Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 kvě 2019 19:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Island
PříspěvekNapsal: 22 říj 2017 11:21 
Moderátor

Máte někdo zkušenost s camper vanem přes zimu? Přijde mi to jako nejflexibilnější možnost, ale v zimě si nejsem jista s tím, jak pohodlně se v tom dá s topením spát

PříspěvekNapsal: 22 říj 2017 12:22 
Diskutér

da sa v tom spat luxusne. kamos ma camper van a v zime to vie vykurit pomaly az na saunu a nema to ani velku spotrebu nafty.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2017 15:40 
Diskutér

zdravíčko vespolek,

po hodně akčním islandském létu jsem se pustil do tvorby infowebu o islandu. Strávil jsem tam přes léto moře času a bylo fakt hodně míst, který jsem dost složitě hledal (jako např. Hvítserkur) Pozatím půjde jen o jednotlivá místa, kam však chci napsat vše důležité pro islandské rychloturisty. A také aby lidi nepřehlédli místa, která jsou ve stínu těch velých, ale který za to přesto stojej a navíc je u nich téměř liduprázdno, protože tam nestavěj každejch 5 minut autobusy s turistama. A na druhou stranu třeba některé s malým poměrem čas/zážitek přeskočili.

Chtěl bych od vás poradit, co byste v těchto popiscích ještě ocenili. Web jako celek je zatím jen nahozenej, ale těchto pár článků/míst už chci hodit do pléna, abyste mi k tomu třeba neco řekli, abych to mohl zakomponovat všude.

http://t.topdestinace.cz/aldeyjarfoss/
http://t.topdestinace.cz/kvernufoss/
http://t.topdestinace.cz/opustena-dc-3- ... imasandur/

celý web je prozatím tu:
http://t.topdestinace.cz/

díkes

PříspěvekNapsal: 13 lis 2017 19:53 
Moderátor

classic píše:
... a bylo fakt hodně míst, který jsem dost složitě hledal (jako např. Hvítserkur)

Tu si rád poslechnu :-D. Kdes ten šutr proboha hledal?

PříspěvekNapsal: 13 lis 2017 22:44 
VIP

Pekná mapka, toľko nemám pochodene po Slovensku :D

PříspěvekNapsal: 14 lis 2017 10:12 
VIP

classic píše:
Chtěl bych od vás poradit, co byste v těchto popiscích ještě ocenili. Web jako celek je zatím jen nahozenej, ale těchto pár článků/míst už chci hodit do pléna, abyste mi k tomu třeba neco řekli, abych to mohl zakomponovat všude.

Mně se to líbí, tak jak to je, nic mi tam nechybí a moc díky za zpracování. Na Island mám v plánu se ještě několikrát vrátit a všechny informace se mi budou hodit.

PříspěvekNapsal: 14 lis 2017 13:22 
Diskutér

alexx píše:
classic píše:
... a bylo fakt hodně míst, který jsem dost složitě hledal (jako např. Hvítserkur)

Tu si rád poslechnu :-D. Kdes ten šutr proboha hledal?

No problém byl, že jsem dlouho vůbec nevěděl ani jak se ta věc jmenuje, natož kde to hledat. Pak jsou místa, jako např. Skútafoss, kde když to dáš do google maps, vypadne ti nějakej nesmyslnej bod kdesi uprostřed Islandu. Navíc je u toho fotka fotka kaňonu Fjaðrárgljúfur, což mate úplně.
Opačným příkladem budiž vodopád Drífandi í Fljótshlíð (http://t.topdestinace.cz/drifandi-i-fljotshlid/), u kterýho jsem přesně věděl jak vypadá i kde se nachází, ale zjistit jméno byl slušnej oříšek. Navíc vodopády jménem Drífandi jsou na islandu dva, ten druhej je na Westfjordech.
Toho matení je na Islandu na můj vkus prostě přespříliš.

PříspěvekNapsal: 14 lis 2017 15:59 
Moderátor

Ta mapa je finál? Chybí tam totiž dost věcí, které jsou poměrně zásadní:

Krafla + jezero Víti - podle mě povinnosti při okružní cestě 3 dny plus
Hverir - podle mě povinnost při okružní cesně 1 den plus
Lázně Jardbodin (pokud nechce dávat komerční věci, chápu)
Modrá laguna (to samé jako výše, tam to má cenu ale i zadarmo)
Vodopád Selfoss (bez něho Detifoss nemá smysl)
...

PříspěvekNapsal: 14 lis 2017 16:39 
Diskutér

mapa finál není, jen jsem chtěl načerpat rozumy před pokračováním, přece jen, je toho fakt hodně a potřebuju trochu oraz.
Oboje (a další) lázně tam samozřejmě budou, tím spíš, že do modrý laguny potřebuješ rezervaci v sezóně ideálně 3 týdny dopředu, což je celkem důležitý info (loni jsme díky tomu lagunu vynechali).
I vodopád Selfoss tam bude (i když mi teda uniká, proč by bez něj Dettifoss neměl smysl).
Stejně jako Gunnhver, Arnastapi, Diamantová pláž, důležitý města atd. atd. Uvažuju i o supermarketech Bónus, Krónan a Netto. A taky parkovištích se záchodama.

radši mi prozraď co ti tam chybí v těch příspěvcích, co jsem sem přidal jako referenční.

PříspěvekNapsal: 15 lis 2017 05:55 
Moderátor

Selfoss a Detifoss je jako Jeníček a Mařenka, Zeman a Babiš... ;-)

Hlavní je myslím dojezd (s upřesněním 4x4 vs 2WD) a souřadnice, a pár fotek. Na obsáhlé pokecy moc nejsem, raději si udělám úsudek sám - ale pokud to nenajdu, tak jsem v pasti. Takže za mě dobrý.

PříspěvekNapsal: 08 led 2018 16:07 
Diskutér

zdravím vespolek,
uspořádávám takové menší islandské podujatie, v pátek a pondělí. Tak jestli plánujete cestu na Island, můžete se přijít podívat.
https://www.naucmese.cz/kurz/island-vse ... red-cestou

PříspěvekNapsal: 06 úno 2018 00:14 
Diskutér

po měsících příprav jsem si dal dvě probdělý noci s postprocesem videa, tak jestli vás zajímaj islandský vodopády, tohle by vás nemělo zklamat:
https://youtu.be/foKWJcB1xD0

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 11:28 
Diskutér

zdravim, tu k tématu opět classic:)
poté co jsem Island párkrát projel dokola a fotil jak drak jsem udělal takový orientační web s těmito místy (ještě tam nejsou všechny, ale ono to celkem trvá..). Pro všechny co tam pojedou, aby se mohli zorientovat. Sám jsem několikrát spoustu zajímavostí cestou minul, protože jsem netušil, že jsou právě 100 metrů od cesty, jen nejsou za kopečkem vidět, nejsou vůbec v google maps, případně info je jen v islandštině a francouzštině.
Co o tom myslíte tak jak to je, co by vám tam třeba chybělo, budu rád za všechny rady, tipy, poznatky?
Dík
http://krizemkrazemislandem.cz/

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 13:39 
VIP

Na prvni pohled to vypada dost dobre! Az se sem budu chystat, tak se urcite necham inspirovat. Asi to muselo dat i celkem dost prace.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 10:24 
Diskutér

Nemate niekto tip na autoumyvaren v reykjaviku resp keflaviku, idealne rucnu samoobsluznu? Fakt nemam zaludok dobiest auto do pozicovne v tomto stave :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina