Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 zář 2020 22:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Barcelona
PříspěvekNapsal: 15 pro 2010 22:11 
Tazatel

Dobrý večer,
poradí prosím někdo cestocního průvodce do Barcelony??

Děkuji

v.

Předmět příspěvku: Re: Cestovní Průvodce Barcelona
PříspěvekNapsal: 15 pro 2010 22:42 
Moderátor

Záleží o co ti konkrétně v průvodci jde. Já preferuji ty, co jsou nejaktuálnější a mají hezké obrázky:-) Pokud jsi z většího města, doporučím zajít do knihovny a na cestu si půjčit třeba tři. Pak sám zjistíš, co ti vyhovuje. Případně si je zajít prohlédnout třeba do NeoLuxoru. Osobně jsem používala hlavně tento http://knihy.cpress.cz/knihy/cestovani/ ... e-s-mapou/
Velmi skladný a lehký, přehledné mapy a vyznačené nejdůležitější památky s velmi stručným popisem.
Pokud tě to město zajímá víc, tak velký průvodce National Geographic.

Předmět příspěvku: Re: Barcelona
PříspěvekNapsal: 28 lis 2011 11:04 
Tazatel

Nevíte někdo, zda je možné koupit pro Barcelonu nějaký zvýhodněný "BarcelonaPass" (jako je RomaPass v Římě)? Mám na mysli více památek popř. s dopravou v jedné vstupence za zvýhodněnou cenu...
Díky.

PříspěvekNapsal: 12 bře 2012 15:58 
VIP

hola, potřeboval bych poradit v Barceloně
1) nějakou úschovnu zavazadel, ideálně za symbolický peníz nebo zdarma v rámci nějakého obchodního centra.
2) možnost půjčit si kolo v "oficiálním" městském bikeshare systému je jen pro místní? http://www.bicing.cat/ Existuje nějaká levná půjčovna i pro turisty nerezidenty?
3) nějaký tip na levné jídlo? (kromě nákupu v obchodě a následné svačiny v parku :))
4) momentálně máme asi 12 hodin volna a chceme z Barcelony vidět to nejlepší, co lze stihnout a co je zdarma. Prosím o zhodnocení plánu a nějaké tipy, co z trasy přidat nebo ubrat: http://goo.gl/KikkV
Díky

PříspěvekNapsal: 12 bře 2012 22:30 
Tazatel

To záleží, co vás víc baví. Mně osobně se hodně líbila lanovka a pak taky Španělská vesnice - zachovalá španělská vesnice, kde je možné vidět tradiční řemesla, projít uličky, je to uzavřený areál. Další info tady: http://cestujzababku.cz/barcelona.php

PříspěvekNapsal: 12 bře 2012 22:47 
VIP

Pastizzi píše:
To záleží, co vás víc baví. Mně osobně se hodně líbila lanovka a pak taky Španělská vesnice - zachovalá španělská vesnice, kde je možné vidět tradiční řemesla, projít uličky, je to uzavřený areál. Další info tady: http://cestujzababku.cz/barcelona.php

Jojo lanovka je parádní, nesmí chybět La Ramba ;) Pokud si sportovni fanousek urcite Nou Camp ;)

PříspěvekNapsal: 12 bře 2012 23:10 
Moderátor

No rozhodně vám tam chybí Mercado de San Jose na La Rambla. Jde to zařadit i mezi to levné jídlo, hlavně fresh džusy tam mají bezkonkurenční. Nevýhodou je, že tam bývá opravdu narváno. Výborný a relativně levný tapas bar je u kostela Santa Maria del Mar jméno bohužel nevím, ale na dveřích má Michelinské doporučení. Pak je po centru relativně hodně bufetových restaurací s cenou kolem 10 eur. Kdysi nám v hotelu doporučovali jeden co je na křižovatce Rambla de Catalunya a Gran via de les Corts Catalanes, ale pak jsme nezkoušeli. Než pokračovat z parku Guell (podle mě best of) do dalších parků, tak bych raděj vyrazila busem na Tibidabo, i když to je na delší dobu.
Pak mi přišel dost nezajímavý ten olympijský areál a při další návštěvě jsem to vzala raději zahradama. Stejně tak ten doporučovaný fotbalový stadion, jen nezajímavá hora betonu:-)

Jinak je plán fajn. Určitě to nejlepší, co můžeš vidět

PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 23:26 
Diskutér

těšil jsem se na lanovku v přístavu, ale v sobotu 17.3. byla zavřená. Na jak dlouho netuším ...

Obrázek

doporučuju: na Placa Espanya vyhlídku na město ze střechy Areny. Za venkovní výtah chtějí 1€, ale dá se tam v pohodě vyjet po vnitřních eskalátorech grátis.

Obrázek Obrázek

od 19h jsou puštěny ty magický fontány - nám se to líbilo, i když ta hudba moc slyšet nebyla:
http://youtu.be/nbgC4gonHmA

PříspěvekNapsal: 20 čer 2012 15:52 
VIP

Jak efektivně využít čas v Barceloně mezi lety? Nikdy jsem tam nebyl, ale mám tam necelé 2 dny na konci září (sobota odpoledne - pondělí brzo ráno). Nebo vyrazit autem třeba na Montserrat?

PříspěvekNapsal: 20 čer 2012 22:18 
VIP

Tak jsem to měl taky, stihneš kouknout na všechny "must-see-places" - Sagrada Familia, Casa Miló & Casa Battlo (?) - večer můžete na La Ramblas :) Dál pak Gaudího park nebo fotbalovej stadion ;)

PříspěvekNapsal: 21 čer 2012 05:37 
Kolemjdoucí

Určitě nevynechte Montjuic, kopec s pevností nad přístavem, s výhledem na Barcelonu, dá se tam dojít pěšky, vstup na pevnost zdarma, pivo litr za 5 euro. Dá se vyjet lanovkou, přestup odněkud z metra.

Třeba pěšotrasa z metra Placa de Espaňa, pěšky nahoru k Museu Nacional d'Art de Catalunya a pak pěšky po kopci na Montjuic, zpátky pěšky k přístavu a na Ramblu.

Naopak jet na Montserrat bych zvážil, dost sklamání, turistická atrakce. Možná tůry kolem po skálách stojí za to, nebyl sem.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2012 18:30 
VIP

2.-5.8. se chystám na výlet do Barcelony. Neporadí někdo zkušenější a znalejší jak je to s možností koupání v moři v okolí Barcelony (nejlépe v dosahu MHD). Předem díky.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2012 19:33 
VIP

záleží jak jsi náročný, ale pláž je i přímo v Barceloně

PříspěvekNapsal: 25 črc 2012 19:41 
Moderátor

Hatikva píše:
2.-5.8. se chystám na výlet do Barcelony. Neporadí někdo zkušenější a znalejší jak je to s možností koupání v moři v okolí Barcelony (nejlépe v dosahu MHD). Předem díky.

Zajel bych vlakem jezdícím podél hezkého pobřeží do Callely, Santa Susany či dále směrem k Lloretu. Přidat se k davu koupáků nezní zcela lákavě, leč pláže jsou oproti Barceloně pěkné. Přežij to v duševním zdraví :)

Předmět příspěvku: Barcelona
PříspěvekNapsal: 05 úno 2013 19:03 
Diskutér

Potreboval bych poradit jakou stavbu od Gaudího navstivit i zevnitr. Ktera stoji za to. Sagradu familii uz mam :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina