou bludenia, ma ~10km, tzn da sa pohodlne prejst. pokial ide o bezpecnost, bol som sam, so zrkadlom na krku a nemal som pocit ohrozenia na ziadnom mieste trasy.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017 15:26 
Diskutér

Pro hledání MHD spojení se mi v Londýně osvědčila app Citymapper.

Pokud nejste online, na každém nádraží se dá sehnat mapa, kde na jedné straně je mapa sítě metra, a na druhé jsou základní autobusové linky po centru.

Jinak jsem 4 dny používal po MHD bezkontaktní kartu od Equa a bez problémů (vyzkoušeno na autobus, loď, metro, DLR i Emirates lanovku).

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 12:46 
VIP

Doporučíte někdo nějaký vyzkoušený business hotel poblíž London-City letiště (odlet v 11:15)? +Případně kde v okolí zajít na šláftrunk?

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 15:33 
VIP

dmitrijsadlo píše:
Doporučíte někdo nějaký vyzkoušený business hotel poblíž London-City letiště (odlet v 11:15)? +Případně kde v okolí zajít na šláftrunk?

Nejbliz letisti je travelodge, ale v jeho okoli nic neni. Naproti pres pristaviste je Ramada a premier inn. Pred nimi je docela dobry bar, nekolikrat vyzkouseno ;) (jinak se tam da i z travelodge za ca 10 min dojit).

Ale s odletem v 11 muzes spat klidne i nekde dal :-)

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 16:59 
VIP

Díky za tipy. Ajaj, teď jsem koukal na Streetview, asi to fakt nemá cenu spát hned u letiště v docích. Nějaký tip, kde spát poblíž DLR, odkud pak rychle dojedu na letiště? Ideálně blízko kalící oblasti :D

PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 14:23 
VIP

dmitrijsadlo píše:
Díky za tipy. Ajaj, teď jsem koukal na Streetview, asi to fakt nemá cenu spát hned u letiště v docích. Nějaký tip, kde spát poblíž DLR, odkud pak rychle dojedu na letiště? Ideálně blízko kalící oblasti :D

Alternativni a trochu zivejsi oblasti jsou Canary Wharf, Greenwich a pokud rozpocet dovoli, tak oblast Shoreditch na vychodni strane City (zastavka Old Street, Shoreditch High Street). Odsud by to melo byt ca 30-40 min na LCY.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina