Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 14:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Saudská Arábie
PříspěvekNapsal: 04 říj 2019 13:12 
VIP

No a platí to i po zemi? Mně teda stačil ten nealko salonek v Riyadhu, kde mě zachraňovali pánové Hennessy a černý Jeník z dxb, ale tak jestli vás ten písek láká...

PříspěvekNapsal: 05 říj 2019 13:15 
Návštěvník

No já jsem zase myslel :-), že nás největší cestovatel, čti Alexx, zasponzoruje a že to pudem s medvědem prozkoumat.... Jako nový dotační program "Alexx EU" nebo tak něco :-). Kdo se hlásí?

PříspěvekNapsal: 05 říj 2019 13:20 
Návštěvník

frenkyul píše:
No já jsem zase myslel :-), že nás největší cestovatel, čti Alexx, zasponzoruje a že to pudem s medvědem prozkoumat.... Jako nový dotační program "Alexx EU" nebo tak něco :-). Kdo se hlásí?

Uznávám, že jsem hroznej, ale chci jenom zvýšit počet příspěvku :-), abych už nebyl návštěvníkem a posunul se vejš....
Jo a teď už vážně, taky by mě zajímalo jestli to půjde z Akaby (Aguaby) na skok. Možná na tu jejich druhou Petru.

PříspěvekNapsal: 06 říj 2019 08:05 
VIP

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/saudska-arabie-turismus-hotely-ubytovani-nesezdane-pary_1910060723_dok

Předmět příspěvku: Saudská Arábie
PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 14:36 
VIP

brumbrum píše:
FY: myslel jsem hlavně letenky

Na to že to je Céčko, drahý mi to teda rozhodně nepřipadá...

"These flight deals are for travel from Zurich to Kuwait or Riyadh, Saudi Arabia. With the new Saudi e-visa, this is one of the cheapest ways to be amongst the first visitors into the country, and also one of the more comfortable options too. Lufthansa operates an Airbus A330 on both routes, which means you’ll have a wide body aircraft for the mid haul flight between Frankfurt and the Middle East.
This is an incredible price to rack up elite qualifying or status miles with Lufthansa, Swiss, or any Star Alliance mileage program."

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 14:58 
VIP

Vas ten piesok tam asi fakt zaujima..
kazdopadne zaujal ma iny rozmer. v Alexxom cestopise sa rozprudila horuca disputa o moralnosti cestovat do rise zla. preco to nikoho netrapi v pripade saudov? ved ten rezim na svedomi x nasobne viac zivotov priamo alebo nepriamo podporou wahabizmu ako si je Kim vobec schopny co i len predstavit.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 15:33 
VIP

kono píše:
kazdopadne zaujal ma iny rozmer. v Alexxom cestopise sa rozprudila horuca disputa o moralnosti cestovat do rise zla. preco to nikoho netrapi v pripade saudov? ved ten rezim na svedomi x nasobne viac zivotov priamo alebo nepriamo podporou wahabizmu ako si je Kim vobec schopny co i len predstavit.

Bingo!
Já jsem se do diskuse o morálnosti Alexxových cest nikdy nezapojil, ani tady se na tento tenký led pouštět nebudu, ale s tím tvým názorem na celosvětové důsledky exportu wahábismu určitě souhlasím. Kim si mučí a zabíjí jenom na svém malém pískovišti, ale tenhle stát, ten to přímo či nepřímo dělá na jiné ploše...

edit: ještě doplním:
1. osobně se tam nechystám, a tohle vlákno čtu ze zvědovosti;
2. rád navštěvuji kulturní místa, a zde se nachází - řekněme "srdce" - celého islámu (celého, odhlédnuto od úchylné místní odnože), takže něco do sebe ta země má;
3. úplně jiná věc ale je, jak blízko a jak detailně se člověk k tomu "srdci" jako nevěřící turistický pes může přiblížit a poznat ho; na druhou stranu o jiné "říši zla", Iránu, jsem od lidí, kteří ho navštívili, nikdy neslyšel nic špatného, a běžní místní obyvatelé jsou přátelští a pohostinní, tak nevím...

Naposledy upravil babička Lála dne 07 říj 2019 15:48, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 15:34 
VIP

kono: :roll:

Citace:

Taky se ptáš lidí, co jedou lyžovat "vás ta zmrzlá voda fakt zajímá" a lidí, co vyrazí do New Yorku "vás ten beton fakt zajímá"...?

Jestli tě ta země nezajímá, tak tam prostě nejezdi, ale nevím, proč jsou třeba tyhle poznámky. Spoustu lidí má různé zájmy a zrovna tady bych podobné hodnotící kecy nečekal.

Citace:
preco to nikoho netrapi v pripade saudov? ved ten rezim na svedomi x nasobne viac zivotov priamo alebo nepriamo podporou wahabizmu ako si je Kim vobec schopny co i len predstavit.

Jak víš, že netrápí? Minimálně jednoho člověka - tebe - zjevně trápí. V téhle diskuzi je několik málo příspěvků, což je dost malý vzorek na prohlášení, že to nikoho netrápí. Pravděpodobně to však méně lidí trápit bude, protože KSA, na rozdíl od Koreji, nemá takovou mediální nálepku "zla" (oprávněnost toho bych samozřejmě nechal stranou, to by bylo na dlouhý flame).

Druhá věc - jak moc podpoří tuhle bohatou zemi člověk tím, že si koupí vízum, doplní kapacitu v letadle, půjčí si auto, párkrát někde přespí a projede pár desítek litrů levného benzinu?

O kolik víc "režim" na téhle cestě vydělá, než kdybych seděl doma a konzumoval produkty, na jejichž dopravu a výrobu byla zakoupena a spotřebována ropa...saúdská?

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 15:53 
VIP

zennie píše:
Druhá věc - jak moc podpoří tuhle bohatou zemi člověk tím, že si koupí vízum, doplní kapacitu v letadle, půjčí si auto, párkrát někde přespí a projede pár desítek litrů levného benzinu?
Bingo!
Přesně kvůli tomuhle se já do morálních diskusí nepouštím. Neboť si myslím, že těch mých pár stovek dolarů (pokud bych tam tedy jel) je jenom zrnko písku v poušti petrodolarů.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 16:41 
VIP

kono píše:

Tenhle chlapec je na slováka podezřele inteligentní. Dotáhne to nejmíň do Budapešti (jako bez prdele).

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 16:45 
Diskutér

Co se týká té nemorální stránky, tak tam je problém ten, že bys nemohl skoro nikam. Všude se něco najde :)

Láká mě tam to "neznámo". Ale pravděpodobně tam v nejbližších letech stejně nepojedu, protože určitě nechci být v té první vlně, kdy se teprve bude zjišťovat co a jak funguje a co je zakázaný.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 17:28 
VIP

V létě se mě Uzbeci furt ptali, co tam v tý poušti a horku dělám. Říkal jsem jim, že se studenym pivem je to tam super. Ale v Arábii?

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 18:39 
VIP

zennie píše:

O kolik víc "režim" na téhle cestě vydělá, než kdybych seděl doma a konzumoval produkty, na jejichž dopravu a výrobu byla zakoupena a spotřebována ropa...saúdská?

Zennie, mám tě za velmi chytrého cestovatele. I proto se tě zeptám trochu jinak: myslíš, že jde jen o peníze?

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 19:04 
VIP

Nerozumím, kam ten dotaz směřuje.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 19:17 
Diskutér

cennik (skopirovane z fora od susedov)

Přílohy:
Poznámka: cenni, KSA
strafensaudiarabien-48973.jpg
strafensaudiarabien-48973.jpg [ 101.65 KiB | Zobrazeno 166 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina