Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 pro 2019 03:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Island
PříspěvekNapsal: 12 čer 2014 05:41 
Diskutér

to zdnk:
ok, diky za tipy. Tak uz prave nejak postupuju a nekolik (i zminenych) itineraru mam. A zrovna z toho itinerare od Tondy by ses dozvedel, ze to zvladal s odrenyma usima za cca 5dni, proto jsem usoudil, ze by 7 mohlo stacit.
Hrubou predstavu mam a jak jsem nekolikrat psal, z vnitrozemi zvazuju nejspise jen Duhove hory, coz je zcasti F-cesta a proto to tapani s 2/4WD.
No a jinak presto, ze moje planovani sledujes "z povzdali", tak jsi toho zatim napsal asi nejvic, akorat skoda, ze si nemuzu rict.."kurnik ten zdnk je borec, on tam byl a dal mi takove super tipy" a misto toho se spis dozvim, ze tak to stihnout nejde, neumim spravne napsat odkaz a jak co na foru nefunguje.......
Ale presto se najde nekolik lidi, kteri ten cas obetuji a dobre mi poradi.
Ale i tak dik.

PříspěvekNapsal: 12 čer 2014 06:28 
Diskutér

to Marcela:
moc diky, mas SZ.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2014 18:05 
Návštěvník

Ahoj, můžu se zeptat. Chci se vypravit na trek do Landmannalaugar. Nemám auto a potřebuji se tam dopravit busem. Našla jsem pouze tuto stránku s tímto jízdním dopravcem http://nat.is/travelguideeng/bus_stop_r ... ex_htm.htm, kde cena jízdy z Reykjavíku do Landmannalaugar je na české koruny 1500 kč (jenom cesta tam). Chci jet jako batůžkář a tak mi to přijde trochu moc. Nemáte někdo nějakou radu pro levnější cestu na opo místo. Třeba jinou autobusovou společnost? Děkuji za všechny typy.

Odlétám 30.6., rychlejší typy by bodly. Děkuji

PříspěvekNapsal: 25 čer 2014 19:04 
Diskutér

my měli koupený nějaký neomezený ticket na určité trasy, takže jsme busem jeli všechno, jednotlivé cesty jsou extrémně drahé, to bych radši jel stopem.

susenka píše:
Ahoj, můžu se zeptat. Chci se vypravit na trek do Landmannalaugar. Nemám auto a potřebuji se tam dopravit busem. Našla jsem pouze tuto stránku s tímto jízdním dopravcem http://nat.is/travelguideeng/bus_stop_r ... ex_htm.htm, kde cena jízdy z Reykjavíku do Landmannalaugar je na české koruny 1500 kč (jenom cesta tam). Chci jet jako batůžkář a tak mi to přijde trochu moc. Nemáte někdo nějakou radu pro levnější cestu na opo místo. Třeba jinou autobusovou společnost? Děkuji za všechny typy.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2014 20:58 
Návštěvník

PříspěvekNapsal: 25 čer 2014 22:14 
Kolemjdoucí

My tam jeli busem 2 roky zpátky a když se snažím přepočítávat tehdejší ceny uvedené tady v článku http://www.cestanahoru.cz/dovolena-island/ na koruny, tak to vycházelo o něco levněji, ale ne o moc. Jméno té společnosti už si nepamatuju, prostě jsme sebrali v Reykjavíku na nádraží jízdní řády a výběr moc nebyl. Jeď jednu cestu do Thórsmorku, to je trochu levnější :-) Skogar bude asi ještě levnější.

susenka píše:

PříspěvekNapsal: 08 črc 2014 19:45 
VIP

Minulý týden jsem se vrátili z týdenní cesty po Islandu. Za týden se toho moc stihnout nedá. Jeli jsme proti směru hodinových ručiček a kromě atrakcí při Ring road doporučuju zajížďku na papuchalky v Borgarfjarðarhreppur (už ten příjezd přes hory je super), výlet do Húsey na tuleně byl fiasko (3 ks), takže za mě nee.
Skvělý kemp s termálníma bazénama přímo u moře byl Reykiru ve fjordu Skagafjordur. Celkem příjemný kemp byl v Hveragerdi, odkud se dá vyběhnout do hor a vykoupat se v termální potoce. Jinak Island super na na Nový Zéland to nemá :-D

PříspěvekNapsal: 10 srp 2014 15:25 
VIP

Tak s ročním zpožděním jsem k tomu konečně přes víkend sedl a dopsal report s fotkama z Islandu.

Trošku jsem kvůli tomu faceliftoval blog, hlavně podstatné zvětšení thumbnailů a zrušení světlých rámečků - myslím, že zrovna Island si to zaslouží ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

:arrow: http://zennie.cz/blog/?p=6008

Na příště přemýšlím, jestli sepsat HK+Čínu, Ryukyu, Ukrajinu, Írán nebo severní Japonsko... návrhy vítány, ale nemůžu slíbit, že jim vyhovím ;)

Předmět příspěvku: Island v zimě
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 08:29 
Diskutér

Kámoš mě lanaří na omrknutí Islandu v lednu na 3 noci, polární záře atd...byl jste tam někdo v zimě a jak to tam reálně vypadá a stojí to za to? Dle historie počasí zima velká není a bývá i jasno, ale noci asi člověk užije...S Easyjetem to z Basileje vychází cca 1400,- máte někdo tip, jak za levno do Basileje? Asi by to bylo nejlepší autem, ale jsme jen 2 takoví blázni... Dík za info.

Předmět příspěvku: Re: Island v zimě
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 08:34 
Návštěvník

Já jsem zrovna včera přemítal o tripu za polární září do parku Abisko ve Švédsku - ale ten Island taky nemusí být špatný.

Předmět příspěvku: Re: Island v zimě
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 09:26 
Moderátor

ovi1 píše:
....- máte někdo tip, jak za levno do Basileje?

Zdá se že Swiss má pořád pěkné letenky z Prahy, např. 5.-9.1. přes opodo.com za 58E (pokud Tě scameři pustí k platbě) nebo trochu dráž přes jiné, záleží na termínu.

PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 09:49 
Diskutér

K polární záři:
- jako nejpříhodnější doba pro pozorování je uváděn přelom říjen/listopad a únor/březen;
- obecně bych se spíše vyhnul lokalitám na pobřeží, kde je charakter počasí až na výjimky ovlivněn Golfským proudem (byl jsem 2 roky zpět 14 dnů na začátku října na severu Norska/Ruska - Kirkenes/Murmansk/Kolský pol. - a nocí byť jen s částečnou oblačností bylo minimum);
- v souvislosti s Abiskem a příhodnými podmínkami pro pozorování polární záře je často zmiňován Bjorkliden (http://www.telegraph.co.uk/travel/activ ... ghts.html; https://sweden.se/nature/top-places-in- ... rn-lights/);
- je-li to možné, pobyt samozřejmě plánovat dle fáze měsíce.

PříspěvekNapsal: 18 led 2015 23:23 
Diskutér

Nemáte náhodou někdo trochu aktualní informaci za kolik z Keflaviku do Reykjaviku? Dá se reálně uvažovat o stopu, nebo tam někoho s autem přesvědčit o sdílení za podstatně míň než veřejnou dopravou? Berou v autobuse i eura, nebo trvají na IK ? Dík za případné info...aktuální jen zítra do 9 hod...

PříspěvekNapsal: 18 led 2015 23:46 
VIP

co se týče plateb, tak všude brali karty, rozměnil jsme asi 20Eur na začátku pobytu na IK a při odletu jsem většinu z toho utrácel na letišti, vše šlo platit kartou.

PříspěvekNapsal: 26 led 2015 19:54 
Diskutér

Tak jsme zralizovali 19.-25.1.15 výlet na Island za polární září. Swissairem za cca 1550,- Basilej a tam celkem 3 noci v F1 u letiště a pok Easyjetem za podobnou cenu Reykjavik táké 3 noci z toho 1 na letišti také asi za 1550,- zpátečka..přiletělo se za celkem jasného počasí asi na střed Islandu a pak to stočil doleva, takže byl nádherně vidět ledovec, vtoky řek do moře, Heklu, Reykjavik atd..po přistání jsme řešili dopravu, která je za 1900 ISK, což se nám nelíbilo a tak jsme s 10 E v ruce chytli u šraňků z parkoviště Litevce s islandskou kočkou, kteří nás vzali až na vrcholek Perlanu a jeden cíl byl splněn a pak jsme sešli do hostelu Capital Inn a za 14 E přenocovali..večer jsme ještě realizovali procházku k té pískové pláži u místního letiště, ale je tam jen slabý termál a na koupání to není ani náhodou..druhý den byl přesun do hostelu Hlemmur za 16 E, který je o dost lepší než předešlý..pak bylo ťapání po Rejkjaviku a večer koupání v největším geotermálu za 650 ISL, tam je to pěkný, voda až 46 C, což už byl problém do toho vlézt..rozednívalo se po 10hod. dopoledne, tak jsme koupili lístek na městskou za 350,- a dojeli, kam to nejdál šlo směr Keflavík, že zkusíme stopa, protože jsme letěli až další den v 9.50..ani jsme to nečekali a za chvíli chytili maníka se Superbem, který nás hodil na letiště..kámoš zůstal na letiští, ale já jsem šel na pár hodin do Keflaviku, což je teda dost daleko, asi 3 km, ale nelitoval jsem, je to zajímavé městečko s pěknou příbřežní promenádou..pak celkem pohodová noc na letišti/měl jsem spacák a spalo nás tam asi 10/.
Co se týče počasí bylo -2 až +3 a hodně proměnlivo od jasno po déšť i poletující sníh..hlavně přes den bylo více méně pěkně, ale 1. dva dny se vždy večer zatáhlo a jenom poslední spací noc na letišti bylo chvílemi jasno se svítícíma hvězdama, ale polární záři jsme za celou dobu bohužel nezahlédli..hodinu před odletem se počasí dost zhoršilo a začal foukat takový boční vítr, že se letadlo docela houpalo a asi 1/2 hod. se čekalo, co bude..pak přece jenom naroloval na start, ale při odlepéní to s náma tak šmejklo do strany, že jsem měl asi po absolvovaných 200 letech pěkný bobky, že nás to srazí vedle dráhy..mám-li to celkově zhodnotit, tak to byl za cca 3100,- z Prahy zajímavý výlet, včetně prohlídky Basileje a okolí Rýna, ale na Reykjavík to bylo až dost, chtělo by to auto a někam do přírody a samozřejmě léto..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina