Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 říj 2019 12:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Island
PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 14:56 
Diskutér

diky moc. nemas k tomu nejlip nekde i povidani nebo fotogalerii?
Jeli jste, predpokladam, proti smeru hodinovych rucicek. A doprava byla pujcenym 2WD autem?
Spali jste pod stanem nebo ubytka?
My jedem posledni tyden v cervnu.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 17:14 
Moderátor

seš už druhej co se ptá na ten směr, přitom mám na tý mapě šipky :D
povídání mám http://jardafox.rajce.idnes.cz/?sort=&page=2
jeli jsme 2wd autem, v povídání mám i někde zmíněno kam sme se snažili s ním zajet a kde to šlo a kde ne. spali sme ve stanu, občas když jsme projížděli kolem nějakýho kempu, tak jsme se v něm akorát umyli a zase sme jeli dál
jméno a heslo ti pošlu v SZ

PříspěvekNapsal: 06 čer 2014 05:25 
Diskutér

Ahoj,
diky moc. Super. Ja si vsiml tech sipek, proto jsem to napsal skoro "polojiste", ze jste jeli proti ručičkám. Na mape to vypada na ten den vzdycky jako kus cesty. Dalo se to stihat a neco i nasat(atmosferu) nebo jste jen sedeli v aute.
Mrknu na povidani.Kdyby neco, zase se budu ptat, at jsem moudrejsi.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2014 06:09 
Diskutér

Ahojte,
jeste jsem se chtel zeptat, jestli nemate nekdo osobni nebo "doslechovou" zkusenost s pichnutim pneu na Islandu. Vsiml jsem si, ze to asi neni zahrnuto v zadne pojistce nebo pripojisteni, tak jsem se chtel zeptat, jak to probiha a jestli to cloveka nezrujnuje.
Díky.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2014 08:20 
Diskutér

2tomjanca: Vypadá to, že tohle pojištění to zahrnuje: http://www.insurance4carhire.com/
Myslím, že už tu i někdo psal, že ho má. Jinak když si člověk půjčuje auto častěji vypadá ta roční varianta celkem férově :)

PříspěvekNapsal: 09 čer 2014 10:14 
Kolemjdoucí

2tomjanca: my jsme minulý rok píchli pneu a stálo to cca 800Kč... Ale trošku nás asi borec natáhl, protože byla sobota večer a už měli zavřený, ale on tam zrovna ještě někomu něco zpravoval, tak nám to narychlo zalepil.... ale chtěl platit (nezvykle) jenom hotově a bez dokladu :D

PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 11:33 
Diskutér

Pockej a probehlo to jak. Pichli jste, vymenili rezervu (doufam, ze v autech jeste jsou), dojeli nekam do servisu na spravku a nechali zaknotovat nebo nejak zalepit a hotovo?
Predpokladam, ze se bavis o pronajatem aute. Resili jste to mimo agenturu nebo pres jejich linku nejak.
Díky.

PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 13:31 
Kolemjdoucí

jj přesně jak říkáš... rezervy jsou (snad) ve všech autech)... a vzali jsme to na sebe... myslim si ze pichnuta pneu asi neni uplne problem autopujcovny ;) ... my jsme to teda meli z takove polooficialni pujcovny od Jamesa (nekde tady na foru o tom bylo dost napsany :D - http://www.acr.is/) ... ale bohuzel od letosniho roku uz to pravdepodobne nefunguje...

PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 14:56 
Diskutér

Kdyz uz jsme u tech pujcoven, chtel bych si pujcit od: Carrentalisland.com Nemate s nema nekdo zkusenost? Vypada to lakave, ale snad tam neni zadnej hacek.
Jeli v aute Rezerva a muzu opravit pneu sam, tak bych to taky preferoval...

PříspěvekNapsal: 11 čer 2014 06:38 
Diskutér

nikdo zkusenost s carrentaliceland.com ??
A do ceho byste sli, kdyz zvazuju pouze jednu cestu do vnitrozemi (Duhove hory). Brali byste kvuli tomu drazsi 4WD nebo vzit 2 WD, ten kousek risknout a zbytek po Ring road.
Díky.

Naposledy upravil tomjanca dne 11 čer 2014 15:03, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 11 čer 2014 08:17 
Diskutér

@tomjanca: Sleduji tvé plánování spíše z povzdálí, ale máš 7 dní vč. cesty a rezervy dostat se včas na letiště při odletu a chceš objet Island kolem dokola vč. třeba Westfjords a Duhových hor?
Ač budeš mít výhodu polárního dne, tak Island podle mě není úplně o tom, že někde zastavíš, vylezeš z auta na pět minut, uděláš pár fotek a pokračuješ dál. Ne že by tímhle způsobem Island objet nešlo, ale méně je někdy více. Nehledě na to, že k řadě přírodních zajímavostí je třeba kus dojít.
K půjčovně - co čekáš, když ani nenapíšeš správně název půjčovny/webovou adresu? Přes Google lze určitě nějaké diskuzní příspěvky o této půjčovně najít. Občas mi přijde, že než něco hledat na internetu, je pro čím dál víc lidí jednodušší se zeptat zde...
K úvaze 4WD, nebo 2WD... důležitým faktorem pro rozhodování asi bude cenový rozdíl. Bez podobných základních informací postrádá podle mě diskuze na toto téma trochu smysl...

PříspěvekNapsal: 11 čer 2014 08:24 
VIP

Zkusenosti s tou pujcovnou mam a psal jsem je na toto forum a zrovna se mi nechce psat znova, takze hledej ;)

PříspěvekNapsal: 11 čer 2014 15:26 
Diskutér

to zennie:
jestli jsem teda dohledal spravne, tak jsem nasel, ze vy jste pujcovali pres: www.roadtravel.is/ ?? Coz nevim, jestli je shodne s carrentaliceland.com

to zdnk:
omlouvam se za preklep s iceland a island, snad se tak moc nestalo. Ja prave zkousel v rychlosti neco vygooglit a nic moc relevantniho jsem nenasel, proto jsem se zeptal. A ano, je jednodussi se zeptat na takovem foru, protoze mi pripadna osobni zkusenost nekoho odsud prijde lepsi, nez si to precist od "nevimjakrozmazleneho a nacozvykleho" Anglana, Americana nebo koho na tripadvisoru nebo lonelyplanet diskusi.

Cestu jeste poradne neplanuju, nestiham, takze spis sonduju chvilkama, co se vubec da. Hlavni referenci pro to to zkusit objet bylo to, ze kamarad na to mel 5 dni a psal, ze to bylo na tip top, tak jsem predpokladal, ze 2 dny navic mi daji vice casu. Ale nerikam, ze je to podminka. Jestli je vetsina toho "nejhezciho" od jihozapadu po jihovychod, treba by se dal sever ozelit..... Myslel jsem, ze takove tipy se dozvim prave tady.
Jinak u nadnarodnich pujcoven je rozdil mezi 2WD a 4WD asi 13tis Kč vs. 47tis, proto jsem o 4WD ani neuvazoval. Ale u zminene pujcovny je to 350 EUR vs. 487 EUR. Proto jsem se nad tim vubec zamyslel.
Diky.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2014 17:02 
VIP

tomjanca píše:
Cestu jeste poradne neplanuju, nestiham, takze spis sonduju chvilkama, co se vubec da. Hlavni referenci pro to to zkusit objet bylo to, ze kamarad na to mel 5 dni a psal, ze to bylo na tip top, tak jsem predpokladal, ze 2 dny navic mi daji vice casu. Ale nerikam, ze je to podminka. Jestli je vetsina toho "nejhezciho" od jihozapadu po jihovychod, treba by se dal sever ozelit..... Myslel jsem, ze takove tipy se dozvim prave tady.
Jinak u nadnarodnich pujcoven je rozdil mezi 2WD a 4WD asi 13tis Kč vs. 47tis, proto jsem o 4WD ani neuvazoval. Ale u zminene pujcovny je to 350 EUR vs. 487 EUR. Proto jsem se nad tim vubec zamyslel.
Diky.

Na Island odjíždíme za týden a máme na okruh také sedm dní. Do Keflavíku přilétáme ráno a ještě ten den bychom chtěli stihnout Zlatý trojúhelník. Další den míříme k Duhovým horám. Třetí den máme na přejezd do Akureyri, který pojedeme vnitrozemím po F35, druhá posádka pojede po Ring road. Následující dva dny máme na výlety v severní oblasti. Pak se přesouváme na východ k Seydisfjordur a následující den směřujeme k Víku. Poslední den před ranním odletem se budeme pohybovat v jižní části ostrova.
Auto máme 4WD z této půjčovny: www.sadcars.com Rezervaci jsem dělala již na konci roku a využila 25% slevy. Týdenní výpujčka nás vyšla na 418 EUR.
Manžel má vypracovaný podrobný itinerář, kdybys o něj měl zájem, stačí napsat.
Jak moc se itineráře budeme držet, bude záležet na počasí a únavě obou posádek :-)

PříspěvekNapsal: 11 čer 2014 18:22 
Diskutér

@tomjanca Pokud vím, zde na fóru je hned několik poměrně podrobných cestopisů/itinerářů, popř. odkazů na ně (alexx, Tonda 2, jardafox), které jsou podle mě užitečným zdrojem informací. Na tvém místě bych začal tím, že si podle nich sestavíš itinerář, který bude vyhovovat tvému stylu cestování a zahrnovat návštěvu míst, které tě zajímají (jedno i druhé je individuální). Včetně orientačních vzdáleností (času stráveného přejezdy) a předpokládaného času, který se budeš chtít na vytipovaných místech zdržet. Ono je totiž objet a "objet".

To samozřejmě předpokládá, že si o Islandu něco načteš (min. ty cestopisy). Bude se ti to hodit i až dorazíš na místo. Pokud na to teď čas nemáš, tak to asi nemá smysl prozatím řešit.

Pak pravděpodobně zjistíš, že za 7 dnů se dá vidět prakticky cokoliv, ale všechno se stihnout nedá (viz Marcela, která vynechává poloostrov Snæfellsnes, kde se mě osobně líbilo, a Westfjords). Zde nelze nezmínit, že výsledný dojem je často ovlivněn počasím.

Až budeš mít daný hrubý itinerář (a jasno, zda 4WD nezbytně nutně potřebuješ), teprve pak má asi smysl řešit 2WD/4WD, ne?

A jestli čekáš, že ti zde bude někdo na požádání "servírovat" informace typu "většina toho nejhezčího je na jihu" - v podobě, která ti vyhovuje - tak tahle to asi úplně fungovat nebude. Jednak tyhle věci jsou individuální a za druhé bys hlavně měl projevit nějakou snahu ty sám. Pokud ne, tak hádám, že většina lidí věnuje svůj volný čas na nějakou produktivnější činnost, než ti radit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina