Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 lis 2019 09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Island
PříspěvekNapsal: 28 črc 2013 11:27 
VIP

Jasne. Cekal bych to, vubec by me puvodne nenapadlo, ze by nemel platit, jen me zmatla ta islandstina, kterou mam v IDP. Diky :) Pas uz mam jeden vyprany v pracce, druhy v sedmihodinovem desti pri vystupu Fuji, takze tohle uz me netrapi :D

PříspěvekNapsal: 05 bře 2014 11:11 
Návštěvník

Ahoj všem, mám prosbu. Jedu na Island a ráda bych šla laugavegur trek. Našla jsem, že se můžou zamluvit chaty, ale nemohu se nijak proklikat k tomu, jestli je možné vše zamluvit online, vlastně kromě telefonu jsem nenašla nic. Jen všude je nápis BOOK NOW a nic. Děkuji za pomoc zkušenějším cestovatelům :-)

PříspěvekNapsal: 05 bře 2014 11:50 
Diskutér

Online nelze, buďto telefonicky nebo e-mail.
http://fi.is/en/huts/booking/

PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 06:55 
Diskutér

Ahojte,
kurnik uz druhy den tapu, jestli brat akcni letenku na Island. Hned, kdyz jsem videl cenu, rikam si bomba. Pak ale cim dal vic jsem premyslel, tim vic tapu, jestli vyhodnou cenu letenky vykoupenou 770km cesty do Sttudgartu brat.
Asi potrebuju nakopnout a proto pisu i sem a hlavne tem, co tam byli, jestli to fakt stoji za to.
Nevim, jak casto se da takova letenka za takovou cenu poridit,ale moc casto asi ne. Cerven nam navic vyhovuje a je to uz i sezona, tak nejake procento na lepsi pocasi k dobru.
Planoval bych tydenni pobyt, pujceni auta a noclehy bud v aute nebo nejspis se stanem + treba 2noci nekde v ubytku na spraveni.
Asi polozim jednoduchou otazku, i kdyz me odkazete, ze to musim vedet sam, ale stoji to za to?
Diky za pripadne nakopnutí. ;)

PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 11:07 
Diskutér

Pro mě osobně je Fimmvörðuháls + Laugavegur nejkrásnější trek, co jsem kdy šel.
Přechod Godalandu pod půlnočním sluncem nezapomenutelný.
Musí ale vyjít počasí.
https://picasaweb.google.com/1104149626 ... directlink

PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 11:39 
Diskutér

Paradni fotky.
Nevim, na jak jste byli dlouho,ale my tim casem moc disponovat nebudeme. Mame to na 7dni vcetne cesty,takze to vidim na pujceni auta a po Silnici č.1 okruh kolem ostrova.
Jeste jsem se chtel zeptat, kdo ma zkusenosti a spal pod stanem at uz v kempech nebo ne, jak jste resili pripadne dobijeni elektroniky (hl. fotaky, mobil dobiju snad nabijeckou do auta). je v kempech (pripadne nekde na benzinkach) pristup k zasuvce?
Diky.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 11:42 
VIP

Island je nadherny, pro me jedna z top destinaci, co jsem videl, nebyt toho, ze uz mam nasledujici pulrok plny, taky bych o tom uvazoval. Ve Stuttgartu zase takovou prekazku nevidim, porad je to o hodne levnejsi nez z Prahy/Vidne (pokud naplnis auto, coz je predpoklad rozumnych cen za dopravu i na Islandu), navic vetsina akcnich letenek na Island stejne byva z Nemecka.

Fotaky sly dobit ve vetsine kempu, ale ne vzdycky. U Gulfossu jsem nabijel v restauraci jednu baterku, zatimco s druhou na dne jsem fotil vodopad ;)

PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 11:52 
Diskutér

tomjanca píše:
Nevim, na jak jste byli dlouho,ale my tim casem moc disponovat nebudeme. Mame to na 7dni vcetne cesty,takze to vidim na pujceni auta a po Silnici č.1 okruh kolem ostrova.

Kolem ostrova jsme nejeli, ale z dostupných zdrojů jsme nabyli dojmu, že to nejlepší se skrývá ve vnitrozemí, případně na fjordech. Na Islandu jsme byli 8 dní, kromě treku jsme stihli navštívit Skaftafell, Jökulsárlón a Zlatý okruh, kompaktní zážitek z treku byl ale lepší.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2014 12:28 
VIP

Tomjanca : máš SZ.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 08:31 
Diskutér

Ahojte vsem,
jeste bych mel dotaz k planovani toho, co videt na Islandu.
Jedem na tyden, takze nebude extra casu a proto planujeme "klasicky" objizdet ostrov po silnici č. 1 s odbockami na blizke prirodni podivane.
Jeste to nemam nijak moc nactene a promyslene, ale v uvodu se chci zeptat, jak nejbliz se da dostat beznym autem k Landmannalaugaru (Duhovym horam).
Ty me moc zaujaly,ale asi se k nim da jet pouze 4kolkou a za tu se mi nechce datav takova darda penez. Udajne se da dojet i normalnim autem po nejake ceste az 200m ke kempu, odkud je to uz snad "jen" 2hod vyslap na Duhove hory. Takze by se tam nemuselo ani nocovat a stihlo by se to takto "na otocku".
Mate nekdo osobni zkusenost a mohl mi dat aktualni tip.
Diky moc.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 08:53 
Diskutér

tomjanca píše:
Ahojte vsem,
jeste bych mel dotaz k planovani toho, co videt na Islandu.
Jedem na tyden, takze nebude extra casu a proto planujeme "klasicky" objizdet ostrov po silnici č. 1 s odbockami na blizke prirodni podivane.
Jeste to nemam nijak moc nactene a promyslene, ale v uvodu se chci zeptat, jak nejbliz se da dostat beznym autem k Landmannalaugaru (Duhovym horam).
Ty me moc zaujaly,ale asi se k nim da jet pouze 4kolkou a za tu se mi nechce datav takova darda penez. Udajne se da dojet i normalnim autem po nejake ceste az 200m ke kempu, odkud je to uz snad "jen" 2hod vyslap na Duhove hory. Takze by se tam nemuselo ani nocovat a stihlo by se to takto "na otocku".
Mate nekdo osobni zkusenost a mohl mi dat aktualni tip.
Diky moc.

Klasická otázka, zkus si to vygooglit, řešili jsme to taky. Nakonec jsme tam jeli busem a neriskovali jsme půjčení obyč. auta. Ale před brodem (kam obyč. autem prý lze dojet) bylo aut celkem dost. Brod je těch cca. 200 m od kempu. Takže asi to jde a i všechny diskuze, které se tímto zabývají, říkají, že to jde. Musí samozřejmě vyjít počasí a musíš dávat pozor, cesta je fakt na houby. Na netu se mluví i o tom, že jsou nějací udavači, kteří hlásí obyč,. uata s půjčoven, co tam stojí. Treky tam jsou úžasné, 2 hod je málo, když už tam budete. Chce to aspoň den či dva, fakt to stojí za to, ostatně jako celý Island, ketrý je úžasný. My jsme zvolili cestování busem (a hlavní důvod byly právě Duhové hory, protože jsme nechtěli půjčovat off road a obyč. autem jsme tam nechtěli, proto bus), což se nakonec ukázalo jako snadnější než bych čekal. Auto je samozřejmě flexibilnější, ale i tím busem to jde. Dostaneš se na všechny turistitcké atrakce. Za týdenní pobyt jsme dali "jen" jih, moc se nám nechtělo být v časovém presu a v Landmannalaugaru jsme strávili dvě noci a trekovali po okolí. Takže shrnuto - běžným autem se tam jezdí a nebudete sami. Určitá rizika tam asi jsou, ale dělá se to.
P.S. Doporučuju výstup na Heklu, pro mě to byl úžasný zážitek.:) Stavíá tam bus směr Landmannalaugar, dá se to s přenocováním v pohodě zvládnout a je to fakt parádní zážitek.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 10:08 
VIP

K Landmannalaugaru se dá dojet bez brodů ze severu, myslím, že je to F208, naopak kratší cesta do civilizace vedoucí na západ, jedoucí okolo Hekly ze severu (na google mapách nevidím číslo) přejíždí řeku asi čtyřikrát. Tak jako tak jsou to cesty F a povrch není úplně super na to, abych riskoval rozbité nepojištěné auto. Ale fakt, že jsem viděl i český vzkaz v guestbooku v Askja, že tam dojeli s 2WD (kde se občas snadno utopí i 4WD), takže se asi nedivím ničemu. Před brodem v Landmannalaugaru je každopádně parkoviště a je tam hromada aut, kemp je kousek pěšky.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 12:51 
Diskutér

mohu potvrdit pred brodem do cempu jsme videli toyoty yaris :-)

PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 13:02 
Diskutér

Ahojte,
diky moc za postrehy a tipy.
Nas prvotni a jednoduchy plan, zatim bez blizsi znalosti moznosti (protoze to vim druhy den, ze tam pojedem) :-), je objet Island po silnici č. 1 s odbockama k zajimavostem.
Duhove hory me ale tak zaujaly, ze bych k nim chtel a vypada to, ze by se tam opravdu melo snad dat dojet po jedne ceste i obyc autem. Nebyl jsem tam a nevim, ale na Island mi nejaci udavaci nesedi, ne?
Kdyz se divam na tuto mapu http://www.carrentals.is/files/highlandercar.pdf
tak to bude asi ta cesta pres Hellu na Búrfell a pak po F26 na F208?
Jak to tak ctu, tak bychom tam zustali jednu noc a tim padem si prosli treba prvni usek treku (tech cca 11km?) a zpet aspon pro nacerpani atmosky a uziti mista a pak zas dal. Na cely trek 3-4dny nebude cas, ale videt bych to chtel.
Mame na poznani Islandu 6dni, coz je o trochu vic nez hodne malo :-)
Netravil jste tam nekdo nahodou podobny pocet dni, takze bych mohl dostat doporučení "na míru" co za tu dobu stihnout a jak to naplanovat. Hruby naznak planu se rysuje, ale klidne vyuziju neci plan, kdyz uz na tom nekdo cas stravil a uz to zazil a muze doporucit kam ne a kam radeji ano.
Diky moc.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2014 13:33 
Moderátor

byl jsem tam před dvouma rokama podobnej počet dní, zasílám pro představu mapu, co jsme stihli .. využívali jsme nekonečnej polární den
http://postimg.org/image/vc17vmmxr/full/

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina