Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 15:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Saudská Arábie
PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 21:31 
VIP

zennie píše:
Nerozumím, kam ten dotaz směřuje.

Reklama, ideologie kontakty. Ne, opravdu nejde (jen) o finance - o to, aby v Rijádu někdo utratil pár stovek dolarů. Těch faktorů je víc. Už i tahle diskuse o něčem svědčí 8-)

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 22:36 
VIP

Asi fakt nerozumím a rád se nechám poučit. Jistěže, reklama, ta vyústí v další peníze. I kdyby tisíce či desetitisíce dolarů, pořád je to kapka v moři, kterou nechápu jako nějakou "podporu". Já jsem nucen se smířit s tím, co se z mých peněz platí v ČR, na základě toho, že jsem se rozhodl tady dále žít a odvádět daně, takže nechat pár set dolarů v KSA, a klidně z toho zveřejnit fotky (=reklama)... ne, fakt s tím nemám morálně o nic větší problém než platit v ČR daně. Ale pokud myslíš, že bych měl mít - zcela vážně a bez ironie, budu rád, když mi přiblížíš svůj pohled.

Ideologii ani kontakty aktivně šířit nehodlám.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 23:37 
Diskutér

Nemám problém s tím chovat se ideologicky zasadově, ne vždy je to stoprocentní, ale musí to mít aspoň trochu smysl. Vadí mi dejme tomu porušování lidských práv třeba v Číně? Má smysl tam kvůli tomu nejezdit? Jasně... Oh wait, to by znamenalo především i nekupovat nic, co se tam vyrobilo, neb z toho maj ode mě násobně větší vejvar než z jedné dovolené. A toho jaksi nejsem schopen (nebo spíš nejsem ochoten to řešit). A se Saudy je to obdobný, každej kus plastu může být z jejich ropy.
Prostě pokud s něčím nesouhlasím a míním to řešit uvalením takových individuálních sankcí, tak to musí být proveditelné, rozumně účinné a v rámci mé vlastní míry snesitelné pro mě samotného. Zvládnu cíleně nenakupovat produkty Agrofertu a spol., ale už se na původ surovin nezvládnu ptát v hospodě, kam jdu na oběd a už vůbec nevím, čím byla hnojená pšenice, z který mi někdo upekl chleba (tam jen zvládnu kontrolovat, že to nebyl Penam). Má tenhle bojkot smysl? Kolik procent svých výdajů tím přesměruji mimo AB? To už je na každého rozhodnutí a na míře omezení, které je ochoten podstoupit.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2019 06:53 
Diskutér

cestovatelm mrkni na firmu Saudi Aramco. Apple se může jít zahrabat :) Produkty z této firmy ať již přímo nebo nepřímo máš v každým supermarketu.

Jsou to zmrdi viz případ s vraždou novináře v Turecku. Plošnej bojkot je nereálnej. Takže nějak nechápu o co ti jde?

PříspěvekNapsal: 08 říj 2019 08:29 
VIP

Zennie , cele si to zobral nejak osobne, mozem vediet preco?

ohladne piesku som sa nikoho nepytal, bolo to moje konstatovanie a nadviazal som na brumov celkom vtipny a vystizny koment o par prispevkov vyssie.

kazdopadne, tiez je mylny dojem ze to mna trapi. vobec. netrapi ma cestovanie v pripade ziadnej krajiny. ani S. Korei (tam by som aj rad siel).
ale mam rad helikopterovy pohlad (nezaujaty, bez oportunistickych pohnutok) a ked sa povie A, tak nech sa povie cela abeceda. Na peniaze a nosenie penazi do krajiny som myslel v tomto pripade ako na tercialny problem, ak ma to vobec napadlo. V prvom rade ma napadlo, ze saudi su za polednych 15 rokov najvacsi zmrdi na scene, nasi spojenci, bratia v zbroji, a este aj novy cestovatelsky highlight najnovsie.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2019 08:32 
VIP

Už jste krapet paranoidní :)

Ano. Ani já to nepodal tak, že jezdit tam je zlo a podpoříte tím největší zlo na planetě... Jen mi šlo o to, že "neotvírají hranice" pouze a primárně kvůli financím. Tak to tu na začátku bylo zmíněno... Tečka.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2019 09:27 
Moderátor

kono píše:
Vas ten piesok tam asi fakt zaujima..
kazdopadne zaujal ma iny rozmer. v Alexxom cestopise sa rozprudila horuca disputa o moralnosti cestovat do rise zla. preco to nikoho netrapi v pripade saudov? ved ten rezim na svedomi x nasobne viac zivotov priamo alebo nepriamo podporou wahabizmu ako si je Kim vobec schopny co i len predstavit.

Trápí... a zatím se tam nechystám. Nicméně jakkoliv srovnávat S. Koreu se Saudskou arábií je velmi zapeklité. U Saudů přeci jen, byť velmi pozvolna, probíhají alespoň nějaké reformy a přínos turistiky nemá ani zlomek valutového a propagandistického významu jako u celoročních prvomájových tleskačů... Přístup k informacím (opět přes stohy lidsko-právních výtek) je opět nesrovnatelný, atd., atd. Tohle je a bude na osobním přístupu každého, já věřím u Saudů na velkou šanci na zlepšování, kdy turistika tomu může i reálně pomoci.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2019 10:08 
VIP

Burito , bodaj by si mal pravdu. Saudi sa vsak zlepsuju iba naoko, a cele toto uvolnenie turismu, tak to je sucast toho divadla. Ako nasi spojenci totiz musia trosku zlepsovat svoj imidz. Naco by si inak medzi seba pustali tych neveriackych psov. Zatial co Kim vrci, no nehryzie , saudi exportuju wahabizmus do celeho sveta. Jemen tu teraz ani netreba spominat.
Arabske krajiny mam rad, vzdy sa tam medzi beznymi ludmi citim prijemne. V pripade saudov o tom nie som presvedceny.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 09:58 
VIP

burito píše:
U Saudů přeci jen, byť velmi pozvolna, probíhají alespoň nějaké reformy

Je TOTO jedna z nich? Nejsu si vubec jisty :?

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 12:19 
Moderátor

Co já s tím...? Nejsem zastáncem jejich režimu a praktik, proto se tam také zatím nechystám. Jen věřím, že i díky turistice bude tmářství rychleji oslabovat a nebude se jezdit jen do připravených lokalit státního safari za účasti prověřených průvodců...

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 12:30 
VIP

To bys asi mel vedet prave ty, co s tim, kdyz do ne vkladas nadeje. Ja jen rikam ze cekat u muslimu reformy priblizujici jich civilizaci je naivni.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 12:50 
Moderátor

Sau píše:
... Ja jen rikam ze cekat u muslimu reformy priblizujici jich civilizaci je naivni.
U jakých muslimů? Třeba v SAE, v Malajsii, v Indonésii,...?

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 13:47 
VIP

V Saudske Arabii, o te je toto tema.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 18:54 
Moderátor

Bylo to myšleno jako rétorická otázka - příkladová odpověď...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina