Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 zář 2019 09:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Egypt
PříspěvekNapsal: 01 čer 2014 12:49 
Moderátor

Začínám si trochu pohrávat s myšlenkou koupit nějaký levný (last minute třeba) zájezd do Egypta, ideálně Hurgadu, a tam si půjčit auto, z hotelu vypadnout, použít ho jenom jako základnu na první a poslední noc, a vyjet na pár dní Luxor, Asuán, Abú Simbel, možná i někam výš.

Nenašel jsem tady, že by někdo něco podobného podnikl, tak ve mě hlodá pochybnost, jestli je to průchodné... ale nenašel jsem pádný argument, proč by to nešlo.

Předmět příspěvku: Re: Egypt
PříspěvekNapsal: 01 čer 2014 13:17 
Moderátor

dle mně by bylo lepší a autentičtější sjet tam dolů vlakem a pak to jet po nilu nahoru po proudu, všechny ty podstatný památky jsou podél řeky...absolvováno v roce 2003

PříspěvekNapsal: 01 čer 2014 13:35 
VIP

alexx píše:
Začínám si trochu pohrávat s myšlenkou koupit nějaký levný (last minute třeba) zájezd do Egypta, ideálně Hurgadu, a tam si půjčit auto, z hotelu vypadnout, použít ho jenom jako základnu na první a poslední noc, a vyjet na pár dní Luxor, Asuán, Abú Simbel, možná i někam výš.

Nenašel jsem tady, že by někdo něco podobného podnikl, tak ve mě hlodá pochybnost, jestli je to průchodné... ale nenašel jsem pádný argument, proč by to nešlo.

Psal jsem o tom tady: viewtopic.php?f=3&t=1433

PříspěvekNapsal: 01 čer 2014 17:53 
Diskutér

My to absolvovali opačným směrem, z Hurghady, přes Káhiru, pár zapadlých vesnic, do Alexandrie a pak po pobřeží středozemního moře až do Marsa Matrouh. Jen to teda bylo před "revolucí v arabských zemích". Byla to jedna z nejlepších dovolených.

PříspěvekNapsal: 18 bře 2015 11:44 
VIP

Egypt udělal krok zpět a jde proti turistům...

Od 15.5 konec víz na letišti, nutnost si je zařídit před cestou na velvyslanectví... Na 99 % neplatí pro CK, ti si ho budou zřejmě kupovat dál a draze přes CK... Leč nenašel jsem, jak se to týká/netýká Sinaje...

http://www.thecairopost.com/news/142203 ... -of-may-15

PříspěvekNapsal: 03 črc 2015 18:46 
Diskutér

Polská pobočka TUI vydala na základě informací ministerstva zahraničí varování:

Egypt - necestovat, včetně uzavřených resortů. Nebezpečí teroristických útoku a zvýšenou aktivitou teroristických skupin.
Jedná se o 3 stupeň ze 4.

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... rozujacych

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 10:24 
Moderátor

Ahoj,

můj původní plán začíná nabírat reálné obrysy. Měl někdy někdo v poslední době (2015-16) půjčené v Egyptě auto? Jde to? Jak je to s checkpointama?

Mám pocit, že cestovky záměrně vytvářejí kouřovou clonu mylných informací, že se nelze pohybovat jinak než autobusem v koloně atp., samozřejmě s oficiálním zájezdem do Luxoru, Asuánu atp...

Ale informací je málo a reálné zkušenosti k nezaplacení.

Btw. i reálná zkušenost s konkrétním resortem (jediné tři podmínky: rovnou u pláže, šnorchlování z pláže, lokalita Marsa Alam nebo Hurgada) by se hodila.

Díky

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 11:19 
Diskutér

Pronajem a vse pred arabskym jarem.. Tak aspon k tomu hotelu - pokud chces hezky snorchling, tak urcite Marsa Alam, z hotelu bych vybrala Brayka bay, Aurora bay, Abu dabbab (porad se prejmenovavaji, naposledy myslim El malikia nebo Sol y mar),Coraya, Mangrove bay (hezka zatoka, ale pres molo), Sentido oriental (mel by byt dobry pristup, ale jen z povidani) aby byl snorchling primo z plaze - tak maps a hledat hotel se zatokou, jinak vetsinou velke koralove reefy dostupne pres molo, ale v Marse je to nadhera at se zatokou nebo pres molo. Vsechny uvedene hotely a nektere dalsi lze najit v ramci bookingu.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 13:06 
Tazatel

Šnorchlování určitě Marsa Alam, celkem nepoškozené pobřeží a bohatý podmořský život včetně velkých zvířat. Letos květen/červen Fayrouz Three Corners na last minute kvůli počasí - bývá větrno, pak nelze do vody vůbec, i na pláži nepříjemné. Dostupné 3 lokality pro šnorchlování - laguna a reef z hotelového mola a zátoka Umm El Ros asi kilometr po cestě přes poušť, alternativně doplavat po reefu s proudem do zátoky, pod neopren nebo plavky boty a dojít zpět. Šnorchlování nejlepší (podmořský život, viditelnost) ráno, pak pravidelně vítr zesiluje a vytváří vlny. Útesový a black fin žralok cca 100m od mola na reefu, dugong v laguně (žije v El Ros), síby v El Ros, dospělá kareta na mělčině z mola.
Jako bonus wifi na pláži :-)
Památky skvělé a prakticky opuštěné! S řidičem 4 lidi minivanem s CK, za bezpečnou cestu všichni považovali trasu Safaga-Qena. Na prvním checkpointu si zaznamenali do formuláře SPZ, počet lidí a zda je řidič majitelem auta a informaci předali na další cca 2-3 checkpointy, kde stačilo jen zpomalit. Jaká bude domluva v půjčeném autě cizí řečí těžko odhadovat. Provoz mírný, silnice dobrá opravená, rychlé. Na pobřežní silnici z Marsy přes Quseer na sever checkpointy nebyly, stejně tak v údolí Nilu. Jeden checkpoint poblíž Údolí králů, ale neobsazen.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 15:43 
Diskutér

Pokud chceš luxusní šnorchlování v Marsa Alam pak ber jeden z dvou hotelů v zátoce Abu Dabbab, dražší Hilton Nubian resort (bacha nemá přímý vstup do vody kvůli korálům) nebo naproti ležící El Malikia Abu dabbab či jak se teď jmenuje nevím, ten má přímý vstup do vody a vůbec jeden z nejlepších vstupů ze všech hotelů v oblasti Marsa Alam, pokud tě něco zajímá, klidně se ptej, navštívil jsem skoro všechny hotely v Marsa Alam a většinu hotelů v Hurghadě a Sharmu ;)

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 20:12 
Moderátor

majkl666 píše:
Pokud chceš luxusní šnorchlování v Marsa Alam pak ber jeden z dvou hotelů v zátoce Abu Dabbab, dražší Hilton Nubian resort (bacha nemá přímý vstup do vody kvůli korálům) nebo naproti ležící El Malikia Abu dabbab či jak se teď jmenuje nevím, ten má přímý vstup do vody a vůbec jeden z nejlepších vstupů ze všech hotelů v oblasti Marsa Alam, pokud tě něco zajímá, klidně se ptej, navštívil jsem skoro všechny hotely v Marsa Alam a většinu hotelů v Hurghadě a Sharmu ;)

Můžeš prosím Tě doporučit "best value" hotel (nejlépe v Marsa Alam), kde by se našel dobrý aquapark pro dítě a zároveň co nejlepší šnorchlování dostupné z břehu pro ty ostatní?
Něco ve stylu Serenity Fun City v Makadi bay (a lépe), ale s lepším šnorchlováním v cenově dobrém poměru se zážitkem? Přístup do vody ve smyslu pláže není rozhodující, spíš vlastní šnorchlování a celkový vstřícný servis. Díky za tipy.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 20:34 
Diskutér

kombinace "dobrý" akvapark a šnorchling z pláže marně přemýšlím, ale asi není.
Akkasia (calimera) má klasický akvapark, ale šnorchling z mola.
Abu dabbab má nově postavený akvapark (rozuměj tím několik skluzavek a dětské centrum) a šnorchling z pláže.

Nevybavuju si, že by některý hotel v Marsa kromě Akkasie měl klasický velký akvapark natož ve srovnání s Fun city.

P.S. v kombinaci všech možností a okolností posílám známé primárně do Abu dabab beach resort. Je tam kombinace všeho a podobný hotel se velmi těžko hledá.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 21:11 
Diskutér

Jak píše ssinka, příkláněl bych se k El Malikia Abu dabbab, cenově přijatelný, par skluzavek, super pláž, luxusní šnorchlováni, lepší alternativa v Marse není, je to ale starší hotel, servis pro nenáročné je absolutně v poho. V Akkasii je sice nejlepší aquapark v Marse ale za ty prachy ten hotel nestojí ani trochu a taky jednoduše znám pouze pár lidí co po návštěvě toho hotelu neměli problémy ;)

PříspěvekNapsal: 24 úno 2017 19:20 
Diskutér

Egypt zvýšil cenu vstupných víz, doteraz stáli 25 dolárov (23 eur), od budúceho týždňa budú stáť 60 dolárov (56 eur). Agentúre AP to potvrdili zdroje z egyptského ministerstva zahraničných vecí.

nemá niekto viac informácií?

PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 09:13 
Diskutér

Anubis
http://lubomirstejskal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=589196

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina