Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 říj 2019 03:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gruzie
PříspěvekNapsal: 01 čer 2012 10:10 
Diskutér

Ahoj, v rijnu letim s LOTem do Tbilisi (mimochodedm diky za uverejneni, opet jednou letim za libovku diky AL). Mam tam jen 6 dni a chci se zeptat tech, kteri zemi navstivili na zkusenosti.

Itinerar:
Tbilis - Stepantsminda/Kazbegi, zde nejake 2-3 dny zustat a delat prochazky po okoli - Sighnaghi - rad bych k monastery David Gareja, ale vzhledem k absenci hromadne dopravy to asi vzdam.

Mate nekdo tipy na lepsi mista? Stoji Sighnaghi za to? Byl jste nekdo v Gori?

Diky

Předmět příspěvku: Re: Gruzie
PříspěvekNapsal: 01 čer 2012 12:05 
Kolemjdoucí

ahoj,
v Gruzinsku bola som vlani na 11 dni. V kazbegi sme mali dost zle pocasie, takze to neviem velmi posudit, viac sa mi pacilo Svaneti. Stalinovo muzeum v Gori tiez stoji za zhliadnutie, inak mesto velmi neocari, staci na otocku z Tbilisi. David Gareja sa mi osobne velmi pacil, boli sme tam s Gruzincami autom, verejnom dopravou je to komplikovane, snad len taxi z najblizsieho mesta, teda par desiatok kilometrov. V Singhagi sme neboli.

Moje top 3 su svaneti, david gareja a vardzia (skalne mesto)

Ubytovanie sme vacsinou riesili za pochodu a jedlo maju uzasne.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2012 12:16 
VIP

Mrkni se sem: http://www.bruhovi.cz/gruzie1.php a na následující stránky, je to docela zajímavé.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2012 14:20 
Diskutér

Díky za info, případné další informace vítám.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2012 21:02 
Diskutér

Ahoj, chystame se v lete, takze info nemam z vlastni zkusenosti, ale netu a prirucek.

Davit Gareja: podle aktualni (6/2012) Lonely Planet: There’s no public transport to the remote site, but a taxi day trip costs around 120 GEL from Tbilisi, or 100 GEL from Sighnaghi (about two hours’ drive from either place). You can save a bit by taking a marshrutka to Sagarejo on the Tbilisi–Sighnaghi road, then a taxi from there to Davit Gareja (50 GEL to 60 GEL return trip).
Momentalne je cast komplexu predmetem hranicniho sporu (http://dfwatch.net/border-guards-inside ... tery-25248), takze si over aktualni situaci pred odletem.

Jinak mi to prijde jako rozumny itinerar, jen bych se bal toho rijnoveho pocasi v horach.

Kdo by mel tipy na vicedenni treky v Svanetii (krome Mestia-Ushguli), sem s nimi.

PříspěvekNapsal: 04 čer 2012 18:48 
Kolemjdoucí

lerojk píše:
Ahoj, chystame se v lete, takze info nemam z vlastni zkusenosti, ale netu a prirucek.

Davit Gareja: podle aktualni (6/2012) Lonely Planet: There’s no public transport to the remote site, but a taxi day trip costs around 120 GEL from Tbilisi, or 100 GEL from Sighnaghi (about two hours’ drive from either place). You can save a bit by taking a marshrutka to Sagarejo on the Tbilisi–Sighnaghi road, then a taxi from there to Davit Gareja (50 GEL to 60 GEL return trip).
Momentalne je cast komplexu predmetem hranicniho sporu (http://dfwatch.net/border-guards-inside ... tery-25248), takze si over aktualni situaci pred odletem.

Jinak mi to prijde jako rozumny itinerar, jen bych se bal toho rijnoveho pocasi v horach.

Kdo by mel tipy na vicedenni treky v Svanetii (krome Mestia-Ushguli), sem s nimi.

Ahoj, můžu se prosím zeptat, kde se dá sehnat aktuální vydání LP, které cituješ? V obchodech ještě není, ale moc by se mi hodilo. Díky! ewik.spalik@seznam.cz

PříspěvekNapsal: 04 čer 2012 18:58 
VIP

Tady je aktuální v pdf za 5 USD
http://shop.lonelyplanet.com/europe/georgia-armenia-and-azerbaijan-travel-guide-4/georgia-armenia-azerbaijan-georgia-chapter-4/?lpaffil=lpdest-shoppod

PříspěvekNapsal: 05 čer 2012 19:06 
Návštěvník

jestli si máš chuť počíst, tak tady jsou moje zápisky:

http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/ ... nych-lidi/

Blanka

PříspěvekNapsal: 06 čer 2012 15:15 
Diskutér

díky, přečteno ;)

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 10:08 
Návštěvník

Dnes se objevila libovka.. Hned bych ji bral,ale 7 nocí mi přijde málo. Byli jste někdo v gruzii na tak krátkou dobu? stačili jste si ji "užít" ?

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 10:28 
Moderátor

Já bych za týden stihl Gruzii, Ázerbajdžán, a otočku do Grozného :-) s koupačkou v Soči. Přecházení hranic zajistí CK Zajda :-).

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 10:30 
Diskutér

Minulé léto jsme byli 4 dny v Arménii a 7 v Gruzii a ne že bychom navštívili všechno, ale rozhodně jsme si jí užili...Tbilisi, Mshketa, Gori, Kutaisi, Batumi a bohužel jen jednodenní výlet z Tbilisi do Kazbegi - z dnešního pohledu bych vyškrtl batumi a strávil více dní v oblasti Kazbegi...

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 10:32 
Diskutér

Být tam s Alešem, taky hlasuju pro otočku do Grozného...za úvahu by stálo i shlédnout fotbalový zápas FC Machačkala, kde kope v útoku Holenda :-))

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 10:34 
Diskutér

Xsakorov píše:
Dnes se objevila libovka.. Hned bych ji bral,ale 7 nocí mi přijde málo. Byli jste někdo v gruzii na tak krátkou dobu? stačili jste si ji "užít" ?

Já jsem letos v květnu za 6 nocí stihnul Gruzii, Arménii a Náhorní Karabach, ale byla to brutus honička a v Gruzii jsem už byl před lety.

7 nocí na samotnou Gruzii považuji za slušný základ. Záleží, co chce člověk vidět. Gruzie není zase tak velká. Za těch sedm nocí se dá vidět většina země.

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 14:56 
Návštěvník

Tak nakonec jsme koupili 9.9 - 23.9 za 5875,- Zatím jedeme dva.. pokud má gruzii v tomto termínu taky v plánu, tak se můžeme spojit :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 433 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina