Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 črc 2020 16:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Berchtesgaden: Orlí hnízdo a okolí
PříspěvekNapsal: 23 črc 2013 22:33 
Moderátor

Nevíte, kolik z tohodle se dá stihnout za víkend?
http://www.tripadvisor.com/Attractions- ... varia.html

Předmět příspěvku: Re: Orlí hnízdo - Berchtesgaden a okolí
PříspěvekNapsal: 23 črc 2013 23:16 
VIP

už jsem to kdysi zvažoval, podle mě v pohodě dá (autem)

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 00:43 
Administrátor

Hodně asi bude záležet co všechno budeš chtít stihnout a v jakém rozsahu či spěchu.

Například Orlí hnízdo lze omrknout jak za 2 hodiny, když se nahoru i dolů svezeš busem, nebo naopak půjdeš obě cesty pěšky, potom je to i s kochačkou skoro na dopoledne.

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 05:33 
Moderátor

právě třeba o tu cestu mi jde - co jsem četl tak vede téměř celou dobu po asfaltce, takže to asi není žádnej pěknej panoramatickej vejšlap, nebo to za to stojí?

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 05:45 
Diskutér

Caues,

byl jsem tam o prodlouzenem vikendu v cervenci.

Na orli hnizdo jsme jeli na kole jinak jezdi samozrejme busy nebo muzes pesky. Je tam turisticka trasa. Zacatek spolecny s busem pak se oddeluje a je to dobra prochazka nebo vyjezd na kole. Za den urcite zvladnes orli hnizdo, konigsse - pujcuji tam lodky pro 4 to stoji 10 eur za hod. Muzes taky parnickem ke sv.Bartolomeji kde se da udelat prochazka pod watzman. My jeste pred Berchtesgadenem byli na malem jezeru Thumsee s pruzracnou vodou plnou ryb a pri zpatecni ceste jsem jeli kolem Chiemsee kde jsem udelali cyklovylet a koupack. Zadnej spech plus jsme po okoli jezdii na kole. Takze obecne ti vikend bude stacit. Jinak solne doly funguji asi 3 hodinovy vylet dolu. Asi bych to udelal jen v pripade spatneho pocasi. Jinak ubytko doporucuji http://www.auerwirt.de/ , sice personal brigadnice ze skol z cr a svk ktere jsou otravene ale majitel je super poradi vysvetli. Z terasy je vyhled na hnizdo a watzmann a ubytko stoji asi 20 eur se snidani.

Mej se

Martin

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 10:51 
VIP

Ať máte lepší počasí než my před pár lety, pak si výhled užiješ bohužel jen z turistických tabulí:

http://jife.rajce.idnes.cz/Neuschwanstein%2C_Zugspitze%2C_Berchtesgaden_2009/#P1140568.JPG

PříspěvekNapsal: 09 srp 2013 18:42 
Moderátor

koukám v Konigsee se nedá koupat, je tam v okolí nějaký jezero kam člověk může skočit na osvěžení po tůře na Kehlsteinhaus?

PříspěvekNapsal: 09 srp 2013 19:00 
Diskutér

Proč by se nedalo?

PříspěvekNapsal: 09 srp 2013 20:49 
VIP

Swimming is allowed. However, even in long periods of hot weather, the water does not get warmer than 20°C in places. As the Königssee is located at the heart of Berchtesgaden National Park, visitors are not allowed to use airbeds or inflatable boats.

http://www.seenschifffahrt.de/en/koenig ... ation/faq/

PříspěvekNapsal: 10 srp 2013 07:52 
Moderátor

aha, tak to je jedině dobře, já to četl na tripadvisoru

PříspěvekNapsal: 12 srp 2013 21:24 
Moderátor

byl jste někdo ve Werfen Ice Cave?
jaká je ta cesta, pokud bychom nechtěli k jeskyním jet lanovkou?
http://www.eisriesenwelt.at/en/getting- ... ent_c249-7

PříspěvekNapsal: 20 srp 2013 12:35 
Moderátor

Takže mám to za sebou, program splněn tak, jak byl naplánován.

8:30 hned první autobus na Kehlsteinhaus - doporučuju, už tak tam jeli hned 4 plný autobusy, takže je tam opravdu nával. Cestu zpět jsme si zamluvili na 11:25, za tu dobu jsme stihli poklidnou procházku po Rundwegu, focení a závěrem ještě radler a sváču na přilehlý zahrádce.

Následoval přesun ke Konigsee, koupačka. Tady byla jediná chyba, že jsme loďku ke kostelíku sv. Bartoloměje nezamluvili ještě před koupačkou, protože nás odrazovala fronta. Pak jsme se tam vrátili v 13:15, kdy už sice nebyla fronta, ale lístky byly volný až za víc jak hodinu.
14:30 tedy lodí ke kostelu sv. Bartoloměje, odtud hike směrem k ledové kapli - svižnou chůzi to zabere slabou hodinku.
Nebejt tý výše zmíněný prodlevy, ještě bysme možná stihli Salet, Obersee a ten 400m vodopád. I tak jsme ale čekali dobrou třičtvrtě hodinu frontu na loďku zpět do Konigsee.

Přespání v camping Winkl, Bischofswiesen

Druhý den ráno solné doly Berchtesgaden, oběd a přesun o cca 40 km jižně do Eisriesenweltu. Zmíněná cesta na kterou jsem se ptal o příspěvek výše je dost exponovaná a jelikož bylo asi 30 stupňů a taky jsme chtěli nějak rozumě dojet domů, zvolili jsme raději kabinku. Jinak by měla zabrat asi 90 minut.
Ke kabince se jde tak 10 minut, pak 3 minuty cesta nahoru a dalších 20 minut až k jeskyním.
Uvnitř je kolem 0 stupňů, ale zase je tam 1400 schodů, takže se člověk celkem zahřeje. Já nechal mikinu v autě a byl jsem tam v kraťasích a krátkým tričku, ne že by to bylo příjemný ale těch 70 minut jsem nějak přežil.

Kdyby něco, ptejte se, dokud to mám v hlavě :)

Předmět příspěvku: Re: Berchtesgaden: Orlí hnízdo a okolí
PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 21:21 
Diskutér

Vyuzijem toto vlakno na moju otazku :) neviete ci sa da prejst popri jazere konigsee az k jazeru obersee peso? na mapy.cz mi tam nejaku cesticku ukazuje (takto: https://en.mapy.cz/s/gavuruhucu) no nikde som nenasiel info ci sa tadial ozaj da prejst. Dakujem.

Předmět příspěvku: Re: Berchtesgaden: Orlí hnízdo a okolí
PříspěvekNapsal: 24 čer 2020 21:47 
Diskutér

imtiesto píše:
Vyuzijem toto vlakno na moju otazku :) neviete ci sa da prejst popri jazere konigsee az k jazeru obersee peso? na mapy.cz mi tam nejaku cesticku ukazuje (takto: https://en.mapy.cz/s/gavuruhucu) no nikde som nenasiel info ci sa tadial ozaj da prejst. Dakujem.

jedině kdyby zamzlo jezero, tak po ledu, jinak tam cesta po břehu není, pouze cca 700 metrů, pak jsou tam skály. Lodě jezdí každou půl hodinku.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina